Skocz do zawartości

[KzAK] 3000 PLN i mission imposible


fenix8

Rekomendowane odpowiedzi

​Może fiat SIENA ?

 

 

:D

 

widzę na śląskich osiedla wiele sien od dziadków którzy w AUTO HIY kupowali samochody w latak 1998 - 2000

​takiego znaleść, kupić za 2 tyś, założyć gaz i za około 3 tyś masz dobry samochód na dojazdy

​brawy dziedki nie kupowały, były droższe i potem bardziej ciachane przez innych właścicieli... siena była, jest nudna, brzydka i to jest teraz jej atut

 

Wyspawać podłogę, wymienić alternator, hamulce i połowę innych rzeczy... Trudno o Sienę w dobrym stanie, a już napewno nie od dziadka, który nią niewiele jeździł. Wszystko zaniedbane będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VpX6n6Pc.jpg

 

 

Coś w tym jest. Kiedyś chyba na HP był wątek, gdzie spora część facetów przyznawała, że ich kobiety (żony czy córki) nie dbają o porządek w aucie. Ostatnio w weekend swojej żony auto sprzątałem i powiedziałem, że jak kolejny raz doprowadzi do takiego stanu to ma szlaban na samochód i będzie siodłała rower. Argumentowała, że dzieciaki z nią jeżdżą-tylko, że ze mną też jeżdżą i ja im nie pozwalam deptać w ubłoconych buciorach po plastikach, czy kopać w fotele  :facepalm:  ;]

Też jak sporo jeżdżę to mam bajzel, ale mam jakieś granice i przychodzi weekend to ogarniam, a tam szczurów tylko brakowało i pewnie przez jakiś czas miałyby się świetnie  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pug czas znosi godnie, bo fotele czy kierownica są dość trwałe.

Powiedz mi, naprawiałeś coś w tylnym zawieszeniu?Bo kiedyś słuchałem marudzenia mechanika, że tam kiepski dostęp i śruby gwiazdkowe czy imbusowe, coś mi kołacze, że płakał że ciężko mu tam się dłubało-prawda to?

Z tyłu albo coś ktoś wcześniej robił, albo się dobrze trzyma. Mechanik oglądał po kupnie i stwierdził że dobrze się kupy trzyma. Przegląd (2x) też przeszedł bez uwag- zajeżdzam autem, są uwagi to się naprawia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym wnętrze ładne po kobiecie???Każde auto, które miałem po kobiecie miało plastiki, wykładzinę pod stopami, kierownice, lakier pod klamkami w dużo gorszym stanie niż jak użytkował facet  8-)  A na pewno nie można o takich autach powiedzieć, że mają bardziej zadbany silnik czy skrzynie  ;]

 

częściowo się zgadzam ;) kierownica, lewarek, czy ogólnie wnętrze po mojej zonie jest zmęczone, zawieszenie też, bo dziur nie omija. jednak silnik i skrzynia nie cierpi, ponieważ jezdzi delikatnie, bez przegazówy, szarpania, itp. więc pewnie od kobiety zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tyle, to ja sprzedałem GOLFA II z automatem w niezłym, ale nie świetnym stanie. Wymagał i tak jeszcze inwestycji, ale przynajmniej były jakieś rokowania.

3 tys. na auto z automatem, w które nie trzeba będzie wpakować zaraz drugie tyle to duuuuuuże wyzwanie.

 

Weź pod uwagę, że awaria skrzyni może podwoić wartość auta, a reszta też pewnie nie będzie idealna i jakiś pakiet startowy będzie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie... doszło jeszcze jedno kryterium (eh te kobiety)...

mile widziana A/T :-)

 

to w takim razie trzeba zwiększyć budżet...

 

do 3000 dopisać 1 na przodzie i się coś znajdzie... będzie nawet więcej niż potrzeba w założeniach....

 

 

jak kupowałem auto za 3000 to patrzyłem przede wszystkim na stan nadwozia pod względem korozji i mocnych dzwonów a potem na ogólny stan mechanivzny - najważajesze żeby silnik nie był do remontu - reszta to "detale" kosmetyka" i "gratisy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym piszę, równowartość koła do roweru czy telefonu (podanego jako trywialny przykład, bo czym się tu chwalić skoro tel. po prostu tyle kosztują).

To ile Ty zarabiasz? :O

Bo ja mam telefon z LTE i dual sim z którego korzystam w RPA, Chile, Australii USA, Kanadzie itp i wszędzie działa. A kosztował 499 zl

Kurde, ile na tym forum jest krezusów. Też bym tak chciał :(

Wyslane z Afryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci rzucę konkretem:

 

http://olx.pl/oferta/mercedes-c200-esprit-klima-CID5-IDdT9Xn.html#5e4ccf850d

 

Auto z trwałym, prostym motorem, z instalacją gazową i klimatyzacją, bardzo ergonomiczne, twarde fotele, praktycznie wolne od upierdliwej elektroniki.

 

Wady - przeglądnąć czy nie zgnity dół, ten albo już był robiony albo jest jednym z nielicznych których problem nie dotyczy.

 

Plusy - w zasadzie brak utraty wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci rzucę konkretem:

 

http://olx.pl/oferta/mercedes-c200-esprit-klima-CID5-IDdT9Xn.html#5e4ccf850d

 

Auto z trwałym, prostym motorem, z instalacją gazową i klimatyzacją, bardzo ergonomiczne, twarde fotele, praktycznie wolne od upierdliwej elektroniki.

 

Wady - przeglądnąć czy nie zgnity dół, ten albo już był robiony albo jest jednym z nielicznych których problem nie dotyczy.

 

Plusy - w zasadzie brak utraty wartości.

jak ma jeszcze mocowania tylnego wózka to mozna się zastanowić ale generalnie nie obiecywałbym sobie po nim wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma jeszcze mocowania tylnego wózka to mozna się zastanowić ale generalnie nie obiecywałbym sobie po nim wiele

 

Największe wady tego merca to to, że to tani mercedes=kupa rdzy, lub kupa zakamuflowanej rdzy. Poza tym ta c klasa poza silnikiem nie ma nic dobrego ani  blach, ani tylnego mostu, ani wyciszenia...I jeszcze tył napęd dla kobiety, chyba jedynie dla ex...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największe wady tego merca to to, że to tani mercedes=kupa rdzy, lub kupa zakamuflowanej rdzy. Poza tym ta c klasa poza silnikiem nie ma nic dobrego ani  blach, ani tylnego mostu, ani wyciszenia...I jeszcze tył napęd dla kobiety, chyba jedynie dla ex...

 

a dlaczego nie?

tylny napęd jest dużo bardziej intuicyjny, IMO łatwiej wyjść z poślizgu tylnonapędowcem niż przednio, jeśli człowiek się zdaje tylko na odruchy a nie umiejętności.

 

Wyciszenie ma dobre, tylny most jak sprawny to go nie słychać, rdza jest rzeczywiście problemem.

 

W kategoriach podanych przez kolegę ciężko o lepsze auto. Może Vectra A/B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 
a dlaczego nie?
tylny napęd jest dużo bardziej intuicyjny, IMO łatwiej wyjść z poślizgu tylnonapędowcem niż przednio, jeśli człowiek się zdaje tylko na odruchy a nie umiejętności.

 

Może Twoje odczucia i takie są, natomiast posadź w zimie, śnieżnej zimie-a wielu zapomniało, że co któraś w PL taka jest-kobietę taką



a teraz najtrudniejsze. samochód dla kobiety w okolicach 50-tki, która ma problemy z poruszaniem się... zatem auto musi być możliwie jak najwyższe aby jej sie jak najlepiej wsiadało.

I niech pojedzie gdziekolwiek-życzę powodzenia.

 


Wyciszenie ma dobre, tylny most jak sprawny to go nie słychać, rdza jest rzeczywiście problemem.

 

Nie ma dobrego wyciszenia, ale za 3 tysie pal z nim, natomiast merców mających sprawne, ciche mosty po 3 tysie i  w miarę znośnym  stanie to ze świecą szukać. Zadbane egzemplarze to + 5 tys a i to nie bez wad.

 


W kategoriach podanych przez kolegę ciężko o lepsze auto. Może Vectra A/B.

 

Czemu same samoutylizujące się furki polecasz? :)  Przecież to sito będzie, w zasadzie każda obecnie VA nie ma podłogi i tylnych nadkoli, nawet jak ktoś dbał to musi być jakiś pedant i co rok-dwa musiał prowadzać auto do blacharza.

Wg mnie to już tu kilka rozsądniejszych modeli padło.

 

PS. niech bierze marę od uż. Cinek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.