Skocz do zawartości

Chwalę się


adamec1

Rekomendowane odpowiedzi

> Ja wędze w takiej skrzyni http://imagizer.imageshack.us/a/img571/6700/fyse.jpg

> zaczynałem od boczków, szynek, polędwiczek teraz idzie w ruch maszynka do miesa, nadziewarka,

> jelita i kiełbasa palce lizać.

Bardzo fajna ok.gif u mnie niestety musi być przestawna tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Twoja też zaczynałem od takiej u dziadka na działce, dołożył bym tylko termometr aby kontrolować

> temperature.

Ale termometr był tylko że nie na stałe a na cęgowym mierniku ok.gif

Temperatura była około 45-55*C przez 12h ok.gif

Gdzie strzałka wychodzi na zewnątrz i tam podpinałem miernik. Mierzył temperaturę w środku wędzarni

288126331-288126262-w%EAdzenie4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczyniłem sobie sam wędlinę w nowej wędzarni.

> Poczatek

> W międzyczasie

> Finał

Gdzieś obok postaw tabliczkę z nr alarmowym 998 zlosnik.gif Ale i tak nie zdążą uratować grinser006.gif

Strasznie długo to wędzisz ja max 4h i to jak mam duże szynki, temp należy również mierzyć w środku wędzonki wink.gif

Smacznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzieś obok postaw tabliczkę z nr alarmowym 998 Ale i tak nie zdążą uratować

> Strasznie długo to wędzisz ja max 4h i to jak mam duże szynki, temp należy również mierzyć w

> środku wędzonki

> Smacznego

Następne wędzenie obniżam temp dymu do 25-30*C i będę wędził 48h. zlosnik.gifzlosnik.gif Wiem że mierzy się w środku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miałem w drzwiach wyciąć serduszko ale odpuściłem

Nie lepiej było gotowca kupić ?

550 i po sprawie w dodatku deski ładnie heblowane i usiąść się da nie trzeba w kucki nad dziurą jak w średniowieczu zlosnik.gif

Soryy ale to ak tu szydercy wiodą prym jak wstawiłem swoją to się dowiedziałem że drzwiczki w sklepie z galanterią cmentarną kupiłem zlosnik.gif

DSCF0130.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczyniłem sobie sam wędlinę w nowej wędzarni.

> Poczatek

> W międzyczasie

> Finał

Mój pierwszy raz od etapu świnii, dotychczas wędziłem parę razy, ale mięso kupowałem w masarni. Tutaj level wyżej, choć jako jeszcze do niedawna mieszczuch muszę stwierdzić, że to nie do końca przyjemna zabawa, zwłaszcza etap 'kill'im'

Ale jak nic pasuje tu cytat:

"Czy wiesz jak zabija się krowy i świnie?

Czy twoja świadomość kończy się na wędlinie?" Sokół

Początek:

288127374-pocz.jpg

Finał:

288127374-fina%B3.jpg

post-17081-14352527664179_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie lepiej było gotowca kupić ?

> 550 i po sprawie w dodatku deski ładnie heblowane i usiąść się da nie trzeba w kucki nad dziurą

> jak w średniowieczu

> Soryy ale to ak tu szydercy wiodą prym jak wstawiłem swoją to się dowiedziałem że drzwiczki w

> sklepie z galanterią cmentarną kupiłem

Pamiętam hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój pierwszy raz od etapu świnii, dotychczas wędziłem parę razy, ale mięso kupowałem w masarni.

> Tutaj level wyżej, choć jako jeszcze do niedawna mieszczuch muszę stwierdzić, że to nie do

> końca przyjemna zabawa, zwłaszcza etap 'kill'im'

> Początek:

> Finał:

Na drugim zdjęciu to uwędzone niewypróżnione jelita?? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wędze w takiej skrzyni http://imagizer.imageshack.us/a/img571/6700/fyse.jpg

> zaczynałem od boczków, szynek, polędwiczek teraz idzie w ruch maszynka do miesa, nadziewarka,

> jelita i kiełbasa palce lizać.

Wędzarnik budowałeś na podstawie własnegomprojektu czy inspirowałeś się czymś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wędzarnik budowałeś na podstawie własnegomprojektu czy inspirowałeś się czymś?

wzorem był ten projekt http://wedlinydomowe.pl/budowa-wedzarni-...zarnia-jackosza

Robiłem na ,,oko'' nie miałem żadnych wymiarów tylko tyle co zdjęcia, teraz bym zrobił trochę większą o jedną cegłę na boku. Założyłem aby nie przekroczyć budżetu 500zł i ta sztuka sie udała w 2013r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wzorem był ten projekt http://wedlinydomowe.pl/budowa-wedzarni-...zarnia-jackosza

> Robiłem na ,,oko'' nie miałem żadnych wymiarów tylko tyle co zdjęcia, teraz bym zrobił trochę

> większą o jedną cegłę na boku. Założyłem aby nie przekroczyć budżetu 500zł i ta sztuka sie

> udała w 2013r.

Dokładnie taki budzet mam i na wiosnę będę chciał coś pokoombinować:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.