Skocz do zawartości

[BzAK] Kominek


Delmut

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem internet nieco i tradycyjnie po polsku - gdzie Polaków dwóch, tam trzy opcje polityczne frown.gif

Muszę wybrać wkład kominkowy (bez płaszcza) i nie bardzo wiem, którą firmę wybrać frown.gif

Którego producenta możecie polecić z własnego doświadczenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglądałem internet nieco i tradycyjnie po polsku - gdzie Polaków dwóch, tam trzy opcje

> polityczne

> Muszę wybrać wkład kominkowy (bez płaszcza) i nie bardzo wiem, którą firmę wybrać

> Którego producenta możecie polecić z własnego doświadczenia??

Ja sobie chwalę kominek od kratki.pl

Każda firma ma mniej lub bardziej wypasione egzemplarze, i designersko, i technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy nie powiem, ale znajomy kupował od kratki.pl (taki tam dla klimatu) - doradzili, zakupił co trzeba, zamontował sobie przez miesiąc sam (dłubał tak z doskoku) i działa. Z tego co orientował się później, to nie zdarli z niego, a i z paleniska jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglądałem internet nieco i tradycyjnie po polsku - gdzie Polaków dwóch, tam trzy opcje

> polityczne

> Muszę wybrać wkład kominkowy (bez płaszcza) i nie bardzo wiem, którą firmę wybrać

> Którego producenta możecie polecić z własnego doświadczenia??

kumpel ma firmę z kominkami i para się tym biznesem wiele lat, zawsze doradza Spartherm. Mówi, że jeśli jest kasa to tylko Spartherm. Jak nie ma, to trzeba rzeźbić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglądałem internet nieco i tradycyjnie po polsku - gdzie Polaków dwóch, tam trzy opcje

> polityczne

> Muszę wybrać wkład kominkowy (bez płaszcza) i nie bardzo wiem, którą firmę wybrać

> Którego producenta możecie polecić z własnego doświadczenia??

nie wiem czy ma grzac czy robic klimat, ja mam nordica plasma, cos tam grzeje ale liczyl sie wyglad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglądałem internet nieco i tradycyjnie po polsku - gdzie Polaków dwóch, tam trzy opcje

> polityczne

> Muszę wybrać wkład kominkowy (bez płaszcza) i nie bardzo wiem, którą firmę wybrać

> Którego producenta możecie polecić z własnego doświadczenia??

najpierw to się zastanów to czego będziesz tego kominka używał. Czy chcesz w nim palić prawie non stop, żeby zaoszczędzić na centralnym, czyli będzie to główne źródło ciepła, czy tylko sporadycznie, czy prawie wcale. Od tego moim zdaniem zależy dobór wielkości, parametrów, firmy, sposobu rozprowadzenia ciepła itd ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> najpierw to się zastanów to czego będziesz tego kominka używał. Czy chcesz w nim palić prawie non

> stop, żeby zaoszczędzić na centralnym, czyli będzie to główne źródło ciepła, czy tylko

> sporadycznie, czy prawie wcale. Od tego moim zdaniem zależy dobór wielkości, parametrów,

> firmy, sposobu rozprowadzenia ciepła itd

Grzać to ja będę pompą ciepła więc kominek to tylko kwestia wystroju i nastroju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podpytam kumpla, co kupil i dam znac.

Kumpel kupil to:

https://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-maja-wieza-15_majaw

ale uszczelnial (bo troche bral powietrza z pomieszczenia na gorze drzwiczek) i wiercil nawiew na szybe. Po tym tuningu jest bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel kupil to:

> https://kratki.pl/pl/produkt/wklad-kominkowy-maja-wieza-15_majaw

> ale uszczelnial (bo troche bral powietrza z pomieszczenia na gorze drzwiczek) i wiercil nawiew na

> szybe. Po tym tuningu jest bardzo zadowolony.

oo - mam identyczny.

Jestem zadowolony choć palę w nim okazyjnie - nastrojowo. Wysokie palenisko daje naprawdę rewelacyjny efekt.

Chętnie bym poznał szczegóły modyfikacji jeśli możesz kumpla podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> oo - mam identyczny.

> Jestem zadowolony choć palę w nim okazyjnie - nastrojowo. Wysokie palenisko daje naprawdę

> rewelacyjny efekt.

> Chętnie bym poznał szczegóły modyfikacji jeśli możesz kumpla podpytać.

O gory w drzwiczkach jest szczelina, ktoredy kominek zasysa dodatkowe powietrze - kupil sznur do uszczelniania kominkow i wstawil tam. Druga modyfikacja, cytuje:

Quote:

front drzwiczek popielnika przyciąłem około 1cm, żeby świeże powietrze z zewnątrz przepływając pod rusztem dmuchało na szybę robiąc kurtynę od dymu

na 80% szerokości kominka zrobiła się szczelina 4-5mm którą wieje świeże powietrze na szybę

zalety są 2

1 nie kopci się szyba

2 nawet jak jest dużo popiołu na ruszcie i są zatkane oczka rusztu to świeże powietrze ma dostę tą szczeliną i drewno się dopala do końca nie kopcąc przy tym z braku tlenu


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O gory w drzwiczkach jest szczelina, ktoredy kominek zasysa dodatkowe powietrze - kupil sznur do

> uszczelniania kominkow i wstawil tam. Druga modyfikacja, cytuje:

> Quote:

> front drzwiczek popielnika przyciąłem około 1cm, żeby świeże powietrze z zewnątrz przepływając pod

> rusztem dmuchało na szybę robiąc kurtynę od dymu

> na 80% szerokości kominka zrobiła się szczelina 4-5mm którą wieje świeże powietrze na szybę

> zalety są 2

> 1 nie kopci się szyba

> 2 nawet jak jest dużo popiołu na ruszcie i są zatkane oczka rusztu to świeże powietrze ma dostę tą

> szczeliną i drewno się dopala do końca nie kopcąc przy tym z braku tlenu

Dopytalem, bo brzmi to jakby z popielnika mialo brac powietrze z pomieszczenia - pilowal szuflade, a powietrze bierze z czerpni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam opinie kolegów

Kratki.pl

Mam Felixa (miałem brać amelię), grzeje w nim 10 godzin na dobe i podpięte pod DGP, po prostu rewelacja. Przez tą zimę niemalże jedyne źródło ogrzewania a centralne tylko czasami się włącza nad ranem jak dom się ochłodzi po nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Potwierdzam opinie kolegów

> Kratki.pl

> Mam Felixa (miałem brać amelię), grzeje w nim 10 godzin na dobe i podpięte pod DGP, po prostu

> rewelacja. Przez tą zimę niemalże jedyne źródło ogrzewania a centralne tylko czasami się

> włącza nad ranem jak dom się ochłodzi po nocy.

Od kiedy masz? cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeglądałem internet nieco i tradycyjnie po polsku - gdzie Polaków dwóch, tam trzy opcje

> polityczne

> Muszę wybrać wkład kominkowy (bez płaszcza) i nie bardzo wiem, którą firmę wybrać

> Którego producenta możecie polecić z własnego doświadczenia??

A zastanawiałeś się nad zwykłym piecem? Skoro do sporadycznego palenia dla klimatu - polecam kozę. Kupiliśmy taką Koza K6 2 lata temu, sprawuje się ok. Według mnie firma godna polecenia, pewnie wkłady, jak już większość tu pisała, też są w porządku. Pieca nie trzeba zabudowywać, a ładnie ozdabia pomieszczenie. Nie za bardzo też miałem miejsce na zabudowę, optycznie zmniejszyłoby to i tak niewielki salon, stąd koza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A zastanawiałeś się nad zwykłym piecem? Skoro do sporadycznego palenia dla klimatu - polecam kozę.

> Kupiliśmy taką Koza K6 2 lata temu, sprawuje się ok. Według mnie firma godna polecenia, pewnie

> wkłady, jak już większość tu pisała, też są w porządku. Pieca nie trzeba zabudowywać, a ładnie

> ozdabia pomieszczenie. Nie za bardzo też miałem miejsce na zabudowę, optycznie zmniejszyłoby

> to i tak niewielki salon, stąd koza.

Wybudowałem komin za sporo $$$ więc nie zmienię teraz koncepcji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy dałbyś radę zrobić zdjęcie kominka??

> Ciekaw jestem jak wygląda w normalnym domu, a nie na prospekcie.

zaraz poszukam i wrzucę

288250357-Kominek1.jpg

288250357-Kominek2.jpg

Takie akurat miałem w tel.

Mam jeszcze foty z zabudowy, ale to w domu - mogę podesłać późnym wieczorem.

post-109325-14352528746039_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy dałbyś radę zrobić zdjęcie kominka??

> Ciekaw jestem jak wygląda w normalnym domu, a nie na prospekcie.

moi sąsiedzi mają chyba ten sam kominek. Ewentualne bardzo podobny. Wygląda bardzo dobrze moim zdaniem, ale zdjęć im nie będę robił zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli lubisz kominki pionowe, a przy tym nieduże, to zerknij na Smarta 1V firmy Hajduk.

> dranio

ja takie lubię. zlosnik.gif Znaczy założenie było takie, żeby kominek był mały i nie rzucał się w oczy. Kupiłem TAKI wkład. Zabudowany został na równo ze ścianą z płyt GK, bez żadnych dodatkowych płytek, półeczek, kamienia itd. Nie rzuca się w oczy, a spełnia swoją rolę - to znaczy jak w tym sezonie zapaliłem od listopada 4 razy, to było mi i tak za gorąco hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja takie lubię. Znaczy założenie było takie, żeby kominek był mały i nie rzucał się w oczy.

> Kupiłem TAKI wkład. Zabudowany został na równo ze ścianą z płyt GK, bez żadnych dodatkowych

> płytek, półeczek, kamienia itd. Nie rzuca się w oczy, a spełnia swoją rolę - to znaczy jak w

> tym sezonie zapaliłem od listopada 4 razy, to było mi i tak za gorąco

Ze swoich doświadczeń widzę, że nawet mała półka pod kominkiem się przydaje.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze swoich doświadczeń widzę, że nawet mała półka pod kominkiem się przydaje.

> dranio

A ja nie chciałem żeby nic wystawało i przed kominkiem mam położone hartowane szkło na podłodze. Już kilka razy jakaś cięższa beleczka na to spadła i szyba jakoś nie chciała pęknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.