Skocz do zawartości

Remont automatycznej skrzyni biegów


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Jest samochód w którym padają skrzynie biegów.

Chodzi o Honde Accord VI coupe 3.0. Nie ma do tego silnika manuala, a 2.0 już kiedyś miałem i jest za słaby. Jednak 3.0 V6 z automatem w nadwoziu Coupe to coś, co mi pasuje.

Zastanawiam się nad tym co lepiej wybrać:

1. skrzynię która już nie pracuje prawidłowo, zrobić remont i cieszyć się jazdą

2. kupić ze sprawną, ale jest jest 99% szans że niedługo zacznie niedomagać i wtedy wrócę do punktu 1. angryfire.gif

Miał ktoś do czynienia z remontem skrzyni? Może ma ktoś sprawdzony warsztat który może polecić? Rejon polski w sumie bez znaczenia bo jeśli warsztat na prawdę ma pojęcie o robocie to zrobię sobie wycieczkę. wink.gif

Wszelkie opinie mile widziane. wink.gif

PS. Teoretykom którzy ASB widzieli tylko na zdjęciu dziękuję

PS'2. Nie, Panda z gazem nie będzie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to za automat i co umiesz, ale jak mi we frocie padła skrzynia (zaczęła hałasować i ślizgać się na którychś tam biegach) a okoliczne warsztaty od automatów zaczęły dawać odległe terminy i prognozować koszty na ok 2000zł, stwierdziłem, że musi to być usterka do naprawienia samemu zlosnik.gif Rozebrałem, wymieniłem jedną przekładnię, elektrozaworek i uszczelniania, skrzynia ożyła. Nie licząc roboty nie kosztowało mnie to więcej niż 500zł.

Więc jeśli cena przystępna a uszkodzonym samochdem da się odbyć jazdę testową to bym brał z uwalonym automatem i martwił się później sam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z naprawianymi skrzyniami to tez jest loteria. Znam sporo osób którym po naprawie w niedługim czasie znowu padła. Ważny jest tez koszt ile kosztuje remont a ile używka. Pewnie remont x3 tyle co używka. Jak nie planujesz tym autem jeździć 20 lat to chyba brał bym używkę.

A nie da rady pokombinować i założyć manualna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z naprawianymi skrzyniami to tez jest loteria. Znam sporo osób którym po naprawie w niedługim

> czasie znowu padła. Ważny jest tez koszt ile kosztuje remont a ile używka. Pewnie remont x3

> tyle co używka. Jak nie planujesz tym autem jeździć 20 lat to chyba brał bym używkę.

Te skrzynie często padają więc kupno uzywki jest bez sensu. Można za to kupić auto w takiej cenie że powinno wystarczyć na remont skrzyni i wyjdzie tylko trochę drozej niż kupno ze sprawną.

> A nie da rady pokombinować i założyć manualna?

Do tego silnika nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co to za automat i co umiesz, ale jak mi we frocie padła skrzynia (zaczęła hałasować i

> ślizgać się na którychś tam biegach) a okoliczne warsztaty od automatów zaczęły dawać odległe

> terminy i prognozować koszty na ok 2000zł, stwierdziłem, że musi to być usterka do naprawienia

> samemu Rozebrałem, wymieniłem jedną przekładnię, elektrozaworek i uszczelniania, skrzynia

> ożyła. Nie licząc roboty nie kosztowało mnie to więcej niż 500zł.

> Więc jeśli cena przystępna a uszkodzonym samochdem da się odbyć jazdę testową to bym brał z

> uwalonym automatem i martwił się później sam

Powiedzmy że 3-4kzł na remont to nie problem, o ile bedzie to porzadnie dzialalo. confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3-4k nikt ci remontu kapitalnego nie zrobi, ostatnio czytałem gość za remont kapitalny skrzyni Renault Laguna SU1 AW55 zapłacił 7800, w volvo s80 ponad 10 tys remont kosztował na innym forum, też miałem kupować z używkę z automatem ale jak mam zapłacić połowę wartości auta za remont to dziękuję, oczywiście można się samemu bawić w naprawę często wystarczy wymiana elektrozaworów ale jak padnie w środku to zostaje warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy jest sens przeklejać całe forum

Po prostu ciekawi mnie co masz na myśli, bo przeglądałem forum i nie wiem w czym Ty widzisz problem. Samochody mają już sporo lat, i na forum każdej marki można znaleźć problemy. niewiem.gif

No chyba że problem dotyczy wyłącznie wersji z silnikiem 3.0... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest samochód w którym padają skrzynie biegów.

> Chodzi o Honde Accord VI coupe 3.0. Nie ma do tego silnika manuala, a 2.0 już kiedyś miałem i jest

> za słaby. Jednak 3.0 V6 z automatem w nadwoziu Coupe to coś, co mi pasuje.

> Zastanawiam się nad tym co lepiej wybrać:

> 1. skrzynię która już nie pracuje prawidłowo, zrobić remont i cieszyć się jazdą

> 2. kupić ze sprawną, ale jest jest 99% szans że niedługo zacznie niedomagać i wtedy wrócę do punktu

> 1.

> Miał ktoś do czynienia z remontem skrzyni? Może ma ktoś sprawdzony warsztat który może polecić?

> Rejon polski w sumie bez znaczenia bo jeśli warsztat na prawdę ma pojęcie o robocie to zrobię

> sobie wycieczkę.

> Wszelkie opinie mile widziane.

jesli roznica w cenie jest duża dla pkt 1 to bierz.

albo kup pkt 2... zachowaj sobie 6 tys na awarię na specjalnym koncie "celowym" i korzystaj. pytanie co tam w tych asb pada - bo moze nie będize potrzebny pełny remont.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam dziadka w Gdyni jakby co, robi wszystkie skrzynie od kilkudziesięciu lat, nawet rzeczy

> niemożliwe

Jeśli to ten sam dziadek, do którego woziło się samochody w latach 90'tych bo nikt inny w PL nie ogarniał ASB to polecam.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesli roznica w cenie jest duża dla pkt 1 to bierz.

> albo kup pkt 2... zachowaj sobie 6 tys na awarię na specjalnym koncie "celowym" i korzystaj.

> pytanie co tam w tych asb pada - bo moze nie będize potrzebny pełny remont.

Na forum piszą że remont zamyka się w 3-4kzł. ok.gif

Skrzynia to stary, 4-biegowy automat. Problem z nią jest taki, że szarpie przy zmianie/przeciąga. Nie działa do końca poprawnie ale auto jeździ, stąd może taka cena remontu. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w volvo s80 ponad 10 tys remont kosztował na innym

> forum, też miałem kupować z używkę z automatem ale

co ty pierdzielisz? robiłem w samco zapałiłem 3800 netto, skrzynia była wysypana konkretnie jezdzić nie chciało

(co prawda zrobili auto jezdziło ale raz skrzynia szarpała dwa ciekła bo zle wsadzili simmeringi oraz uszkodzili simmering na silniku) także tej firmy NIEPOLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w volvo s80 ponad 10 tys remont kosztował na innym

> co ty pierdzielisz? robiłem w samco zapałiłem 3800 netto, skrzynia była wysypana konkretnie jezdzić

> nie chciało

> (co prawda zrobili auto jezdziło ale raz skrzynia szarpała dwa ciekła bo zle wsadzili simmeringi

> oraz uszkodzili simmering na silniku) także tej firmy NIEPOLECAM

To rzeczywiście naprawili hehe.gif

Może za dychę naprawa jest skuteczna hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.