Skocz do zawartości

Na jaki olej przejść z selenie 5w40 do 10w40.


akapap

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

1.9 jtd 115

coś ostatnio mam przeboje ze stilo. Pluje mi olejem z odmy. Nie widać białego dymu z tyłu. Zanim zacznę go diagnozować muszę dolać oleju. Myślę, żeby użyć czego gęstszego co by jeszcze smarowało turbinę. Pewnie 10w40 będzie jakimś tam kompromisem. Jakiego producenta użyć co to by turbinę dobrze smarowało i nie drenowało kieszeni jak selenie?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jeśli masz dolać to i tak musisz dolać taki sam jak masz czyli np 5W-40 i najlepiej o tych samych parametrach więc jak masz selenie to chyba jedna buteleczka Ci różnicy nie zrobi?

A po drugie jeśli nie bierze dużo oleju to nie ma sensu zmiana na gęstszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hej,

> 1.9 jtd 115

ja od zawsze leję 10W40, od Selenii (pierwsza i jeszcze dwie wymiany, jedna to była chyba jakaś sport czy coś bo mi się po garażu puszka poniewiera, ale mogła zostać jeszcze po benzyniaku) przez Castrol Magnatec (tylko 2x wymiana na ten cud), jakiegoś Orlena (nie było źle, cicho i nawet nie za szybko sczerniał) a teraz Motul (pierwszy raz zalany, pozytywne odczucia).Mogło mi coś umknąć w ilościach wymian ale marki na pewno te,

między zmianami raczej nie dolewam więcej jak 100 - 150 ml a wymieniam co około 15 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze sprecyzowales silnik, natomiast nic na temat przebiegu vel jego zywotnosci. Ja do konca ( sprzedaz przy 200kkm) wlewalem albo shell helix ultra premium costam costam 0w30 badz odpowiednik Motula. Autko bylo z tzw 'pewnym przebiegiem'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajnie ze sprecyzowales silnik, natomiast nic na temat przebiegu vel jego zywotnosci. Ja do konca

> ( sprzedaz przy 200kkm) wlewalem albo shell helix ultra premium costam costam 0w30 badz

> odpowiednik Motula. Autko bylo z tzw 'pewnym przebiegiem'

300kkm i niestety zaczyna mi pluć olejem z odmy. Przedmuchy nie są niby jakieś kosmiczne ale po 5 minutach szmatka przystawiona do odmy jest mokra od oleju.

Chciałem w pierwszym kroku zmienić olej na gęstszy.

Mówicie, że nie mogę dolać do selenie 5w40 np. omawianego przez Was hellix-a? Do selenie nie będę już wracał a dopiero co wlałem ten olej i szkoda mi go od razu zlewać...

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lej 5w40, po co autko w zimę ma się męczyć na 10w. Po prostu poszukaj czegoś tańszego niż Selenia. Natomiast jeżeli chcesz gęstszy olej to raczej nie patrz na gęstość w niskich temperaturach i szukaj 5w50, 5w60 czy coś takiego grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dolać każdy ale tylko 5W40. Czy przejście na gęstszy olej rozwiąże sprawę nie jestem przekonany. U mnie jak kupiłem Diesla gostek jeździł na 10W40 bo silnik brał olej ale to i tak nic nie wniosło bo silnik miał kłopoty z pierścieniami ( zapieczone). Po kontroli kompresji okazało się że mam połowę tego co powinno być a resztę szło w dół. Zalałem Shella 5W40 bo ma właściwości myjące i trochę pomogło (trochę wolniej olej brał) ale po prawie roku. Zabawa zakończyła się tym , że jestem w trakcie wymiany pierścieni. tak się kończy wlewanie do baku byle gnojówy, bo od czego można zapiec pierścienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.