Skocz do zawartości

Żarówki LED owe zamiast zwykłej H7


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

> Swieci byle jak, w rozne dziwne strony. Duzo zalezy od zarowki led i reflektora.

A testowałeś czy tylko z tego co na necie wyczytałeś się wypowiadasz? Bo na necie można milion różnych wersji wyczytać.

Tu gościu test zrobił i fajnie się załączają jako długie ale pytanie jak świecą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A testowałeś czy tylko z tego co na necie wyczytałeś się wypowiadasz? Bo na necie można milion

> różnych wersji wyczytać.

> Tu gościu test zrobił i fajnie się załączają jako długie ale pytanie jak świecą?

Widzialem na wlasne oczy jak to swieci. Czesto wiazka swiatla jest nierownomierna.

Natomiast nie mialem okazji doswiadczyc jak to sprawuje sie w nocy.

A krazy mnostwo wersji, bo jest pelno roznych odmian tego wynalazku, wiec i wiele sposobow swiecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Reflektor jest projektowany pod konkretne źródło światła.

> Jeżeli, zamiast przewidzianego przez producenta źródła światła, zamontujesz coś innego to reflektor

> nie będzie spełniał swojego zadania.

Jeśli jesteśmy już tacy czepialscy to wczoraj w Radiowej Jedynce w audycji "radio kierowców" wypowiadał się jakiś ekspert zdaje się z PIMOT. Po przeprowadzonych badaniach wyszło, iż około 20% reflektorów w jeżdżących po Polsce autach, nie spełnia już swojego zadania. Niestety policja ani stacje kontroli nie mają odpowiednich przyrządów by to sprawdzać. Także wszelka nagonka na xenony i LEDy oczywiście ma swoje uzasadnienie w przepisach, ale w rzeczywistości, to że ktoś jeździ na halogenach jak Bóg przykazał, może być tak samo "tym złym" nawet o tym nie wiedząc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety

> policja ani stacje kontroli nie mają odpowiednich przyrządów by to sprawdzać.

A na czym to spełnianie roli ma polegać i jakich przyrządów nie mają?

Mi ostatnio diagnosta na przeglądzie kazał wymienić żarówkę, bo jedna świeciła ze 2x słabiej, niż druga. Pokazał wyniki pomiaru na tym urządzeniu, na którym też sprawdza wyregulowanie świateł (wcisnął przycisk i na wyświetlaczu pojawiły się cyferki, tylko jednostek nie pamiętam, ale faktycznie w jednym reflektorze było ze 2x więcej, niż w drugim).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli jesteśmy już tacy czepialscy to wczoraj w Radiowej Jedynce w audycji "radio kierowców"

> wypowiadał się jakiś ekspert zdaje się z PIMOT. Po przeprowadzonych badaniach wyszło, iż około

> 20% reflektorów w jeżdżących po Polsce autach, nie spełnia już swojego zadania.

Ale co ten ekspert rozumie pod pojęciem "nie spełnia swojego zadania".

Mogę tylko przypuszczać, że chodzi mu np.: o pęknięty lub zmatowiały klosz, zardzewiały lub w jakiś inny sposób uszkodzony odłbyśnik reflektora, pęknięte mocowania reflektora itp.

Jeżeli tak, to faktycznie trzeba mu przyznać rację.

Jednak nijak ma się to do tego, że jak w reflektorze ma być zwykła żarówka to taka ma tam być, a nie jakaś ledowa wydumka gdyż, co wspomniałem wcześniej, reflektor taki nie będzie spełniał swojego zadania.

Dlatego właśnie te wszelkie dziwne zamienniki żarówek to zwykłe nic nie dające dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogę tylko przypuszczać, że chodzi mu np.: o pęknięty lub zmatowiały klosz,

Do pęknięć wystarczą oczy, nie trzeba urządzeń i trudno z takim werdyktem dyskutować. Pozostałe usterki wpływają na jasność, więc pomiar ilości światła załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znów gadka nie na temat.....

Pytanie brzmiało czy ktoś używa/używał itd.

Też mnie ciekawią opinie osób które to testowały, więc nie rozpisujmy się na temat czy wolno czy nie bo to wiadomo, ale na opiniach tych którzy mogą coś więcej nt. temat powiedzieć bo mają albo mieli taki wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i znów gadka nie na temat.....

Jak nie na temat. Na temat właśnie. Napisałem wprost, że reflektor, w którym jest zamontowane inne źródło światła od tego które przewidział producent nie będzie spełniał swojej roli i tyle. Wiąże się to z tym, że cel kupowania takich "żarówek" jest żaden.

Obojętnie kto by tego nie testował i nie wiadomo jak by to zachwalał czy nie to i tak pewnym jest, że świecić to to nie będzie w żaden sposób efektywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie na temat. Na temat właśnie. Napisałem wprost, że reflektor, w którym jest zamontowane inne

> źródło światła od tego które przewidział producent nie będzie spełniał swojej roli i tyle.

> Wiąże się to z tym, że cel kupowania takich "żarówek" jest żaden.

> Obojętnie kto by tego nie testował i nie wiadomo jak by to zachwalał czy nie to i tak pewnym jest,

> że świecić to to nie będzie w żaden sposób efektywnie.

nie masz, nie testowałeś, nie wiesz. Ja chętnie bym posłuchał opinii tych co mają i używają/testuję. Tak po prostu z czystej ciekawości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie masz, nie testowałeś, nie wiesz. Ja chętnie bym posłuchał opinii tych co mają i

> używają/testuję. Tak po prostu z czystej ciekawości.

Tego nie trzeba testować. Lampa nie będzie świecić tak jak zaprojektował to producent. Czy Ci się to podoba czy nie. Ciekawość tu nie ma nic do rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie masz, nie testowałeś, nie wiesz. Ja chętnie bym posłuchał opinii tych co mają i

> używają/testuję. Tak po prostu z czystej ciekawości.

a ja testowalem i ci potwierdze to co Ci tu pisza. Wiec najpierw dlaczego nie zadziala:

- bo H7 swieci sferycznie a LED puntkowo i mimo ze jest nackane ledow na tej zarowce to nadal swieci wielopunktowo a nie sferycznie

- LED nie lubi przegrzewania (bo traci parametry) a przetwornica wpakowana w zarowke sie grzeje przy swieceniu wiec calosc potrzebuje dobrego chlodzenia, a takiego nie ma w klasycznym reflektorze

- zarowce temperatura ktora sobie wytworzy nie przeszkadza.

- zarowka swieci pasmem ciaglym a led selektywnym

no i ja dostalem od kolegi taki komplet zarowek (akurat H4 ale to bez znaczenia) i mialem mozliwosc sie pobawic... przedstawie wnioski:

- pod pokrywke reflektora sie po prostu nie zmiescilo ze wzgledu na wielkosc elementu miedzy cokolem a zlaczem zasilania - w zwykle zarowce to jest ~2cm a w tym wynalazku bylo prawie 7cm i w dodatku zakonczone wentylatorkiem!!! smile.gif

- ze wzgledu na wentylatorek i koniecznosc chlodzenia nie powinno sie zamykac reflektora nawet jesli calosc sie tam da upchac grinser006.gif

- swiecilo zalosnie: nie bylo widac wyraznej linii odciecia, plama swiatla byla niejednorodna (na scianie na ktora swiecilem byly miejsca wyraznie jasniejsze, jakby plamy swiatla)

- kolor zimny bialy, powiedzialbym ze porownywalny do xenona 4000K.

testowalem z odblysnikiem z reflektora motocyklowego z ryflowanym szklem oraz z gladkim (ryflowany zdjety z mojego Zephyra, a gladki pozyczony do obadania z ktorym moto lepiej wyglada - zostal ryflowany grinser006.gif ) bo nic innego do h4 nie mialem pod reka, a Zephyr akurat nie potrzebowal lampy grinser006.gif

generalnie jakbym mial cos modzic to zdecydowanie lepsze swiatlo daje HID... ale tylko i wylacznie dlatego ze jest jasniejszy, plama swiatla jest jednorodna, a reflektor daje sie zamknac grinser006.gif . Przez pare dni po wiosce jezdzilem z HIDem ale ze swiecilem praktycznie w kazda strone grinser006.gif to po remoncie i przed powrotem na drogi publiczne zalozylem z powrotem oryginalne H4 smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.