Skocz do zawartości

Pomysłu potrzebuję - pomożecie?


LeoLepsi

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę zrobić filtr akwariowy własnego pomysłu, i aby dobrze zbudować element filtracyjny, potrzebuję ... hm.. jakby to Wam dobrze przedstawić - potrzebuję beczułkę wymiarów pięciolitrowego kega do piwa - lecz z odkręcanym deklem - najlepiej metalowym i szczelnym. Metalowe lub plastikowe (raczej wtedy z mocnego plastiku), aby przy używaniu nie zniszczyło się. Podrzućcie pomysł na taki pojemnik, bo nic mi do głowy nie przychodzi... Może być odkręcany dekiel, może być odkręcany w połowie, obojętnie.

No i musi być odkręcane, bo filtr trzeba co jakiś czas czyścić... a nie chcę robić filtracji otwartej bo raz że wilgoć w szafce a dwa.. woń nie najciekawsza......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może rura kanalizacyjna fi200 (długość na 5l to ok. 16cm)? Trzeba do tego kupić zaślepki i jedną

> przykleić, a druga byłaby na wcisk na uszczelkę. Nie wiem tylko, czy to nadawałoby się dla ryb

> (zastosowane materiały).

uhm, pcv by się nadawało, kłopot z dobrym uszczelnieniem tego, bo nie chcę kleić, właśnie gwint byłby najlepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.biowin.pl/biowin/przetworstwo/beczki-plastikowe/beczka-na-kapuste-5l

Widziałem. Rozważałem. Po konsultacjach doszedłem do wniosku, że, niestety - gwint się nie nadaje... nie dają gwarancji że będzie szczelne. A tworzywo, z którego jest wykonana beczka nie jest najsilniejsza... Nie ukrywam, że to będzie opcja awaryjna, z tą beczką, lecz szukam czegoś pewniejszego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Widziałem. Rozważałem. Po konsultacjach doszedłem do wniosku, że, niestety - gwint się nie

> nadaje... nie dają gwarancji że będzie szczelne. A tworzywo, z którego jest wykonana beczka

> nie jest najsilniejsza... Nie ukrywam, że to będzie opcja awaryjna, z tą beczką, lecz szukam

> czegoś pewniejszego...

Szukaj w sklepach dla rafterów/kajakarzy. Na takich wycieczkach przewodnik zawsze miał beczułkę, w której można było schować np. dokumenty, żeby nie wypadły z pontonu. I to było całkowicie szczelne, mimo iż zakręcane na gwint.

o np. coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może rura kanalizacyjna fi200 (długość na 5l to ok. 16cm)? Trzeba do tego kupić zaślepki i jedną

> przykleić, a druga byłaby na wcisk na uszczelkę. Nie wiem tylko, czy to nadawałoby się dla ryb

> (zastosowane materiały).

To może zamiast rury po prostu mufę i dwie zaślepki, jak nie będzie dużego ciśnienia to będzie szczelne, lub z systemu klejonego Nibco można coś wykleić razem z gwintami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukaj w sklepach dla rafterów/kajakarzy. Na takich wycieczkach przewodnik zawsze miał beczułkę, w

> której można było schować np. dokumenty, żeby nie wypadły z pontonu. I to było całkowicie

> szczelne, mimo iż zakręcane na gwint.

> o np. coś takiego.

a to jest to samo co z posta kolegi odn. beczki do kiszenia kapusty. Różni się tylko kolorem, ciekawe, czy materiałem i uszczelnieniem też....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może zamiast rury po prostu mufę i dwie zaślepki, jak nie będzie dużego ciśnienia to będzie

> szczelne, lub z systemu klejonego Nibco można coś wykleić razem z gwintami

też nad tym będziemy myśleć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę zrobić filtr akwariowy własnego pomysłu, i aby dobrze zbudować element filtracyjny, potrzebuję

> ... hm.. jakby to Wam dobrze przedstawić - potrzebuję beczułkę wymiarów pięciolitrowego kega

> do piwa - lecz z odkręcanym deklem - najlepiej metalowym i szczelnym. Metalowe lub plastikowe

> (raczej wtedy z mocnego plastiku), aby przy używaniu nie zniszczyło się. Podrzućcie pomysł na

> taki pojemnik, bo nic mi do głowy nie przychodzi... Może być odkręcany dekiel, może być

> odkręcany w połowie, obojętnie.

> No i musi być odkręcane, bo filtr trzeba co jakiś czas czyścić... a nie chcę robić filtracji

> otwartej bo raz że wilgoć w szafce a dwa.. woń nie najciekawsza......

A moze kombinuj inaczej jak tu zakretka giga szczelna a tylko konektorki z boku

http://www.bio-equip.cn/eWebEditor%5CUploadFile%5C12171.jpg

Jak chcesz to taki zuzyty ci moge wyslac ale zalewany nie zakrecany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To ja pojadę nietypowo.

> Mała kana na mleko zamykana na dźwignię. Najmniejsze miały na pewno mniej niż 10l. Zdaje się, mam

> jedną w piwnicy.

> Albo jakiś szybkowar zamykany na docisk. Też chyba mam, ruski, aluminiowy.

e panie pomysł z kanką na razie wygrywa - szczelne bez problemu, na uszczelkę i metalowe.

Szybkowar to na golonkę wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę zrobić filtr akwariowy własnego pomysłu, i aby dobrze zbudować element filtracyjny, potrzebuję

> ... hm.. jakby to Wam dobrze przedstawić - potrzebuję beczułkę wymiarów pięciolitrowego kega

> do piwa - lecz z odkręcanym deklem - najlepiej metalowym i szczelnym. Metalowe lub plastikowe

> (raczej wtedy z mocnego plastiku), aby przy używaniu nie zniszczyło się. Podrzućcie pomysł na

> taki pojemnik, bo nic mi do głowy nie przychodzi... Może być odkręcany dekiel, może być

> odkręcany w połowie, obojętnie.

> No i musi być odkręcane, bo filtr trzeba co jakiś czas czyścić... a nie chcę robić filtracji

> otwartej bo raz że wilgoć w szafce a dwa.. woń nie najciekawsza......

O ile nie robisz akwarium ciśnieniowego dla ryb głębinowych to wystarczy dać dowolne naczynie (nawet nie musi być od gory szczelne) postawione POWYŻEJ akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko patrz, żeby była z nierdzewki. Moja w piwnicy to stara, polska produkcja. Zwykła stal,

> cynowana od środka.

nierdzewki są k..okrutnie.sko drogie, dwie stówy za kankę to dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki to ma sens takie kombinowanie jak w tej chwili porządny filtr kubełkowy kosztuje ok.

> 100-150zł?

No a kolega w razie czego bedzie mial gdzie mleko trzymac, a w filtrze za 150zł nie będzie lansersko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę zrobić filtr akwariowy własnego pomysłu, i aby dobrze zbudować element filtracyjny, potrzebuję

> ... hm.. jakby to Wam dobrze przedstawić - potrzebuję beczułkę wymiarów pięciolitrowego kega

> do piwa - lecz z odkręcanym deklem - najlepiej metalowym i szczelnym. Metalowe lub plastikowe

> (raczej wtedy z mocnego plastiku), aby przy używaniu nie zniszczyło się. Podrzućcie pomysł na

> taki pojemnik, bo nic mi do głowy nie przychodzi... Może być odkręcany dekiel, może być

> odkręcany w połowie, obojętnie.

> No i musi być odkręcane, bo filtr trzeba co jakiś czas czyścić... a nie chcę robić filtracji

> otwartej bo raz że wilgoć w szafce a dwa.. woń nie najciekawsza......

Może najprościej kupić filtr taki montowany na stałe, do wody i zaadaptować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki to ma sens takie kombinowanie jak w tej chwili porządny filtr kubełkowy kosztuje ok.

> 100-150zł?

filtry kubełkowe nie spełniają moich założeń - mają ok 4x mniejszą powierzchnię filtrującą niż mój wymyślny 10 litrowy baniak. Potrzebuję coś, do czego nie będę zaglądał częściej niż raz na trzy miesiące, dlatego też kombinuję z własnym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może najprościej kupić filtr taki montowany na stałe, do wody i zaadaptować?

nie da się w nim zrobić 3-4 warstw filtrujących... no i sama powierzchnia filtrująca zbyt mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No a kolega w razie czego bedzie mial gdzie mleko trzymac, a w filtrze za 150zł nie będzie

> lansersko

kolegi avatarek ze śmigłami widzę zobowiązuje? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.