Skocz do zawartości

Budowa domu bez ciężkiego sprzętu - możliwe?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest możliwość budowy domu bez ciężkiego sprzętu?

Chodzi o działkę na której jest już dom, i na wolną część działki jest wąski przejazd tuż obok domu. Istnieje ryzyko, że przy ciężkim sprzęcie mogą pojawić się pęknięcia ścian starego domu.

Czy jest jakiś system budowy gdzie można zniwelować albo w ogóle się pozbyć ciężkiego sprzętu?

Budowa może być obojętnie z czego drewno/pustak/szkieletowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest jakiś system budowy gdzie można zniwelować albo w ogóle się pozbyć ciężkiego sprzętu?

Fundamenty pewnie będą trudne do przeskoczenia. Można szpadlem czy małą kopareczką się męczyć, żeby wykopać. Ale zalać betoniarką to już masakra. Co nie znaczy, że się nie da, bo tak drzewiej robiono.

Można też materiały wozić wózkiem widłowym małymi partiami przez ten niebezpieczny odcinek.

Szkielet czy inne prefabrykaty (w tym płyty stropowe) będą problemem, bo i trzeba wjechać z nimi a i spory dźwig potrzebny do ustawienia.

Może m3system? A jak nie, to tradycyjne bale albo tradycyjna technologia murowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy jest możliwość budowy domu bez ciężkiego sprzętu?

> Chodzi o działkę na której jest już dom, i na wolną część działki jest wąski przejazd tuż obok

> domu. Istnieje ryzyko, że przy ciężkim sprzęcie mogą pojawić się pęknięcia ścian starego domu.

> Czy jest jakiś system budowy gdzie można zniwelować albo w ogóle się pozbyć ciężkiego sprzętu?

> Budowa może być obojętnie z czego drewno/pustak/szkieletowiec

szkieletowiec. ze wgledu ze wszytsko powyzej 3.5T u mnie sie topilo na drodze to nawet fundamenty lali z "taczki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy jest możliwość budowy domu bez ciężkiego sprzętu?

> Chodzi o działkę na której jest już dom, i na wolną część działki jest wąski przejazd tuż obok

> domu. Istnieje ryzyko, że przy ciężkim sprzęcie mogą pojawić się pęknięcia ścian starego domu.

> Czy jest jakiś system budowy gdzie można zniwelować albo w ogóle się pozbyć ciężkiego sprzętu?

> Budowa może być obojętnie z czego drewno/pustak/szkieletowiec

Wszystko można tylko kwestia nakładu pracy i kasy.

Jedne z największych pojazdów to grucha z betonem i ewentualne dostawy materiałów takich jak np. palety z pustakami i krokwie na więźbę dachową. Ale wszystko da się obejść. Np. jeśli jest taka możliwość możesz wynająć pompę i ona ci może podać beton na ławę i wieńce. Jeśli nie sięgnie to możesz wynająć małą fadromkę i można beton z gruszki podawać do łyżki fadromki i nią przewozić. Można tą samą fadromką przewozić palety z pustakami z drogi na budowę oraz krokwie itd. Ale to wszystko dodatkowe koszty i nakład czasu i pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy jest możliwość budowy domu bez ciężkiego sprzętu?

> Chodzi o działkę na której jest już dom, i na wolną część działki jest wąski przejazd tuż obok

> domu. Istnieje ryzyko, że przy ciężkim sprzęcie mogą pojawić się pęknięcia ścian starego domu.

> Czy jest jakiś system budowy gdzie można zniwelować albo w ogóle się pozbyć ciężkiego sprzętu?

> Budowa może być obojętnie z czego drewno/pustak/szkieletowiec

Jest to możliwe, zależy ile masz czasu.

http://www.carscoops.com/2012/02/canadian-digs-out-basement-using-only.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy jest możliwość budowy domu bez ciężkiego sprzętu?

> Chodzi o działkę na której jest już dom, i na wolną część działki jest wąski przejazd tuż obok

> domu. Istnieje ryzyko, że przy ciężkim sprzęcie mogą pojawić się pęknięcia ścian starego domu.

> Czy jest jakiś system budowy gdzie można zniwelować albo w ogóle się pozbyć ciężkiego sprzętu?

> Budowa może być obojętnie z czego drewno/pustak/szkieletowiec

no fundamenty musisz wykopac, choc i to kiedys sie lopata robilo, wiec mozesz probowac. Materialy budowlane te parenascie metrow, to sobie przeniosa - u mnie z uwagi na waska droge HDS palety zawsze stawial przy bramie - nie bylo czegos takiego, zeby np. postawic palete z pustakami na kondygnacji, na ktorej akurat muruja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Czy jest możliwość budowy domu bez ciężkiego sprzętu?

Całą chatę tak zbudowaliśmy. Od zera.

W dwie, w porywach do trzech osób nie licząc ekip od posadzek czy elewacji.

Najcięższy sprzęt jaki był użyty to HDS do rozładunku bloczków przy ulicy i pompa do betonu z gruszki. Też z ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy jest możliwość budowy domu bez ciężkiego sprzętu?

> Chodzi o działkę na której jest już dom, i na wolną część działki jest wąski przejazd tuż obok

> domu. Istnieje ryzyko, że przy ciężkim sprzęcie mogą pojawić się pęknięcia ścian starego domu.

> Czy jest jakiś system budowy gdzie można zniwelować albo w ogóle się pozbyć ciężkiego sprzętu?

> Budowa może być obojętnie z czego drewno/pustak/szkieletowiec

Mozna, wszystko dzisiaj jest mozliwe, ale bedzie upierdliwe i kosztowne.

Z koparka nie powinno byc problemow, a jezeli nawet to odbiedy mozna mala koparke wynajac, bedzie robic z 2-4x dluzej, ale jest lekka i wszedzie wjedzie.

Rozladunek z hds, musisz miec miejsce gdzie postawic i dla budujacych bedzie gorzej bo beda musieli wozic sobie.

Do tego jeszcze dochodzi beton, ale jezeli nei jest daleko (do 30 nawet 50m) to podjedzie pompa ktora poda beton.

Ja tez mialem utrudniony wjazd, ziemie musialem wywozic mniejszymi ciezarowkami, betoniarka parkowala przed posesja a stal czy steropian ekipy musialy niestety wciagac ok 60m, bo samochody nie wjechaly.

Nie wjechal tez dzwig do ustawienia wiezby, ale odpowiednia ilosc gorali zalatwila sprawe grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy jest możliwość budowy domu bez ciężkiego sprzętu?

> Chodzi o działkę na której jest już dom, i na wolną część działki jest wąski przejazd tuż obok

> domu. Istnieje ryzyko, że przy ciężkim sprzęcie mogą pojawić się pęknięcia ścian starego domu.

> Czy jest jakiś system budowy gdzie można zniwelować albo w ogóle się pozbyć ciężkiego sprzętu?

> Budowa może być obojętnie z czego drewno/pustak/szkieletowiec

1. Masz pozwolenie na budowę? Bo wg przepisów musi być 4m dojazd.

2. Betonować można z wysięgnika nawet na kilkanaście metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam

> Czy jest możliwość budowy domu bez ciężkiego sprzętu?

> Chodzi o działkę na której jest już dom, i na wolną część działki jest wąski przejazd tuż obok

> domu. Istnieje ryzyko, że przy ciężkim sprzęcie mogą pojawić się pęknięcia ścian starego domu.

> Czy jest jakiś system budowy gdzie można zniwelować albo w ogóle się pozbyć ciężkiego sprzętu?

> Budowa może być obojętnie z czego drewno/pustak/szkieletowiec

minikoparka do fundamentów lub koparko-ładowarka jakaś (reszta łopatą co trzeba będzie biglaugh.gif ), pompogruszka z betonem zasięg ma max. ~25 m zazwyczaj - jak dalej to trzeba oddzielną pompę ściągnąć ($$$)

reszta już pikuś - najwyżej sobie trochę materiałów ponosisz z ulicy (ew. paletę jakiś sąsiad traktorem z tur-em i z przystawką do palet Ci przewiezie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na betoniarce masz 40-50 metrowe?

> U mnie ledwo starczyła do podmurówki ogrodzenia, a działka ma ~26m szerokości...

tak, u mnie przyjeżdzała betoniarka z pompą ,działkę mam 25x30, po przekątnej wychodzi ok 40m, betoniarka stała zawsze przed wjazdem, dom jakby po przekątnej a operator mówił, że bez problemu sięgnie za ogrodzenie po drugiej stronie a to właśnie ok 40m.

Nie wiem, może akurat trafiłem, że z większą pompą mi się zawsze trafiała. Już nie mówiąc o pompach samobieżnych co pewnie i do 100m podadzą wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.incobet.pl/

> Tak mniej więcej to wyglądało na ok 30m

Ta na zdjęciu to Cifa 28m. Pamiętać należy ,że długość wysięgnika podaje się do góry. Jak położyć go poziomo to odpada jakieś 3,5m kolumny wysięgnika plus oczywiście długość podpór które pompa musi rozstawić. Zawsze można dopiąć dodatkowe węże jeżeli jest możliwość żeby leżały na jakimś podłożu .

Osobiście nie widziałem większych pompogruszek niż 28m. Mija się to z celem bo np ta Cifa legalnie może wieźć legalnie ok 4m3 betonu, inaczej przekracza DMC 32t. Zaraz ktoś powie ,że do niego przywieźli więcej. Tak wiem do tego egzemplarza mieści się 10m3 ale wtedy mamy 45t masy całkowitej a to sporo u ITD kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta na zdjęciu to Cifa 28m. Pamiętać należy ,że długość wysięgnika podaje się do góry. Jak położyć

> go poziomo to odpada jakieś 3,5m kolumny wysięgnika plus oczywiście długość podpór które pompa

> musi rozstawić. Zawsze można dopiąć dodatkowe węże jeżeli jest możliwość żeby leżały na jakimś

> podłożu .

> Osobiście nie widziałem większych pompogruszek niż 28m. Mija się to z celem bo np ta Cifa legalnie

> może wieźć legalnie ok 4m3 betonu, inaczej przekracza DMC 32t. Zaraz ktoś powie ,że do niego

> przywieźli więcej. Tak wiem do tego egzemplarza mieści się 10m3 ale wtedy mamy 45t masy

> całkowitej a to sporo u ITD kosztuje.

Odnośnie rozpiętości to u mnie dojeżdzał do 30m, ale mówił, że bez problemu sięgnie dalej, za ogrodzenia a to juz dochodzi do 40m. Nie weryfikowałem tego. Tak czy inaczej ejst to znacznie więcej niż kilkanaście metrów wink.gif.

Co do pojemności, to kierowca (właściciel) mówił, że może zabrać 5 albo 6m3, jeżeli weźmie więcej to mu się wylewa - tak mówił, jeżeli zamawiałem coś pod 7m3 to brak za raz, ale jak było więcej to przyjeżdżały dwie betoniarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odnośnie rozpiętości to u mnie dojeżdzał do 30m, ale mówił, że bez problemu sięgnie dalej, za

> ogrodzenia a to juz dochodzi do 40m. Nie weryfikowałem tego. Tak czy inaczej ejst to znacznie

> więcej niż kilkanaście metrów .

> Co do pojemności, to kierowca (właściciel) mówił, że może zabrać 5 albo 6m3, jeżeli weźmie więcej

> to mu się wylewa - tak mówił, jeżeli zamawiałem coś pod 7m3 to brak za raz, ale jak było

> więcej to przyjeżdżały dwie betoniarki.

Chyba cos koloryzowal,uzywalem na budowie pompy od 28 do 54

45m to juz kawał sprzetu, przewaznie na 4osce, a miejsca do rozstawienia potrzebuje sporo

na pewno taka pompa nie stanie na ulicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba cos koloryzowal,uzywalem na budowie pompy od 28 do 54

> 45m to juz kawał sprzetu, przewaznie na 4osce, a miejsca do rozstawienia potrzebuje sporo

> na pewno taka pompa nie stanie na ulicy

Ta betoniara miala 4 osie, rozstawiala sie szeroko, zajmujac caly wjazd, przed brama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystko można tylko kwestia nakładu pracy i kasy.

> Jedne z największych pojazdów to grucha z betonem i ewentualne dostawy materiałów takich jak np.

> palety z pustakami i krokwie na więźbę dachową. Ale wszystko da się obejść. Np. jeśli jest

> taka możliwość możesz wynająć pompę i ona ci może podać beton na ławę i wieńce. Jeśli nie

> sięgnie to możesz wynająć małą fadromkę i można beton z gruszki podawać do łyżki fadromki i

> nią przewozić. Można tą samą fadromką przewozić palety z pustakami z drogi na budowę oraz

> krokwie itd. Ale to wszystko dodatkowe koszty i nakład czasu i pracy.

ja miałem gruch i pompe zamówioną ramie tak potężne i długie ze nawet u Ciebie z drogi by starczyło smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Całą chatę tak zbudowaliśmy. Od zera.

> W dwie, w porywach do trzech osób nie licząc ekip od posadzek czy elewacji.

> Najcięższy sprzęt jaki był użyty to HDS do rozładunku bloczków przy ulicy i pompa do betonu z

> gruszki. Też z ulicy.

Ja jeszcze na etapie piętra pożyczyłem od znajomego elektryczną wciągarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta betoniara miala 4 osie, rozstawiala sie szeroko, zajmujac caly wjazd, przed brama.

tak wygląda 40m

sermac_41_big.jpg

i tam już nie ma miejsca na gruchę, a to zasięg ok 36m w poziomie

można sobie pooglądać w pdf są ładnie rozrysowane zasięgi wink.gif

http://pompbet.pl/park_maszynowy/

na pompogruszki widzę do max 29m i to by się zgadzało ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak wygląda 40m

> i tam już nie ma miejsca na gruchę, a to zasięg ok 36m w poziomie

> można sobie pooglądać w pdf są ładnie rozrysowane zasięgi

> http://pompbet.pl/park_maszynowy/

> na pompogruszki widzę do max 29m i to by się zgadzało

rozmowa byla jak pamietam przy zalewaniu parteru, wiec mozliwe, ze chodzilo o max zasieg na nieduzej wysokosci. Z tego co sie rozlozyl przy domu to widac, ze mial jeszcze sporo zapasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej kilkadziesiąt. Pompy o wysięgniku 42m lub 53m to nie jest jakiś kosmos.

W chwili obecnej już nie, ale żaden detaliczny producent betonu nie pcha się w takie koszty. Max co się spotyka to ok 36m wysięgu. Na pompogruszkach większość ma 3 ramienne zabudowy czyli ok 20 - 24m. 50m to już wielka krowa, większe koszty utrzymania, serwisu i kawałek lotniska potrzeba do rozłożenia się smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W chwili obecnej już nie, ale żaden detaliczny producent betonu nie pcha się w takie koszty. Max co

> się spotyka to ok 36m wysięgu. Na pompogruszkach większość ma 3 ramienne zabudowy czyli ok 20

> - 24m. 50m to już wielka krowa, większe koszty utrzymania, serwisu i kawałek lotniska potrzeba

> do rozłożenia się

To co umie na bazie robi 42 ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co umie na bazie robi 42 ?

Ta się mieści w moim zakresie bo to chyba jeszcze czteroośka (i 5 ramion?)? grinser006.gif To są pompy do większych robót, możesz lać na raz z dwóch gruszek i ciężko za nimi nadążyć a po pompowaniu zostaje prawie kubik w koszu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.