Skocz do zawartości

Elektryczny czy gazowy


ppmarian

Rekomendowane odpowiedzi

Na wegiel mam i juz mi wystarczy. Dzis kupilem sobie kawal pieknego krwistego mieska i zamiast rachu ciachu to upiec na grilu to sie bawilem w rozpalanie kopciucha dobre 30min

Co polecacie do takich szybkich akcji. Grill gazowy czy el.

P.s. patelnia w domu odpada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie rozpalacz do grilla. Stawiasz to na grilllu, od góry wsypujesz brykiet. Od dołu wkładasz papier i podpalasz. Samo się rozpala, Ty pijesz piwko, po 15 minutach masz rozpalony do czerwonego brykiet. Wystarczy tylko wysypać do grilla i gotowe. Czy wieje, czy świeci słońce, zawsze w tym rozpalisz.

 

http://allegro.pl/rozpalacz-rozpalanie-do-grilla-grill-16223-i6149926472.html

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wegiel mam i juz mi wystarczy. Dzis kupilem sobie kawal pieknego krwistego mieska i zamiast rachu ciachu to upiec na grilu to sie bawilem w rozpalanie kopciucha dobre 30min

Co polecacie do takich szybkich akcji. Grill gazowy czy el.

P.s. patelnia w domu odpada ;)

 

Kup opalarkę elektryczną - świetnie się rozpala grila. Masz zarazem grzanie i rozpalanie + tlen. W 3 minuty masz cały węgiel rozpalony.

 

A co do grilla - elektryczny. Gazowy ma inną atmosferę - produkuje parę wodną przy spalaniu gazu, więc mięcho jest po prostu inne w smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wegiel mam i juz mi wystarczy. Dzis kupilem sobie kawal pieknego krwistego mieska i zamiast rachu ciachu to upiec na grilu to sie bawilem w rozpalanie kopciucha dobre 30min

Co polecacie do takich szybkich akcji. Grill gazowy czy el.

P.s. patelnia w domu odpada ;)

e tam gadasz. Wczoraj na wariata zajechałem do Kauflanda, kupiłem węgiel, mięcho i grill był w 15 min. Technika jest ważna  :phi:

 

A na poważnie - mi bardzo podchodzi gazowy. Kilka razy u kumpla już jadłem i mięso jest świetnie upieczone :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prądu wymaga, lepszy jest palnik gazowy na kartusz turystyczny.

Tak samo szybko i sprawnie ogarniesz rozpalenie brykietu.

 

Ale palnik nie dmucha powietrzem, a opalarka tak, co powoduje rozżarzenie węgli w całej masie, a nie tylko na powierzchni.

Mozna też rozpalać suszarką, ale opalarką jest lepiej, bo nawet nie trzeba nic rozpalać - po prostu dmuchamy, pojawia się żar. A jak się pojawi nawet kawałek żaru, to reakcja nabiera tempa - 2 minuty i cały węgiel jest rozżarzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A co do grilla - elektryczny. Gazowy ma inną atmosferę - produkuje parę wodną przy spalaniu gazu, więc mięcho jest po prostu inne w smaku.

 

Nawet jesli jestes w stanie wyczuc roznice miedzy miesem upieczonym w piekarniku elektrycznym I gazowym, to bardzo, bardzo watpie, ze zauwazysz roznice w smaku miesa z grilla gazowego i elektrycznego uzywanego na powietrzu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale palnik nie dmucha powietrzem, a opalarka tak, co powoduje rozżarzenie węgli w całej masie, a nie tylko na powierzchni.

Mozna też rozpalać suszarką, ale opalarką jest lepiej, bo nawet nie trzeba nic rozpalać - po prostu dmuchamy, pojawia się żar. A jak się pojawi nawet kawałek żaru, to reakcja nabiera tempa - 2 minuty i cały węgiel jest rozżarzony.

 

i jak wiatr dmuchnie to cale mieso w popiele....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos lubi babrac sie z rozpalaniem, smierdziec dymem, walczyc raz z zywym ogniem, raz z dokladaniem wegla, to niech sobie grilluje na weglu. Ja wole pijac piwo i grillujac mieso rozmawiac ze znajomymi bez wedzenia ich i siebie. I pozniej jesc dobrze ugrillowane zarcie bez zastanawiania sie czy czesc kielbas to czasem nie kaszanka (bo akurat do kibla poszedlem i sie ‘zejelo’) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do takich szybkich akcji. Grill gazowy czy el.

 

Mam i polecam gazowy (Broil King Fiesta). Zawsze wkurzało mnie rozpalanie węglowego i czekanie jak się dobrze rozpali, a wszyscy głodni i tylko pytania - długo jeszcze  :ogien: . Od czasu jak mam gazowy problem znikł, a węglowy stoi w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wegiel mam i juz mi wystarczy. Dzis kupilem sobie kawal pieknego krwistego mieska i zamiast rachu ciachu to upiec na grilu to sie bawilem w rozpalanie kopciucha dobre 30min

Co polecacie do takich szybkich akcji. Grill gazowy czy el.

P.s. patelnia w domu odpada ;)

 

chyba kwestia kasy, gazowy będzie sporo droższy od elektrycznego  :hmm:

jeśli miałbym wybierać to gazowy 

ale pamiętaj że trzeba o butli pamiętać  :phi:

 

mam gazowy turystyczny, największy problem to mycie  :(

 

nie ma to jak tradycyjny, ja to nawet drewno używam a węgiel/brykiet jest pomocniczo

a do rozpalania palnik gazowy "do papy"  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos lubi babrac sie z rozpalaniem, smierdziec dymem, walczyc raz z zywym ogniem, raz z dokladaniem wegla, to niech sobie grilluje na weglu. Ja wole pijac piwo i grillujac mieso rozmawiac ze znajomymi bez wedzenia ich i siebie. I pozniej jesc dobrze ugrillowane zarcie bez zastanawiania sie czy czesc kielbas to czasem nie kaszanka (bo akurat do kibla poszedlem i sie ‘zejelo’) ;]

 

ale to przecież cały urok grilowania  :)

równie dobrze można zjeść kiełbe z patelni  :phi:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mięsko piekę w pierniku - pierniku z grzałką grillową.

Mięsko na ruszt, pod spód brytfanna i szybciutko robi się grillowane mięsko - karkóweczki, polędwiczki  :)

Na tradycyjnym nigdy takie dobre nie wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj grilowalem na weglu ostatni raz w zyciu....

Stalem od grilla 80-100cm i strzelila iskra z wegla 1cm od mojego oka. Mam mini blizne na policzku.

Dzis rozmawialem z kumpla kuplem -specem od grilowania i powiedzial bez 2000zl w kieszeni nie podchodzic do zakupu gazowca, ale...

na pocztek mam sobie kupic najtanszego gazowca zeby przetestowac czy ten rodzaj grilowania mi pasuje. Po sezonie dwuch i tak sie rozpadnie i wtedy podejme decyzje o "inwestycji"

Tak tez zrobilem:

8afa2688d34c89dcdbbdac446eb1e4b2.jpg

13f8c35789b61c76633423fb35eda0a1.jpg

Dodatkowa zaleta to moze zona z kuchni wreszcie wyjdzie podczas imprezy bo tak dla siebie pichcila na patelni warzywka (jest vega).

Jedyna padlina jaka byla w lodówce to zwykla kielbacha wiec trudno mi ocenic smak - roznice co do weglowego. Na weekend cos zamarynuje i bede testowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis rozmawialem z kumpla kuplem -specem od grilowania i powiedzial bez 2000zl w kieszeni nie podchodzic do zakupu gazowca, ale...

 

odnośnie ceny niestety potwierdzam - i polecam wybór spośród oferty firmy WEBER mój grill ma ponad 20 lat i jedynie zapalarke i palniki ma wymienione rok temu :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie ceny niestety potwierdzam - i polecam wybór spośród oferty firmy WEBER mój grill ma ponad 20 lat i jedynie zapalarke i palniki ma wymienione rok temu :oki:

To samo mowil ten znajomy. Ale z racji ze nie kazdemu pasuje ten smak z gazowca oraz sam styl grilowania ma sobie sprobowac na marketowych "jednorwzowkach"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mowil ten znajomy. Ale z racji ze nie kazdemu pasuje ten smak z gazowca oraz sam styl grilowania ma sobie sprobowac na marketowych "jednorwzowkach"

Smak z gazowca nie jest jakis charakterystyczny. Zarcie po prostu nie pachnie i nie smakuje dymem z grilla tradycyjnego. Jesli komus na tym zalezy, to faktycznie gazowy czy elektryczny nie podejda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mięsko piekę w pierniku - pierniku z grzałką grillową.

Mięsko na ruszt, pod spód brytfanna i szybciutko robi się grillowane mięsko - karkóweczki, polędwiczki  :)

Na tradycyjnym nigdy takie dobre nie wychodzi.

 

Bo nie potrafisz robić na tradycyjnym  ;]  I co to za weekendowe grillowanie na ogrodzie z mięsem z piekarnika.  :nie_wiem:  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie potrafisz robić na tradycyjnym  ;]  I co to za weekendowe grillowanie na ogrodzie z mięsem z piekarnika.  :nie_wiem:  :phi:

Gdy pogoda dopisuje, oczywiście grilluję tradycyjnie.

Ale w długie zimowe wieczory można przypomnieć sobie smak robiąc mięsko na grillu elektrycznym w piekarniku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzis "obiad" na gazowcu

 

100% satysfakcji, czysto, smacznie, bez stresu, szybko

 

nie wiem po co tyle lat meczylem sie z weglowym

 

jak bede chcial okopcona kielbache to sobie na ognisku zrobie

 

Wszystko fajnie, tylko zaprzeczyłeś jednej idei grilla, tzn. szybko. Grill nie ma być szybko, właśnie ma być wolno, dla mnie to jego urok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wolno to moze byc ognisko z gitara

a grill ma nie zawracac glowy - nie stac i pilnowac zeby sie nie przypalilo tylko :pub: ze znajomymi

To jak masz prąd, to bierzesz elektryczny.

Nie ma prądu - gaz.

A jak chcesz aromat to węgiel lub drewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.