Skocz do zawartości

Jazda bez przeglądu


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

> nie wiem, tez bylem zdziwiony... ale wolalem nie drazyc bo sytuacja byla 'delikatna'

Bez sensu, blachy tymczasowe?? Bezedura zlosnik.gifzlosnik.gif Najgorsze co możesz dostać to skierowanie na punkt skupu złomu, trochę lepiej to zakaz dalszej jazdy, a normalnie bez przeglądu wystawia się kwit ważny w dniu wystawienia (maksymalnie). Inne usterki, mniej znaczące, to kwit zezwalający na poruszanie się do 7 dni od daty wystawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - To my przestrzegamy przepisów. I będziemy to robić dalej - twierdzi Anna Krukowska, zastępca

> dyrektora wydziału spraw obywatelskich. - Nie mogę odpowiadać za inne powiaty. My po prostu

> przestrzegamy prawa.

> Wrocławscy urzędnicy powołują się na rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 18 września 2009

> roku w sprawie zakresu i sposobu przeprowadzania badań technicznych pojazdu. Zgodnie z nim, by

> przeprowadzić okresowe badanie pojazdu, należy go zidentyfikować na podstawie dowodu

> rejestracyjnego lub odpowiadającego mu dokumentu.

Na pokwitowaniu za zatrzymany DR są wszystkie potrzebne rzeczy do identyfikacji pojazdu, czyli nr rejestracyjny, VIN i dane właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na pokwitowaniu za zatrzymany DR są wszystkie potrzebne rzeczy do identyfikacji pojazdu, czyli nr

> rejestracyjny, VIN i dane właściciela.

oczywiscie, ale w WRC to nie dziala grinser006.gif

u nas 'przestrzegaja prawa' grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez sensu, blachy tymczasowe?? Bezedura Najgorsze co możesz dostać to skierowanie na punkt skupu

> złomu, trochę lepiej to zakaz dalszej jazdy, a normalnie bez przeglądu wystawia się kwit ważny

> w dniu wystawienia (maksymalnie). Inne usterki, mniej znaczące, to kwit zezwalający na

> poruszanie się do 7 dni od daty wystawienia.

czytaj caly watek grinser006.gif

nawet dalem link do prasowki ze takie akcje w WRC to standard wink.gif

no ale co sie dziwic... nasze lokalne "sloneczko" musi skads kase nazbierac na placenie rat kredytow za stadion, fontanne itp grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega szukal i ... masz ogolnie racje tylko ze diagnosta ma wystawic potwierdzenie badania technicznego (tzw. pieczatke) w DR... a skoro go nie posiadasz to on nie moze tego zrobic

Bzdura...

> podobno tak samo wyglada sprawa jak ci sie skonczy miejsce w DR na pieczatki - to twoim obowiazkiem jest pilnowac zeby bylo gdzie przybic i dokonac wymiany dowodu w momencie kiedy owo miejsce sie skonczylo. Jak nie dopilnowales to potencjalnie masz pecha i sie bujasz z tymczasowymi

Druga bzdura.

Po to (oba przypadki) istnieje instytucja zaświadczenia o przeprowadzeniu badania technicznego - formatu A4, stwierdzająca dane pojazdu, jego zgodność z przepisami (tj. sprawność techniczną) i określająca powód, dla którego zamiast pieczątki w DR wydawany jest ten dokument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytaj caly watek

> nawet dalem link do prasowki ze takie akcje w WRC to standard

> no ale co sie dziwic... nasze lokalne "sloneczko" musi skads kase nazbierac na placenie rat

> kredytow za stadion, fontanne itp

Potem doczytałem, ale odpowiadam od razu, bo potem nie będę szukał, komu i co miałem odpowiedzieć zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czytaj caly watek

> nawet dalem link do prasowki ze takie akcje w WRC to standard

> no ale co sie dziwic... nasze lokalne "sloneczko" musi skads kase nazbierac na placenie rat

> kredytow za stadion, fontanne itp

Tylko że przepis, który cytowała jakaś persona mówi wyraźnie o tym, że pojazd nie musi być identyfikowany na podstawie DR, lecz DR lub innego dokumentu (np. karty pojazdu - też są wszelkie potrzebne informacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bzdura...

> Druga bzdura.

> Po to (oba przypadki) istnieje instytucja zaświadczenia o przeprowadzeniu badania technicznego -

> formatu A4, stwierdzająca dane pojazdu, jego zgodność z przepisami (tj. sprawność techniczną)

> i określająca powód, dla którego zamiast pieczątki w DR wydawany jest ten dokument.

wykłócać sie nie bede, sluzbowka jezdzila pare dni na czerwonych blachach, DR miala zabrany za brak przegladu przy okazji zatrzymania na 120/70... praktyke potwierdzaja artykuly w prasie. Potwierdzaja rowniez ze jest to wlasna interpretacja przepisow przez wroclawski UM, a lokalni diagnosci sie do niego stosuja... wystarczy wyjechac za powiat miasto wroclaw i problem przestaje istniec.

i na tym chyba zakoncze temat ze swojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bzdura!!

> diagnosta w takiej sytuacji wystawia zaświadczenie przejścia badania na kartce (ważne 30dni) i z

> tym świstkiem idzie się wymienić DR do WK.

> W przypadku zatrzymania DR z tym świstkiem idzie się po odbiór i wraca do SKP, która go wydała po

> pieczątkę.

Dokładnie tak robiłem jak mi się miejsce skończyło. Swistek WK i po sprawie.... Jeden kraj a co urząd to inna polityka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podobno tak samo wyglada sprawa jak ci sie skonczy miejsce w DR na pieczatki - to twoim obowiazkiem

> jest pilnowac zeby bylo gdzie przybic i dokonac wymiany dowodu w momencie kiedy owo miejsce

> sie skonczylo.

Kiedy miejsce się skończyło, to nowego DR bez BT nie dostaniesz. Dostajesz wtedy zaświadczenie i z nim wyrabiasz nowy DR.

Inaczej zabrniesz w ślepą uliczkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega szukal i ... masz ogolnie racje tylko ze diagnosta ma wystawic potwierdzenie badania

> technicznego (tzw. pieczatke) w DR... a skoro go nie posiadasz to on nie moze tego zrobic

> podobno tak samo wyglada sprawa jak ci sie skonczy miejsce w DR na pieczatki - to twoim obowiazkiem

> jest pilnowac zeby bylo gdzie przybic i dokonac wymiany dowodu w momencie kiedy owo miejsce

> sie skonczylo. Jak nie dopilnowales to potencjalnie masz pecha i sie bujasz z tymczasowymi

Bzdura.

Macie pecha w tym WRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bzdura!!

> diagnosta w takiej sytuacji wystawia zaświadczenie przejścia badania na kartce (ważne 30dni) i z

> tym świstkiem idzie się wymienić DR do WK.

> W przypadku zatrzymania DR z tym świstkiem idzie się po odbiór i wraca do SKP, która go wydała po

> pieczątkę.

Dokładnie, przynajmniej tak jest w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niezbyt dokładne, zgadza się, nie wyłacili, 48,5, temu panu już podziękowali dawno

> Poprzestańmy na kumplu, to nie telenowela

> TU nie wypłacło mu odszkodowania, naprawił z własnej kieszeni i teraz sądzi się z TU twierdząc,

> że nie było takiego zapisu w jego OWU

Znaczy kumpel zrobił szkodę, nie miał badania i nie dostał odszkodowania mimo, ze nie było w OWU? I to wszystko z OC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kolega szukal i ... masz ogolnie racje tylko ze diagnosta ma wystawic potwierdzenie badania

> technicznego (tzw. pieczatke) w DR... a skoro go nie posiadasz to on nie moze tego zrobic

> podobno tak samo wyglada sprawa jak ci sie skonczy miejsce w DR na pieczatki - to twoim obowiazkiem

> jest pilnowac zeby bylo gdzie przybic i dokonac wymiany dowodu w momencie kiedy owo miejsce

> sie skonczylo. Jak nie dopilnowales to potencjalnie masz pecha i sie bujasz z tymczasowymi

potencjalnie to nie propaguj głupot.

diagnosta wystawia zaświadczenie i z nim do WK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z ciekawosci: a patrol nie moze sobie sprawdzic czy jest wazny przeglad w bazie CEPIKu?

może, ale wielokrotnie zdarzało się że dowód był podbity (np miesiąc temu) a w CEPIKu brak info no.gif

nikt rozsądny nie wystawi mandatu opierając się na bazie CEPIK 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A po co blachy tymczasowe?

> Wole zapytać, bo często jezdzilem roznymi autami bez przeglądu

Po raz kolejny wychodzi, że jesteś patologicznym przykładem nie przestrzegania prawa, nawet jeśli nie jest ono opresyjne. Wiele SKP czynnych jest w dni powszednie od 7 do 22, czynne są także w soboty; badanie techniczne nie jest niemożliwe do przejścia, koszty też nie powalają...

Ale :nie bo nie, mam to w nosie, będę jeździł bez przeglądu". facepalm%5B1%5D.gif

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może, ale wielokrotnie zdarzało się że dowód był podbity (np miesiąc temu) a w CEPIKu brak info

> nikt rozsądny nie wystawi mandatu opierając się na bazie CEPIK

bo nie bardzo stacje się przykładają do wysyłania sprawozdań ... nikt za to rózgą po dupie nie daje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po raz kolejny wychodzi, że jesteś patologicznym przykładem nie przestrzegania prawa, nawet jeśli

> nie jest ono opresyjne. Wiele SKP czynnych jest w dni powszednie od 7 do 22, czynne są także w

> soboty; badanie techniczne nie jest niemożliwe do przejścia, koszty też nie powalają...

> Ale :nie bo nie, mam to w nosie, będę jeździł bez przeglądu".

> dranio

Krzywda Ci się dzieje z tego powodu, ze ktoś spóźni się z przeglądem o kilka dni icon_eek.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteś patologicznym przykładem nie przestrzegania prawa,

Nie on jeden grinser006.gif

> Ale :nie bo nie, mam to w nosie, będę jeździł bez przeglądu".

Bo jak była ładna pogoda, to byłem uziemiony (i 2oo przez to też), jak mogłem, to nie było pogody, a teraz już nie ma sensu, bo śniegi i zimno... przegląd "wyszedł" we wrześniu... 2013 grinser006.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może, ale wielokrotnie zdarzało się że dowód był podbity (np miesiąc temu) a w CEPIKu brak info

> nikt rozsądny nie wystawi mandatu opierając się na bazie CEPIK

tak samo z bazą UFG, ale są to dane poglądowe jeżeli masz DR i potrafisz udowodnić że ten przegląd/OC aktualnie posiadasz.

Jeżeli dokumentu nie masz, to na podstawie takiej bazy dostaniesz zakaz dalszej jazdy bo policjant ma 'uzasadnione podejrzenie'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki kejs: badania mam wazne do sierpia 2015. Ale miejsca w DR juz nie mam, okienka się skonczyly.

Jak to teraz optymalnie zalatwic?

Wymienic DR już teraz, przed sierpniem i na badania pojechac juz z nowym dowodem, czy tez jechac normalnie w sierpniu do SKP i uzyskac kartke i dopiero z nia udac sie po wymiane DR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A taki kejs: badania mam wazne do sierpia 2015. Ale miejsca w DR juz nie mam, okienka się

> skonczyly.

> Jak to teraz optymalnie zalatwic?

Spokojnie poczekać do terminu przeglądu, na miejscu stacja diagnostyczna wyda ci zaświadczenie o sprawności auta. Z dow rej i tym zaświadczeniem idziesz do wydz komunikacji i wyrabiasz nowy dowód rejestracyjny. Przetestowane w praktyce przez mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odmowa odszkodowania z ubezpieczalni w razie draki jest chyba wystarczającym powodem... Chyba nawet

> w owu jest lub było napisane auto bez przeglądu w razue bum=brak ubezpieczenia

To jak: sprawca kolizji jest ktos "bez przegladu".

Czy wowczas jego TU odmawia mi wyplaty/naprawy auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A taki kejs: badania mam wazne do sierpia 2015. Ale miejsca w DR juz nie mam, okienka się

> skonczyly.

> Jak to teraz optymalnie zalatwic?

> Wymienic DR już teraz, przed sierpniem i na badania pojechac juz z nowym dowodem, czy tez jechac

> normalnie w sierpniu do SKP i uzyskac kartke i dopiero z nia udac sie po wymiane DR?

Dokładnie tak w Katowicach robiłem, przegląd, zaświadczenie, wydział komuniacji, dowód czasowy na 30dni i potem odbiór normalnego z wbitym przeglądem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jak: sprawca kolizji jest ktos "bez przegladu".

> Czy wowczas jego TU odmawia mi wyplaty/naprawy auta?

TU nie może odmówić wypłaty odszkodowania z ważnej polisy (pomijam wszelkie boksowania o winę i wysokość), może co najwyżej po fakcie wystąpić z roszczeniem regresu od sprawcy/posiadacza/właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cos takiego:

- badania koncza sie 10-go

- jade do SKP 10-go (czyli ostatniego dnia)

- diagnosta nie chce dac pieczatki bo costam (nie widzialem tej usterki wczesniej)

- ale daje za to kartke, ze w ciagu 7 dni mam naprawic i przyjechac

I teraz:

1. 12go kontola policji lub kolizja i co wtedy: mam badania czy nie?

2. naprawilem usterke, jade na SKP 15go. Termin nastepnego badania jest 10go czy 15go nastepnego roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A taki kejs: badania mam wazne do sierpia 2015. Ale miejsca w DR juz nie mam, okienka się

> skonczyly.

> Jak to teraz optymalnie zalatwic?

> Wymienic DR już teraz, przed sierpniem i na badania pojechac juz z nowym dowodem, czy tez jechac

> normalnie w sierpniu do SKP i uzyskac kartke i dopiero z nia udac sie po wymiane DR?

jechać chwile przed końcem badania na nowe ... dostaniesz kwit... i z kwitem masz ... czas żeby do Wk udać się po nowy dowód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A cos takiego:

> - badania koncza sie 10-go

> - jade do SKP 10-go (czyli ostatniego dnia)

> - diagnosta nie chce dac pieczatki bo costam (nie widzialem tej usterki wczesniej)

> - ale daje za to kartke, ze w ciagu 7 dni mam naprawic i przyjechac

> I teraz:

> 1. 12go kontola policji lub kolizja i co wtedy: mam badania czy nie?

> 2. naprawilem usterke, jade na SKP 15go. Termin nastepnego badania jest 10go czy 15go nastepnego

> roku?

cośtam czyli co ? brak hamulców czy brak kwitu do butli lpg ...

ps. badanie zostało wykonane , jak usuniesz usterke i zjawisz się spowrotem to następne masz do 10tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cośtam czyli co ? brak hamulców czy brak kwitu do butli lpg ...

a czy to wazne? po prostu diagnosta nie chce przypiecztowac i tyle.

brak hamulcow to bys chyba zauwazyl, bo bys nie dojechal do skp.

> ps. badanie zostało wykonane , jak usuniesz usterke i zjawisz się spowrotem to następne masz do

> 10tego

a co z pkt 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> brak hamulcow to bys chyba zauwazyl, bo bys nie dojechal do skp.

Niekoniecznie. Miałem kiedyś taki przypadek z Punto. Przewody były skorodowane ale trzymały ciśnienie przy normalnym hamowanaiu. Dopiero w stacji diagnostycznej przy awaryjnym wciśnięciu na rolkach przewód pękł. Skończyło się na stwierdzenie że "pan zrobi-pan wróci", bez opłaty za przegląd i bez pieczątki. Ale mnie wypuścili z działającym tylko ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a czy to wazne? po prostu diagnosta nie chce przypiecztowac i tyle.

takie zjawisko w naturze nie powinno występować ... diagnosta jak ma uwagi to ... je określa ...

> brak hamulcow to bys chyba zauwazyl, bo bys nie dojechal do skp.

oj ... jak chcesz to poszukam fotostory co się pojawia na badaniu technicznym ...

> a co z pkt 1?

zależy , wszystko od tego dlaczego i jak opisał to diagnosta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niekoniecznie. Miałem kiedyś taki przypadek z Punto. Przewody były skorodowane ale trzymały

> ciśnienie przy normalnym hamowanaiu. Dopiero w stacji diagnostycznej przy awaryjnym wciśnięciu

> na rolkach przewód pękł. Skończyło się na stwierdzenie że "pan zrobi-pan wróci", bez opłaty za

> przegląd i bez pieczątki. Ale mnie wypuścili z działającym tylko ręcznym.

no ... u mnie nie ma prawa to mieć miejsca ...

naprawiasz u nas , a jeśli nie to parkujesz za free do czasu przyjazdu lawety ... nie przeszkadza mi nawet tydzień smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jechać chwile przed końcem badania na nowe ... dostaniesz kwit... i z kwitem masz ... czas żeby do

> Wk udać się po nowy dowód

ale po co 'ta chwila przed'? Jedziesz nawet w ostatni dzień, z SKP prosto do WK i dostajesz tymczasowy DR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomyliłem AC OC ale coś kiedyś obiło mi się o uszy w policji, że ubezpieczyciel może zarządac

> zwrotu kosztów od delikwenta co niew ma ubezpieczena....

Przeglądu, a nie ubezpieczenia i już nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bzdura

Quote:

3.11. Brak dokumentów podczas prowadzenia pojazdu

Kierujący podczas prowadzenia pojazdu po drodze publicznej, strefie zamieszkania

i strefie ruchu jest obowiązany posiadać przy sobie dokument uprawniający do pro-

wadzenia pojazdu, dokument uprawniający do używania pojazdu oraz ubezpiecze-

nie OC. Są to podstawowe dokumenty, jakie powinien posiadać przy sobie kierujący

pojazdem samochodowym. Obowiązek ich posiadania wynika z art. 38 ustawy. Brak

jakiegokolwiek z tych dokumentów wyczerpuje znamiona wykroczenia art. 95 KW,

a mandat karny wynosi 50 zł za brak każdego dokumentu, jednak nie więcej niż

250 zł. Nakłada się jeden mandat karny, a jego wysokość zależy od liczby dokumen-

tów, których kierowca nie posiada przy sobie. Za to wykroczenie punktów karnych

nie nakłada się. Jeżeli jednak osoba trzecia dowiezie na miejsce kontroli wymagany

dokument, wtedy kierujący z kompletem dokumentów może kontynuować dalszą

jazdę, nie popełniając od tej chwili wykroczenia.

Jeżeli nie ma możliwości dowiezienia brakującego prawa jazdy lub dowodu

rejestracyjnego (fot. 24) policjant może zgodnie z art. 130a ust. 2 pkt 1b ustawy

usunąć pojazd z drogi na koszt właściciela. Jest to fakultatywne holowanie pojazdu,

jeżeli nie ma możliwości zabezpieczenia go w inny sposób (np. inny kierowca posia-

dający stosowne dokumenty).

Jeżeli kierujący nie ma przy sobie polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC,

a pojazd jest rejestrowany w Polsce lub w kraju należącym do Unii Europejskiej,

Konfederacji Szwajcarskiej lub państwem członkowskim Europejskiego Porozu-

mienia o Wolnym Handlu (EFTA) – stroną umowy o Europejskim Obszarze Gospo-

darczym, nie ma już możliwości odholowania pojazdu. W takiej sytuacji policjant

poucza kierującego, że nie może on dalej kontynuować jazdy, gdyż każda próba roz-

poczęcia dalszej jazdy oznacza popełnienie kolejnego wykroczenia.

W przypadku pojazdów zarejestrowanych w pozostałych krajach w razie

nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obo-

wiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub

stwierdzenie nieopłacenia składki tego ubezpieczenia, zgodnie z art. 130a ust 1 pkt

2 ustawy policjant jest obowiązany zatrzymać dowód rejestracyjny takiego pojazdu

(art. 132 ust 1 pkt 6 ustawy), wydając pokwitowanie bez możliwości dalszej jazdy

oraz odholować pojazd. Jeżeli okaże się, że właściciel lub użytkownik pojazdu nie

posiada w ogóle umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywil-

nej pojazdu (a nie tylko nie posiada jej przy sobie), wtedy policjant sporządza także

dokumentację do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, informując o bra-

ku ww. dokumentu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krzywda Ci się dzieje z tego powodu, ze ktoś spóźni się z przeglądem o kilka dni

Jeden spóźni się dzień, drugi trzy, a kolejny stwierdzi, że ma w nosie przeglądy, albo, co gorsze, wie, że jego samochód nie przejdzie badania technicznego, a pieniędzy na naprawę nie ma.

"Ale spoko, za brak przeglądu nic nie grozi", itp... facepalm%5B1%5D.gif

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to są martwe przepisy

> ja jestem po drugiej stronie, pracuję w i mówię Ci jak jest w praktyce a Ty mi tu wklejasz jakieś

> ksiązki dla kursantów

przepisy są i można je stosować, to że policja odstępuje od ich stosowania nie neguje ich istnienia. Jeżeli ktoś będzie chciał, albo będzie miał gorszy dzień to je zastosuje. Nie da się stwierdzić, że nie ma sankcji skoro są.

A wklejam 'książeczkę' bo mi się nie chce konspektu z ustawy robić zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.