Skocz do zawartości

Marketowy środek do dezynfekcji klimy


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że w żony Pugu strasznie wali klima. Chciałbym to dzisiaj zrobić, ale z racji niedzieli mogę podjechać tylko do Casto, Norauto czy innego marketu. Da się tam kupic coś sensownego, co zadziała ?

 

Fajnie jakby Ci się udało trafić Wurth Quick Fresh, powinno pomóc. Jeśli nie będzie-weź inny, generalnie z klimą jest tak, że zależy jak bardzo zasyfiona, jak już się namnożyło dużo drobnoustrojów to tylko porządne ozonowanie, a jak to początek grzybków to pianka pomoże.

Uważaj tylko byś nie nawalił za dużo w kanały na środku deski gdzie radio, żebyś zaraz radia nie szukał  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zauważyłem, że w żony Pugu strasznie wali klima. Chciałbym to dzisiaj zrobić, ale z racji niedzieli mogę podjechać tylko do Casto, Norauto czy innego marketu. Da się tam kupic coś sensownego, co zadziała ?

 

najpierw się zorientuj czy jesteś w stanie dojść z wężykiem bezpośrednio na parownik, bo to najlepsza opcja jak już śmierdzi. Jeżeli tak to kupuj dowolna piankę i atakuj.

Jeżeli nie to zabawa przez kanały nie zda się na wiele bo tylko zamaskujesz na jakiś czas, a i tak wróci dość szybko.

 

Spray Wurth'a to w zasadzie izopropanol więc nie ma ryzyka zalania elektroniki. Pianki traktowane zgodnie z instrukcją i odpowiednio wysuszone nawiewem też niczego nie zaleją, jak ktoś zalał to znaczy że nie zastosował się do instrukcji suszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw się zorientuj czy jesteś w stanie dojść z wężykiem bezpośrednio na parownik, bo to najlepsza opcja jak już śmierdzi. Jeżeli tak to kupuj dowolna piankę i atakuj.

Jeżeli nie to zabawa przez kanały nie zda się na wiele bo tylko zamaskujesz na jakiś czas, a i tak wróci dość szybko.

 

Spray Wurth'a to w zasadzie izopropanol więc nie ma ryzyka zalania elektroniki. Pianki traktowane zgodnie z instrukcją i odpowiednio wysuszone nawiewem też niczego nie zaleją, jak ktoś zalał to znaczy że nie zastosował się do instrukcji suszenia.

 

jak nie masz dojścia do parownika, to sie nie kupuje pianki, tylko te psiki do dezynfekcji co sie nie zmieniają w piankę.

Wyciągasz filtr, dmuchawa na full, idziesz do miejsca, skąd auto zaciąga powietrze i tam psikasz całe opakowanie - nic wiecej domowymi psikami nie zrobisz :) Ale BMW 5 odgrzybiłem w taki sposób elegancko - przestało śmierdzieć i rok było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz dojścia do parownika, to sie nie kupuje pianki, tylko te psiki do dezynfekcji co sie nie zmieniają w piankę.

Wyciągasz filtr, dmuchawa na full, idziesz do miejsca, skąd auto zaciąga powietrze i tam psikasz całe opakowanie - nic wiecej domowymi psikami nie zrobisz :) Ale BMW 5 odgrzybiłem w taki sposób elegancko - przestało śmierdzieć i rok było ok.

 

O jakich "psikach" piszesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jak nie masz dojścia do parownika, to sie nie kupuje pianki, tylko te psiki do dezynfekcji co sie nie zmieniają w piankę.

Wyciągasz filtr, dmuchawa na full, idziesz do miejsca, skąd auto zaciąga powietrze i tam psikasz całe opakowanie - nic wiecej domowymi psikami nie zrobisz :) Ale BMW 5 odgrzybiłem w taki sposób elegancko - przestało śmierdzieć i rok było ok.

 

no dlatego pisałem żeby sprawdził czy ma dojście.

A swoją drogą co jest w PL dostępnego w tej formie aerozolu? Kiedyś było MojeAuto silver, ale chyba zastąpili to już pianką też.

 

MA%2019-535_str.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich "psikach" piszesz?

Są takie jak dezodorant - włączasz wentylator na obieg wewnętrzny, ustawiasz to przy wlocie - np. pod schowkiem i otwierasz aerozol i zamykasz drzwi. Środek powoli uwalnia się i jest pochłaniany do obiegu w aucie. Kiedyś taki zastosowałem i efekt był zadowalający. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. Bomba, kiedys uzylem, minus taki ze:

- Dlugo auto musi chodzic z klima

- Zostawia zapach w aucie na BARDZO dlugo

 

Ale ogolnie bylo na plus, teraz mam juz zakupiony kolejny i czeka az zacznie posmierdywac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. Bomba, kiedys uzylem, minus taki ze:

- Dlugo auto musi chodzic z klima

- Zostawia zapach w aucie na BARDZO dlugo

 

 

Zostawia zapach = maskuje smród, a nie zabija to, co ten smród powoduje.

Po co ma chodzić klima? Im zimniej, tym chemia słabiej działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem to zapach jest jako dodatek. Jest tam jakas dezynfekujaca chemia w tym... klima ma chodzic w obiegu zamknietym zeby powietrze z ta chemia przelatywalo przez parownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem to zapach jest jako dodatek. Jest tam jakas dezynfekujaca chemia w tym... klima ma chodzic w obiegu zamknietym zeby powietrze z ta chemia przelatywalo przez parownik.

 

A przy wyłączonej klimie powietrze nie przechodzi przez parownik?

 

IMO tylko ozon - reszta udaje że dezynfekuje. A jak ktoś chce półśrodek - to rozpylić na parownik izopropanol. To jest podstawa tych psikaczy, a kosztuje ułamek ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem :) Jest w instrukcji zeby wlaczyc klime :)

Co ciekawe kiedy 'zapach' po tym przeszedl smrod nie powrocil wiec na podstawie tego wnioskuje ze jednak nie tylko maskuje. 

 

Zgadzam sie, ozon to lepsze rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie jak dezodorant - włączasz wentylator na obieg wewnętrzny, ustawiasz to przy wlocie - np. pod schowkiem i otwierasz aerozol i zamykasz drzwi. Środek powoli uwalnia się i jest pochłaniany do obiegu w aucie. Kiedyś taki zastosowałem i efekt był zadowalający. :ok:

Ja ostatnio kupiłem taki

 

http://allegro.pl/srodek-do-czyszczenia-klimatyzacji-150ml-granat-i5812064927.html

 

ale jeszcze go nie próbowałem po niedzieli zobaczę ale robię to profilaktycznie

bo u mnie nic nie śmierdzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja w zeszlym roku uzyłem myjki parowej i izopropanonu. Psikałem rozgrzanym izpopropanolem bezposrednio na parownik przez otwor wymiany filtra p.pyłkowego.

 

wlałeś izopropanol do myjki i grzałeś go do pary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są takie jak dezodorant - włączasz wentylator na obieg wewnętrzny, ustawiasz to przy wlocie - np. pod schowkiem i otwierasz aerozol i zamykasz drzwi. Środek powoli uwalnia się i jest pochłaniany do obiegu w aucie. Kiedyś taki zastosowałem i efekt był zadowalający. :ok:

 

nie - chodziło mi o środek taki jak wstawił kolega wyżej zdjęcie - normalnie rurka i płn do dezynfekcji. Te dezodoranty jakoś moim zdaniem się nie sprawdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam taki: http://k2.com.pl/strona-glowna/produkty/product/2530-k2-klima-fresh-150-ml

 

Wczesniej nie pamietam jaki byl ;)

Ja kiedyś kupiłem K2 Klima Doktor. Zrobił mi zwarcie w  wyłaczniku poduszki powietrznej pasażera i musiałem jechac do serwisu, aby komputerowo skasowali błąd airbagu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dlatego pisałem żeby sprawdził czy ma dojście.

A swoją drogą co jest w PL dostępnego w tej formie aerozolu? Kiedyś było MojeAuto silver, ale chyba zastąpili to już pianką też.

 

MA%2019-535_str.jpg

kupiłem dokładnie coś takiego, wyjąłem filtr, władowałem tam całą zawartość puchy, pochodziło, włożyłem nowy filtr, przewietrzyłem auto, jest OK :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjaliści, mnie po wyłączeniu klimy (sprężarki) pojawia się lekko nieprzyjemny zapach z wentylacji. Wczoraj zrobiłem dłuższą trasę na klimie i dzisisj od rana juz mnie gardło drażni - alergik. Wymiana filtra cis da, czy od razu jechać na dezynfekcję? Filtr wymieniać przed czy po?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowanie - nie lepiej pojechać do gości od klimy i zrobić ozonowanie?

 

50zł we wrocławiu to kosztuje...

Wczoraj w Krakowie płaciłem 39 zł na ozonowanie. Trwało około 30 - 40 minut. Jest znacząca poprawa, w zapachu powietrza w kabinie.

 

A najlepiej to byłoby mechanicznie wyczyścić parownik klimy, przy użyciu szczoteczki, pianki do czyszczenia i na końcu przedmuchać powietrzem sprężonym.

 

Kilka lat temu widziałem parownik od klimatyzacji domowej, na którym rosła pleść - sama pianka nie poradziła sobie z brudem, trzeba było użyć szczoteczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzw. granaty odradzam. Działało może z tydzień.

Raz do roku wymieniam filtr kabinowy i wtedy pianką jadę po parowniku (bo akurat w Fabii jest fajny dostęp). Raz na 3 lata nabijam klimę i robię porządne ozonowanie (jak uda mi się pożyczyć maszynkę od znajomego to częściej). Nie psikałbym pianką do nawiewów, choć za pierwszym razem tak zrobiłem - na szczęście nic nie popsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinowanie - nie lepiej pojechać do gości od klimy i zrobić ozonowanie?

 

50zł we wrocławiu to kosztuje...

 

Niecałe 50 zł zapłaciłem 10 lat temu za najtanszy ozonator o wydajności 25mg/h.  Daje radę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecałe 50 zł zapłaciłem 10 lat temu za najtanszy ozonator o wydajności 25mg/h.  Daje radę. 

 

To chyba graniczy z placebo albo trzeba włączony na tydzień zostawić?

Przyzwoity ozonator to ma wydajność rzędu 5000-15000 mg/h.

U chińczyków za teoretycznie 7000mg/h a praktycznie pewnie ze 4000 mg/h trzeba zapłacić za zestaw DYI (do tego trzeba jeszcze obudowę i wentylator - wielu wykorzystuje starą farelkę) sporo poniżej 100zł z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.