Skocz do zawartości

Zawieszenie tył - zagadka


Rekomendowane odpowiedzi

> W marei bez powodu koła z tyłu stanęły tak / --- \

> W ciągu kilku dni - prawie symetrycznie.

> Przyczyna?

Chyba że przegniła belka (rura) i się złamała.

Bo nagle i symetrycznie to byłby zbieg okoliczności ,że z dwóch stron w tym samym czasie i jednakowo poszły łożyska wahacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba że przegniła belka (rura) i się złamała

Prawidłowa odpowiedź.

Belka się złamała i oparła na baku. A wahacze, amory przód/tył w stanie "nic nie puka, nic nie stuka" pad.gif

Rocznik 96' HLX, 320 tys na blacie, 1.8 LPG

Szukam następnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawidłowa odpowiedź.

> Belka się złamała i oparła na baku. A wahacze, amory przód/tył w stanie "nic nie puka, nic nie

> stuka"

> Rocznik 96' HLX, 320 tys na blacie, 1.8 LPG

> Szukam następnego auta.

Przecież to żadna tragedia.

Mam taki sam przypadek - lekarstwem jest 140 cm rury grubościennej 63,5mm.

Moim zdaniem, rura o ściance 2mm to trochę za mało jak na takie auto i stąd te problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... lekarstwem jest 140 cm rury grubościennej 63,5mm.

Auto ma 19 lat, i poważne problemy z korozją. Co z tego, że jeździ, skręca i hamuje skoro jest już zwyczajnie niebezpieczne. Podłoga była wyspawana na cacy kilka lat temu, przewody hamulcowe wymienione, ale progi gniją i nie ma gdzie podstawić podnośnika, a najważniejsze: nadkola z przodu też nie wyglądają ciekawie.

Po prostu jego czas minął ok.gif30.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale dał się lubić

Oj tak, Marea to autko której wspominam bardzo dobrze. Jak znajdę w D z ostatnich wypustów dobrą sztukę to wezmę sobie chyba i postawię w garażu z sentymentu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Których? Chyba nie o Oplach:)

Bingo, trafiłeś

Żaden model opla z tego samego rocznika nie gnie tak jak jego odpowiednik fiata, porównaj ofpadajaca podłogę punto I do corsy b, podłogę, błotniki i MISKĘ olejów Sieny do nadkoli astry f, a kończąc na złamanych belkach, opadającej podłodze czy progach w bbm w stosunku znów do nadkoli tył vectry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie tak

Właśnie , że nie bardzo - rzekłbym nawet , że zupełnie mijasz się z prawdą skromny.gif

> Dlaczego?

Ze względu na niemerytoryczną wypowiedź - poczytaj w wolnej chwili regulamin AK , zwłaszcza punkt 10d ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo merytorycznie...

Tylnia belke zawiechy wymienialem. Przeszczep z Bravo 1.8. Belka 150, robota o ile pamietam 250. Smiga pieknie wink.gif

Moja MW jest z 2001 r, ma 315 kkm, jej czas powoli mija, ale zdecydowanie nie jest to zle auto. W polu nie stalem nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Moja MW jest z 2001 r, ma 315 kkm, jej czas powoli mija, ale zdecydowanie nie jest to zle auto. W
> polu nie stałem nigdy.

Moja była Brava tez jest z 2001 i nadal jeździ , progi , podłoga i belka bez oznak korozji wynikającej z nadgryzienia zębem czasu .
Żeby sprawa była jasna to nie robiłem konserwacji co roku ani nawet co kilka lat wink.gif
Przez niemal 10 lat użytkowania także nie zawiodła ani razu .

W praktyce różnie można trafić , dużo zależy od tego gdzie , kiedy i jak ktoś użytkował auto.
Parę dni temu oglądałem 20-letnie Tipo 1.6 i.e. - bez śladu korozji , choć poprzycierane - no ale pewnie zimy to ono nigdy nie widziało cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.