Skocz do zawartości

205/55/16 - dobre na mokre


BOGUS

Rekomendowane odpowiedzi

Musze kupić komplet do mondeo. Potrzebuje opon żeby trzymały na mokrym i odpowiednio na mokrym hamowały. Powinny też być ciche. Obecne Rikeny cóż... nie powalają, są stosunkowo głośne, zwłaszcza w zakrętach. Słabe również przy ruszaniu - mruga do mnie auto na pomarańczowo ale nie wiem czy tylko dla tego że opony się kończą czy też że są do d.. . Opory toczenia również mają znaczenie.

Co do cen to raczej opony budżetowe .

W oko wpadły mi takie: HANKOOK KINERGY ECO K425

                                     NOKIAN LINE

                                     HANKOOK VENTUS PRIME2 K115

                                      FULDA ECOCONTROL HP

                                     SAWA INTENSA HP

                                     UNIROYAL RAINSPORT 3

no i mam mętlik w glowie bo nie wiem co wybrać.

ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj etykiety UE i już będziesz bliżej prawdy.

 

Sava jest bardzo dobra, a przy tym cicha!

Uniroyal przez budowę bieżnika na dużej wodzie hit, ale już dość głośna.

Miałem sawy już w focusie ale tylko jeden sezon i tylko na tylnej osi i zajechane. no i w cc ale to poruszało sie z takimi prędkościami że szkoda porównywać. Czy sawa w sumie ciężkim aucie zwłaszcza na przodzie nie będzie sie "zawijać " na zakrętach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sawy już w focusie ale tylko jeden sezon i tylko na tylnej osi i zajechane. no i w cc ale to poruszało sie z takimi prędkościami że szkoda porównywać. Czy sawa w sumie ciężkim aucie zwłaszcza na przodzie nie będzie sie "zawijać " na zakrętach?

 

A z jakiego powodu Sava miałaby się zawijać, a inne nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rainsporty3 w tym rozmiarze, na mokrym są świetne, na suchym niezłe ale mają strasznie miękkie boki i czuć jak się kładą przy szybszym pokonywaniu zakrętów. Jeśli chodzi o głośność to nie zauważyłem, żeby huczały, tzn w czasie jazdy nie słychać opon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam rainsporty3 w tym rozmiarze, na mokrym są świetne, na suchym niezłe ale mają strasznie miękkie boki i czuć jak się kładą przy szybszym pokonywaniu zakrętów. Jeśli chodzi o głośność to nie zauważyłem, żeby huczały, tzn w czasie jazdy nie słychać opon

właśnie poczytalem trochę i te miękki boki mnie trochę zniechęcają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie poczytalem trochę i te miękki boki mnie trochę zniechęcają.

całkiem dobrze na mokrym radzą sobie Kleber dynaxer hp3 (mam takie w megane też w tym rozmiarze) Ich sporym minusem jest dość szybko ścierający się bieżnik. U mnie po  latach (i 60kkm) są do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem dobrze na mokrym radzą sobie Kleber dynaxer hp3 (mam takie w megane też w tym rozmiarze) Ich sporym minusem jest dość szybko ścierający się bieżnik. U mnie po  latach (i 60kkm) są do wymiany.

te klebery mam na tyle na lato w foce, w sumie to nie mogę o nich nic powiedzieć, miałem w służbówce i opony jak opony, potem przesiadka na danlopy i było znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W oko wpadły mi takie: HANKOOK KINERGY ECO K425

                                     NOKIAN LINE

                                     HANKOOK VENTUS PRIME2 K115

                                      FULDA ECOCONTROL HP

                                     SAWA INTENSA HP

                                     UNIROYAL RAINSPORT 3

 

Miałem Ventus Prime2 K115 i jeździłem sporo na Kinergy Eco K425 w tym samym czasie. K115 jest dużo lepsza, na suchym zachowuje się bardzo poprawnie, jest przewidywalna, a na mokrym rewelacja. Opona ma bardzo miękki bieżnik, choć boki nie są już tak miękkie, ale mimo to ścieralność bardzo mała, opony są ciche. Uni RS3 lubi ząbkować i robi się głośna, Nokian ma często problem z odróżnieniem koła od kwadratu, pozostałych opon nie znam.

W K115 parametr na deszczu z etykiety, to A i w pełni się z tym zgadzam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Musze kupić komplet do mondeo. Potrzebuje opon żeby trzymały na mokrym i odpowiednio na mokrym hamowały. Powinny też być ciche. Obecne Rikeny cóż... nie powalają, są stosunkowo głośne, zwłaszcza w zakrętach. Słabe również przy ruszaniu - mruga do mnie auto na pomarańczowo ale nie wiem czy tylko dla tego że opony się kończą czy też że są do d.. . Opory toczenia również mają znaczenie.

Co do cen to raczej opony budżetowe .

W oko wpadły mi takie: HANKOOK KINERGY ECO K425

                                     NOKIAN LINE

                                     HANKOOK VENTUS PRIME2 K115

                                      FULDA ECOCONTROL HP

                                     SAWA INTENSA HP

                                     UNIROYAL RAINSPORT 3

no i mam mętlik w glowie bo nie wiem co wybrać.

ktoś pomoże?

Kup goodyear  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

no to napiszę jak sie sprawują hankoki kingery eco k425 :

jest lepiej niż sie spodziewałem. cicho, auto jakby miękko szło, a jednocześnie bardzo pewne w zakręcie no i na mokro jest bardzo ok.

po 500 km polecam. żadnych problemów z wyważeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Musze kupić komplet do mondeo. Potrzebuje opon żeby trzymały na mokrym i odpowiednio na mokrym hamowały. Powinny też być ciche. 

                                     UNIROYAL RAINSPORT 3

no i mam mętlik w glowie bo nie wiem co wybrać.

Jak chcesz bardzo dobrego zachowania na mokrym (w kontekście tego co napisałeś) to te, które pozostawiłem. Niestety, głośne, szybko ubywa bieżnika i nie spodziewaj się niskiego spalania (opory toczenia). Cudów nie ma  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Falkena ZE914 - naprawdę dobra opona i jeszcze dostaniesz ubezpieczenie. Będziesz zainteresowany to dostaniesz namiary na priv na gościa z RZ co robi w miarę db ceny

właśnie kupiłem te falkeny, a przesiadłem się na nie z uniroyali RS3. Zupełnie inna liga, oczywiście uni były sporo lepsze. Falkeny zyskują twardym bokiem i brakiem pływania na zakrętach, reszta na minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może kwestia rozmiaru- wśród znajomych i rodziny jest kilka kompletów id 15 do 18 - każdy sobie chwali a z uni RS3 moje doświadczenie sa takie że po 2 latach mogą robić za kwietnik - tak robią się twarde i śliskie.

dzięki, ale jak już pisalem wcześniej... opony już mam . a co do falkenów to mój Tato ma w fieście zimówki i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.