Skocz do zawartości

[KzAK] Auto dla teściowej - benzynowy + automat + wyższy


karax

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mam po dzisiejszym dniu zagwozdkę

Do zastąpienia jest Civic 2004 z silnikiem 1.6 i klasycznym 4 biegowym automatem.

Przebieg rzeczywisty circa 150kkm (nie pamiętam dokładnie).

Auto miało jakieś przygody blacharsko lakiernicze, ale nie zostawia 4 śladów, jeździ prosto i nie rdzewieje za mocno (powiedzmy, że rdzewieje jak na Hondę przystało).

Nie psuje się i generalnie z tego auta jesteśmy nadzwyczaj zadowoleni, ale ...

... ale, jest pomysł zastąpienia auta czymś świeższym.

Jak na razie opcje są takie:

- Suzuki SX4 - silnik 1.6 lub 2.0, klasyczny 4 biegowy automat.

W budżecie do 40k pln znalazłem krajowy egzemplarz z rocznika 2011, z silnikiem 2.0, wskazaniem licznika 40 kkm, zostawiony w komisie przez pierwszego właściciela, z instalacją gazową i napędem 4x4. Generalnie auto fajne. Dziś się przymierzaliśmy. Siedzi się wyżej niż w Hondzie co generalnie ma znaczenie. Miejsca z tyłu zdecydowanie mniej i raczej na dwoje pasażerów niż na troje. Akurat tutaj Civic "żelazko" chyba nie ma konkurentów w swojej klasie.

- Nissan Qashqai - silnik 1.6 albo 2.0, tutaj raczej pierwsza generacja przed liftem.

Za niecałe 40k pln znalazłem auto od pierwszego właściciela, sprzedawane prywatnie. Silnik 2.0, wskazanie licznika niecałe 70 kkm. Produkcja 2008, rejestracja 2009.

Dziś też macaliśmy taki egzemplarz w jednym komisie i pomijając kiepską widoczność do tyłu był całkiem fajny. Siedziało się wysoko i z tyłu nie było jakoś tragicznie.

- Renault Scenic - jak ktoś kojarzy to albo coś co ma łysy czyli 2.0 plus automat lub nowszy model. Do tego auta się nie przymierzaliśmy jeszcze, ale pewnie jakoś na dniach zobaczymy jakieś, żeby chociaż zweryfikować rozmiary. Docelowo też byśmy szukali czegoś do 40k pln.

Podejrzewam, że skończyło by się na tych trzech gdyby nie to, że przypadkiem zajrzeliśmy do salonu Hyundai'a...

A tam wpadł w oko model ix20. Wygodny, pojemny. Z wystarczającym silnikiem 1.6 i 4 biegowym automatem.

Cena za nowe nie wypierdziane auto koło 60k pln. To jest o 50% więcej niż zakłada budżet, ale jest to powiedzmy, że do przełknięcia.

Zawsze byłem zdania, że nowych aut się nie kupuje, bo za bramą salonu od razu tracą na wartości, ale teraz jednak mam dylemat. W końcu to nowe auto z 5 letnią gwarancją.

Znalazłem jedno demo w Poznaniu w okolicy 55k pln. Przebieg do 2kkm. Wiem, jak traktowane są demówki, ale może warto coś takiego rozważyć.

Mam trochę mętlik w głowie i nie za bardzo wiem co "mamusi" doradzić.

Sugerować jej, żeby została przy Hondzie skoro nic się z nią nie dzieje (jest u nas już około 6 lat i koło 50kkm i jak na razie padł tylko rozrusznik).

A jeśli nie zostawać to czy szukać używki czy może jednak szaprnąć się na nówkę?

A jeśli nówkę to co jeszcze zobaczyć oprócz tego ix20?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tylko się zastanawiam, czy w tych czasach 4-ro biegowy automat ma sens?

Kobieta ze skrzyni manualnej najczęściej więcej biegów nie używa - przynajmniej moja. W mieście jeszcze mniej biegów potrzebuje - max 3. Więc 4 biegowy automat może być w sam raz. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tylko się zastanawiam, czy w tych czasach 4-ro biegowy automat ma sens?

W starym C5 4 bieg w automacie utrzymywał niższe obroty na autostradzie niż 5 bieg w manualu. Wiadomo że najlepiej mieć 6 biegów+automat, ale 4-biegowych skrzyń bym nie skreślał bo wszystko zależy o przełożeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje demo po 10kkm wg ekspertyzy Garetta turbo mialo jak nowe wiec rozwa demo pod warunkiem, ze dadza to co do nowego czyli zimowki i jakies gratisy. Hultaj ma lepsza gwarancje od kia. Auto pewnie na ladnych pare lat wiec utrata wartosci bym sie nie przejmowal.

Edit zmiana na samochod o 4 lata mlodszy przy czym majacy juz 7 lat? Troche srednio IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tych demo też trzeba się wczytać w regulaminy, bo czasem... warto zlosnik.gif Lat temu kilka znajomy taty kupował Seata wersje demo i (przy czym nie wiem jakie warunki były spełnione, ale warto się z ichniejszą literaturą zapoznać) załatwił sobie wymianę silnika (+ chyba skrzyni) na całkiem nowe, oczywiście bezpłatnie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze starszych Meriva A. Super autko, z nowych... Ja się kiedyś przymierzę do Merivy B, ale jest nie

> typowa i może nie odpowiadać.

Meriva imho za mała

poza tym tam chyba nie ma klasycznego automata

Merivę B pokazywałem to nie porwała za bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tylko się zastanawiam, czy w tych czasach 4-ro biegowy automat ma sens?

rwIcIk już Ci odpisał

poza tym prostota takiej skrzyni ma spory sens jeśli nie chcemy się martwić na przyszłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - Renault Scenic - jak ktoś kojarzy to albo coś co ma łysy czyli 2.0 plus automat lub nowszy

> model. Do tego auta się nie przymierzaliśmy jeszcze, ale pewnie jakoś na dniach zobaczymy

> jakieś, żeby chociaż zweryfikować rozmiary.

Ja też mam 2,0i automat (2007). I polecam. Z LPG można spokojnie przeżyć spalanie tego połączenia... smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Meriva imho za mała

> poza tym tam chyba nie ma klasycznego automata

> Merivę B pokazywałem to nie porwała za bardzo

Mervia A była z klasycznym automatem - w 1.8, fakt że rzadko spotykany. Jak się damy radę jakoś zgadać to mogę Ci pokazać Merivę A od kuchni bo ojciec ma. Też myślałem że to maleństwo, ale jest przestronne i to bardzo. ok.gif

Co do Merivy B jest specyficzna, i albo lubisz albo nie. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Meriva imho za mała

> poza tym tam chyba nie ma klasycznego automata

> Merivę B pokazywałem to nie porwała za bardzo

MerivaB w stosunku do sx4 [classic] ma przepastny bagażnik i możliwość przesuwania tylnej kanapy. To jest duża zaleta.

Jeżeli nie wybierze bieda -wersji to dostanie system schowków koło kierowcy + podłokietnik w pakiecie lub solo [400zł].

Generalnie meriva B bije sx4 [classic] praktycznością.

Nowego sx cross nie macałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kobieta ze skrzyni manualnej najczęściej więcej biegów nie używa - przynajmniej moja. W mieście

> jeszcze mniej biegów potrzebuje - max 3. Więc 4 biegowy automat może być w sam raz.

Moja w mieście wbija do 5-tki. Daj 6-tkę też będzie używać smile.gif Kwestia kobiety i umiejętności prowadzenia auta smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> meriva? 500L? jakaś cytryna np c3 picasso?

> myślę że te 3 auta prezentują się lepiej w środku niż ix20

500L nie spełnia założeń

po pierwsze w PL nie jest dostępna skrzynia automatyczna, jest dostępna w DE ale tylko w połączeniu z silnikiem diesla

dodatkowo nie jest to klasyczny automat i cena w DE wynosi koło 20k EUR

Meriva B ze skrzynią automatyczną i silnikiem benzynowym wychodzi ponad 70k pln za nówkę

używkę znalazłem jedną za około 50k pln - rocznik 2013, z racji, że mam niedaleko może się przejadę

nówka C3 Picasso nie jest dostępne ze skrzynią automatyczną

jeśli chodzi o używki to w PL są dwie sztuki, obie z silnikami diesla więc nie spełniają warunków

pomijam kwestię samego rodzaju użytej skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> klona kia venga

na razie czytam o problemach w ix20 i jakoś ochota na to auto mi trochę przeszła

z racji, że Venga to klon jej też się to tyczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też mam 2,0i automat (2007). I polecam. Z LPG można spokojnie przeżyć spalanie tego

> połączenia...

kojarzysz może czy Scenic III będzie lepszy/gorszy?

mowa o usterkowości i jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja matka miała podobny dylemat tylko bez automatu.

> Kupiła Juka

no właśnie wszystko się rozbija o ten automat

on niestety diametralnie zmienia dostępne opcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kojarzysz może czy Scenic III będzie lepszy/gorszy?

> mowa o usterkowości i jakości

Z tego co słyszałem, to w odróżnieniu od SII, gdzie silnik 2,0 jest francuski i znosi LPG to w SIII jest silnik 2,0 od Nissana i nie lubi LPG. sick.gif Oczywiście im auto młodsze tym gorzej bo potem pojawiły się TCe czyli wynalazki w stylu turbopierdziawek do kosiarek w stylu TSI, ecoboost, etc... sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Meriva B ze skrzynią automatyczną i silnikiem benzynowym wychodzi ponad 70k pln za nówkę

W wyprzedaży, jak coś znajdą w kraju,

Quote:

1.4 Turbo (120 KM) A6 – 59 900 Enjoy


http://www.opel.pl/content/dam/Opel/Euro..._rp14_14_06.pdf

Można zrobić 50/50 - koszt kredytu

Quote:

RRSO kredytu w ofercie „50x50” na nowy samochód osobowy dla reprezentatywnego przykładu na dzień 27.11.2014 wynosi 17,52%,

przy następujących założeniach: całkowita kwota kredytu* 26 644zł na okres 12 miesięcy z oprocentowaniem 0%, dla samochodu

o wartości 58 747zł, przy wpłacie własnej 32 103zł. Wysokość raty rocznej wynosi 28 960,86zł, całkowity koszt kredytu wynosi 4 667zł

(0zł - odsetki, 2 317zł - prowizja, 2 350zł - szacunkowy koszt ubezpieczenia komunikacyjnego AC). Całkowita kwota do zapłaty przez

Kredytobiorcę wynosi 31 311zł.


Ale coś dużo to wychodzi... za sparka [coś koło 16 tyś kreski] po roku prowizji było coś 575 zł do zapłaty. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.