Skocz do zawartości

Pierwszy szlif


Grzaniec

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to było? Motocykliści dzielą się na takich, co leżeli i takich, co będą leżeć? zlosnik.gif Od wczoraj można mnie zaliczać do tej pierwszej grupy zlosnik.gif. Mnie nic - jeden mały siniak na nodze, moto trochę zdemolowane oslabiony.gif. Mam oświadczenie sprawcy, jeszcze dziś zgłoszę szkodę i mam nadzieję odbudować staruszka 270751858-jezyk.gif.

Gość wymusił na mnie pierwszeństwo - skrzyżowanie w kształcie litery T, gdzie droga z pierwszeństwem przejazdu jest w kształcie litery L. Ja byłem z jego prawej na drodze z pierwszeństwem, on z mojej lewej też na drodze z pierwszeństwem. Tylko on leciał prosto w podporządkowaną i nie miał zamairu się zatrzymać zlosnik.gif. Było sporo piasku na jezdni, widząc co się dzieje (dostawczy bus leci bez zamiaru hamowania) zacząłem hamować, ale widząć, że nie dam rady się zatrzymać na piasku wolałem położyć moto niż wjechać pod busa 270751858-jezyk.gif.

Straty:

- prawe owiewki do lakierowania, dolny pług lekko pęknięty

- prawe lusterko do lakierowania

- prawy set do wymiany

- prawe dekle silnika do lakieru

- lekko przytarty prawy tłumik....a 2 dni wcześniej założyłem nowe płaszcze z kwasówki na tłumiki angryfire.gif

- klamka hamulca przytarta,

- kierunkowskaz do wymiany (obtarty)

- muszę jeszcze obejrzeć prawą rękawiczkę, czy nie jest przetarta - ale tak czy siak spełniła swoje zadanie, bo ręce mam całe a rękawiczka jest mocno sponiewierana wink.gif

I teraz przy okazji pytanie - moto nie zdążyłem jeszcze przerejestrować na siebie (kupiony w zeszłym miesiącu....w sumie to 15.08 a 15.09 już leżał zlosnik.gif) , mam oczywiście umowę K-S, opłaciłem PCC w skarbówce. Będzie problem z ubezpieczalnią?

Jaka kwota odszkodowania jest akceptowalna, by naprawić uszkodzenia? Na ile mogę się zgodzić, bo pewnie na początku coś zaproponują? Moto jest stare, warte jakieś 4.000zł...

A tak to wygląda:

DSC_0585.jpg

DSC_0586.jpg

DSC_0587.jpg

DSC_0589.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ulala. to żeś się nacieszył

> ale szkody ani na Tobie, ani na motocyklu nie wywarły wielkich zniszczeń także tyle dobrego.

Nie no, cieszę się, że mnie nic a do tego moto w sumie też nie jest tragicznie uszkodzony. I tak myślałem go lakierować w zimie, więc teraz jużjestem tego pewien wink.gif

Dobrze, że nie mam uszkodzeń typu krzywe lagi, połamane dekle silnika, chłodnice....Było wolno, gdyby nie piasek na asfalcie to podejrzewam, że dałbym radę zatrzymać się bez położenia. Tak czy siak nie miałem zamiaru egzekwować swojego pierwszeństwa i wyjeżdżać pod rozpędzone Ducato zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś leciał "wieśką", to by się zatrzymał. 033102bebe_1_prv.gifgrinser006.gif

A poważniej - jak masz kwity w porządku, to z ubezpieczeniem nie powinno być kłopotu - wszak to z jego OC pójdzie. ok.gif

Ciesz się, że tylko tak - to raz, a dwa - że się zatrzymał i podpisał glejt (bo zakładam, że nie wydzwoniłeś w niego). ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakbyś leciał "wieśką", to by się zatrzymał.

100m dalej chyba hehe.gif o ile linka od hamulca by nie pękła hehe.gifhehe.gif

> A poważniej - jak masz kwity w porządku, to z ubezpieczeniem nie powinno być kłopotu - wszak to z

> jego OC pójdzie.

No mam, ubezpieczenie, przegląd, umowę K-S itp...

> Ciesz się, że tylko tak - to raz, a dwa - że się zatrzymał i podpisał glejt (bo zakładam, że nie

> wydzwoniłeś w niego).

Po to się kładłem, żeby nie wydzwonić....nie chciałem sprawdzać jak twardy jest Ducato zlosnik.gif

EDIT - to było u mnie na wsi....nie miałem pojęcia ilu "świadków" zaraz się zleci....jeden to nawet mówił, że on też był motórzystą....kumpel go za to skarcił - na fumie ześ latał, taki motórzysta z ciebie hehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbieraj szybko jakies przeszlifowane ciuchy i kask od znajomych im drozsze tym lepiej dla Ciebie

> gorzej dla ubezpieczyciela.

> Jestem przeciwny kombinowaniu ale nie dotyczy to ubezpieczycieli

eeee....bez przesady 270751858-jezyk.gif zgłosiłem tylko rękawice - prawa się przytarła od asfaltu i naderwało się zapięcie. Kurtka cała, kask tym bardziej - musiałem podeprzeć się tylko ręką.

Zgłosiłem dziś szkodę, czekam na rozwój sytuacji. W zależności od wysokości odszkodowania albo bedę zimą lakierował moto albo spróbuję sprzedać jak stoi, dołożyć trochę grosza i kupić inny egzemplarz z dobrym lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe, czy TU w ramach dymania klienta zwróci Ci za kpl, czy tylko za jedną rękawicę?

Lewa jest jak nowa zlosnik.gifzlosnik.gif....sam jestem ciekaw, co i jak wycenią....moto jest stare, więc na wiele nie liczę. Ale z drugiej strony jest sporo elementów do lakierowania a lakiernik tego za darmo nie zrobi....poczekamy-zobaczymy 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

hej, dopadło i mnie, i to gdzie, na promie na trasie Gassy/Karczew pad.gif

wjechałe elegancko, zgasiłem moto, ale jak dobiliśmy do brzegu, to albo odpaliłem go na biegu bez sprzęgła, albo wrzuciłem 1 bez sprzęgła.

efekt taki, że moto uciekło mi spod tyłka i położyło się na prawy bok ryzując zderzak w Mondeo angryfire.gif

u mnie strat żadnych poza obciachem na maksa, Pan z Mondeo za 9 dyszek uznał, że nic nie widział.

ech, nawet na kursie nie miałem takiej siary facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej, dopadło i mnie, i to gdzie, na promie na trasie Gassy/Karczew

> wjechałe elegancko, zgasiłem moto, ale jak dobiliśmy do brzegu, to albo odpaliłem go na biegu bez

> sprzęgła, albo wrzuciłem 1 bez sprzęgła.

> efekt taki, że moto uciekło mi spod tyłka i położyło się na prawy bok ryzując zderzak w Mondeo

> u mnie strat żadnych poza obciachem na maksa, Pan z Mondeo za 9 dyszek uznał, że nic nie widział.

> ech, nawet na kursie nie miałem takiej siary

dobrze sie skonczylo. każdemu się zdarza smile.gif

moje moto narazie bez szkód, ale mało to razy strzeliłem ze sprzęgła na ręcznym gasząc auto smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się być zawsze skupiony jak obchodzę się ze sprzętem w warunkach parkingowych, bo czasem wystarczy źle stopę postawić i jest paciak, dlatego mam nadzieję, że nigdy nie przytrafi mi się chwila dekoncentracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Staram się być zawsze skupiony jak obchodzę się ze sprzętem w warunkach parkingowych, bo czasem wystarczy źle stopę postawić i jest paciak, dlatego mam nadzieję, że nigdy nie przytrafi mi się chwila dekoncentracji.

jechałem z moim dobrym kolegą, który jeździ na moto już bardzo długo i mogę się od niego uczyć. I chyba przy nim poczułem się bardziej pewny, nawet zbyt pewny i na moment straciłem koncentracje i poszła kobyłka spod tyłka :-)

no cóż, kolejna lekcja za mną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku mi się odkrecila boczna stopka przy parkowaniu. Niestety nie zdążyłem mocniej utrzymać motocykla. Efekt: dekiel porysowany, lusterko i rysa na baku. To był znak ze mam jechać juz do garażu. Niestety nie posłuchałem i w tym dniu wylądowałem w rowie. Pomagali mi TomTom i Owcen. Mogą opisać szkody oslabiony.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hej, dopadło i mnie, i to gdzie, na promie na trasie Gassy/Karczew

> wjechałe elegancko, zgasiłem moto, ale jak dobiliśmy do brzegu, to albo odpaliłem go na biegu bez

> sprzęgła, albo wrzuciłem 1 bez sprzęgła.

> efekt taki, że moto uciekło mi spod tyłka i położyło się na prawy bok ryzując zderzak w Mondeo

> u mnie strat żadnych poza obciachem na maksa, Pan z Mondeo za 9 dyszek uznał, że nic nie widział.

> ech, nawet na kursie nie miałem takiej siary

Dobrze, że straty niewielkie zlosnik.gif

Ja teraz uważam jak mogę, żeby nowego lakieru nie zadrapać zlosnik.gif

DSC_1102.jpg

DSC_1096.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co kufer? No jest i przydaje się, choćby na kask dla plecaka albo na mój jak idę do pracy Więc o

> co chodzi?

no jest i praktyczny jest (tyz mam)- ale wygladem na fotkach pasuje jak wół do karocy...... ale ja świeżak jestem i sie nie znam i jest to tylk moja prywatna opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no jest i praktyczny jest (tyz mam)- ale wygladem na fotkach pasuje jak wół do karocy...... ale ja

> świeżak jestem i sie nie znam i jest to tylk moja prywatna opinia

IMO to moto turystyczne a nie sportowe, do typowej szlifierki bym nie zalozyl kufra, ale tutaj wg mnie nie ma tragedii - zreszta, przydaje się i musi zostać zlosnik.gif

Poniżej całkowicie zakufrowany zygzak - IMO też daje radę zlosnik.gif

1_NORMAL.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> IMO to moto turystyczne a nie sportowe, do typowej szlifierki bym nie zalozyl kufra, ale tutaj wg

> mnie nie ma tragedii - zreszta, przydaje się i musi zostać

mam to samo zlosnik.gif

> Poniżej całkowicie zakufrowany zygzak - IMO też daje radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z krzesła jak mniemam...

od syna ze szkoły jak byl na wywiadówce :-)))))))))))))))))))))))))))))))))

a serio wytłumaczcie mi czym sie rózni moto nr 1 od moto nr 2 i czemu ten to "turystyk"(z taką pochylona pozycją na nadgarstki- turystyk?) a ten drugi to "szlifiera" ...? - niech żyje ignorancja ale dla mnie to one oba podobne sa... :-O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od syna ze szkoły jak byl na wywiadówce :-)))))))))))))))))))))))))))))))))

> a serio wytłumaczcie mi czym sie rózni moto nr 1 od moto nr 2 i czemu ten to "turystyk"(z taką

> pochylona pozycją na nadgarstki- turystyk?) a ten drugi to "szlifiera" ...? - niech żyje

> ignorancja ale dla mnie to one oba podobne sa... :-O

IMO różnica jest w pozycji kierowcy i pasażera - u mnie pasażer nie siedzi dużo wyżej od kierowcy, ma też do dyspozycji większe siodło wink.gif.

jeździec na ZZR:

2006%5C08%5C21%5Cbikepics-661159-full.jpg

i na cebrze:

honda-cbr-1000-fireblade-8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.