Skocz do zawartości

wymuszenie czy zajechanie?


mrarek

Rekomendowane odpowiedzi

dziś spotkała mnie taka sytuacja jak na filmie

http://patrz.pl/filmy/zajechanie

jak przejechał żółty przegubowiec, to obydwa pasy były daleko do tyłu puste.

dlatego zdecydowałem się spokojnie przejechać na pas wewnętrzny (lewy).

fagas, który się tam pojawił zdążył w 2 sek. wyskoczyć zza mnie, przeskoczyć po miejscu wyłączonym z ruchu i wskoczyć na pas wewnętrzny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale to nie jest autostrada tylko droga w centrum miasta (50 km/h)

Katowice mikołowska przy AWF w kierunku centrum, mało kto jadący od ligoty - brynowa jedzie 50km/h, kto normalny wyskakuje na lewy pas i hamuje auto do zera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Katowice mikołowska przy AWF w kierunku centrum, mało kto jadący od ligoty - brynowa jedzie 50km/h,

> kto normalny wyskakuje na lewy pas i hamuje auto do zera?

od Ligoty (Brynowa) było pusto na dwóch pasach.

nie uważałem za stosowne od razu przywalić 100 km/h bo zaraz jest przecież felerne przejście nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś spotkała mnie taka sytuacja jak na filmie

> http://patrz.pl/filmy/zajechanie

> jak przejechał żółty przegubowiec, to obydwa pasy były daleko do tyłu puste.

> dlatego zdecydowałem się spokojnie przejechać na pas wewnętrzny (lewy).

> fagas, który się tam pojawił zdążył w 2 sek. wyskoczyć zza mnie, przeskoczyć po miejscu wyłączonym

> z ruchu i wskoczyć na pas wewnętrzny...

No ale po co od razu wbijałeś się na lewy? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale po co od razu wbijałeś się na lewy?

1) bo był wolny

2) za przejściem skręcałem w lewo

3) by nie blokować tych, którzy za mną jechali prosto (ja miałem skręcać w lewo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proponuję wysłać film na adres [email protected]. niech spece ocenią kto winien

no to bez wątpienia zweryfikują, bo to koleś z BMW, a na tych policial.gif jest podwójnie cięta

P.S. no dobra - niech go "przylutują" za brak kierunku przy zmianie pasa ruchu palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po lewej widać tylko ciebie....

czytałeś pierwszy post?

fagas, który się tam pojawił zdążył w 2 sek. wyskoczyć zza mnie, przeskoczyć po miejscu wyłączonym z ruchu i wskoczyć na pas wewnętrzny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś spotkała mnie taka sytuacja jak na filmie

> http://patrz.pl/filmy/zajechanie

> jak przejechał żółty przegubowiec, to obydwa pasy były daleko do tyłu puste.

> dlatego zdecydowałem się spokojnie przejechać na pas wewnętrzny (lewy).

> fagas, który się tam pojawił zdążył w 2 sek. wyskoczyć zza mnie, przeskoczyć po miejscu wyłączonym

> z ruchu i wskoczyć na pas wewnętrzny...

ja tam widze gofra, ktory kwalifikuje sie na 8 pkt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo po lewej był koleś, którego tam nie powinno być

To nie lepiej jak najszybciej mu się usunąć?

Gdybym go w takim momencie zobaczył to zwiewałbym ile fabryka dała żeby jak najmniej przyblokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nie lepiej jak najszybciej mu się usunąć?

gdybym wiedział, że tak zrobi to bym sobie prawym pojechał.

ja wolno nie jeżdżę, on był tym razem szybszy tyle tylko, że skrócił sobie nieco drogę no.gif

679286aaaa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tam widze gofra, ktory kwalifikuje sie na 8 pkt

Wez, caly ten szal na kamerkowanie tylko wnerwia czlowieka.

Codziennie prasa bebni o nagranych przestepcach, ze az sie czytac nie chce.

Ostatnio regionalna gazeta z BI zamiescila nagranie jak przestepca bialorusin nieznajac drogi i nie wiedzac gdzie ma skrecic przybieral sie do tego manewru na 2 kolejnych skrzyzowaniach wlaczajac i wylaczajac kierunek.

Pismaki go prawie ukamieniowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdybym wiedział, że tak zrobi to bym sobie prawym pojechał.

> ja wolno nie jeżdżę, on był tym razem szybszy tyle tylko, że skrócił sobie nieco drogę

Aaa... Teraz jarzę. Nic nie widać na tym filmiku.

To ja bym się nie dał i nie byłoby tematu.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne teraz

kolejny kamerkowiec co jak zobaczył że gośc za nim "przykozaczył" to wjechał na lewy pas i dostojnie pomknął 20km/h...

wiesz w sumie to na tym filmie to powodem do niepokoju i dalszych działań jest zachowanie kierownika auta po Twojej prawej na przejściu dla pieszych a nie urażona duma kamerkowca że slabo startował i ktoś go objechał jak przedszkolaka.

cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz czas i pojęcia nono.gif

już pisałem o tym wyżej - jakbym wiedział, że on pierwszy będzie na lewym, to bym sobie pojechał prawym.

ale nie przypuszczałem, bo kozak zrobił to błyskawicznie w miejscu niedozwolonym

OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś spotkała mnie taka sytuacja jak na filmie

> http://patrz.pl/filmy/zajechanie

> jak przejechał żółty przegubowiec, to obydwa pasy były daleko do tyłu puste.

> dlatego zdecydowałem się spokojnie przejechać na pas wewnętrzny (lewy).

> fagas, który się tam pojawił zdążył w 2 sek. wyskoczyć zza mnie, przeskoczyć po miejscu wyłączonym

> z ruchu i wskoczyć na pas wewnętrzny...

a ja myślę, że zobaczyłeś w lusterku, że ktos sobie skraca droge i po złości go przyblokowałeś.

żeby nie było, uważam, że delikwent powinien odpowiedzieć za przejazd przez pas wyłączony z ruchu, a Ty za zajechanie drogi, naruszenie obowiązku jazdy prawostronnej (art. 97 KW) oraz prowadzenie pojazdu z prędkością utrudniającą ruch innym (art. 90 KW) skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a ja myślę, że nie

> mogę?

może jestem dziwny, ale gdy widzę, że komuś zajechałem drogę, wymusiłem pierszeństwo to staram się zminimalizować zagrozenie, więc analogicznie - wrócić na swój pas, przyspieszyć.

Ty zajechałeś komuś drogę, przez przypadek - jak twierdzisz - ale zamiast zminimalizować zagrożenie powiększasz je jeszcze poprzez dodatkowe hamowanie, co skłania mnie do takiego, a nie innego osądu skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiększasz je jeszcze poprzez dodatkowe hamowanie, co skłania mnie do takiego, a nie innego osądu

rozumiem Cię ok.gif

przy czym musiałem zahamować, bo nie wiedziałem czy cymbał pojedzie czy zahamuje.

na jego szczęście się opamiętał i zahamował ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> rozumiem Cię

> przy czym musiałem zahamować, bo nie wiedziałem czy cymbał pojedzie czy zahamuje.

albo ja jestem kiepski z fizyki albo hamowanie w tym przypadku to jest pogłębianie problemu różnicy prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to bez wątpienia zweryfikują, bo to koleś z BMW,

A tu cie boli...

Za to gościa wyprzedzającego na pasach już nie zauważyłeś.

No tak... bo VW jechał więc się pewnie pomylił a nie bandyta ok.gifclaps.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdybym wiedział, że tak zrobi to bym sobie prawym pojechał.

> ja wolno nie jeżdżę, on był tym razem szybszy tyle tylko, że skrócił sobie nieco drogę

oj... robaczku... coś niedokładny ten rysuneczek. Jakoś ci się kreseczki lekko nie zgrały z tym co na filmie widać. Bo ja to widzę tak:

288089987-k%B3amczuszek.JPG

Poniżej tutaj miałem coś dopisać ale...

Życzę szerokiej drogi koledze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> żeby nie było, uważam, że delikwent powinien odpowiedzieć za przejazd przez pas wyłączony z ruchu,

Nie byłbym taki pewien. Patrz dokładnie na film i to w którym miejscu założyciel wątku zmienia pas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no to bez wątpienia zweryfikują, bo to koleś z BMW, a na tych jest podwójnie cięta

> P.S. no dobra - niech go "przylutują" za brak kierunku przy zmianie pasa ruchu

weź mi napisz w której sekundzie widzisz BMW, bo mi chyba na oczy padło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i wszystko jasne teraz

> kolejny kamerkowiec co jak zobaczył że gośc za nim "przykozaczył" to wjechał na lewy pas i

> dostojnie pomknął 20km/h...

> wiesz w sumie to na tym filmie to powodem do niepokoju i dalszych działań jest zachowanie

> kierownika auta po Twojej prawej na przejściu dla pieszych a nie urażona duma kamerkowca że

> slabo startował i ktoś go objechał jak przedszkolaka.

i @leff

Odnośnie tej niebezpiecznej sytuacji jaka zaszła na przejściu - imo tu jest winny kierownik "krążownika" z kamerką!

Nie można doprowadzać do takich sytuacji.

Kierownik auta z kamerką po decyzji, że będzie się przemieszczał jednak lewym pasem, jedzie ~20 km/h, następnie hamuje i zatrzymuje się chcąc przepuścić pieszego. No dobrze, ale prawym pasem jechał ktoś inny Gofrem i raczej na pewno nie jechał on z podobną prędkością tylko wyższą (być może np. przepisowe 50 km/h, jeżeli nie było dodatkowego ograniczenia). W związku z tym nie wiadomo czy by on zdążył się zatrzymać, nawet gdyby chciał.

Dodatkowo przejście ma wysepki, więc przechodząca osoba w sytuacji z filmu nie ma pierwszeństwa.

Byłoby jeszcze pół biedy, gdyby kierownik krążownika jechał prawym pasem, bo wtedy pieszy miałby większy margines bezpiecznej strefy przy ewentualnym zagapieniu się.

Brawo więc dla pieszego, że zachował się bardzo rozsądnie i nie zapatrzył się na hamującego kierownika auta z kamerką tylko spojrzał też czy coś nie jedzie prawym psem.

Kierownik Gofra może też nie jest zupełnie bez winy, ale to kierownik krążownika imo doprowadził do tej patologicznej sytuacji - swoim zachowaniem stworzył zagrożenie w ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oj... robaczku... coś niedokładny ten rysuneczek. Jakoś ci się kreseczki lekko nie zgrały z tym co

> na filmie widać. Bo ja to widzę tak:

ja uważam (jako osoba bezpośrednio zainteresowana), że źle widzisz i wprowadzasz w błąd czytających.

dojechałem do końca liniii ciągłej wyznaczającej koniec powierzchni wyłączonej z ruchu, by wykonać skręt w lewo, na lewy pas (nie ma przepisu zabraniającego, że nie mogę na ten pas wjechać), by - jak powyżej ktoś pisał - za 60 metrów skręcić w lewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> albo ja jestem kiepski z fizyki albo hamowanie w tym przypadku to jest pogłębianie problemu różnicy

> prędkości.

widzisz... jeśli zweryfikuje mi to ktoś, kto może to umocować prawnie, to zapewniam Cię, że następnym razem zrobię wg jego "wyroku".

jeśli powie, że zajechałem to next zacznę zmieniać pas w innym miejscu.

jeśli powie, ze jechałem prawidłowo, to next też zahamuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziś spotkała mnie taka sytuacja jak na filmie

> http://patrz.pl/filmy/zajechanie

> jak przejechał żółty przegubowiec, to obydwa pasy były daleko do tyłu puste.

> dlatego zdecydowałem się spokojnie przejechać na pas wewnętrzny (lewy).

> fagas, który się tam pojawił zdążył w 2 sek. wyskoczyć zza mnie, przeskoczyć po miejscu wyłączonym

> z ruchu i wskoczyć na pas wewnętrzny...

Może on jechał za szybko, ale Ty pewnie zbyt wolno zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może ja się przyznam mlot.gif

Nie w tym przypadku, ale zdarzyło mi się być kilka razy takim "fagasem"

Widzę ktoś sie zbiera emerycko i pilnuje swojego pasa 2 wioski wcześniej to przeskakuje w ten czy inny sposób- tak ubiczować mnie bbq.gif

Złapać mnie i podobnych można codziennie na zjeżdzie z DTS w Świętochłowicach jak zjazd w prawo na Bytom blokuje 2 pasy w lewo na centrum.

A wracajac do filmiku to za czasów SC dostałem strzała w drzwi pasażera od gościa zdziwionego skąd się tam wziąłem....

Przyjechała policja i zabrali mi DR za przyciemnione lampy ( ech czasy cementowni ) a sprawca mandat za kolizję. Jego krzyki przed policją, że pojawiłem się znikąd nie zrobiły na nich wrażenia- miał się upewnić przed wykonaniem manewru.

A tu oboje winni on myślał, że pojedziesz grzecznie swoim pasem i się zdziwił;)

Ty nie przewidziałeś, że ktoś będzie wolne włączanie sie do ruchu chciał wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.