Skocz do zawartości

Filtry - jaka firma Filtron, Knecht, inne


elciapek

Rekomendowane odpowiedzi

nie używam JC Premium, więc o tym się nie wypowiem.

przeważnie "w naturze" człek ma, by nie wydawać więcej niż musi, więc dokonałem  "gołym okiem" kiedyś dawno przeglądu filtrów na niskiej półce.

najłatwiej było sprawdzić/porównać filtry powietrza - silnika i kabinowe (zwykłe i przeciwpyłkowe) i powiem, że tkanina filtracyjna prawie cienka jak bibuła, albo cienki materiał filcopodobny nie napawał mnie optymizmem.

łatwo w nim można było zrobić "dziurkę", więc odpuściłem to. na pewno filtr węglowy HART nie spełniał filtracji węglowej, pomimo, że biały materiał filcopodobny był nadźgany czarnymi kropkami.

wśród kilku niszowych marek właśnie HART mi utkwił (jest u mnie na wsi taka obklejona HARTEM skodzina, więc utkwiło mi to), reszty firm nie pamiętam i już nie patrzyłem na nie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie używam JC Premium, więc o tym się nie wypowiem.

przeważnie "w naturze" człek ma, by nie wydawać więcej niż musi, więc dokonałem  "gołym okiem" kiedyś dawno przeglądu filtrów na niskiej półce.

najłatwiej było sprawdzić/porównać filtry powietrza - silnika i kabinowe (zwykłe i przeciwpyłkowe) i powiem, że tkanina filtracyjna prawie cienka jak bibuła, albo cienki materiał filcopodobny nie napawał mnie optymizmem.

łatwo w nim można było zrobić "dziurkę", więc odpuściłem to. na pewno filtr węglowy HART nie spełniał filtracji węglowej, pomimo, że biały materiał filcopodobny był nadźgany czarnymi kropkami.

wśród kilku niszowych marek właśnie HART mi utkwił (jest u mnie na wsi taka obklejona HARTEM skodzina, więc utkwiło mi to), reszty firm nie pamiętam i już nie patrzyłem na nie ;)

 

 

 

Ja używam spośród najtańszych JC Premium, Wertteile (marka własna hurtowni Gordon). W obu przypadkach filtry są mniej więcej o połowę tańsze od odpowiedników z logo Knecht, Bosch czy nawet Filtron.

 

Co do tkaniny to absolutnie nie potwierdzam Twoich spostrzeżeń, gdyż w zeszłym miesiącu właśnie porównywałem sobie JC Premium z OEMowym filtrem Hondy Jazz. Grubość materiału filtrującego identyczna, na pewno nie przebije tego żadne zanieczyszczenie wessane z zewnątrz.

Z kabinówkę rzecz ma się podobnie, porównywałem Wertteile z Denso - wymiary, grubość materiału taka sama.

 

Owszem, przy kabinówce przy opcji budżet nie mam aktywnego węgla, to fakt. Ale w zamian wymieniam taki tani filtr 2 razy w roku i uwierz, że naprawdę jest za każdym razem brudny. Sądzisz, że oryginał za 2 x więcej kasy i jeżdżący 2 razy dłużej, by się nie ubrudził ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem - JC Premium nie kupowałem. nie wypowiadam się.

co do reszty filtrów powietrznych - kupuję Sędziszów, MANN, PURFLUX i też wymieniam 2x w roku.

RAZ ze wymieniam co 10 kkm, DWA region w którym żyję ma spore zapylenie, a zwiąchole górnicze nie pomogą w oczyszczeniu go.

nie chce wdychać, jak nie muszę :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Wolę Polskie filtry niż Niemieckie które są robione wokół Niemiec. Sparzyłem się na Febi, nie ma zaworu zwrotnego. orginalne filtry może są robione w Niemczech.  Hengst, UFI- włoska firma. Filtron pod władzami Manna, i PZL Sędziszów są robione w Polsce. Włosi robią porządne części. Z Filtronem nigdy nie miałem żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, M4KTK napisał(a):

Wolę Polskie filtry niż Niemieckie które są robione wokół Niemiec. Sparzyłem się na Febi, nie ma zaworu zwrotnego. orginalne filtry może są robione w Niemczech.  Hengst, UFI- włoska firma. Filtron pod władzami Manna, i PZL Sędziszów są robione w Polsce. Włosi robią porządne części. Z Filtronem nigdy nie miałem żadnego problemu.

a jakie to problemy z filtrami były ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, M4KTK napisał(a):

Wolę Polskie filtry niż Niemieckie które są robione wokół Niemiec. Sparzyłem się na Febi, nie ma zaworu zwrotnego. orginalne filtry może są robione w Niemczech.  Hengst, UFI- włoska firma. Filtron pod władzami Manna, i PZL Sędziszów są robione w Polsce. Włosi robią porządne części. Z Filtronem nigdy nie miałem żadnego problemu.

wg mnie kolega mocno upraszcza - teraz wiele firm zleca produkcje (nawet te bardzo znane i duże), nie tylko typowi pakowacze.

 

BTW. odkop dobry, nick "M4KTK" też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale odkop ;]

 

No ale proszę, ostatni zakup - Purflux ;]

 

image.png.2eac259430c66a79d56eed5f3f7bde56.png

 

Filtr poszedł do zwrotu, wyglądał jakby go myszy zaczęły jeść.

 

W to miejsce zamówiłem Mahle/Knecht.

 

image.png.6552e15e0ab5158973fde69118b3f89f.png

 

image.png.b62c9af4d8dccf55f51231c3697d425e.png

 

Jeszcze kilka lat temu jakoś ładniej te filtry wyglądały, teraz pooblewane masą z wtryskarki. 

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, analyzer64 napisał(a):

Ale odkop ;]

 

No ale proszę, ostatni zakup - Purflux ;]

 

image.png.2eac259430c66a79d56eed5f3f7bde56.png

 

Filtr poszedł do zwrotu, wyglądał jakby go myszy zaczęły jeść.

 

W to miejsce zamówiłem Mahle/Knecht.

 

image.png.6552e15e0ab5158973fde69118b3f89f.png

 

image.png.b62c9af4d8dccf55f51231c3697d425e.png

 

Jeszcze kilka lat temu jakoś ładniej te filtry wyglądały, teraz pooblewane masą z wtryskarki. 

wyprodukowany 4 lata temu, to go już trzeba wymieniać! ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, analyzer64 napisał(a):

 

Jeszcze kilka lat temu jakoś ładniej te filtry wyglądały, teraz pooblewane masą z wtryskarki.

Przynajmniej masy nie oszczędzają a dają na bogato:jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DamianB napisał(a):

wyprodukowany 4 lata temu, to go już trzeba wymieniać! ;l

 

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi na datę produkcji ;]

 

Mam jeszcze kilka zdjęć.

 

Kamoka, która poszła do zwrotu, wąsy po obu stronach.

1707905584794.png.35a05a7145f2fd554dc0e903aed372a8.png

 

W jej miejsce Mann

1708523952920.png.ed0f9f31ee8a98ee2bfe118e00a00521.png

1708523877178.png.43f4f5399289cb8fe4302abf9089c3c1.png

 

Olejowe, porównanie.

Mahle cięższy o 10g od Purfluxa. 209g vs 199g.

 

1707920870349.png.f9e1dcf0214ca07d9b3eca64c67e4e14.png

1707920546815(1).png.dd6e3fc432025f2b5299dafb26a9356b.png

 

Wziąłem dwa, bo mam Specola 0W40 na przelanie, zrobię na nim z 500km, potem płukanka i Ravenol SSL 0W40 docelowo

Edytowane przez analyzer64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, analyzer64 napisał(a):

 

Faktycznie, nie zwróciłem uwagi na datę produkcji ;]

 

Mam jeszcze kilka zdjęć.

 

Kamoka, która poszła do zwrotu, wąsy po obu stronach.

1707905584794.png.35a05a7145f2fd554dc0e903aed372a8.png

 

W jej miejsce Mann

1708523952920.png.ed0f9f31ee8a98ee2bfe118e00a00521.png

1708523877178.png.43f4f5399289cb8fe4302abf9089c3c1.png

 

Olejowe, porównanie.

Mahle cięższy o 10g od Purfluxa. 209g vs 199g.

 

1707920870349.png.f9e1dcf0214ca07d9b3eca64c67e4e14.png

1707920546815(1).png.dd6e3fc432025f2b5299dafb26a9356b.png

 

Wziąłem dwa, bo mam Specola 0W40 na przelanie, zrobię na nim z 500km, potem płukanka i Ravenol SSL 0W40 docelowo

TO ta cudowna zielona kamoka , tez taka kupiłem. O jakie wasy chodzi?

 

Hengst  produkowany  w austrii.

Mahle po 10 tys km był wklesniety, hengst trzyma wymiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś też przyszedł mi kabinowy kamoka, bez wąsów, ale też bez ramki - mam nadzieję, że akurat na plus, bo sposób montażu jest taki, że filtr jest łamany w dwóch miejscach i z ramką bardzo ciężko wchodził

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 19:04, analyzer64 napisał(a):

Wąsy za które łapiesz żeby wyjąć filtr. Są po obu stronach. Mógłbym to obciąć, ale nie pasowało mi to, brak ramki dookoła, też trochę zmniejsza sztywność tego filtra.

odkąd pamietam kamoka nie miała wąsów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 18:22, analyzer64 napisał(a):

Mahle cięższy o 10g od Purfluxa. 209g vs 199g.

10 g to żadna różnica (więcej waży torebka keczupu z McD :) ). Wystarczy ciut grubsza blacha i gramy lecą, a tu widzę, że w Mahle jakby nieco dłuższa tuleja gwintowana, to też gramy.

Edytowane przez shapyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, shapyr napisał(a):

10 g to żadna różnica (więcej waży torebka keczupu z McD :) ). Wystarczy ciut grubsza blacha i gramy lecą, a tu widzę, że w Mahle jakby nieco dłuższa tuleja gwintowana, to też gramy.

 

Najprawdopodobniej grubsza blacha, w dotyku wydaje się lepiej wykonany. Więcej byłoby wiadomo po rozcięciu ich, ale szkoda mi zwyczajnie kasy na to, kiedyś w to się bawiłem.

 

Na pierwszy rzut oka, w reku, lepsze wrażenie robi Mahle olejowy, ale to tylko filtr z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DamianB napisał(a):

Kamoka ultra pure vs. mahle węglowy. Nie wiem czy ten mahle taki ciężki od kurzu, ale czuć, że bardziej mięsisty. No i 23 vs 26 żeberka.

Pierwszy i ostatni raz Kamoka.

 

image.png.b181792c120552637c3988390cc9c984.png

Ja też już nie kupię jakiś wynalazków. Też kupiłem kabinowy i wyglądał jak z bibuły do szkoły dla dzieci. wyleciał po 3 miesiącach "pracy" w wakacje :) 

Filtron naprawdę trzyma jakość, ale nie węglowych bo na końcu są źle zabezpieczone i sypie z nich się węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2024 o 10:49, sherif napisał(a):

a jakie to problemy z filtrami były ?

z filtronem były kiedyś akcje z zaworem zwrotnym w olejowych.

Zresztą z zaworami zwrotnymi w zamiennikach jest grubszy temat, bo ciśnienia są bardzo często tak dobierane żeby obsłużyć bardzo szeroką gamę, a przez to często olej idzie przez baypass

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.