Skocz do zawartości

Przepalające się żarówki H1 w Pugu 307


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Jak Ty tam widzisz linię odcięcia, to bardzo bezkrytycznie podchodzisz do swojego dzieła spod znaku druta i taśmy klejącej.

Przypomina to co najwyżej znak drogowy o wybojach.

Koledze to wisi, bo on jest po nadawczej stronie snopu swiatła. Gorzej mają ci po odbiorczej, ale zawsze mozna stwierdzić, ze są ślepi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty tam widzisz linię odcięcia, to bardzo bezkrytycznie podchodzisz do swojego dzieła spod znaku druta i taśmy klejącej.

Przypomina to co najwyżej znak drogowy o wybojach.

To porównaj sobie efekt do fotki którą wstawił Vadero (z lewej strony), jak nie widzisz różnicy to już nic nie poradzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak nie widzisz różnicy to już nic nie poradzę...

 

Różnica jest, owszem. Ale taka, czy dostać bejsbolem od kiboli Wisły czy Legii - nie powiesz, że to to samo, a dla lekarzy na SOR bez znaczenia.

Jedno i drugie dzieło rycerza druta i taśmy nie nadaje się do eksploatacji na drogach publicznych.

Z punktu widzenia dopuszczalności użytkowania - równie dobrze możesz zamontować reflektor czołgowy, reflektor lotniskowy APM-90M czy latarnię morską. Świecić będzie lepiej niż Twoje dzieło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze byłoby wsadzić w jedną soczewkę żarówkę w drugiej zostawić hid i zobaczyć jaka jest różnica

osobiście też mam alergię na źle ustawione światła, jazdę na długich czy hidy ale z drugiej strony i z dwojga złego wole hidy w soczewce niż w zwykłej odbłyśnikowej lampie...często ten hid w soczewce i tak mniej oślepia niż np. insignia ;)

dodatkowo minus jest taki, że taki hid jaki by nie był nie ma samopoziomowania a to często też przeszkadza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze dwa lata temu miałem Toyotę Solarę z soczewkami. Pierwszy właściciel założył do niej hidy. Wyglądało to tak jak na zdjęciu. Toyota bez żadnych problemów przechodziła wszelkie badania techniczne i kontrole policji. Co ciekawe na stacjach diagnostycznych nie zdarzyło się, żeby diagnosta kapnął się, że to nie są oryginalne ksenony :hehe: Fakt, że nie było spryskiwaczy ale jakoś nie zwracali na to uwagi. Zwracali za to uwagę na pozycyjne, których rolę w tym modelu, jak w wielu amerykanach, pełniły kierunkowskazy.

 

ksenony04.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam to w ogóle mają przewalone, nie dość że się "oślepiają" bo nie mają świateł asymetrycznych, to jeszcze nie mają obowiązku spryskiwaczy przy HID'ach ani samopoziomowania. Niech ktoś im wreszcie powie bo bidni będą się oślepiać do końca świata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To asymetryczne prędzej oślepiaja bo daja wyzej na pobocze.

Zależy jakie lampy, część lamp ustawiają tak że granica światło-cień leży na wysokości środka reflektora lub opad jest mniejszy niż 1%, w EU ustawiamy na 1,2% i mamy lepsze odcięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest klucz. Amerykany mają światła symetryczne - stąd taki kształt.

 

No akurat to nie jest klucz. Auto było z Kanady z pomaranczowymi kierunkami z tyłu, z licznikiem w km/h i ze światłami asymetrycznymi co zresztą widać na zdjęciu, a że zdjęcie robione blisko ściany to i prawa strona wiązki światła z reflektora nie jest tak wyraźnie wyżej. Granica światło/cień była w nich tak samo wyraźna bez względu czy były hidy czy zwykłe żarówki. Z symetrycznymi od razu by się na przeglądzie doczepili.

 

Jedyna róznica w stosunku do Europy w tej Solarze to brak przeciwmgielnego z tyłu i pomarańczowe pozycje - ciągle świeciły się kierunkowskazy ale mniejsze napięcie szło to i świeciły dużo słabiej i tak naprawdę wyglądały jak pozycje, tyle że barwa światła była nieco bardziej pomarańczowa. Po włączeniu kierunkowskazu mocno rozbłyskiwały. Ale o dziwo policja w czasie kontroli nigdy się o pozycje w kierunkowskazach nie czepiała. Jedynie diagności trochę kręcili nosem, ale mimo to bez problemu podbijali dowód, tylko prosili, żebym wyjeżdżał z hali tylko na dziennych :hehe: .

 

Dzienne zresztą też były dziwne, i raczej mało spotykane w EU, bo za dzienne robiły światła drogowe, które zapalały się po uruchomieniu silnika, ale dostawały mniejszy prąd więc świeciły dużo słabiej. Reszta oświetlenia (mijania, zegary, pozycje, tablica rejestracyjna) włączała się tak jak w innych autach z dziennymi po zapadnięciu zmroku (w trybie auto) lub przełącznikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze byłoby wsadzić w jedną soczewkę żarówkę w drugiej zostawić hid i zobaczyć jaka jest różnica

osobiście też mam alergię na źle ustawione światła, jazdę na długich czy hidy ale z drugiej strony i z dwojga złego wole hidy w soczewce niż w zwykłej odbłyśnikowej lampie...często ten hid w soczewce i tak mniej oślepia niż np. insignia ;)

dodatkowo minus jest taki, że taki hid jaki by nie był nie ma samopoziomowania a to często też przeszkadza...

Żarówki H1 świeciły identycznie na ścianie, tylko oczywiście słabiej.

Generalnie nigdy nie zamontowałbym HIDów do zwykłej lampy z odbłyśnikiem, soczewka to warunek konieczny.

Obserwowałem ostatnio jak układa się światło na autach z przeciwka, i jedyna sytuacja kiedy mogłem kogoś oślepić to różnica poziomów (wyjazd zza wzniesienia itp.), zwłaszcza na prawym zakręcie. Ale tak mogą oślepić wtedy także auta z fabrycznym xenonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Żarówki H1 świeciły identycznie na ścianie, tylko oczywiście słabiej.

 

Czyżby legendarna jakość fiata obejmowała też jakość wykonania reflektorów ????

Chciałbym zobaczyć to z H1 - bo nie chce mi się wierzyć, żeby taką chałę odwalali. Przecież to nie powinno przejść kontroli jakości nawet w afryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby legendarna jakość fiata obejmowała też jakość wykonania reflektorów ????

Chciałbym zobaczyć to z H1 - bo nie chce mi się wierzyć, żeby taką chałę odwalali. Przecież to nie powinno przejść kontroli jakości nawet w afryce.

To co wrzuciłem na zdjęciu to widok jak odjeżdżam codziennie po pracy (parkuję przed ścianą), więc dobrze pamiętam że H1 zostawiały identyczną linię światła jak HIDy. Nic poza ilością światła się nie zmieniło. Muszę jeszcze zrobić foto jak to wygląda kiedy stoję jakieś 1-1,5 metra przed nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


więc dobrze pamiętam że H1 zostawiały identyczną linię światła jak HIDy. Nic poza ilością światła się nie zmieniło.

 

Czyli do czegoś, co nie powinno dostać homologacji, wsadziłeś niehomologowane źródło światła - było źle, jest jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wrzuciłem na zdjęciu to widok jak odjeżdżam codziennie po pracy (parkuję przed ścianą), więc dobrze pamiętam że H1 zostawiały identyczną linię światła jak HIDy. Nic poza ilością światła się nie zmieniło. Muszę jeszcze zrobić foto jak to wygląda kiedy stoję jakieś 1-1,5 metra przed nią.

Daj już spokój z tłumaczeniem się przed z góry uprzedzonym oponentem, który oryginalne lampy H1 uważa już za niezgodne z homologacją ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do czegoś, co nie powinno dostać homologacji, wsadziłeś niehomologowane źródło światła - było źle, jest jeszcze gorzej.

 

możesz rozwinąć co nie powinno dostać homologacji? Oryginalne reflektory z żarówkami H1, czy ja czegoś nie kumam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


możesz rozwinąć co nie powinno dostać homologacji? Oryginalne reflektory z żarówkami H1, czy ja czegoś nie kumam?

 

Kolega pokazał jak świecą zenony wsadzone w lampy H1 - wygląda to jak kształt znaku A11 lub biust z góry, a nie jak prawidłowy obraz światła asymetrycznego.

W tym miejscu sprawa jest jasna - to dzieło rycerza druta i taśmy klejącej nie nadaje się do eksploatacji, bo źródło światła (zenon) nie ma homologacji.

Ale kolega twierdzi, że taki sam kształt wiązki światła miały te lampy z żarówkami H1 - i tu już jest dramat, bo to oznacza, że ten produkt (reflektor) nie powinien dostać homologacji - bo wynik jego pracy (wiązka światła) nawet nie jest podobna do wyniku wymaganego przepisami.

Więc kolega miał coś, co dawało zły efekt, ale formalnie miało homologację, a teraz ma coś co daje efekt jeszcze gorszy, ale bez żadnych wątpliwości homologacji nie ma i nie powinno wyjeżdżać na drogi publiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Obserwowałem ostatnio jak układa się światło na autach z przeciwka, i jedyna sytuacja kiedy mogłem kogoś oślepić to różnica poziomów (wyjazd zza wzniesienia itp.), zwłaszcza na prawym zakręcie. Ale tak mogą oślepić wtedy także auta z fabrycznym xenonem.

 

jeszcze przy ostrzejszym (choć niekoniecznie) ruszaniu też będziesz oślepiał...

jeździłem 3 samochodami z xenonami i każde regulowało wysokość także podczas jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze przy ostrzejszym (choć niekoniecznie) ruszaniu też będziesz oślepiał...

jeździłem 3 samochodami z xenonami i każde regulowało wysokość także podczas jazdy...

 

A co z samochodami wyposażonymi w światła xenonowe z układem poziomowania nie działającym w czasie jazdy? Bo takowe też są :P Zakazać? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Te cholerne H1 przepalają się regularnie raz na 3 miesiące.

 

Zaopatrzyłem auta żony i braci w Osram Ultra Life (64210 ULT-HCB => H7 oraz 64150 ULT-HCB => H1) i temat notorycznego psucia się żarówek przestał dokuczać, w najstarszym przypadku, auta żony, są już 2 lata.

Cena od około 8-10  euro za 2 szt. z wysyłką.

Minus - deklarowana przez producenta minimalnie mniejsza jasność od tzw. standardowych. Moje oko tej różnicy nie wychwyciło, widocznie jestem już ślepy, gdybym nie przeczytał, to bym się nie dowiedział.

Uwaga na źródło zakupu, są też podróby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.