Skocz do zawartości

Szybkie pytanie - brak OC przez kilka godzin


Mars_wrc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szybkie pytanko ...

Kupiłem sobie (dostałem od mulher.gif) maluszka i pamiętałem żeby kupić sobie na niego OC (nie przerejestrowuję, bo A czarne blachy, B stary dowód rej.) ... pamiętałem, pamiętałem, aż w końcu zapomiałem troszkę.

OC miał do 08.01.2015 do 23:59. A mnie olśniło 09.01.2015. O godzinie 9:50 miałem już OC i taka godzina widnieje w kwicie.

Czyli auto nie miało OC przez 9 godzin i 50 minut. Datowo się zgadza. Stare do 08.01.2015, nowe od 09.01.2015. Ktoś w UFG patrzy na te godziny?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś w UFG patrzy na te godziny?

W moim przypadku miła pani z wydziału komunikacji doniosła do UFG, że ubezpieczenia nie miałem przez 1 noc, pomiędzy 18 (zamknięcie urzędu) i 9 rano (otwarcie biura ubezpieczyciela).

Efekt?

1200 złotych kary, odwołania nie pomogły, łaskawie rozłożyli na raty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OC zawarłem u tego samego ubezpieczyciela

na luzie, ja ostatnio obserwuje przypadek 3 miesięcy bez OC zlosnik.gif

Póki co umowa już jest, a UFG milczy, ale spokojnie, mają 5 lat od zdarzenia grinser006.gif

Swoją drogą przypadki po 1-3 dni zdarzają się bardzo często i jak narazie nikt nam nie mówił, że przyszła kara.

Na komis owszem, ale na prywatnych użytkowników nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli kontynuowałeś.

> Umowa automatycznie przedłużyła się.

Mylisz się.

Quote:

Art. 31. 1. W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, którego posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na posiadacza pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, przechodzą prawa i obowiązki poprzedniego posiadacza wynikające z tej umowy.
Umowa ubezpieczenia OC ulega rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że posiadacz, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, wypowie ją na piśmie.


Wg mnie duża szansa na karę z UFG (700 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mylisz się.

> Quote:

> Art. 31. 1. W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, którego

> posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na posiadacza

> pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, przechodzą prawa i

> obowiązki poprzedniego posiadacza wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia OC ulega

> rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że posiadacz, na którego

> przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, wypowie ją na piśmie.

> Wg mnie duża szansa na karę z UFG (700 zł).

Skoro dostal to auto od mulher.gif to pytanie czy w miedzyczasie je przerejestrowal i gdziekolwiek zglaszal ten fakt?

Bo jak nie, to IMHO jest szansa, ze OC sie jednak przedluzylo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> szybkie pytanko ...

Zależy co zrobiłeś z polisą. Jeśli miałeś kwit do zapłaty z tytułu przedłużenia i na jego podstawie zapłaciłeś, to masz szansę uniknąć kary. Niektóre TU (np. MTU czyli pewnie Hestia też) dają w takiej sytuacji 14 dni od końca umowy na zapłacenie składki.

Jeśli polisa poprzedniego właściciela uległa rozwiązaniu, a Ty zawarłeś nową z nowym TU, to na 100% przywalą Ci 700 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mylisz się.

> Quote:

> Art. 31. 1. W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu mechanicznego, którego

> posiadacz zawarł umowę ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, na posiadacza

> pojazdu, na którego przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, przechodzą prawa i

> obowiązki poprzedniego posiadacza wynikające z tej umowy. Umowa ubezpieczenia OC ulega

> rozwiązaniu z upływem okresu, na który została zawarta, chyba że posiadacz, na którego

> przeszło lub zostało przeniesione prawo własności, wypowie ją na piśmie.

> Wg mnie duża szansa na karę z UFG (700 zł).

Masz rację - przeoczyłem, że auto zmieniło właściciela.

Kiedyś w takim przypadku OC przedłużało się, a teraz już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy co zrobiłeś z polisą. Jeśli miałeś kwit do zapłaty z tytułu przedłużenia i na jego podstawie

> zapłaciłeś, to masz szansę uniknąć kary. Niektóre TU (np. MTU czyli pewnie Hestia też) dają w

> takiej sytuacji 14 dni od końca umowy na zapłacenie składki.

> Jeśli polisa poprzedniego właściciela uległa rozwiązaniu, a Ty zawarłeś nową z nowym TU, to na 100%

> przywalą Ci 700 zł.

Pisałem już, że oc kupiłem w tym samym TU. A dokładnie to w MTU. Zapłaciłem nie na podstawie kwitu o przedłużeniu bo auto nie jest na mnie więc taki kwit nie przyszedł do mnie. To jak, przywalą czy nie? Pani z MTU twierdzi, że nie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem już, że oc kupiłem w tym samym TU. A dokładnie to w MTU. Zapłaciłem nie na podstawie kwitu

> o przedłużeniu bo auto nie jest na mnie więc taki kwit nie przyszedł do mnie. To jak, przywalą

> czy nie? Pani z MTU twierdzi, że nie

W takim razie wszystko jest OK grinser006.gif

Nie ma najmniejszych szans na kare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak to technicznie wygląda? Kto ma zapłacić za te 9h50min? Czy w ogole nie ma tematu?

NIe sadze, zeby Ci naliczyli jakiekolwiek odsetki za zwloke.

Ja zazwyczaj przedluzam polise dzien przed wygasnieciem, a termn przelewu jest 2 tyg pozniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pisałem już, że oc kupiłem w tym samym TU. A dokładnie to w MTU. Zapłaciłem nie na podstawie kwitu

> o przedłużeniu bo auto nie jest na mnie więc taki kwit nie przyszedł do mnie. To jak, przywalą

> czy nie? Pani z MTU twierdzi, że nie

IMVHO nie, auto o danym nr VIN miało ubezpieczenie w tym samym TU w każdym dniu, nie sądzę aby dane wyrzuciły flagę w systemie UFG.

Przy zmianie TU ubezpieczenie wchodzi w życie AFAIR dnia następnego, dlatego trzeba umowę zawierać 'najpóźniej tego samego dnia' co składanie wypowiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Miales kwity od wlasciciela auta, anty zaplaciles ?

> Oc jest dalej na niego ?

Tak, kwity były na poprzedniego. Dowód i OC. Dowód nadal jest zlosnik.gif

Ja mam tylko umowę.

OC kupiłem powołując się na starą polisę, ale w kwitach mam te 9h50min przerwy. I nie wiem czy bać się czy nie wink.gif

Teoretycznie OC powinno wygasnąć o 23:59 8 stycznia. A ja kupiłem 9tego. Ale może nie wygasło ... zostałem u tego samego TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, kwity były na poprzedniego. Dowód i OC. Dowód nadal jest

> Ja mam tylko umowę.

> OC kupiłem powołując się na starą polisę, ale w kwitach mam te 9h50min przerwy. I nie wiem czy bać

> się czy nie

> Teoretycznie OC powinno wygasnąć o 23:59 8 stycznia. A ja kupiłem 9tego. Ale może nie wygasło ...

> zostałem u tego samego TU.

Czyli kupiłeś, nie będziesz przerejestrowywał, OC opłaciłeś na poprzedniego właściciela, czy ten zgłaszał do Wydziału Komunikacji i MTU sprzedaż samochodu? Czy ktoś oprócz Ciebie i sprzedającego widział umowę kupna sprzedaży? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na luzie, ja ostatnio obserwuje przypadek 3 miesięcy bez OC

> Póki co umowa już jest, a UFG milczy, ale spokojnie, mają 5 lat od zdarzenia

> Swoją drogą przypadki po 1-3 dni zdarzają się bardzo często i jak narazie nikt nam nie mówił, że

> przyszła kara.

> Na komis owszem, ale na prywatnych użytkowników nie.

Znam taki przypadek jednodniowego braku, jak w ogóle wygląda weryfikacja takich spraw? Czy UFG dostaje od ubezpieczycieli gotowe zestawienie pojazdów bez OC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro dostal to auto od to pytanie czy w miedzyczasie je przerejestrowal i gdziekolwiek zglaszal

> ten fakt?

> Bo jak nie, to IMHO jest szansa, ze OC sie jednak przedluzylo...

OC po noweli sie nie przedłuza ! automagicznie pad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.