Skocz do zawartości

Astra H do oceny


Lukass186

Rekomendowane odpowiedzi

> Hej,

> Zerknijcie proszę może na coś zwrócicie uwagę. Być może jutro się wybiorę zobaczyć.

> KLIK

> W przebieg nie chce mi się wierzyć. Ponoć są książki serwisowe...

> Z góry dzięki

Ze zdjęć nic nie wynika.

Poproś o VIN. Odkodujemy wypas smile.gif

W Oplu można sprawdzić historię choroby jeśli auto było serwisowane w ASO.

W książki serwisowe nie wierz. Miły dodatek który o niczym nie przesądza. Liczy sie bardziej stan auta wiec weź mechanika jeśli sie nie znasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gaz i ten silnik średnio udany duet.

> Śmiem twierdzić, że długo nie pojeździ...

Były wersje tego silnika do LPG.

W Cruze wszystkie montowane 1,8 były przystosowane do LPG.

Ta instalka to czasem nie V generacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gaz i ten silnik średnio udany duet.

Silnik jest OK. Potrzebuje jednak świadomego użyszkodnika który dodatkowo nie ma węża w kieszeni.

> Śmiem twierdzić, że długo nie pojeździ...

A ja odwrotnie o ile kierownik nie będzie oszczędzał na sprawdzaniu i regulowaniu luzu zaworowego.

Niestety szklanki trochę kosztują.

Tu idealnie pasuje powiedzenie że jak dbasz tak masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ze zdjęć nic nie wynika.

> Poproś o VIN. Odkodujemy wypas

> W Oplu można sprawdzić historię choroby jeśli auto było serwisowane w ASO.

> W książki serwisowe nie wierz. Miły dodatek który o niczym nie przesądza. Liczy sie bardziej stan

> auta wiec weź mechanika jeśli sie nie znasz .

W0L0AHL3592011214 - już wyposażenie odkodowałem

Do ASO zadzwonić czy centrali GM? Czytałem, że kiedyś podawano historię, teraz już nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W0L0AHL3592011214 - już wyposażenie odkodowałem

> Do ASO zadzwonić czy centrali GM? Czytałem, że kiedyś podawano historię, teraz już nie...

Skoro jest kniga serwisowa to skrobnij maila do ASO w Niemczech .

Tam nie robią problemu z takimi danymi.Mi nawet kopie faktur przysłali 270635636-JUMP2.gif Tylko pisz po niemiecku bo po angielsku to tam mało kto rozumie biglaugh.gif

Ewentualnie podjedź do ASO ze sprzedającym . Powinni jemu udostępnić dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale nie w Astrze..

> Chyba nie do końca...

W Cruze wszystkie.

W innych modelach Chevroleta różnie.

Ale z tego co zeznają koledzy, nie ma różnych części do silników w wersji z dostosowaniem i bez dostosowania do LPG.

Więc raczej koreańskie 1,8 były robione pod LPG.

Co do LPG w silniku niedostosowanym do LPG, to najważniejsza jest dobra instalacja, przede wszystkim wtryskiwacze i ich kalibracja. Wtedy nie powinno dochodzić do wyklepywania gniazd zaworowych. No i luz trzeba często sprawdzać, korygować. Jeśli dochodzi do korygowania, to od razu instalka do sprawdzenia, czy trzyma odpowiedni skład mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Silnik jest OK. Potrzebuje jednak świadomego użyszkodnika który dodatkowo nie ma węża w kieszeni.

> A ja odwrotnie o ile kierownik nie będzie oszczędzał na sprawdzaniu i regulowaniu luzu zaworowego.

> Niestety szklanki trochę kosztują.

> Tu idealnie pasuje powiedzenie że jak dbasz tak masz.

Luz zaworowy to jedno, a wtryskiwacze i ich kalibracja to następna rzecz do przypilnowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Luz zaworowy to jedno, a wtryskiwacze i ich kalibracja to następna rzecz do przypilnowania.

Odddzielmy silnik lubiący mniej lub bardziej LPG od instalacji gazowej którą trzeba dopieszczaś w każdym aucie.

Poza tym kalibrację wtryskiwaczy to sie robiło w starych żużlach pokroju Valteków czy innych MAtrixach

W "normalnych" instalacjach dobierasz końkretny model wtryskiwacza w oparciu o moc na danym cylindrze podłączasz go do wkrętki w kolektorze i po sprawie.

W Landi będą to ZTCP czarne albo białe Medy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W "normalnych" instalacjach dobierasz końkretny model wtryskiwacza w oparciu o moc na danym

> cylindrze podłączasz go do wkrętki w kolektorze i po sprawie.

Taaaa. I po 30 kkm masz wyklepane gniazda zaworowe od złej mieszanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Taaaa. I po 30 kkm masz wyklepane gniazda zaworowe od złej mieszanki.

A w Valtekach po 10 tyś. biglaugh.gif

Byłem na kilku szkoleniach ze Staga, widziałem co mają ludzie którzy na tym biznesie zęby zjedli i zapewniam Cię że do własnych aut nie stosują jakiś wydumek z rozwiercanymi dyszami.

Tak czy inaczej uważam że jeśli w tej Astrze siedzi Omegas z Medami to należy dbać o regulację zaworów i serwisować instalację LPG zgodnie z zaleceniami producenta a autko sie odwdzięczy przy dystrybutorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do serwisu Opla i muszę skorzystać z jakiejś odpłatnej usługi aby otrzymać informację o ostatnich serwisach.

Byłem oglądać samochód, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Jedynie jakieś dwie luźne wtyczki na grodzi wiszą. Nie wiadomo od czego.

Tapicerka idealna, plastiki, deska super.

Cena auta 21tyś zł. + opłaty.

Gość liczy sobi 2600zł za wszystkie opłaty. Akcyza, recykling, homologacja butli, tłumaczenie dokumentów etc.

Chyba że spiszemy umowę na niemca to zaoszczędzę 1000zł ale będę musiał załatwiać wszystkie papiery samemu.

Co o tym myślicie?

EDIT:

Już o wtyczkach wszystko wiem, to z dodatkowego wyposażenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena jest nierealnie wysoka. Pol roku temu sprzedawalem podobne auto, mlodsze o 2 lata z polskiego

> salonu i serwisowane i b.dobrze wyposazone i bezwypadkowe. Zero zainteresowania, poszedl na

> ukraine za mniejszy pieniadz.

5- letnie auto za mniej niż 20 tyś zł.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 5- letnie auto za mniej niż 20 tyś zł.?

A co w tym dziwnego? Za VW i Audi ludzie płacą jak za zboże- reszta jest w normalnych cenach zlosnik.gif

Rodzice parę lat temu kupili co prawda 6-letnie Stilo, ale po sprowadzeniu rok stało w komisie za 17kzł chyba- do dziś jeździ bezproblemowo smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba jednak nie wszystkie 1.8. Kiedyś dzwoniłem w tej sprawie do ASO podając VIN upatrzonego

> Cruziaka, i odpowiedzieli, że ten akurat egzemplarz nie był przystosowany. Dlatego

> zrezygnowałem z zakupu.

Widać, słabo śledziłem cenniki. Musiałem przeoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwoniłem do serwisu Opla i muszę skorzystać z jakiejś odpłatnej usługi aby otrzymać informację o

> ostatnich serwisach.

Kontrola stanu oleju kosztuje bodajże 1 jednostkę rozliczeniową czyli ze 25 złotych.

btw

Napisz maila do ASO w Niemczech. To nic nie kosztuje a może pomóc.

> Byłem oglądać samochód, naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Jedynie jakieś dwie luźne wtyczki

> na grodzi wiszą. Nie wiadomo od czego.

> Tapicerka idealna, plastiki, deska super.

> Cena auta 21tyś zł. + opłaty.

> Gość liczy sobi 2600zł za wszystkie opłaty. Akcyza, recykling, homologacja butli, tłumaczenie

> dokumentów etc.

Wystawi pewnie też fakturkę wiec masz z głowy 2% PCC...

> Chyba że spiszemy umowę na niemca to zaoszczędzę 1000zł ale będę musiał załatwiać wszystkie papiery

> samemu.

Daj spokój. Jak nie daj Boziu wyjdzie jakiś przypał to jesteś zagotowany.

> Co o tym myślicie?

Jak w dobrym stanie to brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Różnica w cenie nowych 1.8 była niewielka, gdy Chevrolet rozpoczął wyprowadzkę z PL.

Teraz paczę sobie w opis silnika i widzę że do Opli i Orlando montowane były silniki 1,8 z fabryki z Węgier.

Te w Cruze pewnie z Korei.

Stąd mimo, że teoretycznie te same, to nie takie same. Może właśnie Koreańczycy dawali inne części pod LPG - wiadomo, że u nich też sporo zagazowanych jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila do niemieckiego Aso w którym było auto serwisowane.

Otrzymałem odpowiedz:

"beim letzten Werkstatt-Besuch am 30.10.2013 hatte das Fahrzeug 80.535 Kilometer gelaufen."

Można uwierzyć w ten przebieg.

Tylko po co komu LPG przy takim skromnym jeżdżeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Można uwierzyć w ten przebieg.

> Tylko po co komu LPG przy takim skromnym jeżdżeniu?

Ja mialem Punto 15lat zrobione 92kkm i zaluje ze nie zagazowany byl bo oszczedzilbym z 7kzl i moglbym kupic auto mniej dokladajac teraz mam lpg i nie chce auta bez zlosnik.gif

300km za mniej jak 58zl z szybkimi przejazdami smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko po co komu LPG przy takim skromnym jeżdżeniu?

Teraz to już szukasz dziury w całym. Powodów może być setki.

Pierwszy z brzegu powód:

Może tym autem jeździł w niedzielę do kościoła sędziwy SSman a gaz mu miał przypominać czasy młodości hahaha.gif ?

Skoro auto ma pewny przebieg, to pozostaje sprawdzić czy nie jest klepane z budki strażniczej, ocenić mechanikę, obadać kwity i szykować hajs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Teraz paczę sobie w opis silnika i widzę że do Opli i Orlando montowane były silniki 1,8 z fabryki

> z Węgier.

> Te w Cruze pewnie z Korei.

> Stąd mimo, że teoretycznie te same, to nie takie same. Może właśnie Koreańczycy dawali inne części

> pod LPG - wiadomo, że u nich też sporo zagazowanych jeździ.

Był wersje przystosowane pod lpg, lub nie...

Była to opcja KL7 czyli silnik fabrycznie przystosowany do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Był wersje przystosowane pod lpg, lub nie...

> Była to opcja KL7 czyli silnik fabrycznie przystosowany do gazu.

Takie były oficjalne dane. Ten "mój" Cruze niestety nie był KL7. Z kolei zaprzyjaźniony gazownik powiedział, że zakładał gaz w wersjach tzw. przystosowanych i nie. Podobno obie dawały sobie radę i nie miał żadnych reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.