Skocz do zawartości

[KzAK] Auto dla żony segment B i C cena 5 - 9 tys. PLN


volkov

Rekomendowane odpowiedzi

W maju/czerwcu chcę kupić żonie autko z segmentu B lub C w cenie do 9 000 PLN. Zaczynam się już rozglądać i mam pewne typy tylko nie do końca jestem przekonany co do jakości tych aut.

Może najpierw wymagania. Moje typy podam na koniec.

Wymagania:

- 5 drzwi

- klima

- ISOFIX z tyłu

- bezpieczny

- silnik PB

- w miarę ekonomiczny

Odnośnie stanu nie piszę bo wiadomo, ze nie bity, nie kręcony i zadbany smile.gif

Rocznik pewnie coś ok 2000 - 2003. Zależy jakie autko.

Ja zastanawiam się nad: Stilo, Clio, Punto. Wiem jednak, że kupię zapewne to, co trafi się dobrego. Ale jakich najlepiej szukać autek i z jakimi silnikami. A których unikać.

Aha i czy warto kupować takie autko z automatem? Czy lepiej unikać?

Dzięki za info.

P.S.

Aha... i autko ma być ładne grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wiem, ale za tą kwotę to będzie z początku produkcji, awaryjny może być taki egzemplarz, może

> nawet po pożarze

a które silniki się paliły ? hmm.gif bo nie jestem w temacie francuzów, a szczerze mowiac myslalem wlasnie o jakiejś 307 na handel zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aha do jakiegoś rocznika się paliły ?

A nie, z BSI to chyba coś pomyliłem - ta to chyba mogła zamoknąć, a przyczyną pożaru z tego co zdążyłem przeczytać była wiązka przy ABS-ie.

Paliły się 307kiod 02.2002 do 09.2005 i C4 icon_eek.gif ale tych mniej bo nieco ponad 1200 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie, z BSI to chyba coś pomyliłem - ta to chyba mogła zamoknąć, a przyczyną pożaru z tego co

> zdążyłem przeczytać była wiązka przy ABS-ie.

> Paliły się 307kiod 02.2002 do 09.2005 i C4 ale tych mniej bo nieco ponad 1200 sztuk.

Czyli brac losowo, co ma być to będzie zlosnik.gif

Taki na handel bylby dobry, z tym ze jak widze już go ma handlarz i pewnie kupil sporo taniej: http://olx.pl/oferta/peugeot-307-1-6-hdi-CID5-ID8Rz3b.html - zarejestrowany ok.gif

Ten fajny, niestety 3d ale widać ze ex-van z francji ok.gif

Ale godny uwagi bo 2006 ok.gifhttp://olx.pl/oferta/peugeot-307-1-6-hdi-led-CID5-ID8VE1n.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10k kupił mój "szwagier", rok 2001, 2.0 HDI 90, po taksówce grinser006.gif

Auto jeździ ale jeśli miałbym to mieć dla siebie to skrzynia do wymiany, bo łożyska wyją, coś tam z poduszkami było. Jeździłem nim trochę i auto niezłe, ale jak wygląda od spodu to ciężko mi powiedzieć, bo nie oglądałem.

W środku porównałem go do swojej C4 (bo to są bliźniacze modele) to mimo wszystko jakość materiałów, spasowania dużo lepsza w Cytrynie. Zresztą zobacz sobie po ile też Cytrynę można kupić ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 10k kupił mój "szwagier", rok 2001, 2.0 HDI 90, po taksówce

Przeplacil zlosnik.gif pewnie pośrednik łyknął za 7 zlosnik.gif

> Auto jeździ ale jeśli miałbym to mieć dla siebie to skrzynia do wymiany, bo łożyska wyją, coś tam z

> poduszkami było. Jeździłem nim trochę i auto niezłe, ale jak wygląda od spodu to ciężko mi

> powiedzieć, bo nie oglądałem.

Wazne ze jeździ, nie ma sensu robic na ideał, bo i tak prędzej czy później się sprzeda i będziesz żałował tak jak w przypadku Astry zlosnik.gif

> W środku porównałem go do swojej C4 (bo to są bliźniacze modele) to mimo wszystko jakoś materiałów,

> spasowania dużo lepsza w Cytrynie. Zresztą zobacz sobie po ile też Cytrynę można kupić

Zaraz ide obadać, C4 mało popularne wśród handlarzy to się orientuje cenowo niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeplacil pewnie pośrednik łyknął za 7

Kolega mu sprzedał grinser006.gif

> Wazne ze jeździ, nie ma sensu robic na ideał, bo i tak prędzej czy później się sprzeda i będziesz

> żałował tak jak w przypadku Astry

Mój już na ukończeniu jest grinser006.gif Na wiosnę tylko miskę uszczelnię i zrobię mały remont przedniego zawieszenia, bo coś stuka, wyjdzie mnie to max 350zł.

> Zaraz ide obadać, C4 mało popularne wśród handlarzy to się orientuje cenowo

Można kupić i za 10k z tego co patrzyłem, nie wiem jaki stan, ale jakbym miał wybierać między C4 a P307 to wolę dopłacić i kupić Cytrynę. Nawet ładniej z zewnątrz wygląda, kobietom się podoba, no i wygląda na droższy niż jest w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega mu sprzedał

Szacun dla kolegi rotfl.gif

> Mój już na ukończeniu jest Na wiosnę tylko miskę uszczelnię i zrobię mały remont przedniego

> zawieszenia, bo coś stuka, wyjdzie mnie to max 350zł.

ok.gif

> Można kupić i za 10k z tego co patrzyłem, nie wiem jaki stan, ale jakbym miał wybierać między C4 a

> P307 to wolę dopłacić i kupić Cytrynę. Nawet ładniej z zewnątrz wygląda, kobietom się podoba,

> no i wygląda na droższy niż jest w rzeczywistości.

Tak, to prawda ze C4 wygląda na droższy i nowocześniejszy niż 307 ok.gif

Ale z C4 najbardziej mi się podoba Picasso a raczej Grand ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale z C4 najbardziej mi się podoba Picasso a raczej Grand

C4GP to już inny przedział cenowy, ale fakt, prezentuje się fajnie ok.gif

Z C4 I bardziej mi się podoba 5d niż 3d. W 3d przekombinowali z tyłem wg mnie, ale to kwestia gustu. C4 II jeździłem trochę i takie auto mógłbym mieć, tyle że to nówka była - 1.6 HDI 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> C4GP to już inny przedział cenowy, ale fakt, prezentuje się fajnie

Jechalem nawet takim (wpychali mnie na warsztat a ja kierowałem rotfl.gif ) i w srodku rewelacja ok.gif

> Z C4 I bardziej mi się podoba 5d niż 3d. W 3d przekombinowali z tyłem wg mnie, ale to kwestia

> gustu. C4 II jeździłem trochę i takie auto mógłbym mieć, tyle że to nówka była - 1.6 HDI 90.

No, C4 II tez będzie spoko jak będzie kosztował 10 tys zl... bo jeśli teraz kosztuje pewnie z 30 tys (strzelam, nie wiem po ile chodzą uzywki) to wiadomo co powiem ze za 30 można kupic... devil.gifdrive.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W maju/czerwcu chcę kupić żonie autko z segmentu B lub C w cenie do 9 000 PLN. Zaczynam się już

> rozglądać i mam pewne typy tylko nie do końca jestem przekonany co do jakości tych aut.

> Może najpierw wymagania. Moje typy podam na koniec.

> Wymagania:

> - 5 drzwi

> - klima

> - ISOFIX z tyłu

> - bezpieczny

> - silnik PB

> - w miarę ekonomiczny

> Odnośnie stanu nie piszę bo wiadomo, ze nie bity, nie kręcony i zadbany

> Rocznik pewnie coś ok 2000 - 2003. Zależy jakie autko.

> Ja zastanawiam się nad: Stilo, Clio, Punto. Wiem jednak, że kupię zapewne to, co trafi się dobrego.

> Ale jakich najlepiej szukać autek i z jakimi silnikami. A których unikać.

> Aha i czy warto kupować takie autko z automatem? Czy lepiej unikać?

> Dzięki za info.

> P.S.

> Aha... i autko ma być ładne

Kup jej 323F z końca produkcji.Będzie zadowolona ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Peugeot 307

> O, albo ten: http://forum.autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=288220309&page=0 , ale

> daj mu 7500 i nie mów że ja podpowiadalem

hahaha już kolega do mnie pisał priv z ofertą. Zobaczymy czy mojej serce.gif się spodoba smile.gif

Tylko nie jestem przekonany do klepaka ale zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No wlasnie, dlatego wyjątkowo nie mowilem nic o niemcach skoro to dla żony i ma się podobać

Może być i niemiec tylko one bardzo często są w wersji bieda edyszyn. A co sądzicie o Stilo? Jak z ich wytrzymałością i awaryjnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co sądzicie o Stilo? Jak z

> ich wytrzymałością i awaryjnością?

Skoro pytasz o opinie, to wyrażę swoją - wg mnie stilo ma b.dobry stosunek tego co sobą prezentuje do ceny. Na podstawie auta znajomego (kupiony używany diesel, nie psuł się)

Mogę też wyrazić opinię o Clio II FL '2002 - posiadamy takie od pół roku jako auto "dla zony" do odwożenia dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro pytasz o opinie, to wyrażę swoją - wg mnie stilo ma b.dobry stosunek tego co sobą prezentuje

> do ceny. Na podstawie auta znajomego (kupiony używany diesel, nie psuł się)

Ja co prawda nie miałem nigdy styczności ze Stilo i nawet nie jeździłem ale słyszałem już sporo pozytywnych opinii o tym aucie. Na pewno jest to zależne od konkretnego egzemplarza i jego stanu ale wydaje mi się, że warto również je rozważyć.

Silnik benzynowy 1,6 jest raczej dobry.

A wiecie jak układ jezdny, itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalanie BSI powodowali pseudo instalatorzy alarmów wiercąc dziury w podszybiu. Pożar natomiast był spowodowany przez ciągłe zasilanie pompy wspomagania lub zalanie pompy ABS. Na obie przypadłości były akcje serwisowe. Jeśli chodzi o wybór 307 vs C4 to jesli nie potrzeba więcej miejsca na tylnej kanapie - C4. Natomiast jeśli auto ma być przestronne to 307 kombi lub SW - powiększono w nich o 10 cm rozstaw osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może być i niemiec tylko one bardzo często są w wersji bieda edyszyn. A co sądzicie o Stilo? Jak z

> ich wytrzymałością i awaryjnością?

auto fajne ale na złomie skończyło- słuzbowe sick.gif Sporo upierdliwości z elektryką auto miało- nie było popowodziowe, nie było tłuczone ok.gif Za mojej kadencji czyli jakieś 60 tyś. km auto miało 2x zespół cewek wymieniany, 1x katalizator, problem ze wspomaganiem, średnio raz w miesiącu wizyta na kasowaniu błędów mimo, że wszystko było ok, pierdoły przy zawieszeniu. Zmorą mojego auta był tylny zacisk hamulcowy który od początku się blokował, wymieniony na nowy. Pękł pasek rozrządu mimo, że nie osiągnął resurs wynikający z przebiegu ani wieku. Silnik ponoć nie fiatowski tylko GM, auto z 2006r wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aha... i autko ma być ładne

Zapytałeś, co to znaczy ? Bo co z tego, że Ty się zdoktoryzujesz w temacie, jak usłyszysz "ale nie jest ładne" i będzie po temacie.

Zacząłbym od ustalenia zbiorów "ładne" i "nieładne" a następnie szukał spośród modeli ze zbioru "ładne", uwzględniając czy pojęcie"ładne" nie obejmuje też koloru - żeby się nie okazało, że np. model X może być tylko pod warunkiem, że będzie czerwony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.