Skocz do zawartości

Drzwi wewnętrzne


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Byłbym wdzięczny za podzielenie się opiniami którymi firmami warto sie interesować które omijać wink.gif.

Póki co wiem, że nie chce drewnianych od stolarza i raczej nie chce DRE - miałem kilka lat i widać było po nich tandetę (odchodzenie i przecieranie się okleiny).

Jak na razie najbardziej podobają mi się Inter door, ciekawe wzory, sprawiają wrażenie solidnych oraz mają w ofercie drzwi akustyczne na których mi także zależy. Niestety są dość drogie.

Czy ktoś może ma produkt tej firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłbym wdzięczny za podzielenie się opiniami którymi firmami warto sie interesować które omijać .

> Póki co wiem, że nie chce drewnianych od stolarza i raczej nie chce DRE - miałem kilka lat i widać

> było po nich tandetę (odchodzenie i przecieranie się okleiny).

> Jak na razie najbardziej podobają mi się Inter door, ciekawe wzory, sprawiają wrażenie solidnych

> oraz mają w ofercie drzwi akustyczne na których mi także zależy. Niestety są dość drogie.

> Czy ktoś może ma produkt tej firmy ?

No to troszke pojechałeś w górna półke . Dla mnie jako osoba która sie zajmuje tym na co dzień wygląda to tak

Porta , Verte , Pols-kone - budżetowe

DRE - ramowe drzwi z okleiną ryflowana są naprawde fajne

Vasco - porównywalne z droższymi DRE

Inter door - bardzo bogata kolorystyka

Co do Twoich doświadczeń z DRE to po prosty oceniłeś produkt tani. Są drzwi z okleina papierową , foliową , folia ryfla, a nawet fornirowane . Różnica cen skrzydeł DRE jest przeokrutna i tu nie jest winny producent tylko nabywca bo kupując skrzydło za 400-500 zł oczekuje cudów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to troszke pojechałeś w górna półke . Dla mnie jako osoba która sie zajmuje tym na co dzień

> wygląda to tak

> Porta , Verte , Pols-kone - budżetowe

> DRE - ramowe drzwi z okleiną ryflowana są naprawde fajne

> Vasco - porównywalne z droższymi DRE

> Inter door - bardzo bogata kolorystyka

> Co do Twoich doświadczeń z DRE to po prosty oceniłeś produkt tani. Są drzwi z okleina papierową ,

> foliową , folia ryfla, a nawet fornirowane . Różnica cen skrzydeł DRE jest przeokrutna i tu

> nie jest winny producent tylko nabywca bo kupując skrzydło za 400-500 zł oczekuje cudów

WIdze kolega w temacie :0

Co powiesz na drzwi

Porta Koncept

W wersji bezprzylgowej, okleina portaperfect 3d, zamek magnetyczy i zawiasy 3d?

Warte Swojej ceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to troszke pojechałeś w górna półke . Dla mnie jako osoba która sie zajmuje tym na co dzień

> wygląda to tak

> Porta , Verte , Pols-kone - budżetowe

> DRE - ramowe drzwi z okleiną ryflowana są naprawde fajne

To DRE to nie podobna polka co powyzsze ?

Jaka to okleina ryflowana ?

> Vasco - porównywalne z droższymi DRE

> Inter door - bardzo bogata kolorystyka

i fajne wzory ? Niestety doczytalem sie, ze kilka lat temu byly problemy z tymi drzwiami, niby producent stosowal zbyt gruba okleine do mozliwosci kleju a co najgorsze olal klientow z reklamacjami tongue.gif

> Co do Twoich doświadczeń z DRE to po prosty oceniłeś produkt tani. Są drzwi z okleina papierową ,

> foliową , folia ryfla, a nawet fornirowane . Różnica cen skrzydeł DRE jest przeokrutna i tu

> nie jest winny producent tylko nabywca bo kupując skrzydło za 400-500 zł oczekuje cudów

Masz racje, te DRE mialy mega cienka okleine. Jaka w takim razie polecasz ? To na czym mi zalezy zeby byla trwala, dobrze przylegala, nie musi to byc fornir naturalny, jak najbardziej akceptuje wszelkie odwzorowania drewna.

Czy drzwi w wersji lakierowanej (akryl) i patynowanej sa rownie dobre i trwale co dobra okleina ?

Dzieki za info 20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jaka to okleina ryflowana ?

Okleina nie jest gładka, "słoje" są wyczuwalne, takie 3D zlosnik.gif

> Masz racje, te DRE mialy mega cienka okleine. Jaka w takim razie polecasz ? To na czym mi zalezy

> zeby byla trwala, dobrze przylegala, nie musi to byc fornir naturalny, jak najbardziej

> akceptuje wszelkie odwzorowania drewna.

Kupowałem 2 lata temu 8 szt. DRE TOP PLUS z okleiną dąb bielony ryfla z regulowanymi ościeżnicami i nie mam póki co żadnych zastrzeżeń.

Okleina wygląda tak:

287970369-dab-bielony-ryfla%281%29.jpg

post-48497-14352526231747_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to troszke pojechałeś w górna półke . Dla mnie jako osoba która sie zajmuje tym na co dzień

> wygląda to tak

> Porta , Verte , Pols-kone - budżetowe

> DRE - ramowe drzwi z okleiną ryflowana są naprawde fajne

> Vasco - porównywalne z droższymi DRE

> Inter door - bardzo bogata kolorystyka

> Co do Twoich doświadczeń z DRE to po prosty oceniłeś produkt tani. Są drzwi z okleina papierową ,

> foliową , folia ryfla, a nawet fornirowane . Różnica cen skrzydeł DRE jest przeokrutna i tu

> nie jest winny producent tylko nabywca bo kupując skrzydło za 400-500 zł oczekuje cudów

a gdzie w tym zestawieniu jest miejsce na drzwi Voster? Ja takie mam. Dokładnie TEN model. Na razie minie rok od montażu, nie mam żadnych zastrzeżeń. Na razie nic się nie rozkleja, nie wypacza, jest OK. Fakt, że widać że są to zwykłe drzwi okleinowe, chociażby po ich grubości, ale w drzwiach wewnętrznych więcej mi nie potrzeba (zewnętrzne kupowałem grube, drewniane i ciepłe zlosnik.gif ). Za całość, z ościeżnicami i klamkami wyszło mi 500 pln za sztukę. Stosunek ceny do tego co otrzymałem uważam, za dobry. Za drewniane musiałbym dać w sumie ze 3x tyle i miałbym tyle, że byłyby grubsze. Tylko na co mi to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gdzie w tym zestawieniu jest miejsce na drzwi Voster?

O widzisz smile.gif Szukałem opinii o tej firmie dalego a tu "pod nosem" sam się znalazłeś smile.gif

Voster z mojego punktu widzenia ma jeszcze jedną zaletę - w tym momencie poza Vosterem nie ma na rynku ościeżnic nakładanych na stare, metalowe, więc wybór drzwi mocno mi się zawęził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a gdzie w tym zestawieniu jest miejsce na drzwi Voster? Ja takie mam. Dokładnie TEN model...

Również mam ramowe modele Etna z ościeżnicami regulowanymi. Na razie półtora roku, ale również wszystko z nimi OK i estetycznie i funkcjonalnie. Za podobnie wyglądające skrzydła bardziej "szacownych" firm musiałbym dać ok. 550zł ale "skoro nie widać różnicy to...".

Firma VOSTER ma również i droższe modele, ale wykonawczo nie różnią się chyba zbytnio- cała różnica w estetyce skrzydła i rodzaju okleiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okleina nie jest gładka, "słoje" są wyczuwalne, takie 3D

> Kupowałem 2 lata temu 8 szt. DRE TOP PLUS z okleiną dąb bielony ryfla z regulowanymi ościeżnicami i

> nie mam póki co żadnych zastrzeżeń.

> Okleina wygląda tak:

dzięki za opinię i objaśnienie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O widzisz Szukałem opinii o tej firmie dalego a tu "pod nosem" sam się znalazłeś

> Voster z mojego punktu widzenia ma jeszcze jedną zaletę - w tym momencie poza Vosterem nie ma na

> rynku ościeżnic nakładanych na stare, metalowe, więc wybór drzwi mocno mi się zawęził.

ja akurat te drzwi kupiłem całkiem przypadkiem. Po prostu macałem różne drzwi i wybrałem te, bo cena wydała mi się najbardziej adekwatna do wartości. Żona tylko wybierała kolor okleiny. zlosnik.gif W wielu drzwiach część wewnętrzna skrzydła jest cienka tak, że bałem się, że jakbym się oparł, to by wyleciała, okleiny też są różne. Na tych drzwiach można celowo drapać, szorować i naprawdę bardzo trudno ją uszkodzić. No i akurat była promocja na te drzwi w LM, do tego miałem dodatkowe 10% rabatu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> WIdze kolega w temacie :0

> Co powiesz na drzwi

> Porta Koncept

> W wersji bezprzylgowej, okleina portaperfect 3d, zamek magnetyczy i zawiasy 3d?

> Warte Swojej ceny?

Ogólnie nie polecam bezprzylgówek. Jak ktoś jest pedantem to zawsze zobaczy różnice w szczelinach nawet 0,5 mm o płaszczyźnie nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okleina nie jest gładka, "słoje" są wyczuwalne, takie 3D

> Kupowałem 2 lata temu 8 szt. DRE TOP PLUS z okleiną dąb bielony ryfla z regulowanymi ościeżnicami i

> nie mam póki co żadnych zastrzeżeń.

> Okleina wygląda tak:

Tu akurat możemy 20.GIF też mam tę okleine tyle że w modelu Vetro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie obraź się ale Voster to dla mnie market

Super, chociaż Voster są tylko w marketach LM (i to tylko niektóre modele). I z tego też powodu można kupić te przyzwoite drzwi za sensowne pieniądze.

Ja akurat zamawiałem drzwi w firmie montującej różną stolarkę budowlaną, co wyszło jeszcze taniej niż w markecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> WIdze kolega w temacie :0

> Co powiesz na drzwi

> Porta Koncept

> W wersji bezprzylgowej, okleina portaperfect 3d, zamek magnetyczy i zawiasy 3d?

> Warte Swojej ceny?

Rozważałem identyczną konfigurację, ostatecznie zdecydowałem się na drzwi marki Intenso-Doors, seria Awangarde (szerszy ramiak), model Grenooble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłbym wdzięczny za podzielenie się opiniami którymi firmami warto sie interesować które omijać .

> Póki co wiem, że nie chce drewnianych od stolarza i raczej nie chce DRE - miałem kilka lat i widać

> było po nich tandetę (odchodzenie i przecieranie się okleiny).

> Jak na razie najbardziej podobają mi się Inter door, ciekawe wzory, sprawiają wrażenie solidnych

> oraz mają w ofercie drzwi akustyczne na których mi także zależy. Niestety są dość drogie.

> Czy ktoś może ma produkt tej firmy ?

No i jak, wybrał już kolega jakieś drzwi?

InterDoor, wiadomo są bardzo ciekawe, ale cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i jak, wybrał już kolega jakieś drzwi?

> InterDoor, wiadomo są bardzo ciekawe, ale cena...

czekam na wycenę Interdoor, ale doszło kilka problemów poza ceną.

Bardzo podobają mi się te drzwi :

plaskie_pelne_patyna_old_white.jpg

ale nigdzie nie mogę ich zobaczyć na żywo tongue.gif. Interdoor zresztą ma dużo ciekawych wzorów.

Druga sprawa chciałem drzwi o jak najlepszych parametrach akustycznych, Interdoor właśnie takie ma, ale kłóci się to z wentylacją mechaniczną i na razie nei zdecydowałem jak ten problem rozwiązać, tzn z czego zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czekam na wycenę Interdoor, ale doszło kilka problemów poza ceną.

> Bardzo podobają mi się te drzwi :

> ale nigdzie nie mogę ich zobaczyć na żywo . Interdoor zresztą ma dużo ciekawych wzorów.

Robią wrażenie. Mi swego czasu wpadły w oko białe Bolzano, w połączeniu z czarną ościeżnicą, wszystko lakier połysk, do tego klamka tupai, (chyba najczęściej występują z interdoorem na ekspozycjach), z zamkiem magnetycznym.

> Druga sprawa chciałem drzwi o jak najlepszych parametrach akustycznych, Interdoor właśnie takie ma,

> ale kłóci się to z wentylacją mechaniczną i na razie nei zdecydowałem jak ten problem

> rozwiązać, tzn z czego zrezygnować.

Z wentylacji zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam bezprzylgowe interdoory w bialym macie, pamietam ze jakas masakra byla z klamka czarna, tupai wycofal je wtedy z rynku bo byla masa reklamacji na oblazaca farbe, skonczylo sie na klamkach z UK w czarnym polysku.

Ogolnie drzwi spoko ale mimo kosmicznej ceny 2 szt minimalnie sie wypaczyly, niestety ponizej progu reklamacji (na calym skrzydle jakies 2mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Robią wrażenie. Mi swego czasu wpadły w oko białe Bolzano, w połączeniu z czarną ościeżnicą,

> wszystko lakier połysk, do tego klamka tupai, (chyba najczęściej występują

Widzialem cos takiego nawet ladnie to wygladalo, tylko nie do kazdych wnetrz pasuje. Te patynowe mysle, ze i do drewna pasuja i do bardziej klasycznych wnetrz jak i nowoczesnych.

z interdoorem na

> ekspozycjach), z zamkiem magnetycznym.

> Z wentylacji

To nie takie proste grinser006.gif.

Chce jeszcze ceny porownac, wlasnie sie zbieram zeby maila do sklepu z drzwiami napisac, tylko nie wiem co potraktowac jako alternatywe, wszystko jakies podobne: Pol-skone, Porta czy DRE hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mam bezprzylgowe interdoory w bialym macie, pamietam ze jakas masakra byla z klamka czarna,

> tupai wycofal je wtedy z rynku bo byla masa reklamacji na oblazaca farbe, skonczylo sie na

> klamkach z UK w czarnym polysku.

Po zakupie klamek Tupai, też musiałem odesłać dwa komplety do sprzedawcy, kontrola jakości południowców zlosnik.gif

> Ogolnie drzwi spoko ale mimo kosmicznej ceny 2 szt minimalnie sie wypaczyly, niestety ponizej progu

> reklamacji (na calym skrzydle jakies 2mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chce jeszcze ceny porownac, wlasnie sie zbieram zeby maila do sklepu z drzwiami napisac, tylko nie

> wiem co potraktowac jako alternatywe, wszystko jakies podobne: Pol-skone, Porta czy DRE

Dzisiaj będąc na targach, zainspirowała mnie oferta firmy www.zeromur.pl, bardzo ciekawe nowoczesne rozwiązania, oparte na ościeżnicach wykonanych z profili aluminiowych, skrzydła z dowolnym wykończeniem, akryl, lustro, beton, okleina naturalna, rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W końcu po niemal miesiącu udało mi się wybrać drzwi.

Stanęło na Porcie, bo praktycznie tylko ta firma spełniła moje wymagania (drzwi pełne z płyty, drzwi z otwieraną dostawką, drzwi tech - wszystko w jednym kolorze). Oglądałem też Interdoora i drzwi robią wrażenie, ale wykończenie w patynie już nie - wygląda sztucznie tongue.gif, dodatkowo cena rzędu 3,5kzł/szt może odstraszyć grinser006.gif

Zostały mi tylko do zamówienia drzwi ukryte. Chciałbym, żeby były jak najmniej widoczne z ościeżnicą oraz pomalowane na kolor ściany.

Szukam raczej tańszej oferty (drzwi do spiżarni).

Czy coś poza Asilo da się kupić <2kzł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mały OT

> zgadnijcie na ile wyceniono w sumie usługę wymiane drzwi wewnętrznych (na aluminiowe przeszklone ze

> szkłem bezpieczenym) u mnie w robocie-jako koszt całościowy...?

ja mam jedne szklane, z oscieznica z interdora i jakas tania klamka i kosztowaly okolo 2 tys, to takie jaki nic z 5-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.