Skocz do zawartości

Podłogówka w całym domu


hebel

Rekomendowane odpowiedzi

Dom sobie buduję i wymyśliłem sobie ogrzewanie podłogowe w całym domu, tylko nie wiem czy podłogówka po całości to dobry pomysł. Na plus przemawia fakt ze dzieci mają alergię na roztocza, a na minus niewiem co na podłogę, chciałbym trochę drewna przynajmniej na pietrze a przy ogrzewaniu podłogowym chyba tylko ceramika...

Jako alternatywa zostaje grzana ściana ale skupmy się na podłodze.

Da rade podłogowe w całym domu jeśli tak to co na podłodze?

Dom ok.200 metrów po podłodze, parter-pietro dobrze izolowany.

klepane palcem po szkle...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom sobie buduję i wymyśliłem sobie ogrzewanie podłogowe w całym domu, tylko nie wiem czy podłogówka po całości to dobry pomysł. Na plus przemawia fakt ze dzieci mają alergię na roztocza, a na minus niewiem co na podłogę, chciałbym trochę drewna przynajmniej na pietrze a przy ogrzewaniu podłogowym chyba tylko ceramika...

Jako alternatywa zostaje grzana ściana ale skupmy się na podłodze.

Da rade podłogowe w całym domu jeśli tak to co na podłodze?

Dom ok.200 metrów po podłodze, parter-pietro dobrze izolowany.

klepane palcem po szkle...

 

Oczywiście, że da radę. Jak dobrze izolowany dom, to podłoga będzie miała 23-25 stopni.

I nie potrzebujesz drewna, bo kafelki jak są ciepłe, to też się przyjemnie chodzi po nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dom sobie buduję i wymyśliłem sobie ogrzewanie podłogowe w całym domu,

 

To tak, jak ja. Tyle, że ja chciałbym wszędzie gres. Tylko :piekna: się stawia, że "jak to płytki?". Do salonu już chyba przekonałem. A w sypialniach pewnie kupię jakieś tanie panele i jak już polubi płytki a panele się zużyją, to w sypialniach płytki położę. I spokój do końca życia (chyba, że płytki się znudzą albo coś się zacznie dziać pod nimi).

 

Do tego ja chcę PC (gazu z rury nie ma) co ładnie pasuje do podłogówki - niskotemperaturowe wszystko. Ale chcę też kominek i tu się zastanawiam, czy z płaszczem wodnym i podpiąć tylko do CWU, czy bez płaszcza, czy jednak komplikować układ i dopiąć kominek do CO i CWU. Trzecią opcję raczej odrzucę - będę się zastanawiał czy mieć źródło całkiem niezależne od prądu, czy oszczędzić parę złotych na grzaniu CWU gdy sobie rekreacyjnie odpalę kominek. Boję się, że nadmiar ciepła będzie zniechęcał do rekreacyjnego palenia jak nie oddam ciepłą do CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten gres mnie niepokoi, i z jednej strony podoba mi sie a z drugiej nie bo wzimie i lecie ok a co z okresami przejściowymi gdy nie ma potrzeby uruchamiać ogrzewania a podłoga zimna jak nie powiem co...

 

 

Sprawdź, czy faktycznie jest taka zimna - IMO nie specjalnie.

A jak uznasz, że zimna - to w okresach przejściowych też odpalaj. Podłogówka długo się nagrzewa, i długo stygnie.  Albo kładź jakieś dywany czy wykładzinę. Oczywiście jak chodzisz boso albo leżysz na tych płytkach. Bo przecież w kapciach czy butach to i tak nie robi różnicy, czy podłoga ma 20*, czy 25*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom sobie buduję i wymyśliłem sobie ogrzewanie podłogowe w całym domu, tylko nie wiem czy podłogówka po całości to dobry pomysł. Na plus przemawia fakt ze dzieci mają alergię na roztocza, a na minus niewiem co na podłogę, chciałbym trochę drewna przynajmniej na pietrze a przy ogrzewaniu podłogowym chyba tylko ceramika...

Jako alternatywa zostaje grzana ściana ale skupmy się na podłodze.

Da rade podłogowe w całym domu jeśli tak to co na podłodze?

Dom ok.200 metrów po podłodze, parter-pietro dobrze izolowany.

klepane palcem po szkle...

mam podłogówkę na całym dole - po za garażem i grzejniki na poddaszu i parkiet. na całym dole gres. jest ok. podłogówka to jedna z najlepszych rzeczy w domu. polecam

a kominek jak z płaszczem to i do cwu jak i c.o....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podłogówkę w połowie domu i dokładnie wiem, w których miejscach mi nogi marzną i kiedy.

Dlatego nawiązuje do ogrzewania podłogą w okresach przejściowych wiosna - jesień gdzie podłoga juz zimna a w pomieszczeniu w miarę ciepło

klepane palcem po szkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yyy przeca panele też są na podlogowke.

Mam pół mieszkanka płytki pół panele i wszędzie grzeje spoko a podlogowka w całym lokum.

O właśnie takiej odpowiedzi było mi trzeba. Czy panele na podłogówkę są jakieś szczególne? Sposób kładzenia standard czy jakieś wyszukane maty trzeba?

klepane palcem po szkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie zastanawiaj :) tylko kladz podloglowke w całym domu :)

 

Ze 100% drewna będziesz musial zrezygnować, ale jeśli w dalszym ciągu będziesz chciał wydac troche kasy na podłogi, to deska trojwarstwowa (np. Barlinek) będzie jak znalazł :ok:

 

Ja plytki będę miał tylko w łazienkach, bo mam na nie 'uczulenie' ;] A co do reszty jeszcze nie zdecydowałem, ale sam fakt podloglowki wcale nie utrudnia wyboru :ok:

 

aha - i zrob porządny jej projekt i nie słuchaj hudraulikow i gości w sklepach ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom sobie buduję i wymyśliłem sobie ogrzewanie podłogowe w całym domu, tylko nie wiem czy podłogówka po całości to dobry pomysł. Na plus przemawia fakt ze dzieci mają alergię na roztocza, a na minus niewiem co na podłogę, chciałbym trochę drewna przynajmniej na pietrze a przy ogrzewaniu podłogowym chyba tylko ceramika...

Jako alternatywa zostaje grzana ściana ale skupmy się na podłodze.

Da rade podłogowe w całym domu jeśli tak to co na podłodze?

Dom ok.200 metrów po podłodze, parter-pietro dobrze izolowany.

klepane palcem po szkle...

 

Mam w całym domu, prawie 2km rur, 175m2 grzanej pow uzytkowej i jakieś 200m2 podłogówki. Idealne rozwiązanie - komfortowe i ekonomiczne ;)

Z podłogami masz obecnie taki wybór, że zawsze coś dobierzesz. Ja w sypialniach mam dobre grube panele, łazienki płytki, salon jadalnia deska trójwarstwowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w całym domu, prawie 2km rur, 175m2 grzanej pow uzytkowej i jakieś 200m2 podłogówki. Idealne rozwiązanie - komfortowe i ekonomiczne ;)

Z podłogami masz obecnie taki wybór, że zawsze coś dobierzesz. Ja w sypialniach mam dobre grube panele, łazienki płytki, salon jadalnia deska trójwarstwowa.

 

Coś na grubo pojechałeś z tą ilością rur, chyba że budynek dobrze nie jest zaizolowany, w moim przypadku z projektu wychodzi ok 1.3 km rury. Wracając do tematu, skoro panele a nawet deska warstwowa na podłogówkę dają radę więc nie mam więcej pytań, przekonaliście mnie :oki:

Jakie macie rozdzielacze z pompą mieszającą czy bez? Jeden hydraulik powiedział ze skoro na piecu ustawiam żądaną temp. to już nie ma sensu mieszać wody w rozdzielaczu. Też tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na grubo pojechałeś z tą ilością rur, chyba że budynek dobrze nie jest zaizolowany, w moim przypadku z projektu wychodzi ok 1.3 km rury. Wracając do tematu, skoro panele a nawet deska warstwowa na podłogówkę dają radę więc nie mam więcej pytań, przekonaliście mnie :oki:

Jakie macie rozdzielacze z pompą mieszającą czy bez? Jeden hydraulik powiedział ze skoro na piecu ustawiam żądaną temp. to już nie ma sensu mieszać wody w rozdzielaczu. Też tak macie?

Jesli nic nie spartolisz, to dodatkowe pompy i mieszacze sa niepotrzebne. POmpka w kotle CO wszystko to popchnie i rozprowadzi :ok:

aha - samo ocieplenie budynku (zapotrzebowanie na cieplo) to tylko jedna z wielu zmiennych (stalych?), ktore trzeba brac pod uwage przy projekcie podloglowki. JAkie w swoim projekcie zakladasz wykonczenie podlogi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze czy lubicie chodzić w domu boso. Miałem podłogówkę i drugi raz nie zrobiłbym. W ogóle jej nie odczuwałem bo nie chodzę boso.

Wlasnie przytoczyles moim zdaniem najwieksza zalete podloglowki - w domu cieplo, a nie wiadomo skad sie ono bierze :) Ja sie zle czuje w pomieszczeniach z raz chlodnymi, raz goracem walacym po twarzy grzejnikami :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz przykladowo napisac jaki rozstaw rurek masz w salonie (deska) i kuchni (plytka)?

W projekcie 18 kuchnia, holl 15 salon, sypialnie, 12.5 lazienki wiatrołap

Robię 15 wszędzie i 10 łazienki i wiatrołap. Wychodzi trochę przewymiarowane ale na temp. będę mógł zejść ciut niżej lub na przepływie zjadę.

klepane palcem po szkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przytoczyles moim zdaniem najwieksza zalete podloglowki - w domu cieplo, a nie wiadomo skad sie ono bierze :) Ja sie zle czuje w pomieszczeniach z raz chlodnymi, raz goracem walacym po twarzy grzejnikami :no:

 

Dokładnie! Przy podłogówce nie wiadomo skąd, ale jest ciepło... Koledzy napisali już o zaletach, mogę od siebie dodać że nie ma znaczenia co dasz na podłogę, płytki czy deski. To znaczy ma znaczenie ale tylko w obliczeniach, są to pomijalne różnice które w praktyce są nieodczuwalne.

Natomiast z rozstawem rur jest pewien fikoł, o ile teraz przy uwzględnieniu zasilania z kotła rozstaw może być większy, to za kilka lat przy pdłączaniu do pompy ciepła może być za duży...

Mam podłogówkę wszędzie i żadnego grzejnika. Na podłogach tanie panele i płytki, instalacja według mojego pomysłu, szóśty sezon mieszkamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się jeszcze czy lubicie chodzić w domu boso. Miałem podłogówkę i drugi raz nie zrobiłbym. W ogóle jej nie odczuwałem bo nie chodzę boso.

Nie chodzi tu o to czy lubię czy nie dreptać na boska ale o komfort ogrzewania i fakt że przy ogrzewaniu podłogowym nie fruwa tak bardzo roztocze.

klepane palcem po szkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi tu o to czy lubię czy nie dreptać na boska ale o komfort ogrzewania i fakt że przy ogrzewaniu podłogowym nie fruwa tak bardzo roztocze.

klepane palcem po szkle...

 

dla mnie np. duża bezwładność podłogówki jest mocno niekomfortowa. Wolę kaloryfery. A ciepło z nich mi nie wali w twarz, bo nie mam zwyczaju się do nich przytulać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś na grubo pojechałeś z tą ilością rur, chyba że budynek dobrze nie jest zaizolowany, w moim przypadku z projektu wychodzi ok 1.3 km rury. Wracając do tematu, skoro panele a nawet deska warstwowa na podłogówkę dają radę więc nie mam więcej pytań, przekonaliście mnie :oki:

Jakie macie rozdzielacze z pompą mieszającą czy bez? Jeden hydraulik powiedział ze skoro na piecu ustawiam żądaną temp. to już nie ma sensu mieszać wody w rozdzielaczu. Też tak macie?

 

Tak, pomyliłem się, bo źle przemnożyłem, powinno by koło 1km. Projketu nie miałem niestety i tutaj był błąd. W sumie dramatu nie ma, jest zgłową zrobione, ale nie mogę przeboleć, że hydraulik nie dał osłon pomiędzy pomieszczeniami i rozdzielaczem - grzeje mi kawałek kotłowni i pralni.

Rozdzielacze mam proste na dole na 10 obwodów i na górze mam 9 obwodów. Na tym rotametry i zawory na powrocie. Niestety hydraulik dał jakieś syfne rotametry i po roku przestały się obracać, możliwe, że przez to, że zalał deko brudną wodą (nie miałem wtedy filtra). Do tego mam jeszcze rozdzielacze grzejnikowe, na dole mam jedną drabinkę w łazience oraz doprowadzone rury do kotłowni i garażu. Na górze mam przewody do każdej sypialni i łazienki, ale podejścia są zatynkowane - teraz bym chyba tego nie robił. Może koszt nie był duży, ale też nie byłem przekonany do 100% podłogówki. Wszystkie rozdzielacze schodzą się u mnie w jedno miejsce gdzie są połączone, ale można to rozpiąć i zasilać dwa oddzielnie obwody. Zasilanie mam równolegle z kotła gazowego (przez jego zawór mieszający) i bufor (ładowany przez kominek) przez zawór trójdrogowy. To chyba najprostsza instalacja pod względem obiegów, pompy i zaworu czuwają na odpowiednią temp, rotametry odpowiadają za przepływy a więc podział ciepła. W przyszłości może dołożę elektrozawory na pętle, żebym mógl je odcinać lub obniżać temp okresowo.

 

Odnośnie pokrycia to nie masz co się martwić, jest tego cała masa, od płytek drewnopodobnych, przez deski egzotyczne i deski trójwarstwowe. Można stosować też parkiet, ale cieńszy. Ja już drugi sezon grzeję, mam kominek, obok którego jest deska i nic się nie dzieje, jeden poziom per kondygnacja, podłoga równomiernie ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dole mam ok 100 mkw  podłogówki, na górze grzejniki (i da dole w łazience drabinka+podłogówka), chodziło o to by docieplić łazienki i mieć suszarki na ręczniki. Na dole wszędzie gres, salon,jadalnia,kuchnia, gabinet, łazienka, wiatrołap-super rozwiązanie pod kątem utrzymania w czystości, gres w salonie, jadalni i gabinecie imitacja deski panelowej, rozleje się coś, nie odbarwi się, mop i posprzątane, nawet na dość mokro, z deską czy panelem już trzeba troszkę więcej uwagi. Co do ogrzewania podłogowego-super sprawa, teraz pewnie i na górze bym się decydował na podłogówkę, chociaż te grzejniki mi nie przeszkadzają.

Z rozwiązania-gresu jesteśmy bardzo zadowoleni, tym bardziej, że nie mam jeszcze działki zagospodarowanej i jesień/zima mnóstwo piachu się nanosi, panele już porysowane by były że hej.

W lecie chłodek chyba wskazany, w okresie wczesnojesiennym, albo odpalasz kocioł, żeby minimalnie puszczał na podłogówkę te 20st albo kapcie :)

Wyprowadzenia pod grzejniki awaryjnie mam na dole porobione, w razie W odkuwam tynk, zakładam grzejniki i mam grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pomyliłem się, bo źle przemnożyłem, powinno by koło 1km. Projketu nie miałem niestety i tutaj był błąd. W sumie dramatu nie ma, jest zgłową zrobione, ale nie mogę przeboleć, że hydraulik nie dał osłon pomiędzy pomieszczeniami i rozdzielaczem - grzeje mi kawałek kotłowni i pralni.

Rozdzielacze mam proste na dole na 10 obwodów i na górze mam 9 obwodów. Na tym rotametry i zawory na powrocie. Niestety hydraulik dał jakieś syfne rotametry i po roku przestały się obracać, możliwe, że przez to, że zalał deko brudną wodą (nie miałem wtedy filtra). Do tego mam jeszcze rozdzielacze grzejnikowe, na dole mam jedną drabinkę w łazience oraz doprowadzone rury do kotłowni i garażu. Na górze mam przewody do każdej sypialni i łazienki, ale podejścia są zatynkowane - teraz bym chyba tego nie robił. Może koszt nie był duży, ale też nie byłem przekonany do 100% podłogówki. Wszystkie rozdzielacze schodzą się u mnie w jedno miejsce gdzie są połączone, ale można to rozpiąć i zasilać dwa oddzielnie obwody. Zasilanie mam równolegle z kotła gazowego (przez jego zawór mieszający) i bufor (ładowany przez kominek) przez zawór trójdrogowy. To chyba najprostsza instalacja pod względem obiegów, pompy i zaworu czuwają na odpowiednią temp, rotametry odpowiadają za przepływy a więc podział ciepła. W przyszłości może dołożę elektrozawory na pętle, żebym mógl je odcinać lub obniżać temp okresowo.

 

Odnośnie pokrycia to nie masz co się martwić, jest tego cała masa, od płytek drewnopodobnych, przez deski egzotyczne i deski trójwarstwowe. Można stosować też parkiet, ale cieńszy. Ja już drugi sezon grzeję, mam kominek, obok którego jest deska i nic się nie dzieje, jeden poziom per kondygnacja, podłoga równomiernie ciepła.

Rotametrów dotykasz tylko przy regulacji pętli czyli przy pierwszym ewentualnie drugim sezonie grzeczym. Ja już w zasadzie zapomniałem gdzie są rozdzielacze.

Ja też chciałem montować sterowanie dla każdej pętli, ale po pierwszym sezonie odpuściłem bo nie ma takiej potrzeby. Odradzam obniżanie temperatury na noc, nie ma to ekeonomicznego uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Odradzam obniżanie temperatury na noc, nie ma to ekeonomicznego uzasadnienia.

 

obnizanie temperatury na noc robi sie dla komfortu a nie ekonomii... mi sie zdecydowanie lepiej spi jak w sypialni mam 17-18C ale wstawac wole kiedy podloga jest ciepla a temperatura w pomieszczeniu ma 20-21C :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obnizanie temperatury na noc robi sie dla komfortu a nie ekonomii... mi sie zdecydowanie lepiej spi jak w sypialni mam 17-18C ale wstawac wole kiedy podloga jest ciepla a temperatura w pomieszczeniu ma 20-21C :)

 

A mój sterownik buderusa nawet nie mogę ustawić na tę samą temp.  -  zawsze noc jest (co najmniej) o 1*C niżej. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obnizanie temperatury na noc robi sie dla komfortu a nie ekonomii... mi sie zdecydowanie lepiej spi jak w sypialni mam 17-18C ale wstawac wole kiedy podloga jest ciepla a temperatura w pomieszczeniu ma 20-21C :)

Ale jak tego dokonać, gdybezwladnośc cieplna to 1 stopien na dobe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak tego dokonać, gdybezwladnośc cieplna to 1 stopien na dobe?

 

w klasycznej podlogowce to nie wiem, ja mam w lazience i w sypialni elektryczna podlogowke i grzejniki. Elektryke wlaczam rano na 2h i wieczorem na 3h, a na grzejnikach mam glowice elektroniczne ktore mi skrecaja ogrzewanie na noc ;)

 

niestety w bloku nie da sie zrobic podlogowki wodnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obnizanie temperatury na noc robi sie dla komfortu a nie ekonomii... mi sie zdecydowanie lepiej spi jak w sypialni mam 17-18C ale wstawac wole kiedy podloga jest ciepla a temperatura w pomieszczeniu ma 20-21C :)

 

Tu właśnie jest plus grzejników na górze u mnie. W sypialni mamy zakręcony, mam 17-19st wtedy wysypiamy się najlepiej,  a u dzieciaków jest 19-20, w łazience z 23-24, itd. Termostaty ustawione, jak się wychłodzi to robią grzejniczki się ciepłe i gitara.

 

Ale ogrzewaniem podłogowym nie zrobisz sobie takich bajerów, za długo się schładza i nagrzewa, więc odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu właśnie jest plus grzejników na górze u mnie. W sypialni mamy zakręcony, mam 17-19st wtedy wysypiamy się najlepiej, a u dzieciaków jest 19-20, w łazience z 23-24, itd. Termostaty ustawione, jak się wychłodzi to robią grzejniczki się ciepłe i gitara.

Ale ogrzewaniem podłogowym nie zrobisz sobie takich bajerów, za długo się schładza i nagrzewa, więc odpada.

Oczywiscie, ze zrobisz pod warunkiem, ze takie temp chcesz miec ciągle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu właśnie jest plus grzejników na górze u mnie. W sypialni mamy zakręcony, mam 17-19st wtedy wysypiamy się najlepiej,  a u dzieciaków jest 19-20, w łazience z 23-24, itd. Termostaty ustawione, jak się wychłodzi to robią grzejniczki się ciepłe i gitara.

 

Ale ogrzewaniem podłogowym nie zrobisz sobie takich bajerów, za długo się schładza i nagrzewa, więc odpada.

 

trudno mi powiedzie na ile to da sie ustawic lub nie, przypuszczam ze to jest kwestia zlapania charakterystyki bezwladnosci konkretnej podlogi i ustawienia krzywej grzania pod konkretny przypadek.

 

moj pomysl bylby taki ze poniewaz na boso chodze glownie rano jak wstane ;) to ustawilbym sobie w sypialni grzanie do 21C od rana (np od 4 czy 5 rano - zalezy jaka bezwladnosc podlogi) do powiedzmy 9rano i potem obnizyl temperature do na sterowaniu do 18C. Przez dzien chyba sie powinno wychlodzic o te 3-4C (?) i tak do rana kolejnego dnia kiedy znowu zacznie grzac podloge. W pozostalych pomieszczeniach 20-21C wystarczyloby mi spokojnie przez cala dobe i mysle ze na noc spokojnie mozna by pozwolic jej sie troche wychlodzic, oczywiscie z pominieciem lazienki gdzie staralbym sie miec te 22-23C rano i wieczorem. 

 

Oczywiscie wszystko to teoria, bo z praktyke mam tylko z elektrycznym grzaniem podlogi - i tutaj moim priorytetem jest to zeby podloga byla ciepla, czyli w zakresie 20-30C na czujniku w podlodze w godzinach 5:30-7:30 i 18:00-21:00. Przy czym w lecie raczej <20C, a duze mrozy raczej ~30C, i zmieniam ustawienie na czuja w tym zakresie jak mi za cieplo albo za zimno w stopy po wejsciu na bosaka na podloge ;) a ze elektryka dosc szybko reaguje - podloga momentalnie subiektywnie robi sie ciepla, to jest to dosc komfortowe rozwiazanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez dzien chyba sie powinno wychlodzic o te 3-4C (?) i tak do rana kolejnego dnia kiedy znowu zacznie grzac podloge.

 

 

 

Jak dotąd ma doświadczenia tylko z elektryczną podłogówką gdzie kable idą w kleju tuż pod płytkami. I tam tak to działa. W ciągu dnia zejdzie te 3-4*. Przy wodnej podłogówce, w wylewce to, co pisze @@maras77, że to 1* na dobę wydaje mi się jak najbardziej realne. Oczywiście jeżeli nie ma zbyt dużej różnicy temperatur - bo jak zakręcisz CO i otworzysz okna przy -15* na zewnątrz, to zupełnie inna historia.

A jak ktoś zrobi Legalett, to już całkiem nie ma sensu zmiana temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.