Skocz do zawartości

Do oceny skoda....


draco40

Rekomendowane odpowiedzi

Będziesz szukał długo i nic fajnego nie znajdziesz. LPG niestety wymiera - w zasadzie nie ma silników, które je trawią, poza jakimiś totalnymi mułami dla działkowców.

Ujeżdżam drugiego diesla i chyba do LPG bym nie wrócił - diesel jest dla prostego użytkownika - lejesz, jedziesz ok. 1000 km, lejesz i jedziesz dalej.

Pod warunkiem że kupujesz nowe robisz 100-150 tyś i zmieniasz a jak widać kolega szuka używki i uważam że w tej sytuacji benzyna jest o wiele bezpieczniejsza (choć nie każda)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciężko, tzn. jeśli Ci nie zależy na czasie, to może w końcu znajdziesz. Tak jak pisali koledzy powyżej - jeśli rozszerzysz kryteria o diesla lub benzynę (ale bez LPG), znajdziesz szybciej.

Musi być koniecznie kombi, czy może być van w rodzaju Zafiry, C4 Picasso, Scenic, Verso?

 

dranio

 

 

teraz juz zostało na placu boju tylko kombi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz szukał długo i nic fajnego nie znajdziesz. LPG niestety wymiera - w zasadzie nie ma silników, które je trawią, poza jakimiś totalnymi mułami dla działkowców.

Ujeżdżam drugiego diesla i chyba do LPG bym nie wrócił - diesel jest dla prostego użytkownika - lejesz, jedziesz ok. 1000 km, lejesz i jedziesz dalej. Jak się kupuje diesla z pół mln km przebiegu, to nie ma się do dziwić problemom.

LPG jest dobre, głównie dlatego, że jest tanie - jak tanie wino. Zawsze będą jakieś problemy - począwszy od prozaicznych - co zrobić z kołem zapasowym - zestaw naprawczy może jest dobry, jak się nie opuszcza granic rodzinnej miejscowości, małego zasięgu, i w sytuacji jakiejkolwiek awarii odsyłania serwisu do gaziarza, gaziarza do serwisu.

To Volvo od Liwka kolegi bym rozważył.

 

mam 3 auto z lpg wiec  usterkowosc a raczej jej brak jest mi znana.

z dieslami mam tez do czynienia dlatego chce lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale znam dwa kombi (Lacetti i Corolla) robiące w okolicach 5000km rocznie. Więc nie generalizowałbym. :)

Ktoś poszedł do salonu, kupił samochody segmentu C i robi nimi 5kkm rocznie czy kupił igiełkę od Niemca?

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poszedł do salonu, kupił samochody segmentu C i robi nimi 5kkm rocznie czy kupił igiełkę od Niemca?

 

Pozdrawiam BAS

Znajomi przez 4 lata zrobili 23 tys. km Megane III. Samochód kupili jako nowy. W tym roku go zostawili w rozliczeniu za nowego Peugeota 3008.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi przez 4 lata zrobili 23 tys. km Megane III. Samochód kupili jako nowy. W tym roku go zostawili w rozliczeniu za nowego Peugeota 3008.

dranio

Utrata wartości+koszt paliwa+koszt ubezpieczenia+koszty jakiś napraw+koszt zakupu opon zimowych+koszty parkowania=?

Czy jazda taksówkami nie wychodzi przypadkiem taniej?

 

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 3 auto z lpg wiec usterkowosc a raczej jej brak jest mi znana.

Też mi się wydawało, że mam w miarę bezusterkowe gazowce i komfortowo sie ich używa. Diesel jest jeszcze łatwiejszy - nie szukam stacji z lpg (np. w Austrii nie ma), nie tankuję co 250 km na trasie, a co 1000.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydawało, że mam w miarę bezusterkowe gazowce i komfortowo sie ich używa. Diesel jest jeszcze łatwiejszy - nie szukam stacji z lpg (np. w Austrii nie ma), nie tankuję co 250 km na trasie, a co 1000.

 

A jeszcze latwiejsza jest wolnossaca benzyna :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Dracoo chce auto z LPG aby tanio jeździć, teraz mam gaz i wiem o co mu chodzi, co z tego że tankowanie jest co 300-400km, co z tego że trzeba za przegląd dać 160zł a nie 100zł, i trzeba filtr gazu za 30zł wymienić po 15-20kkm.. jak jazda tym autem jest bardzo tania...

On szuka silnika 1,6 więc w mieście będzie paliło koło 7-8,5l x 1,62zł(najtaniej gdzie ostatnio tankowałem, normalnie koło 1,72zł/1l)!!! = 13,77zł/100km! Jakim dieslem to osiągniesz w mieście? Na trasie zejdzie do 6,5l i koszt będzie bardzoooo niski.... Ja mam 2.0 na trasie bez korków schodzę do 8,5l jak jadę z dzieckiem, sam poniżej 10 regularnie 10x 1,72 = 17,2zł

To 17,2zł / 4,60 ON = 3,7l musiał by spalać diesel na trasie by konkurować z LPG...

Ktoś napiszę 3kzł za instalację - ok, ja powiem padnie dwumasa to jestesmy na 0 :)

 

Kolejnym moim autem będzie auto z LPG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi przez 4 lata zrobili 23 tys. km Megane III. Samochód kupili jako nowy. W tym roku go zostawili w rozliczeniu za nowego Peugeota 3008.

dranio

Mój ojciec ma C4, kupił na poczatku 2009 i teraz przebieg wynosi ok 15 tys km, ale ma tez drugi samochód.

I kto mu zabroni? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Dracoo chce auto z LPG aby tanio jeździć, teraz mam gaz i wiem o co mu chodzi, co z tego że tankowanie jest co 300-400km, co z tego że trzeba za przegląd dać 160zł a nie 100zł, i trzeba filtr gazu za 30zł wymienić po 15-20kkm.. jak jazda tym autem jest bardzo tania...

On szuka silnika 1,6 więc w mieście będzie paliło koło 7-8,5l x 1,62zł(najtaniej gdzie ostatnio tankowałem, normalnie koło 1,72zł/1l)!!! = 13,77zł/100km! Jakim dieslem to osiągniesz w mieście? Na trasie zejdzie do 6,5l i koszt będzie bardzoooo niski.... Ja mam 2.0 na trasie bez korków schodzę do 8,5l jak jadę z dzieckiem, sam poniżej 10 regularnie 10x 1,72 = 17,2zł

To 17,2zł / 4,60 ON = 3,7l musiał by spalać diesel na trasie by konkurować z LPG...

Ktoś napiszę 3kzł za instalację - ok, ja powiem padnie dwumasa to jestesmy na 0 :)

 

Kolejnym moim autem będzie auto z LPG :)

 

ja juz dawno sie o tym przekonałem  :jump:

auto ma byc tanie w eksploatacji i niezawodne...

 

tankowanie co 300-400km?? niech ktos spróbuje przejechac wiecej z 2 dzieciaków bez postoju  :ogien:

 

nawet bez dzieci gdzies dalej jezdziłem zawsze po ok 300km robiłem przerwe na prostowanie kosci - nawet gdyby nie, to nie jest dramat aby sie zatrzymac i zatankowac...

 

diesel?? totalnie bez sensu dla mnie

Edytowane przez dracoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poszedł do salonu, kupił samochody segmentu C i robi nimi 5kkm rocznie czy kupił igiełkę od Niemca?

 

Pozdrawiam BAS

 

Daleko nie musisz szukać. Mam Stilo, 2006 rok, aktualnie jakieś 80kkm przebiegu...

Sprzedawać nie ma sensu, aczkolwiek sprzedał by się bardzo szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydawało, że mam w miarę bezusterkowe gazowce i komfortowo sie ich używa. Diesel jest jeszcze łatwiejszy - nie szukam stacji z lpg (np. w Austrii nie ma), nie tankuję co 250 km na trasie, a co 1000.

 

silnik o którym mowa w tym wątku, czyli 1.6 102KM jest akurat silnikiem stworzonym do gazu i bezproblemowym. co do tankowania co 250 km, to nie wiem. zarówno żony pandę tankuję co 500 km jak i moją octavię, i to w jezdzie miejskiej, na dodatek gaz jeszcze jest, także albo miałeś butle 20l, albo nasłuchałes sie bajek.

Co do Austrii.... moze autor wątku tam sie nie wybiera? i nie ma takich zmartwien, czy da sie tam zatankować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tankowanie co 300-400km?? niech ktos spróbuje przejechac wiecej z 2 dzieciaków bez postoju :ogien:
nawet bez dzieci gdzies dalej jezdziłem zawsze po ok 300km robiłem przerwe na prostowanie kosci - nawet gdyby nie, to nie jest dramat aby sie zatrzymac i zatankowac...

 

Luz ... wsiadam z 2 dzieci w Krakowie i pierwszy postój robię w Wiedniu, bez najmniejszego problemu.

Stop co 300 km nie jest jakimś problemem, ale poza PL nie na każdej stacji jest LPG - więc zjeżdzasz na stację, patrzysz, nie ma LPG, jedziemy dalej, następna stacja - to samo itd ...

Diesla tankuję bez problemu na każdej stacji.

Weź pod uwagę to, że miałem chyba 5 aut z LPG, diesla mam dopiero drugiego i jakbym nie chciał, jeśli chodzi o obsługowość jest łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 ja bym polecił Scenica Granda 2.0 lub 2.0T

 

tylko, ze podobno ma byc ekonomicznie? ostatnio rozmawiałem z gościem co ma tego scenica granda 2.0T i gadał, ze po mieście poniżej 14 lpg nie udało mu sie nigdy zejść. osobiście mu wierze, bo tyle to mi potrafiła siena 1.6 palić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Diesel jest jeszcze łatwiejszy - nie szukam stacji z lpg (np. w Austrii nie ma), nie tankuję co 250 km na trasie, a co 1000

 

Ale też nie płacisz za 100km 15 zł tylko odpowiednio ( 2x? )  więcej i to teraz. W zimie będzie różnica jeszcze bardziej widoczna niestety. Kluczem do diesla wydają się być dłuższe odcinki wtedy spalanie w nim jest dobre - jazda po mieście i co kilka kilometrów postój zapalanie - start robi różnicę na korzyść lpg jeszcze bardziej wyraźniejszą - mowa o kosztach paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 poza PL nie na każdej stacji jest LPG - więc zjeżdzasz na stację, patrzysz, nie ma LPG, jedziemy dalej, następna stacja - to samo itd ...

 

ale wez pod uwage, ze nia kazdy jezdzi moze poza PL? ja np najdalej byłem w Budapeszcie i nie musiałem tankować po drodze. na ostatniej stacji przy granicy po naszej stronie wlałem do pełna i dałem rade objechać, także żaden to argument. pozatym dalej niż 1000 km to sie samolotem lata, a nie męczy w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


silnik o którym mowa w tym wątku, czyli 1.6 102KM jest akurat silnikiem stworzonym do gazu i bezproblemowym. co do tankowania co 250 km, to nie wiem. zarówno żony pandę tankuję co 500 km jak i moją octavię, i to w jezdzie miejskiej, na dodatek gaz jeszcze jest, także albo miałeś butle 20l, albo nasłuchałes sie bajek.

 

Tylko ma jedną wadę - nie jedzie. Dla działkowca - OK, ale zapakuj do tej Octy 4 osoby, wrzuć na dach boxa - okaże się, żeby utrzymać prędkość autostradową pali to -naście litrów LPG.

Co do zasięgu - owszem, można wstawić butlę - walec 100l, tylko że bagażnika wtedy nie ma. Typowy toroid w koło to 42l, efektywnie 80% daje 33,5 l, przy spalaniu 12 l/100 km (w Krakowie 2.0 LPG, Daewoo paliło mi 15l/100) daje 280 km zasięgu.

To wszystko oczywiście nie dyskwalifikuje LPG, ale nie jest tak, że diesel nie ma zalet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


w Krakowie 2.0 LPG, Daewoo paliło mi 15l/100) daje 280 km zasięgu.
To wszystko oczywiście nie dyskwalifikuje LPG, ale nie jest tak, że diesel nie ma zalet.

 

W takich warunkach 2 litrowy diesel tez swoje spali ale akurat zasięg w mieście to sprawa dosyć nieproblematyczna. Tak diesel ma bardzo dużo zalet - ale jazda po mieście i na krótkich odcinkach sporo z nich niweluje. Piszę bo sam jestem gazowcem a rozważam obie opcje przy kolejnym wozie chociaż przy obecnych cenach lpg nie ma alternatywy patrząc na koszty ale gdyby kosztowało jak na zachodzie 50-6o% benzyny to diesel szybko by wrócił na złote podium. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie moc silnika do tej masy to będzie cieniutko na trasie 

 

 

pod jakim względem? w zeszłym roku na wakacje jechałem całą długością A4 w 4 osoby z pełnym bagażnikiem i bez większych problemów dało rade jechać 180 km/h. jest wtedy głośno i spalanie spore, ale dać się da. a jak ktoś jezdzi eko, to wcale nie potrzebuje większego silnika, tym bardziej do miasta i jeszcze bardziej po ostatnich reformach, gdzie mozna szybko prawko stracić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ma jedną wadę - nie jedzie. Dla działkowca - OK, ale zapakuj do tej Octy 4 osoby, wrzuć na dach boxa - okaże się, żeby utrzymać prędkość autostradową pali to -naście litrów LPG.

Co do zasięgu - owszem, można wstawić butlę - walec 100l, tylko że bagażnika wtedy nie ma. Typowy toroid w koło to 42l, efektywnie 80% daje 33,5 l

 

o jezdzeniu w 4 osoby napisałem przed chwilą. z boxem nie jeżdżę, ale z rowerami. i wierz mi, ze do jazdy do 130km/h nie odczuwam potrzeby mieć 200KM. tym bardziej jeżdżąc z dziećmi.

co do butli... 42l mam w pandzie w kole. przy całkowitym wyjeżdżeniu wchodzi 38l. w octavii mam 53l w kole. wchodzi 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale też nie płacisz za 100km 15 zł tylko odpowiednio ( 2x? ) więcej i to teraz. W zimie będzie różnica jeszcze bardziej widoczna niestety.

 

15 l LPG / 100 km - to nie jest 15 zł/100 km, LPG po 1 zł to było baaaardzo dawno. Teraz ok, 1,75 zł, więc 1,75 x 15 = 26,25 zł. ON - 7/100 - 7x4,5 = 31,5 zł. Czyli 5,25 zł różnicy na 100 km. Przy LPG pominąłem noPb na odpalenie - w zimie potrafi to być 1-2 km na noPb, więc przy krótkich, miejskich odcinkach na noPb będzie znaczący % jazdy.

OK, pewnie LPG będzie tańsze, ale raczej będzie to 5% niż 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 l LPG / 100 km - to nie jest 15 zł/100 km, LPG po 1 zł to było baaaardzo dawno. Teraz ok, 1,75 zł, więc 1,75 x 15 = 26,25 zł. ON - 7/100 - 7x4,5 = 31,5 zł. Czyli 5,25 zł różnicy na 100 km. Przy LPG pominąłem noPb na odpalenie - w zimie potrafi to być 1-2 km na noPb, więc przy krótkich, miejskich odcinkach na noPb będzie znaczący % jazdy.

OK, pewnie LPG będzie tańsze, ale raczej będzie to 5% niż 50%.

 

 

U mnie to wygląda inaczej w mniejszym mieście octavia 1.9 110 km pali latem miasto 6 trasa 5 a zimą miasto prawie 8 trasa 5-6 , mój 109 konny kombi pali latem w mieście 9 lpg z klimą i prawie NIC benzyny (10 litrów na kilka 4-5 tysięcy km ) trasa 8,5 a zimą w mieście 8 litrów lpg i 1 litr benzyny. Średnia ze 100 kkm to niecałe 9 l lpg. Latem jeszcze znośnie ale zimą 7-8 l diesla kontra  lpg 8 l + 1 l noPB to nie jest 5 ani 15 procent. Diesel dużo traci zimą po mieście gdy jazda jest po kilka km , lpg jest na to znacznie mniej wrażliwe spalanie prawie się nie różni - mówię o moim przypadku i przykładowej octavii też u mnie.  Dodam iż miałem 2 litrowe Daewoo 133 km i w tych samych warunkach nie przekroczyłem nigdy 12 litrów. Przy obecnych cenach diesel przu moim użytkowaniu by był tylko 5% droższy musiałby palić niecałe 4 litry miasto/trasa zima/lato.

Edytowane przez nubirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze podobno ma byc ekonomicznie? ostatnio rozmawiałem z gościem co ma tego scenica granda 2.0T i gadał, ze po mieście poniżej 14 lpg nie udało mu sie nigdy zejść. osobiście mu wierze, bo tyle to mi potrafiła siena 1.6 palić

Miedzy 12 - 14l powinien palic chyba ze wykorzystuje T wiec turbo zyje turbo pije sie sprawdza. Zwykle 2,0 zamknie sie w 11l ale za to jest duza przestrzen w aucie. Ja chcialem go ale zadbanego nie bylo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale też nie płacisz za 100km 15 zł tylko odpowiednio ( 2x? ) więcej i to teraz. W zimie będzie różnica jeszcze bardziej widoczna niestety. Kluczem do diesla wydają się być dłuższe odcinki wtedy spalanie w nim jest dobre - jazda po mieście i co kilka kilometrów postój zapalanie - start robi różnicę na korzyść lpg jeszcze bardziej wyraźniejszą - mowa o kosztach paliwa.

Juz tu pisalem corolla 2,0 d4d 90km w zimie na krotkich odcinkach spala 8l ON mi Laguna dokladnie na tej samej trasie spala 12l LPG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 l LPG / 100 km - to nie jest 15 zł/100 km, LPG po 1 zł to było baaaardzo dawno. Teraz ok, 1,75 zł, więc 1,75 x 15 = 26,25 zł. ON - 7/100 - 7x4,5 = 31,5 zł. Czyli 5,25 zł różnicy na 100 km. Przy LPG pominąłem noPb na odpalenie - w zimie potrafi to być 1-2 km na noPb, więc przy krótkich, miejskich odcinkach na noPb będzie znaczący % jazdy.

OK, pewnie LPG będzie tańsze, ale raczej będzie to 5% niż 50%.

Jakie auto spala 15l gazu??? Moja LII przy mocnym deptaniu w lecie dochodzi do 12 przy spokojnej jezdzie nieco mniej jak 10 ale i tak to jest jazda szybsza niz 80% aut.

ale wez pod uwage, ze nia kazdy jezdzi moze poza PL? ja np najdalej byłem w Budapeszcie i nie musiałem tankować po drodze. na ostatniej stacji przy granicy po naszej stronie wlałem do pełna i dałem rade objechać, także żaden to argument. pozatym dalej niż 1000 km to sie samolotem lata, a nie męczy w aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko Dracoo chce auto z LPG aby tanio jeździć, teraz mam gaz i wiem o co mu chodzi, co z tego że tankowanie jest co 300-400km, co z tego że trzeba za przegląd dać 160zł a nie 100zł, i trzeba filtr gazu za 30zł wymienić po 15-20kkm.. jak jazda tym autem jest bardzo tania...

On szuka silnika 1,6 więc w mieście będzie paliło koło 7-8,5l x 1,62zł(najtaniej gdzie ostatnio tankowałem, normalnie koło 1,72zł/1l)!!! = 13,77zł/100km! Jakim dieslem to osiągniesz w mieście? Na trasie zejdzie do 6,5l i koszt będzie bardzoooo niski.... Ja mam 2.0 na trasie bez korków schodzę do 8,5l jak jadę z dzieckiem, sam poniżej 10 regularnie 10x 1,72 = 17,2zł

To 17,2zł / 4,60 ON = 3,7l musiał by spalać diesel na trasie by konkurować z LPG...

Ktoś napiszę 3kzł za instalację - ok, ja powiem padnie dwumasa to jestesmy na 0 :)

 

Kolejnym moim autem będzie auto z LPG :)

 

Tez lubie LPG ale z tym spalaniem to pojechales zdrowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa opel astra 1,8 125km spala na trasie niecale 7l LPG nie przekraczajac 100km/h.

 

Moja zona nie przekraczajac w trasie 100km/h Astra 1,4 osiaga wynik cos deko ponad 7 (ja 8-8,5).

Astra 1,6 wychodzi mi 9.

Jak chcesz zejsc w miescie do 7 pojecia nie mam, chyba ze miasto to jakas srodmiejska obwodnica gdzie narzucisz predkosc 70 i tak przez kilkanascie km.

Cale zycie jezdze na LPG, cala rodzina, masa znajomych i zeby kompaktem z silnikiem 1,6 zejsc do 7l LPG to trzeba chyba wybitnie kapeluszowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ma jedną wadę - nie jedzie. Dla działkowca - OK, ale zapakuj do tej Octy 4 osoby, wrzuć na dach boxa - okaże się, żeby utrzymać prędkość autostradową pali to -naście litrów LPG.

 

 

 

W tych warunkach to mało co pojedzie, szczególnie jeśli bez dodatkowego obciążenia ma być tanie w zakupie i oszczędne.

Inna sprawa, że on chyba był łączony tylko z pięciobiegową skrzynią. 

 

28kpln za 8-letnią Octavię z dychawicznym silnikiem 102KM?  ;l

 

Ten silnik nie jest dychawiczny - miałem go w Golfie. Bardzo przyjemnie mi się jeździło (fakt, że zwykle w dwie osoby).

 

Moja Lala miała 90kkm w 8 lat ale nie kosztowała tyle co na allegro i olxie :)

Owszem da się takie auta kupić ale one nie kosztują mało ...

 

Właśnie, pewnie jakieś "28kpln za 8-letnią Octavię z dychawicznym silnikiem 102KM? "  ;)

 

Zacznij jeździć 4-6km i gaś auto i tak 3-10x na dzień szybko wyleczysz się z diesla z DFF-em i EGR-em :)

Brak kupił diesla i jeździ do pracy po 3km czasem wyskoczy 10-14km i raz na tydzień musi auto brać na A4 i latać bo filtr mu błędami wali i się nie wypala....

 

Jeżdżę ok 1 000 km miesięcznie i nie mam problemów z DPF. Nie używam samochodu codziennie, do sklepu raz w tygodniu jeżdżę po 2 km, ogarnięcie innych spraw to zwykle też trasy < 10 km w jedną stronę (przy czym de facto rzadko mi się zdarza taka potrzeba). Oprócz tego zwykle dwa razy w miesiącu robię > 100 km.

 

 Jeśli diesla kupuje ktoś, kto robi trasy po max. 14 km to niestety kłopotów nie uniknie.

 

 

W zimie będzie różnica jeszcze bardziej widoczna niestety. Kluczem do diesla wydają się być dłuższe odcinki wtedy spalanie w nim jest dobre - jazda po mieście i co kilka kilometrów postój zapalanie - start robi różnicę na korzyść lpg jeszcze bardziej wyraźniejszą - mowa o kosztach paliwa. 

 

To prawda, na krótkich odcinkach diesel wcale nie pali mało, a jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że rozgrzewa się zdecydowanie dłużej niż benzyna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, na krótkich odcinkach diesel wcale nie pali mało, a jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że rozgrzewa się zdecydowanie dłużej niż benzyna. 

co to znaczy niemalo?

czy jesli touran tdi pali w takich warunkach max.8,5  litra w zimie to niemalo?

to co powiedziec o benzynie 1.8 ktora w tych warunkach pali 11 litrow w lecie :hehe:

acha,i wcale nie nagrzewa sie wolniej niz benzyna.zaryzykuje stwierdzenie ze cieplo do srodka zaczyna naplywac szybciej.

Edytowane przez wlad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy niemalo?

czy jesli touran tdi pali w takich warunkach max.8,5  litra w zimie to niemalo?

to co powiedziec o benzynie 1.8 ktora w tych warunkach pali 11 litrow w lecie :hehe:

acha,i wcale nie nagrzewa sie wolniej niz benzyna.zaryzykuje stwierdzenie ze cieplo do srodka zaczyna naplywac szybciej.

 

Diesel 1.9 150KM - średnie spalanie w mieście (dystans do 10km) - 7-8l (pierwszy wynik w lecie, drugi w zimie).

Benzyna 1.4 170KM - średnie spalanie na takich samych dystansach - 9-10l (szacunkowo, dopiero uczę się jazdy tym autem, ostatnio było 9,3)

W cyklu mieszanym robi się ciekawiej - 6,5 vs 8l/100km. 

Edytowane przez mdyrka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel 1.9 150KM - średnie spalanie w mieście (dystans do 10km) - 7-8l (pierwszy wynik w lecie, drugi w zimie).

czy 7l w miescie na krotkich dystansach w 150KM aucie to  "niemalo"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.