Skocz do zawartości

zakup auta typu SUV (Crossover)


arogal01

Rekomendowane odpowiedzi

zona sie troszke uparla i nie da rady przemowic ze lepsza bedzie limuzyna.

dzis pojechalem pojedzic ravk'a i totalnie zwariowalem, auto w benzynie i jedynym dostepnym silniku porostu nie jedzie. wciskasz gaz a auto stoi, trybie sport troszke lepiej, ale automat (CVT) wyje jak by go zazynali. Do tego cena, wersja ktora mnie interesuje 135k.

ogladalem tez crv'a, podobna wersja po liftingu kosztuje 150, na przedliftowa ale 2015 daja 15k rabatu, wiec cena taka sama. wyposazenie rowniez podobne.

co jeszcze w tym segmencie mozna obejrzec. Facet w toycie powiedzial ze rav i crv to sama klasa a reszta (sportage, tiguan, qq, itp to mniejsze auta). Wg mnie jakos niespecialnie mniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zona sie troszke uparla i nie da rady przemowic ze lepsza bedzie limuzyna.

> dzis pojechalem pojedzic ravk'a i totalnie zwariowalem, auto w benzynie i jedynym dostepnym silniku

> porostu nie jedzie. wciskasz gaz a auto stoi, trybie sport troszke lepiej, ale automat (CVT)

> wyje jak by go zazynali. Do tego cena, wersja ktora mnie interesuje 135k.

> ogladalem tez crv'a, podobna wersja po liftingu kosztuje 150, na przedliftowa ale 2015 daja 15k

> rabatu, wiec cena taka sama. wyposazenie rowniez podobne.

> co jeszcze w tym segmencie mozna obejrzec. Facet w toycie powiedzial ze rav i crv to sama klasa a

> reszta (sportage, tiguan, qq, itp to mniejsze auta). Wg mnie jakos niespecialnie mniejsze

CX5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zona sie troszke uparla i nie da rady przemowic ze lepsza bedzie limuzyna.

> dzis pojechalem pojedzic ravk'a i totalnie zwariowalem, auto w benzynie i jedynym dostepnym silniku

> porostu nie jedzie. wciskasz gaz a auto stoi, trybie sport troszke lepiej, ale automat (CVT)

> wyje jak by go zazynali. Do tego cena, wersja ktora mnie interesuje 135k.

To fakt że jak go ciśniesz wyje strasznie, ale mówić że nie jedzie to imo przesada. Wg mnie jedzie lepiej niż poprzedniczka w manualu i fwd. Szkoda że w EU nie sprzedają z V6 jak w USA.

> ogladalem tez crv'a, podobna wersja po liftingu kosztuje 150, na przedliftowa ale 2015 daja 15k

> rabatu, wiec cena taka sama. wyposazenie rowniez podobne.

> co jeszcze w tym segmencie mozna obejrzec. Facet w toycie powiedzial ze rav i crv to sama klasa a

> reszta (sportage, tiguan, qq, itp to mniejsze auta). Wg mnie jakos niespecialnie mniejsze

Generalnie wyboru za dużego w tym budżecie nie ma. Moja mama stała przed takim wyborem półtora roku temu i Ravka zwyciężyła. I szczerze to jak nie lubię suvów i jej poprzedniej ravki nie lubiłem za bardzo, tak tą bardzo przyjemnie mi się jeździ ok.gif. Aha jakby co to ma być lift w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za info, bylo to subiektywne wrazenie podczas jazdy smile.gif

fakt faktem przyjechalem do nich rsem, wiec gosc dobrze powiedzial ze dla mnie zadne auto nie jedzie. Ale porownujac do 1,4T w Toruanie ktorego ma zona to jest mega roznica w ravce (niestety in minus)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tak i nie, w przypadku jazdy na trasie jest kibel

Na autostradze czy S-ce spokojnie da rade jechac 140-150km/h ok.gif

A na zwyklej drodze z rodzina na pokladzie raczej nie ma sesnu gonic, zeby zyskac 30 min wink.gif

Inna kwestia, ze te auta sie srednio nadaja do szybkiej i dynamicznej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na autostradze czy S-ce spokojnie da rade jechac 140-150km/h

tak, to jest spoko, zona i tak mi wiecej nie pozwoli, problemem jest dynamika przy probie wyprzedzania

> A na zwyklej drodze z rodzina na pokladzie raczej nie ma sesnu gonic, zeby zyskac 30 min

dokladnie, nigdy nie gonie ale trzeba czasami wyprzedzic

> Inna kwestia, ze te auta sie srednio nadaja do szybkiej i dynamicznej jazdy.

otoz to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zona robi 5k rocznie (max 10 z wyjazdami rodzinnymi)

skoro taki mały przebieg i auto do bujania głównie po mieści to po co więcej mocy??

To nie CVT wyje tylko silnik, na co dzień jeżdżę również CVT i bardzo sobie chwale, a głośniej jest tylko przy maksymalnych przyspieszeniach, które tak naprawdę tylko na trasie przy wyprzedzaniu występują

Bierz ravkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki za info, bylo to subiektywne wrazenie podczas jazdy

ok.gif

> fakt faktem przyjechalem do nich rsem, wiec gosc dobrze powiedzial ze dla mnie zadne auto nie

Tak mi się właśnie wydawało że masz megane RS i miałem pisać że przy tym to Ravka faktycznie nie jedzie wink.gif.

> jedzie. Ale porownujac do 1,4T w Toruanie ktorego ma zona to jest mega roznica w ravce

> (niestety in minus)

No niestety, tam jest T i max moment nisko wiec będzie lepiej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzieki za info, bylo to subiektywne wrazenie podczas jazdy

> fakt faktem przyjechalem do nich rsem, wiec gosc dobrze powiedzial ze dla mnie zadne auto nie

> jedzie. Ale porownujac do 1,4T w Toruanie ktorego ma zona to jest mega roznica w ravce

> (niestety in minus)

A czemu po tiguana nie polazles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzie ? Golasa chyba, bo ja wdzialem w okolicy 150

Ale co Ty chcesz w aucie miec bo nie napisales. Tam jest za stowke manual i 2x4 ale klima multimedia bluetooth martwe pole radar dla kolizji do 30kmh grzane fotele skladane lusterka czujnik deszczu zmierzchu czujniki parkowania dwustrefowa klima.... W zasadzie nie ma ledow skory i bezkluczykowego otwierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiem Ci osobiscie to rozwazalem, ale ponoc slabo to jedzie z tym silnikiem a spala tone wahy.

> Zona odrzuca na myls ze to fiat (nie wazne czy prawdziwy czy nie)

Jezdzilem tym i troche dziwnie przez ten automat, ale mam wrazenie, ze chcialbyc zjesc ciastko i miec ciastko wink.gif

Moim zdaniem przy przebiegach ktore podales spalanie chyba nie jest az tak istotne.

To jest kawal samochodu z bardzo dobrym wyposazeniem, pewnie do urwania duzo z ceny, ale takto jest z takimi autami. Ludzie psiocza, ze downsizing, za zła unia zabija motoryzacje, a ida kupowac tsi i do tego psiocz, ze aż 6 pali zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie nie ma znaczenia, bardziej chodzilo o to ze nie jedzie mimo duzego silnika.

Musze wziac na jazde i sam zobaczyc smile.gif

Jedyne czego ja sie boje to utrata wartosci po 3-4 latach bo po tylu zmieniam auta, fiat bedzie wart czapke sliwek, gdzie rav bedzie warta jakiegos rozsadnego pieniadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spalanie nie ma znaczenia, bardziej chodzilo o to ze nie jedzie mimo duzego silnika.

> Musze wziac na jazde i sam zobaczyc

> Jedyne czego ja sie boje to utrata wartosci po 3-4 latach bo po tylu zmieniam auta, fiat bedzie

> wart czapke sliwek, gdzie rav bedzie warta jakiegos rozsadnego pieniadza

No sam widzisz, że trzeba mocny kompromis wybrać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.