Skocz do zawartości

Jazda na 1 biegu?


tech

Rekomendowane odpowiedzi

I jak już jest w tym korku przyklejone to już go nie używasz? I potrafisz tak precyzyjnie w swojej Imprezie operować gazem, że posuwasz się na jedynce idealnie z korkiem?

Zadaj sobie pytanie pomocnicze - na którym biegu szybciej zaczyna ślizgać się sprzęgło po mocnym dodaniu gazu, na 1 czy na ostatnim? Jak już sobie odpowiesz to zastanów się kiedy przenosi większy moment i co je bardziej obciąża.

Dla mnie jazda na 1 biegu mocnym czterołapem jest jedynie szkodliwa dla napędów - przy pełnym ogniu idzie na nie kilka tys Nm , natomiast dla sprzęgła jest odwrotnie. To samo z półsprzęgłem - z dwojga złego na półsprzęgle lepiej jechać na niższym biegu niż na wyższym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mi się pomyliło? Że jedynka służy do ruszania? A do czego?

 

Do jazdy z predkoscia mniejsza niz bez gazu na dwojce na przyklad.

A powiedzonko z lat 70 i szkoly jazdy moze dlatego, ze wowczas szkolono na maluchach, gdzie faktycznie jedynka sluzyla wylacznie do ruszenia z miejsca, bo na dwojce dalo sie jechac i tak bardzo wolno, a i ruszalo sie z dwojki zupelnie przyzwoicie maluchem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ponawiam pytanie - do czego oprócz ruszania używa się jedynki? Pytam doświadczonych kierowców bo ci w szkołach jazdy chyba nie wiedzą.

 - do jazdy stromo pod górę,

 - do zjeżdżania ze stromej góry (EDIT),

 - do tak wolnej jazdy, że na II trzeba by jechać na półsprzęgle,

 - do wjeżdżania na krawężniki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 - do jazdy stromo pod górę,

 - do tak wolnej jazdy, że na II trzeba by jechać na półsprzęgle,

 - do wjeżdżania na krawężniki itp.

 

Ja jeszcze używam na stromych zjazdach.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w górach i nie zaobserwowałem. Temp. oleju spada momentalnie.

Skoro nie ma spalonego paliwa, to skąd ma się to ciepło brać?

A stąd, że pracuje jako sprężarka. W nich dopiero nic się nie spala, a się grzeją. Cud panie...W dieslu ten sam cud powoduje zapłon paliwa-a to TYLKO sprężone powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stąd, że pracuje jako sprężarka. W nich dopiero nic się nie spala, a się grzeją. Cud panie...

.

 

No tak, zapomniałem, że podczas hamowania silnikiem układ chłodzenia też przestaje działać i silnik podczas "pracy sprężarkowej" grzeje się bardziej, niż podczas normalnej pracy... :phi::lol:

Dobrze, że chociaż smarowanie działa... :cfaniak:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zapomniałem, że podczas hamowania silnikiem układ chłodzenia też przestaje działać i silnik podczas "pracy sprężarkowej" grzeje się bardziej, niż podczas normalnej pracy... :phi::lol:

Dobrze, że chociaż smarowanie działa... :cfaniak:

A pokaż mi gdzie napisałem, że grzeje się bardziej? Grzeje się i tyle, bo musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@106 pracuje jak sprężarka-nie bardzo, bo niczego nie pompuje. Oczywiście trochę się grzeje ale na pewno mniej niż podczas normalnej pracy, gdzie około 50% spalanego paliwa zamieniane jest w ciepło.

Przy hamulcu silnikowym zamykany jest przecież kolektor/zawory i wtedy to ma sens i siła hamowania jest kilka razy wyższa niż przy hamowaniu silnikiem na luźno :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stąd, że pracuje jako sprężarka. W nich dopiero nic się nie spala, a się grzeją. Cud panie...W dieslu ten sam cud powoduje zapłon paliwa-a to TYLKO sprężone powietrze...

 

I mówisz, że tego ciepła będzie na tyle, żeby temp. oleju rosła? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsiądź do 300 KM i spróbuj pojeździć na jedynce.

Mam 411 KM i jeżdżę, mam bardzo ciasny 300 metrowy wyjazd z parkingu, po obu stronach stoją samochody, składam lusterka żeby dać radę wyjechać. Jak leży śnieg, to w RWD, mam szansę wszystkie je porozbijać. Jesteś pewien, że nie mam używać jedynki, gdzie mam najniższą prędkość i panuję nad samochodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.