Skocz do zawartości

myjnia bezdotykowa - zima


exor

Rekomendowane odpowiedzi

> Własnie do -2*C, postawisz auto, przyjdzie troche wiecej mrozu i bedzie problem.

> A pod ciśnieniem w kazdy zakamarek wcisnie sie woda...

Jak mówiłem - nigdy problemów nie miałęm żadnych.

Tylko ja stosuję zasadę że jadę rozgrzanym w środku autem na myjnię (najczęściej jak wracam z jakiejś trasy, albo z roboty), więc zanim coś zamarznie to sobie spłynie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest silnie zasolona

No właśnie - czyli niszczy lakier? Wczoraj byłem z kumplem na myjce i chyba właściciel tejże podbił do nas jak żeśmy tak "zmiekczali brud" i powiedział, ze to niszczy lakier i nie poleca. I że to jest jakiś roztwór antyzamarzający czy coś takiego. A nie zwykła woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie - czyli niszczy lakier? Wczoraj byłem z kumplem na myjce i chyba właściciel tejże podbił

> do nas jak żeśmy tak "zmiekczali brud" i powiedział, ze to niszczy lakier i nie poleca. I że

> to jest jakiś roztwór antyzamarzający czy coś takiego. A nie zwykła woda.

To jest woda z solą, mniej więcej o taką:

RE6552_1.jpg

Lakieru od razu nie zniszczy ale roztwór jak wpłynie w szczeliny to z czasem może narobić kichy zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie - czyli niszczy lakier? Wczoraj byłem z kumplem na myjce i chyba właściciel tejże podbił

> do nas jak żeśmy tak "zmiekczali brud" i powiedział, ze to niszczy lakier i nie poleca. I że

> to jest jakiś roztwór antyzamarzający czy coś takiego. A nie zwykła woda.

Silnie zasolona woda - zamarza przy niższej temperaturze + to że ciągle płynie sprawia że myjnie działają nawet przy -10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnie zasolona woda - zamarza przy niższej temperaturze + to że ciągle płynie sprawia że myjnie

> działają nawet przy -10.

To chyba po wyschnięciu powinny zostać ślady tej soli na lakierze? Poza tym chyba za szybko ścina ją mróz skoro jest silnie zasolona. Jak ja myję to zaczynam np. od przodu auta i myje w kierunku tylu. Po dojściu na tył auta przód mam zamarznięty. To coś nie tak jak na silnie zasoloną wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnie zasolona woda - zamarza przy niższej temperaturze + to że ciągle płynie sprawia że myjnie

> działają nawet przy -10.

sam jestes zasolony, kocham ekspertow nie majacych pojecia o temacie. hehe.gifok.gif

tak sie sklada ze stawialem i serwisuje kilka takich myjni. Dziwnym trafem w zadnej nigdzie nie bylo soli jedynie grzalka i wewnetrzy obieg cieplej wody podczas postoju a przy pracy uruchamia sie kociol przeplywowy i podgrzewa przeplywajaca wode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sam jestes zasolony, kocham ekspertow nie majacych pojecia o temacie.

> tak sie sklada ze stawialem i serwisuje kilka takich myjni. Dziwnym trafem w zadnej nigdzie nie

> bylo soli jedynie grzalka i wewnetrzy obieg cieplej wody podczas postoju a przy pracy

> uruchamia sie kociol przeplywowy i podgrzewa przeplywajaca wode

No popatrz a ja kilka razy widziałem jak panowie uzupełniają/wkładają nowe bańki z chemią i tej soli w tabletkach widziałem kilkanaście worków + zbiornik na to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba po wyschnięciu powinny zostać ślady tej soli na lakierze? Poza tym chyba za szybko ścina

> ją mróz skoro jest silnie zasolona. Jak ja myję to zaczynam np. od przodu auta i myje w

> kierunku tylu. Po dojściu na tył auta przód mam zamarznięty. To coś nie tak jak na silnie

> zasoloną wodę.

Ta solanka płynie tylko gdy myjka nie działa żeby nie zamarzło, jak zaczynasz myć auto to wtedy teoretycznie nie leci.

Teoretycznie bo u mnie w robocie mam kilka takich maszynek do których wrzucamy te tabletki solne, ustawiamy jaka ma być twardość/PH/czy też co innego i maszynka sama dozuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to system zmiekczania wody i zapewniac Cie ze ta woda nie jest slona inaczej by pompy rdzewialy i

> inne elementy systemow, zreszta samochody tez

No do zmiękczania wody też służy, ale mnie tak samo pan poinformował że właśnie sobie polewam auto solanką i robię to na własne ryzyko (zanim zobaczyłem jak wygląda pomieszczenie z chemią)

A pompy to raczej z inoxu są, u mnie np. zmywarki przemysłowe jakoś nie rdzewieją i serwis zaleca używanie tych maszynek z solanką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytales uwaznie tego co napisalem, jak odkladasz lance na miejsce to przez nia leci woda do zbiornika wyrownawczego w ktorym jest grzalka, woda jest podgrzewana o kilka stopni powyzej zera (masz odpowiedni termostat do ustawienia) a podczas pracy uruchamia sie kociol przeplywowy (elektryczny lub spalinowy) i pogrzewa wode rowniez o pare stopni (lub jak sie ustawi, ale max do 60*C)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie czytales uwaznie tego co napisalem, jak odkladasz lance na miejsce to przez nia leci woda do

> zbiornika wyrownawczego w ktorym jest grzalka, woda jest podgrzewana o kilka stopni powyzej

> zera (masz odpowiedni termostat do ustawienia) a podczas pracy uruchamia sie kociol

> przeplywowy (elektryczny lub spalinowy) i pogrzewa wode rowniez o pare stopni (lub jak sie

> ustawi, ale max do 60*C)

Nie to Ty nie czytałeś tego co ja napisałem, z myjni z których korzystam pod odłożeniu lancy woda leci na glebę i do kanału ściekowego

Swoją drogą jak już się ujawniłeś to poproszę o kontakt na priv odnośnie oferty na taką myjkę dla busów czyli wersja podwyższona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie mam takiej jedynie mozesz sobie doposarzyc o odpowiedni wysiegnik, zreszta ja stawiam i

> serwisuje jedynie jednostki myjace (same te budki z pompami z calymi systemami) a nie cale

> stanowiska

No to przecież napisałem że potrzebuje ofertę na myjkę (na 1 i na 2 stanowiska) a resztę to wiem że trzeba sobie samemu postawić ale według jakiś wytycznych firmy montującej urządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moze i zmyjesz bezpiecznie, ale jak potem to złapie mróz to bedziesz miał inne problemy.

Ja nigdy problemów nie miałem, a zimą zawsze normalnie myje auta, nie raz myłem przy -10 (na odpalonym silniku + ogrzewanie + wycieraczki żeby szyba nie zamarzala podczas lania wody zlosnik.gif ) , potem trochę się pojeździ to woda przeschnie i można zostawiać na noc, tylko sprawdzić czy uszczelki drzwi suche zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No popatrz a ja kilka razy widziałem jak panowie uzupełniają/wkładają nowe bańki z chemią i tej

> soli w tabletkach widziałem kilkanaście worków + zbiornik na to

masz i używasz zmywarki do naczyń w domu? do zmywarki też wsypujesz sól do specjalnego pojemnika... i co, myje naczynia słoną wodą...?? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jest silnie zasolona

Skąd ludzie czerpią takie informacje?

A Ty wiesz jakby wyglądał samochód gdybyś go polał silnie zasoloną wodą? Szczególnie elementy ciepłe, na których woda szybciej by wysychała.

I nie mówię tutaj o jakiejś korozji, bo solanka musiałaby długotrwale oddziaływać na lakierowaną karoserię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest woda z solą,

Bzdura na resorach. Ech ktoś coś zobaczył i dorobił sobie bzdurną bajeczkę.

> mniej więcej o taką:

> Lakieru od razu nie zniszczy ale roztwór jak wpłynie w szczeliny to z czasem może narobić kichy

Poczytajcie sobie czym jest i jak działa zmiękczacz wody w zmywarce czy zewnętrzny na wejściu wody do domu (jeśli ktoś taki posiada a większość nie posiada), jestem właśnie na etapie przymierzania się do takiego zmiękczacza wody (mam dość czyszczenia kabiny prysznicowej).

TABLETKI Z SOLĄ WYKORZYSTUJE SIĘ DO OCZYSZCZANIA ZMIĘKCZACZA.

WODA, KTÓRA TRAFIA DO KRANU CZY DO INSTALACJI MYJĄCEJ CZY WODA, KTÓRĄ ZMYWARKA MYJE NIE JEST SŁONA.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To chyba po wyschnięciu powinny zostać ślady tej soli na lakierze? Poza tym chyba za szybko ścina

> ją mróz skoro jest silnie zasolona. Jak ja myję to zaczynam np. od przodu auta i myje w

> kierunku tylu. Po dojściu na tył auta przód mam zamarznięty. To coś nie tak jak na silnie

> zasoloną wodę.

Zasolona jest ta co psika jak nie wrzucisz kasy to psika "na podtrzymanie" żeby nie zamarzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zasolona jest ta co psika jak nie wrzucisz kasy to psika "na podtrzymanie" żeby nie zamarzło.

Bzdura, płukanie zmiękczacza odbywa się do kanalizacji a nie do instalacji myjącej. NIEsłona woda ciurka sobie, żeby dysza nie zamarzała.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skąd ludzie czerpią takie informacje?

> A Ty wiesz jakby wyglądał samochód gdybyś go polał silnie zasoloną wodą? Szczególnie elementy

> ciepłe, na których woda szybciej by wysychała.

> I nie mówię tutaj o jakiejś korozji, bo solanka musiałaby długotrwale oddziaływać na lakierowaną

> karoserię.

no i moze dlatego koles nie polecał nam lac tego na auto?

pamietaj, ze mowa o tej wodzie "technicznej", ktora leci z lancy jak nikt nie korzysta z myjki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Toż to zwykła woda jest, a leci stale po to żeby nie zamarzała.

Jak leci stale to nie zamarza? boje_sie.gif Ciekawostka, przy takim ciurkaniu to by się sprawdziło pyz temp. 0 - -2C przy większych mrozach zamarznie na bank, chyba że to goraca woda by byla.

Z moich obserwacji garażowych wynika, że (zaznaczam, że niejestem ani fizykiem ani chemikiem wink.gif) stojące obok siebie w plastikowych butelkach: w jednej woda dejonizowana, w drugiej zwykła kranówka i przy kilku stopniach poniżej zera, kranówka zamarzła a dejonizowana nie. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak leci stale to nie zamarza?

Chyba leci letnia (chociaż to bez sensu bo w letniej stojącej szybciej dochodzi do krystalizacji), ale nawet jakby leciała bezpośrednio z sieci to i tak nie zamarznie jak jest przepływ bo nie zdąży się zawiązać struktura krystaliczna.

Wiem, że w bajkach Disney'a zamarza woda płynąca z węża strażackiego, ale to jest bajka.

> Z moich obserwacji garażowych wynika, że (zaznaczam, że niejestem ani fizykiem ani chemikiem )

> stojące obok siebie w plastikowych butelkach: w jednej woda dejonizowana, w drugiej zwykła

> kranówka i przy kilku stopniach poniżej zera, kranówka zamarzła a dejonizowana nie.

Mówisz o stojącej wodzie. Wiem, że woda w strumieniach zamarza, ale ten proces rozpoczyna się od powierzchni, na których dochodzi do zatrzymania i postępuje krystalizacja, w dyszy/wężu jak jest przepływ to nie zamarznie.

Pominąwszy energię cieplną to jeśli woda jest w ruchu to nie dojdzie do krystalizacji.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pominąwszy energię cieplną to jeśli woda jest w ruchu to nie dojdzie do krystalizacji.

No dobra. To jak wytłumaczyć wodę zamarzniętą w rynnach, albo lepiej, zamarznięty strumień i wodospad? Tam ruch wody jest bardzo duży a jednak zamarza. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra. To jak wytłumaczyć wodę zamarzniętą w rynnach, albo lepiej, zamarznięty strumień i

> wodospad? Tam ruch wody jest bardzo duży a jednak zamarza.

Tak samo jak w strumieniu - musi dojść do spowolnienia, jak dojdzie do spowolnienia to zacznie się zawiązywać struktura krystaliczna, pamiętaj, że lód porasta od zewnątrz a nie w głównym nurcie, kropelki łatwo krystalizują, ale nurt czy woda w wężu, która jest w ruchu nie zamarznie.

Kryształ lodu.

Musisz mieć niskie ciśnienie, brak przepływu itd.

Woda w wężu nie zamarznie jeśli będzie ruch.

Swego czasu miałem na działce rurkę wychodzącą z ziemi i wchodzącą do domu, przyjeżdżałem, podgrzewałem opalarką i był spokój do czasu jak korzystałem z wody, niestety w nocy zamarzała jak zapomniałem wstać na chwilę i odkręcić kran na 5 sekund.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> masz i używasz zmywarki do naczyń w domu? do zmywarki też wsypujesz sól do specjalnego pojemnika...

Nie nie mam, mam w robocie przemysłowe i akurat w domowych i w przemysłowych służy to do uzdatniania/zmiękczania wody z tym że w do przemysłowych jest podłączona stacja uzdatniania gdzie "robi się" ta solanka o odpowiednim stężeniu

> i co, myje naczynia słoną wodą...??

A jak myślisz, jak się sól połączy wodą to jaka jest ?? słodka ?? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra. To jak wytłumaczyć wodę zamarzniętą w rynnach, albo lepiej, zamarznięty strumień i

> wodospad? Tam ruch wody jest bardzo duży a jednak zamarza.

Zamarza od zewnątrz koryta do środka powierzchownie a pod spodem płynie poza kilkoma wyjątkami od reguły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie - czyli niszczy lakier? Wczoraj byłem z kumplem na myjce i chyba właściciel tejże podbił

> do nas jak żeśmy tak "zmiekczali brud" i powiedział, ze to niszczy lakier i nie poleca. I że

> to jest jakiś roztwór antyzamarzający czy coś takiego. A nie zwykła woda.

A co miał powiedzieć jak myliscie auto nie dając mu zarobić?

Lepiej było was nastraszyc żebyście wrzucili kasę i umyli zgodnie z zasada działania myjn:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to jest zwykla woda i mozna bezpiecznie tym zmiekczyc brud na karoserii?

Swoją drogą to mi to pachnie podcieraniem tyłka przy pomocy szkła! no.gif

Nie prościej wrzucić złotówkę zamiast "ciurkać" przez 10min. zanim "obciurka" się całe auto? yikes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie nie mam, mam w robocie przemysłowe i akurat w domowych i w przemysłowych służy to do

> uzdatniania/zmiękczania wody z tym że w do przemysłowych jest podłączona stacja uzdatniania

> gdzie "robi się" ta solanka o odpowiednim stężeniu

> A jak myślisz, jak się sól połączy wodą to jaka jest ?? słodka ??

Kolejny.

Sól NIE służy do zmiękczania wody a do oczyszczania zmiękczacza.

Podczas oczyszczania zmiękczacza woda idzie bypassem do momentu przepłukania zmiękczacza solanką i wypłukania go z solanki.

Zmiękczacz, do którego się przymierzam, oczyszcza się co 8m3, co w warunkach domowych oznacza, że co ~3tygodnie spuszcza do kanalizacji 140l wody.

Jak masz stacje zmiękczające wodę to weź sobie do szklanki taką wodę - gwarantuję, że nie będzie słona.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z moich obserwacji garażowych wynika, że (zaznaczam, że niejestem ani fizykiem ani chemikiem )

> stojące obok siebie w plastikowych butelkach: w jednej woda dejonizowana, w drugiej zwykła

> kranówka i przy kilku stopniach poniżej zera, kranówka zamarzła a dejonizowana nie.

Bo, Panie, w czystej wodzie nie było zarodków krystalizacji. smile.gif Nie pamiętam dokładnie, ale taką ultraczystą wodę można przechłodzić do poniżej -20°C i nie zamarznie. Ale wystarczy do niej wrzucić jakieś ziarenko by w jednym momencie zamieniła się w lód. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz przy temperaturach w okolicy zera i ponizej to z lancy myjni leci caly czas cos jakby woda.

> Czy to jest zwykla woda i mozna bezpiecznie tym zmiekczyc brud na karoserii?

To zapobiega zamarzaniu agregatu, obieg zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo, Panie, w czystej wodzie nie było zarodków krystalizacji. Nie pamiętam dokładnie, ale taką

> ultraczystą wodę można przechłodzić do poniżej -20°C i nie zamarznie. Ale wystarczy do niej

> wrzucić jakieś ziarenko by w jednym momencie zamieniła się w lód.

Ot, ciekawostka! 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.