Skocz do zawartości

Jaki jest stan dróg w Polsce?


Michal46

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy przybyło sporo dróg klasy A i S, sporo tych dróg jest też w budowie. Jednak, jadąc ostatnio DK6, omal nie wpadłem w dziurę wielkości 0,5 metra, zima też nas nie rozpieszcza, temperatury w dzień na plusie, w nocy na minusie dobrze na stan nawierzchni nie wpływają. Niestety, dzięki budowie A i S, moim zdaniem ucierpiały na tym zwykłe drogi krajowe, wojewódzkie czy lokalne, jakie macie odczucia co do jakości tychże dróg?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy przybyło sporo dróg klasy A i S, sporo tych dróg jest też w budowie. Jednak, jadąc ostatnio DK6, omal nie wpadłem w dziurę wielkości 0,5 metra, zima też nas nie rozpieszcza, temperatury w dzień na plusie, w nocy na minusie dobrze na stan nawierzchni nie wpływają. Niestety, dzięki budowie A i S, moim zdaniem ucierpiały na tym zwykłe drogi krajowe, wojewódzkie czy lokalne, jakie macie odczucia co do jakości tychże dróg?

 

Pozdrawiam.

To może jeszcze popraw tytuł ! :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi krajowe są utrzymywane w przyzwoitym stanie.

Gorzej jest z drogami wojewódzkimi a jeszcze gorzej bywa z gminnymi :no:

 

O powiatowych jeszcze zapomniales.

Zreszta jeden pies, przynajmniej nie znam krajowki i drogi wojewodzkiej o nawierzchni zwirowej/gruntowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Niestety, dzięki budowie A i S, moim zdaniem ucierpiały na tym zwykłe drogi krajowe, wojewódzkie czy lokalne, jakie macie odczucia co do jakości tychże dróg?

 

Mnie to mało dotyczy, bo na Śląsku głównie tymi A i S się poruszam. A krajowe, którymi zdarza mi się poruszać, są również bardzo przyzwoite.

Największy fakap na odcinku DTŚ między Zabrzem a Gliwicami - takie kocie łby, że można choroby morskiej dostać. A zaczęły się pojawiać świeżo po oddaniu  :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O powiatowych jeszcze zapomniales.

Zreszta jeden pies, przynajmniej nie znam krajowki i drogi wojewodzkiej o nawierzchni zwirowej/gruntowej.

może to odosobniony przypadek ale ja często w pobliżu tej drogi

https://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_wojew%C3%B3dzka_nr_539

jeżdżę rowerem do lasu i nad jezioro.

ile to już razy widziałem nawracającego zbłąkanego tira w lesie na szutrówce.

oczywiście droga zaczyna sie asfaltem, który potem sie kończy ale drogowskazy są jak na wojewódzkiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda.

 

Mapa stanu autostrad i dróg ekspresowych:



 

mapa stanu nawierzchni polskich dróg:


 

Opóźnienie inwestycji drogowych:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to odosobniony przypadek ale ja często w pobliżu tej drogi

https://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_wojew%C3%B3dzka_nr_539

jeżdżę rowerem do lasu i nad jezioro.

ile to już razy widziałem nawracającego zbłąkanego tira w lesie na szutrówce.

oczywiście droga zaczyna sie asfaltem, który potem sie kończy ale drogowskazy są jak na wojewódzkiej

 

Podobnie wyglądała sprawa z drogą wojewódzką nr 867 pomiędzy Hrebenne i Werchratą. Na mapach była zaznaczona jako normalna droga, a w realu był to leśny dukt. Jeszcze w 2014 roku robiąc objazd wschodniej Polski jechałem tam objazdem przez Hutę Lubycką, Wolę Wielką i Monasterz, ale wtedy już kończyli budowę tego kawałka 867, bo się wreszcie województwa dogadały...  :facepalm:

http://www.roztocze.net/newsroom.php/13650_Droga-widmo_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może to odosobniony przypadek ale ja często w pobliżu tej drogi

https://pl.wikipedia.org/wiki/Droga_wojew%C3%B3dzka_nr_539

jeżdżę rowerem do lasu i nad jezioro.

ile to już razy widziałem nawracającego zbłąkanego tira w lesie na szutrówce.

oczywiście droga zaczyna sie asfaltem, który potem sie kończy ale drogowskazy są jak na wojewódzkiej

 

Bydgoskie radio kiedyś zajęło się tego typu nieutwardzoną leśną (ale bardzo dobrze oznakowaną) drogą wojewodzką w okolicach Grudziądza.

Okazało się że droga w lesie ma status wojewodzkiej, jeśli stanowi istotny szlak komunikacyjny dla... wojska. Wojewodztwo dba wowczas aby byla w miare przejezdna.

 

A dlaczego jest oznaczona jak pozostałe utwardzone? Bo przepisy nie przewidują braku lub innych oznaczeń :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie stan dróg w kraju jest bardzo dobry. Projekt schetynówek zrobił wiele dla dróg gminnych i powiatowych. W skali roku trafiam na dwie, trzy drogi do którym mógłbym się przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie stan dróg w kraju jest bardzo dobry. Projekt schetynówek zrobił wiele dla dróg gminnych i powiatowych. W skali roku trafiam na dwie, trzy drogi do którym mógłbym się przyczepić.

 

Fakt. Natomiast w miastach jest źle. Kraków, Wrocław - masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan jest IMO dobry - nie mamy się czego wstydzić przed resztą Europy :ok:

Mamy dużo nowych A i S, bardzo dużo zmienił program schetynówek - to co zrobiono z drogami gminnym i powiatowymi to kawał dobrej roboty.  W miastach też zrobiono sporo, a w Warszawie ulic na które możnaby narzekać jest naprawdę mało. Jest naprawdę dobrze. Jak przypominam sobie stan dróg w czasach kiedy zaczynałem jeździć (2002), to aż trudno uwierzyć, że dziś to te same drogi. Mam raczej sztywny samochód i oponami z niskim profilem (jak najeżdżam na linię, to to czuję)- na drogach które były w Polsce 10 lat temu długo z takim setupem nie wytrzymał (dziś w zasadzie trafia mnie jak pojadę do Pruszkowa, który jest moim zdaniem skansenem drogownictwa z lat 90 - nawet główne ulice są stare, pofałdowane, połatane, pozapadane).

W tej całej beczce miodu, są IMO dwie łyżki dziegciu, które mi się nie podobają. Inżynierem od budowy dróg nie jestem, ale zastanawia mnie:

1. czy wybudowanie drogi zupełnie równej jest takie bardzo trudne. Niemcom się udaje, Chorwatom się udaje, w Polsce też się udaje, ale na wielu tych nowych S i A, są długie odcinki, gdzie jadąc (przepisowo) wyraźnie czuć pofałdowania - wrażenie jest jakby na niektórych odcinkach jeździł walec na jajowatych kołach (rekord to chyba S8 w Warszawie na odcinku w.Powązkowska - w. Warszawa Zachód - takich fragmentów jest tam dużo).

2. jaki jest sensu budowania dróg z betonu i co pcha drogowców w kierunku tej technologii? Kilka lat temu wyremontowano "gierkówkę" na odcinku Radziejowice- Piotrków i zastosowano tam nawierzchnię betonową. Jakość tego remontu to jest katastrofa - droga jest tak pofałdowana, że przy prędkości przepisowej jedzie się nią po prostu nieprzyjemnie :no: Z tego co czytałem mają być budowane kolejne drogi z betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Niestety, dzięki budowie A i S, moim zdaniem ucierpiały na tym zwykłe drogi krajowe, wojewódzkie czy lokalne, jakie macie odczucia co do jakości tychże dróg?

 

Pozdrawiam.

Dzięki budowie A i S najbardziej ucierpiały drogi gminne, wojewódzkie i krajowe w samym paśmie budowy autostrady. Przynajmniej u mnie tak jest po budowie A2. Ciężki sprzęt dosłownie je rozjechał. DK jakoś naprawili ale drogi gminne (wiejskie) do dzisiejszego dnia są zdemolowane i nikt nie chce naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki budowie A i S najbardziej ucierpiały drogi gminne, wojewódzkie i krajowe w samym paśmie budowy autostrady. Przynajmniej u mnie tak jest po budowie A2. Ciężki sprzęt dosłownie je rozjechał. DK jakoś naprawili ale drogi gminne (wiejskie) do dzisiejszego dnia są zdemolowane i nikt nie chce naprawić.

Tak było w wielu miejscach, że wykonawcy dróg nie przyznawali się do zniszczeń, ale jak był dobry gospodarz w gminie, to potrafił wywalczyć remont po dobroci, albo nawet pójść do sądu z firmą by zapłacili za naprawę. Może to "niedasizm"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to mało dotyczy, bo na Śląsku głównie tymi A i S się poruszam. A krajowe, którymi zdarza mi się poruszać, są również bardzo przyzwoite.

Największy fakap na odcinku DTŚ między Zabrzem a Gliwicami - takie kocie łby, że można choroby morskiej dostać. A zaczęły się pojawiać świeżo po oddaniu  :facepalm:

wpadnij na 911, to zmienisz z "przyzwoite" na "tragiczne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michal46, dnia 25 Lut 2016 - 6:56 PM, napisał:

 

Ktos zwinal asfalt ;l , a ja sadzilem ze my tu na zatylcu Europy mamy szanse mieć najgorsze drogi.

Oczywiście nie licząc samego Bialegostoku, w którym ulice sa super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnimi czasy przybyło sporo dróg klasy A i S, sporo tych dróg jest też w budowie. Jednak, jadąc ostatnio DK6, omal nie wpadłem w dziurę wielkości 0,5 metra, zima też nas nie rozpieszcza, temperatury w dzień na plusie, w nocy na minusie dobrze na stan nawierzchni nie wpływają. Niestety, dzięki budowie A i S, moim zdaniem ucierpiały na tym zwykłe drogi krajowe, wojewódzkie czy lokalne, jakie macie odczucia co do jakości tychże dróg?

 

Pozdrawiam.

 

Szczerze mówiąc - w miejscach, w których się obracam wszelkiej maści drogi lokalne (tutaj: klasy niższej, niż A i S) zostały wyremontowane, są w trakcie remontów, lub są zaplanowane remonty. W miastach jest coraz lepiej - RZ np. ma świetną infrastrukturę drogową, SJ jest jednym wielkim remontem drogowym (tu jedno zastrzeżenie... kto projektuje i zatwierdza remonty dróg i skrzyżowań, na których nie mieszczą się skręcające autobusy miejskie? :facepalm:), ogólnie na Śląsku wiele dróg jest w coraz lepszym stanie. Dolny Śląsk też ma niezłe drogi (poza kilkoma wyjątkami - według mnie chyba celowo pozostawiono kilka odcinków w stanie opłakanym, żeby zmniejszyć ruch tranzytowy pojazdów zjeżdżających z A4) - nawet Wrocław, który pamiętam sprzed kilku lat (zawieszenie mojego auta też go dobrze zapamiętało) znacząco się zmienił in plus.

 

Może mam trochę wypaczone znaczenie słowa "niezła droga", bo jeżdżę samochodami z dość dużymi kołami, co na pewno poprawia odbiór stanu nawierzchni, ale i tak jest lepiej - nie do końca dobrze, ale jednak lepiej, niż było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.