Skocz do zawartości

Dieslem na Pb


gassper

Rekomendowane odpowiedzi

Ford Focus II 1.6TDCI 90KM ,kolega przez roztargnienie zatankował samochód etyliną.

Do zbiornika weszło 34 L paliwa. sick.gif

Zbagatelizował dziwną pracę ,hałas wtryskiwaczy i brak mocy,i postanowił kontynuować jazdę.

Do celu dojechał w przekonaniu,że trafił na chrzczone paliwo,dopiero na miejscu go oświeciło,obejrzał paragon facepalm%5B1%5D.gif

Przejechał ponad 100 km,z prędkościami dochodzącymi do 150 km/h(twierdzi że przy mocnym but.gif,objawy były mniej dokuczliwe)

Po świętach powrót na lawecie,spuszczenie zupy,wymiana filtra.

Jestem raczej sceptykiem co do kondycji układu wtryskowego,sam osobiście nie słyszałem o takim przypadku,żeby ktoś w takich proporcjach ON/Pb zrobił kilkadziesiąt kilometrów z butem w podlodze czacha.gif

Jestem mocno zdziwiony brakiem reakcji na dziwne zachowanie silnika,mi osobiście takie zachowanie samochodu mocno by dało do myślenia.

Ot taki luźny temat ku przestrodze smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ford Focus II 1.6TDCI 90KM ,kolega przez roztargnienie zatankował samochód etyliną.

> Do zbiornika weszło 34 L paliwa.

> Zbagatelizował dziwną pracę ,hałas wtryskiwaczy i brak mocy,i postanowił kontynuować jazdę.

> Do celu dojechał w przekonaniu,że trafił na chrzczone paliwo,dopiero na miejscu go

> oświeciło,obejrzał paragon

> Przejechał ponad 100 km,z prędkościami dochodzącymi do 150 km/h(twierdzi że przy mocnym ,objawy

> były mniej dokuczliwe)

> Po świętach powrót na lawecie,spuszczenie zupy,wymiana filtra.

> Jestem raczej sceptykiem co do kondycji układu wtryskowego,sam osobiście nie słyszałem o takim

> przypadku,żeby ktoś w takich proporcjach ON/Pb zrobił kilkadziesiąt kilometrów z butem w

> podlodze

> Jestem mocno zdziwiony brakiem reakcji na dziwne zachowanie silnika,mi osobiście takie zachowanie

> samochodu mocno by dało do myślenia.

> Ot taki luźny temat ku przestrodze

a ile diesla było w baku przed dolewką nopb?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym dolał ON i wracał na kołach

może wtryski juz wcześniej nie były w dobrej kondycji, bo 50/50 nie powinno wielkich spustoszeń uczynić. Dobiłbym premium ON i jezdził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpada-już ostygł i nie chce odpalić.

> Trzeba zlać paliwo,bo ma teraz luzu na 6-7 litrów,to niewiele wnosi do proporcji w zbiorniku.

Będzie problem z odpaleniem więc koniecznie nowy filtr paliwa zalany ON trzeba założyć. Ze zbiornika wyciągnąć albo zlać ile się da. Do świeżego ON dodać jakiś dobry dodatek poprawiający smarność i próbować odpalać. Jak ma chłopak szczęście takie jak mój znajomy to nic więcej nie będzie musiał robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj już nic nie dało się zrobić.Warsztaty w okolicy pozamykane,a jeden z czynnych za spuszczenie paliwa i wymianę filtra-z podpięciem do komputera poprosił 500 pln.

Udało się zorganizować lawetę na drogę powrotną w kwocie 300 pln i we wtorek zawalczymy sami. bokser.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj już nic nie dało się zrobić.Warsztaty w okolicy pozamykane,a jeden z czynnych za

> spuszczenie paliwa i wymianę filtra-z podpięciem do komputera poprosił 500 pln.

> Udało się zorganizować lawetę na drogę powrotną w kwocie 300 pln i we wtorek zawalczymy sami.

naszykujcie sobie od razu kable rozruchowe i drugie auto do odpalania.

pamietam jak wymienialem filtr paliwa i zapowietrzyl sie.

dobrze, ze sasiad tez ma diesla, to pociagnelismy od niego prad. u mnie aku mial dosyc po kilkunastu probach krecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DPF się ucieszy

Odpowiedni olej 2T o niskiej zawartości popiołów potrafi wręcz wydłużyć okresy pomiędzy wypalaniem filtra, także bez obaw cool.gif

Tylko nie lać litra na zbiornik, a w proporcji 1:200. Tu, awaryjnie, można trochę więcej - chlupnąć mu 0,5 litra na 50 litrów ON. Żeby nie iść w koszty, kupić można na Orlen Semisyntetyk 2T czerwony, dostępny na każdym Orlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiedni olej 2T o niskiej zawartości popiołów potrafi wręcz wydłużyć okresy pomiędzy wypalaniem

> filtra, także bez obaw

> Tylko nie lać litra na zbiornik, a w proporcji 1:200. Tu, awaryjnie, można trochę więcej - chlupnąć

> mu 0,5 litra na 50 litrów ON. Żeby nie iść w koszty, kupić można na Orlen Semisyntetyk 2T

> czerwony, dostępny na każdym Orlenie.

Ja w żony 1.7 cdti do każdego tankowania dodaje 2T Liqui Moly 1052 w proporcji 1/250.Takie zboczenie palacz.gif

Tutaj też zastosujemy prewencyjnie.

Cały plus tej sytuacji jest taki,że układ paliwowy jest teraz nieźle wyczyszczony.

Ciekaw jestem co znajdziemy w obudowie filtra(opiłki?) skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja w żony 1.7 cdti do każdego tankowania dodaje 2T Liqui Moly 1052 w proporcji 1/250.Takie

> zboczenie

> Tutaj też zastosujemy prewencyjnie.

> Cały plus tej sytuacji jest taki,że układ paliwowy jest teraz nieźle wyczyszczony.

> Ciekaw jestem co znajdziemy w obudowie filtra(opiłki?)

Prawie rok odmierzałem, dozowałem jak aptekarz, tankowałem okrągłe dziesiątki litrów i faktycznie widać było różnicę - praca silnika, szczególnie na zimnym wyciszyła się, mniej dymił przy depnięciu i wg mnie szybciej odpalał, choć do rozruchu common raila ciężko mi się przyzwyczaić - nie lubię słyszeć rozrusznika grinser006.gif

Ostatnio za sprawą zablokowanej na amen geometrii turbiny wypróbowałem środek do czyszczenia turbin, katalizatorów i całego silnika (można nawet założyć wątek, ale będę posądzony o reklamę więc nie wiem czy warto) po którym przestałem dolewać 2T, a praca silnika jest i zupełnie inna i super w porównaniu sprzed zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawie rok odmierzałem, dozowałem jak aptekarz, tankowałem okrągłe dziesiątki litrów i faktycznie

> widać było różnicę - praca silnika, szczególnie na zimnym wyciszyła się, mniej dymił przy

> depnięciu i wg mnie szybciej odpalał, choć do rozruchu common raila ciężko mi się przyzwyczaić

> - nie lubię słyszeć rozrusznika

> Ostatnio za sprawą zablokowanej na amen geometrii turbiny wypróbowałem środek do czyszczenia

> turbin, katalizatorów i całego silnika (można nawet założyć wątek, ale będę posądzony o

> reklamę więc nie wiem czy warto) po którym przestałem dolewać 2T, a praca silnika jest i

> zupełnie inna i super w porównaniu sprzed zastosowania.

to napisza na priva co za cudowny srodek wlales wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawie nowym Kangoo dCi skończyło się wymianą wtrysków, naprawą pompy itp. itd. Auto przejechało na benzynie (V-Power wink.gif ) około 30 km, potem już nie odpaliło.

Kolega po prostu chciał dobrze i zatankował kuzynce auto paliwem premium (pożyczyła mu, żeby pojechał po jakieś części zamienne do swojego samochodu). Jakoś załatwiali w ASO, żeby wpis o lewym paliwie i całej naprawie nie znalazł się w bazie Renault, auto mimo naprawy nie bardzo chciało wrócić do formy sprzed tej akcji i ostatecznie zostało sprzedane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakoś załatwiali w ASO, żeby wpis o

> lewym paliwie i całej naprawie nie znalazł się w bazie Renault, auto mimo naprawy nie bardzo

> chciało wrócić do formy sprzed tej akcji i ostatecznie zostało sprzedane.

... Jak rasowy mirek. Pozazdrościć kupującemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naszykujcie sobie od razu kable rozruchowe i drugie auto do odpalania.

> pamietam jak wymienialem filtr paliwa i zapowietrzyl sie.

> dobrze, ze sasiad tez ma diesla, to pociagnelismy od niego prad. u mnie aku mial dosyc po

> kilkunastu probach krecenia.

Wg mnie bez sensu chetać rozrusznik na zapowietrzonym filtrze (w moim przypadku i tak by nie zapalił, bo nie ma pompy paliwa w układzie), tylko do wymiany przygotować preparat typu samostart. Po wymianie filtra "wspomóc" rozruch. Kilka sekund i układ sam się odpowietrzy ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> naszykujcie sobie od razu kable rozruchowe i drugie auto do odpalania.

> pamietam jak wymienialem filtr paliwa i zapowietrzyl sie.

> dobrze, ze sasiad tez ma diesla, to pociagnelismy od niego prad. u mnie aku mial dosyc po

> kilkunastu probach krecenia.

A może po prostu zrobić to poprawnie i po pierwsze zakleić szczelnie wężyki od filtra, a po drugie zassać paliwo do filtra po wymianie i dopiero wtedy podpiąć wężyk filtr-pompa? palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napisz co tam zalales

Ależ odzew.

Xenum In&Out Cleaner KLIK

Sam w takie cuda nie wierzyłem do tej pory, ale to faktycznie skubane działa. Nie mówię, że to jest ZAMIAST oleju 2T. To można potraktować akurat w kategoriach zupełnego przypadku, że do użycia tego lałem olej, a potem już nie. Faktem jest natomiast, że praca silnika stała się sporo cichsza i przyjemniejsza, więc postanowiłem na razie zaprzestać dolewania. Sam środek zaś odblokował mi zmienną geometrię zapieczoną na amen, gdzie jedynym ratunkiem było już wyciąganie turbo i ręczne czyszczenie. Ponadto zniknęło przydymianie na czarno przy depnięciu, prawdopodobnie przez solidne oczyszczenie katalizatora i wydechu. Skutków ubocznych nie zanotowałem żadnych. Stosuje się to lejąc 1,5 litrową puszkę na 20-30 litrów ON, po czym wypad na trasę i trzymamy obroty powyżej 3000. Mi turbina puściła po 150 kilometrach (wcześniej jazda w takich warunkach nie robiła na zmiennej geo wrażenia - stała dęba i koniec), teraz sztanga chodzi ładnie w całym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... Jak rasowy mirek. Pozazdrościć kupującemu.

Kupujący raczej wiedział, bo wyszło tak marnie, że kumpel za swoje "dobre serce" (i V-Powera) dopłacał kuzynce różnicę między ceną sprzedaży a kupna takiego samego auta (czyt. Kangur poszedł znacznie poniżej ceny średniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.6TDCI 90KM ,kolega zatankował samochód etyliną.

> Zbagatelizował dziwną pracę ,hałas wtryskiwaczy i brak mocy,i postanowił kontynuować jazdę.

> Jestem mocno zdziwiony brakiem reakcji na dziwne zachowanie silnika,mi osobiście takie zachowanie

> samochodu mocno by dało do myślenia.

Nie każdy jest "wrażliwy" na odmienne odgłosy pracy silnika/zawieszenia. Wielu użytkowników (i nie mam tu na myśli jedynie kobiet grinser006.gif) jest technicznymi ignorantami, więc się nie dziw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo spuszczone,filtr wymieniony(opiłków nie widać).

Silnik udało się uruchomić przy użyciu Plaka grinser006.gif

Pracuje równo nie dymi,osiągi w normie.

Zobaczymy jeszcze jak odpali po dłuższym postoju.

Być może tym razem obędzie bez konsekwencji,przynajmniej jest taka szansa.

Podsumowując:

Stosunek Pb/On:

34/20

Dystans:

127km

Koszty:

Laweta 300

Paliwo+filtr 100

Usługa 100

Koszt naprawy(diagnostyki) od reki (100 km od domu)

500 (wypompowanie paliwa+ podpięcie kompa)

Czyli póki co zbilansowało się na zero palacz.gif

Koszty w tym przypadku niestety były nieuniknione cfaniak.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie on w tych czasach kupil etyline

Wiadomo o co chodzi 270751858-jezyk.gif

Quote:

Etylina-nazwa benzyny silnikowej rozprowadzanej na stacjach benzynowych należących do CPN, w której jako środek przeciwstukowy stosowany był tetraetyloołów, PbEt4. Po likwidacji monopolu CPN, nazwę tę zaczęto powszechnie stosować na stacjach benzynowych innych spółek naftowych w Polsce. Obecnie nazwa ta funkcjonuje czasem w języku potocznym jako synonim każdej benzyny silnikowej (także tej bezołowiowej).


Wikipedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiadomo o co chodzi

> Quote:

> Etylina-nazwa benzyny silnikowej rozprowadzanej na stacjach benzynowych należących do CPN, w

> której jako środek przeciwstukowy stosowany był tetraetyloołów, PbEt4. Po likwidacji monopolu

> CPN, nazwę tę zaczęto powszechnie stosować na stacjach benzynowych innych spółek naftowych w

> Polsce. Obecnie nazwa ta funkcjonuje czasem w języku potocznym jako synonim każdej benzyny

> silnikowej (także tej bezołowiowej).

> Wikipedia

Sila nawyku smile.gif Podobnie jak sporo ludzi mowi, ze jedzie na CPN BP albo Shella wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.