Skocz do zawartości

BMW do oceny


gsz4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

ostatnio coś mnie naszło na kupno auta bez dachu.

Co sądzicie o tej perełce

 

http://allegro.pl/bmw-320i-cabrio-e36-2-0-r6-m-pakiet-1999-rok-i5552739490.html

 

To co najbardziej mnie w nim niepokoi to progi (zdjęcia z otwartymi drzwiami), różne opony oraz tapicerka, która wygląda mocno podejrzanie.

Poza tym ksenony z allegro i lekko dłubany tył ale to są drobiazgi.

Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając go na żywo?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie cóś - e36 cabrio 328 w automacie AC Schnitzer. Piękne czasy.

 

Na pewno warto przemierzyć lakier i poszukać ew. przeszłości wypadkowej. Jeśli manual to pewnie był latany bokami. Z racji typu nadwozia drobiazgowo prześledzić stan dachu - poszycia i całego mechanizmu otwierania/zamykania. Dopytać o windshot i hardtop - powinny być, jeśli nie ma, negocjować cenę.

 

Drobiazgi - czasami zdarzały się rozszczelnienia chłodnic (u mnie ukruszył się króciec) i padają wiskozy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co sądzicie o tej perełce

 

http://allegro.pl/bmw-320i-cabrio-e36-2-0-r6-m-pakiet-1999-rok-i5552739490.html

 

To co najbardziej mnie w nim niepokoi to progi (zdjęcia z otwartymi drzwiami), różne opony oraz tapicerka, która wygląda mocno podejrzanie.

 

Fajne ślady palnej gumy nie wzbudziły podejrzeń? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze ktoś jeździ na miejscówki gdzie inni palą gumą nie znaczy ze on tez pali :facepalm:

Zna taką miejscówkę to robi w niej zdjęcia i tyle... Normalna sprawa...

 

 

Znając życie i podejście sprzedających na zasadzie " jak już idzie do żyda to można" obstawiam, że to są jego ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 i cabrio się nie kupuje by palić gumę, zwłaszcza bmw, raczej się kupuje by jezdzic raz w tygodniu w weekend i poza tym tylko woskować i patrzeć na niego.

To cabrio jest. Nie coupe które kupuja dzieciaki.

 

 

 

Miałem kiedyś 318Is o mniejszej mocy i palił gumę jak szalony więc tym bez problemu się da.

 

Poza tym czy w przypadku 16letniego BMW można jeszcze w ogóle mówić o jakimś przeznaczeniu takiego samochodu?

Cena niestety niebezpiecznie go już zbliżyła  do wiejskiej młodzieży dyskotekowej, która nie podchodzi to tego tematu tak jak to przedstawiasz czyli limuzyna do pracy, a cabrio na niedzielne, letnie popołudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

ostatnio coś mnie naszło na kupno auta bez dachu.

Co sądzicie o tej perełce

 

http://allegro.pl/bmw-320i-cabrio-e36-2-0-r6-m-pakiet-1999-rok-i5552739490.html

 

To co najbardziej mnie w nim niepokoi to progi (zdjęcia z otwartymi drzwiami), różne opony oraz tapicerka, która wygląda mocno podejrzanie.

Poza tym ksenony z allegro i lekko dłubany tył ale to są drobiazgi.

Na co zwrócić szczególną uwagę oglądając go na żywo?

 

zalatuje niezłym ulepem. na fotkach wszystko ładnie pięknie zawsze...

 

ale z drugiej strony: kupić, pojezdzic przez sezon, sprzedać bez straty... kasa - ryzyko niewielka w razie czego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To co najbardziej mnie w nim niepokoi to progi

 

Poważnie najbardziej Cię niepokoi w 16 letnim bmw trochę rdzy na progach?Jeśli tak to bierz te 12 tysia i wpłać pierwszą ratę na 3x0% na jakąś nową dacię.

 

Fotele to jakaś wydumka z ekoskóry, w rozkodowanym vinie usunięte info o tapicerce, pewnie była szmata i ktoś sobie wyszywanki zrobił.

Kierownica i pozostałe gałki również wydają mi się obszywane, zenon z allegro-taki wypacykowany bejc z przeszłością. Przynajmniej jak dla mnie. ALE z drugiej strony ma swoje lata i wiele mogło się dziać, właścicieli kilku, każdy z innym gustem, jeden dyskotekowym, drugi odpustowym, trzeci salonowym itd.

Jak chcesz zadawać lansu pod imprezką, by sikorki kleiły fugi do fotela to ten egzemplarz będzie odpowiedni-pod warunkiem, że to nieduże miasteczko, bo w dużych to laski lepiej znają generacje beemek niż alfabet. Jeśli szukasz oryginalnego bmw cabrio, to trochę nie ten kierunek. 

 

No i dach sprawdziłbym na jakiejś myjni porządnie, bo różnie z tym bywa i z doświadczenia to dowiesz się dopiero jak wykryjesz przeciek o którym właściciel oczywiście nic nie wie.

Jedź, oglądaj, bo to loteria i wróżenie ze zdjęć to kiepski pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie cóś - e36 cabrio 328 w automacie AC Schnitzer. Piękne czasy.

 

Na pewno warto przemierzyć lakier i poszukać ew. przeszłości wypadkowej. Jeśli manual to pewnie był latany bokami. Z racji typu nadwozia drobiazgowo prześledzić stan dachu - poszycia i całego mechanizmu otwierania/zamykania. Dopytać o windshot i hardtop - powinny być, jeśli nie ma, negocjować cenę.

 

Drobiazgi - czasami zdarzały się rozszczelnienia chłodnic (u mnie ukruszył się króciec) i padają wiskozy.

Dzięki za informacje.

To, że samochód miał jakieś przygody jest więcej niż pewne, a drobiazgi które wymieniłeś nie są problemem jeśli wcześniej ktoś nie przegrzał przez to silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie najbardziej Cię niepokoi w 16 letnim bmw trochę rdzy na progach?Jeśli tak to bierz te 12 tysia i wpłać pierwszą ratę na 3x0% na jakąś nową dacię.

 

Fotele to jakaś wydumka z ekoskóry, w rozkodowanym vinie usunięte info o tapicerce, pewnie była szmata i ktoś sobie wyszywanki zrobił.

Kierownica i pozostałe gałki również wydają mi się obszywane, zenon z allegro-taki wypacykowany bejc z przeszłością. Przynajmniej jak dla mnie. ALE z drugiej strony ma swoje lata i wiele mogło się dziać, właścicieli kilku, każdy z innym gustem, jeden dyskotekowym, drugi odpustowym, trzeci salonowym itd.

Jak chcesz zadawać lansu pod imprezką, by sikorki kleiły fugi do fotela to ten egzemplarz będzie odpowiedni-pod warunkiem, że to nieduże miasteczko, bo w dużych to laski lepiej znają generacje beemek niż alfabet. Jeśli szukasz oryginalnego bmw cabrio, to trochę nie ten kierunek. 

 

No i dach sprawdziłbym na jakiejś myjni porządnie, bo różnie z tym bywa i z doświadczenia to dowiesz się dopiero jak wykryjesz przeciek o którym właściciel oczywiście nic nie wie.

Jedź, oglądaj, bo to loteria i wróżenie ze zdjęć to kiepski pomysł.

hmmm.... samochód ma swoje lata to fakt, ale ja nie oczekuję, że będzie to igiełka z salonu.

Do lansu chyba średnio się to nadaje, chyba że pod gimnazjum gdzieś na wsi.

Ja nie szukam samochodu do lansu tylko po prostu do jazdy na co dzień do pracy/zakupy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zabawy i na łikend bedzie ok. (Model, nie wiem jak egzemplarz).

Wymieniona tapicerka, dach. (Tapicer do bani)

Wsiadz i zobacz.

Szału nie ma, ale przecież to prawie zabytek ,)

.... fakt, tapicer dał ciała.

Szału nie ma, ale w okolicy nic ciekawszego nie znalazłem, więc przyjrzę mu się dokładniej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.... samochód ma swoje lata to fakt, ale ja nie oczekuję, że będzie to igiełka z salonu.

Do lansu chyba średnio się to nadaje, chyba że pod gimnazjum gdzieś na wsi.

Ja nie szukam samochodu do lansu tylko po prostu do jazdy na co dzień do pracy/zakupy itp.

 

To weź pod uwagę Astrę II Cabrio  - będzie młodsza i podejrzewam, że w lepszym stanie a kosztuje podobnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie szukam samochodu do lansu tylko po prostu do jazdy na co dzień do pracy/zakupy itp.

 

Idealne auto na zakupy  :hehe: 

E36 kupuje się z pasji. Jak chcesz coś bardziej na co dzień kupił bym Megane IICC lub 307CC z szytwnym dachem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając życie i podejście sprzedających na zasadzie " jak już idzie do żyda to można" obstawiam, że to są jego ślady.

 

I co z tego? Czarujesz się, że tym autem przez 16 lat nikt nigdy bokami nie latał, gumy nie palił? eee naiwniak. To typowe lanserskie auto do upalania i kupując je trzeba być tego świadomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealne auto na zakupy  :hehe: 

E36 kupuje się z pasji. Jak chcesz coś bardziej na co dzień kupił bym Megane IICC lub 307CC z szytwnym dachem. 

Idealne na zakupy, dach się złoży i do ikeii po meble można jechać  :).

Miałem kiedyś e36 sedana i bardzo lubiłem ten samochód, dlatego szukając kabrio zdecydowałem się właśnie na bmw (ponadczasowy wygląd, fajnie się prowadzi i w ogóle....).

Myślałem również o czymś z twardym dachem - SLK, ale niestety z tym samochodem to dopiero jest masakra. A co do megane lub 307, to po prostu nie i już, nie podobają mi się i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego? Czarujesz się, że tym autem przez 16 lat nikt nigdy bokami nie latał, gumy nie palił? eee naiwniak. To typowe lanserskie auto do upalania i kupując je trzeba być tego świadomym.

Zgadzam się z Twoją opinią.

Ludzie 316 driftują na śniegu, a matizy pałują zimą na ręcznym, więc palenie gumy w 320 mnie nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.