Skocz do zawartości

Rejestracja auta - jak to przebiega?


cypajak

Rekomendowane odpowiedzi

> Zakupione auto z innego powiatu

> Idę do WK pokazuję dokumenty zakupu oraz pojazdu.

> Oddaję stare tablice rejestracyjne i ....?

> Ile czekam na nowe tablice oraz dowód miękki ?

> Kiedyś czekałem prawie 5h

To nas pytasz ile będziesz czekał do okienka? Dowód i tablice wydaja od reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakupione auto z innego powiatu

> Idę do WK pokazuję dokumenty zakupu oraz pojazdu.

> Oddaję stare tablice rejestracyjne i ....?

> Ile czekam na nowe tablice oraz dowód miękki ?

> Kiedyś czekałem prawie 5h

Wejdź na stronę urzędu, wydrukuj i wypełnij potrzebne wnioski, zrób przelew za tablice, dowód i resztę opłat, zrób ksero umowy. Przy okienku dasz potrzebne kwity i dostaniesz tablice z dowodem tymczasowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie pójdziesz to się nie dowiesz, ale ja nigdy nie dostałem od ręki, zawsze te 2h każą

> poczekać.

Zadam to samo pytanie co kolega wyżej... Ale na co czekać? Sami te tablice robią? grinser006.gif Ostatnio rejestrowałem skuter i akurat tak trafiłem że nie było nikogo to po 10 minutach mówiłem do widzenia z nowymi blachami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadam to samo pytanie co kolega wyżej... Ale na co czekać? Sami te tablice robią? Ostatnio

> rejestrowałem skuter i akurat tak trafiłem że nie było nikogo to po 10 minutach mówiłem do

> widzenia z nowymi blachami...

W niektórych WK trzeba się umówić na konkretny dzień i godzinę a czas oczekiwania to nawet 2 tygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadam to samo pytanie co kolega wyżej... Ale na co czekać? Sami te tablice robią? Ostatnio

> rejestrowałem skuter i akurat tak trafiłem że nie było nikogo to po 10 minutach mówiłem do

> widzenia z nowymi blachami...

No dowody też leżą i czekają uzupełnione na półce.

Tobie się udało- mi nie. I zawsze nastawiam się, że będę musiał popołudniu jeszcze raz do WK pojechać po odbiór tablic i dowodu i zawsze tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zadam to samo pytanie co kolega wyżej... Ale na co czekać?

Az zgodnie z tradycja w danym WK, urzednik ruszy 4 litery.

> Sami te tablice robią?

Nie masz pojecia ile to zachodu takie tablice z sajfu przyniesc na biurko.

> Ostatnio rejestrowałem skuter i akurat tak trafiłem że nie było nikogo to po

> 10 minutach mówiłem do

> widzenia z nowymi blachami...

Podejrzewam, ze w wiekszosci WK tak jest, ale mozliwe, ze nie wszedzie.

Pamietam jeszcze jak w 2004 stalem od 4 rano (WK od 7), bo wydawali 10 numerkow/ dzien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dowody też leżą i czekają uzupełnione na półce.

> Tobie się udało- mi nie. I zawsze nastawiam się, że będę musiał popołudniu jeszcze raz do WK

> pojechać po odbiór tablic i dowodu i zawsze tak było.

Ale przeciez tymczasowy dowod drukuja na miejscu. A jak maja stary to po przez ten kodzik po czytnik dane pojazdu juz sa tylko zmieniaja wlasciciela. Tablice leza obok a nie pochowane po wk. A jak nie chce mi sie wogole czekac to umawiam sie przez internet. Rejestrowalem auta w wk w Lodzi jak i Pabianicach i sama obsluga trwala max 15 minut oczywiscie z wydaniem tablic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale przeciez tymczasowy dowod drukuja na miejscu.

No i się im z tym schodzi u mnie zazwyczaj ok 2h (czyt. ja zawsze tak trafiałem, że czekać musiałem)

> A jak nie chce mi sie wogole czekac to umawiam sie przez internet. Rejestrowalem auta w wk

> w Lodzi jak i Pabianicach i sama obsluga trwala max 15 minut oczywiscie z wydaniem tablic...

Ja nigdy nie umawiałem się przez internet, a samej obsługi pewnie mam mniej niż 15min, tylko, że podzielone na 2 tury- zostawienie starych tablic i odebranie nowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dowód jest drukowany na drukarce, a tablice leżą na półeczce. To że kazali Ci przyjść jeszcze raz

> to albo czysta złośliwość, albo ... sam nie wiem co.

Aż tak by mnie nie lubili? zlosnik.gif

Co prawda na palcach mogę policzyć ile razy odbierałem tablice, ale nigdy nie było to załatwione "od ręki". Zobaczę się ze znajomym co aut miał już 50+ to zapytam czy zawsze musiał czekać na odbiór smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dowód jest drukowany na drukarce, a tablice leżą na półeczce. To że kazali Ci przyjść jeszcze raz

> to albo czysta złośliwość, albo ... sam nie wiem co.

u mnie też się czeka... z tym, że w między czasie każą iść do kasy zapłacić co trzeba i informują, że sami zawołają zlosnik.gif

w praktyce wygląda to tak, że schodzę na dół zapłacić, wracam na korytarz i czekam aż ktoś mnie z nazwiska wywoła

ale to pewnie dlatego, że prowincjonalny WK hehe.gif W każdym razie swoje ~20min zawsze czekałem zanim zawołają zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> u mnie też się czeka... z tym, że w między czasie każą iść do kasy zapłacić co trzeba i informują,

> że sami zawołają

> w praktyce wygląda to tak, że schodzę na dół zapłacić, wracam na korytarz i czekam aż ktoś mnie z

> nazwiska wywoła

> ale to pewnie dlatego, że prowincjonalny WK W każdym razie swoje ~20min zawsze czekałem zanim

> zawołają

Ale to 20 minut a nie czekanie 2 godziny i nie wiadomo gdzie szlajanie się po mieście w tym czasie, albo wracanie 30km w jedną stronę do domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze 1 kwestia

Auto zakupione u dilera

Dostałem ubezpieczenie na miesiąc

Gdy zarejestruję na siebie auto mam iść do dilera aby on wypowiedział ubezpieczenie a potem mam sobie ubezpieczyć auto sam.

Czy od razu po przerejestrowaniu muszę iść do niego wypowiadać jego 30 dniowe ubezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze 1 kwestia

> Auto zakupione u dilera

> Dostałem ubezpieczenie na miesiąc

> Gdy zarejestruję na siebie auto mam iść do dilera aby on wypowiedział ubezpieczenie a potem mam

> sobie ubezpieczyć auto sam.

> Czy od razu po przerejestrowaniu muszę iść do niego wypowiadać jego 30 dniowe ubezpieczenie?

Samo się "wypowie" po tym miesiącu. Kup sobie swoje i o tamtym zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na co?

miałem w życiu już kilka samochodów, i jeszcze nigdy nie zarejestrowałem od ręki. zawsze trzeba oddać stare tablice, a potem sie dowiadujesz, na którą godz masz byc po odbiór nowych. jak jest duży ruch, to niekiedy odbiór jest na następny dzień. okienka są 4, i te panie tylko odbierają, a dowody drukowane są w innych pokojach póżniej, po weryfikacji. jak ktoś wyżej wspomniał dochodzi jeszcze system kolejkowy, czyli wydawanych jest 10 numerków na godzinę. raz się zdarzyło, ze stałem w wk 6 godzin. także nie myśl sobie, że wszędzie jest szybko i sprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że "co kraj to obyczaj"

W Tychach jedynym czasem czekana jest kolejka do okienka. Po dojściu już do okienka cała operacja od oddania starych tablic i otrzymania nowych wraz z dowodem tymczasowym trwa może ze 20 minut...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem w życiu już kilka samochodów, i jeszcze nigdy nie zarejestrowałem od ręki. zawsze trzeba

> oddać stare tablice, a potem sie dowiadujesz, na którą godz masz byc po odbiór nowych. jak

> jest duży ruch, to niekiedy odbiór jest na następny dzień. okienka są 4, i te panie tylko

> odbierają, a dowody drukowane są w innych pokojach póżniej, po weryfikacji. jak ktoś wyżej

> wspomniał dochodzi jeszcze system kolejkowy, czyli wydawanych jest 10 numerków na godzinę. raz

> się zdarzyło, ze stałem w wk 6 godzin. także nie myśl sobie, że wszędzie jest szybko i

> sprawnie

4 samochody rejestrowałem w Wawie na Mokotowie. Stałem w kolejce godzinę, godzinę, pół godziny, a ostatnim razem trzy lata temu 15 min.

Kładłem przy okienku wypełnione wnioski i stare tablice, pan/pani sięgała na półkę po nowe tablice (raz nawet dostałem trzy do wyboru) i na ten nr drukowali dowód tymczasowy. W tym czasie szedłem do kasy zrobić opłatę co trwało ok 5 min. Wracałem i juz bez kolejki odbierałem dowód, tablice i decyzję o zarejestrowaniu.

Wszystkie dokumenty były weryfikowane przy kliencie przy okienku.

Na koniec dostawałem na kartce wydrukowany adres strony, gdzie po wpisaniu nr rej mogłem sprawdzić czy dowód czeka już na odbiór.

Najwidoczniej wiele zależy od kompetencji, zorganizowania i życzliwości urzędników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4 samochody rejestrowałem w Wawie na Mokotowie. Stałem w kolejce godzinę, godzinę, pół godziny, a

> ostatnim razem trzy lata temu 15 min.

> Kładłem przy okienku wypełnione wnioski i stare tablice, pan/pani sięgała na półkę po nowe tablice

> (raz nawet dostałem trzy do wyboru) i na ten nr drukowali dowód tymczasowy. W tym czasie

> szedłem do kasy zrobić opłatę co trwało ok 5 min. Wracałem i juz bez kolejki odbierałem dowód,

> tablice i decyzję o zarejestrowaniu.

> Wszystkie dokumenty były weryfikowane przy kliencie przy okienku.

> Na koniec dostawałem na kartce wydrukowany adres strony, gdzie po wpisaniu nr rej mogłem sprawdzić

> czy dowód czeka już na odbiór.

> Najwidoczniej wiele zależy od kompetencji, zorganizowania i życzliwości urzędników.

We Wrocławiu podobnie, od ręki. A innych ciekawostek, są urzędy, gdzie przy aucie sprowadzanym nie trzeba tłumaczyć dokumentów (Syców) a w innych jest to konieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.