Skocz do zawartości

Kia Sportage lub podobne


ktosiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Interesuje mnie zakup takiego auta czy warto czy lepiej poszukać auta innej marki w tej klasie (w gre wchodzi tylko silnik benzynowy), używane, budżet powiedzmy 60k

 

Rodzice kupili takową w 2012r w salonie. Wersja max z 2.0i automat, są bardzo zadowoleni, jak dla nich wygodne, dość pojemne auto i jak na razie (60kkm, 4 lata) bezawaryjne. Nawet tata chwalił, że tanie przeglądy są, ostatnio tylko klocki doszły.

Z minusów za to, to spalanie, niestety jest nieadekwatne do jego osiągów. Średnie jest deko pow 10l (dużo krótkich odcinków  wmieście), na trasie ciężko zejść do 8l.

Jak dla mnie to trochę gumowaty układ kierowniczy, zbyt mała moc i ślamazarna skrzynia. Za to ilość bajerów rozpieszcza, ma nawet całkiem dobre audio, ciekawy środek i design na zewn.

Ja bym szukał Forestera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Ale Kia jest dobrą alternatywą.

Jest ale to dwa różne auta. Proponowałem dla ojca zakup Forestera, ale on wolał KIę, bo lepsze wyposażenie, bo nie musi mieć 4x4, bo mu się podoba, itd. Kia jest dobra na miasto, Forek jest za to bardziej uniwersalnym autem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Z minusów za to, to spalanie, niestety jest nieadekwatne do jego osiągów. Średnie jest deko pow 10l (dużo krótkich odcinków  wmieście), na trasie ciężko zejść do 8l.

 

Jezeli 10l w miescie na krotkich odcinkach w SUV-ie z automatem to duzo to ja nie mam pytan ;l

Malutki splash z manualem w tych warunkach nie chce zejsc ponizej 8l,v50 tez w manualu  to 10-11l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Adekwatnie do osiągów? 

Auta nie palą adekwatnie do osiągów tylko adekwatnie do masy i swoich gabarytów. Cudów nie ma... 

A KIA do tego nie jedzie. Niby 160KM a do 100 ma powyżej 10s. Moje Yeti też 160KM miało 8,5 i paliło mniej przy tym niż Sportage.

 

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta nie palą adekwatnie do osiągów tylko adekwatnie do masy i swoich gabarytów. Cudów nie ma... 

A KIA do tego nie jedzie. Niby 160KM a do 100 ma powyżej 10s. Moje Yeti też 160KM miało 8,5 i paliło mniej przy tym niż Sportage.

 

Krawiec

Ale to nie były moje słowa ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta nie palą adekwatnie do osiągów tylko adekwatnie do masy i swoich gabarytów. Cudów nie ma... 

A KIA do tego nie jedzie. Niby 160KM a do 100 ma powyżej 10s. Moje Yeti też 160KM miało 8,5 i paliło mniej przy tym niż Sportage.

 

Krawiec

 

Ale mam Kie i Forka. Forek ma 4x4, stary automat i aerodynamikę kiosku ruchu. Jednak jeździ dużo lepiej i pali przy tym mniej od Sportage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijawszy że wygląda jak kupa.

Mnie trochę śmieszą te SUVy robione na siłę z małych aut - są nieproporcjonalnie wysokie w stosunku do swoich rozmiarów wzdłuż i wszerz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to przepraszam ile ma palić?

Tj napisałem adekwatnie do osiągów. Te auto ma mizerne przyspieszenie, a wcale nie jest cięzkie ani nie ma 4x4. Mój H6 palił podobnie a był znacznie większy cięższy i miał AWD.

 

Jezeli 10l w miescie na krotkich odcinkach w SUV-ie z automatem to duzo to ja nie mam pytan ;l

Malutki splash z manualem w tych warunkach nie chce zejsc ponizej 8l,v50 tez w manualu to 10-11l.

 

Pisałem o średnim spalaniu (w tym miasto), same miasto to 13l i więcej (małe miasto bez korków). Owe 10l udaje się uzyskać zaliczają dłuższą trasę i to na zwykłych drogach. Tata jeździ bardzo spokojnie, ciekaw jestem ile u mnie by to auto spaliło.

Auto nie jest ciężkie, bo waży niecałe 1400kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest lepsze w Oplu Mokka czy Kaszkaju? Nie jestem fanem Kii ale chyba widziałeś te auta na plakatach.

 

kaszkaj w obecnej budzie wygląda całkiem fajnie, IMO przyjemniejszy od sportage

auta porównywalne, nissan chyba droższy, pytanie czy 60kzł wystarczy na 2013r. ?

 

mazdy nie kupi w tym budżecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszkaj w obecnej budzie wygląda całkiem fajnie, IMO przyjemniejszy od sportage

auta porównywalne, nissan chyba droższy, pytanie czy 60kzł wystarczy na 2013r. ?

 

Z wyglądu może tak. Ale w środku wolę Sportage. Jest większy i fajniej wykończony. Do tego do Kaszkaja nie dawali 4x4.

Mazdy nie znam więc się nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wyglądu może tak. Ale w środku wolę Sportage. Jest większy i fajniej wykończony. Do tego do Kaszkaja nie dawali 4x4.

Mazdy nie znam więc się nie wypowiadam.

 

jak nie dawali jak takim jeździłem w poprzedniej i obecnej budzie ?

i to całkiem fajny napęd był - 2wd, 4wd auto, 4wd lock

na budowie mieliśmy kilka takich aut, do 200kkm nie sprawiały problemów, nawet diesle

 

sam patrze na kaszkaje, tylko w budżecie ok 40kzł 

jest to jednak dużo rozsądniejsze rozwiązanie niż forek (biorąc pod uwagę LPG)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dealer Opla proponował dla naszych pracowników (zakup prywatny) Mąki w wersji enjoy, metalik za 68 tys. brutto.

1.6 benzyna 5 biegów, dokładał czujniki. Cena chyba do przyjęcia 8-)

 

70kPLN za Corse bez silnika to wg mnie troche duzo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie dawali jak takim jeździłem w poprzedniej i obecnej budzie ?

i to całkiem fajny napęd był - 2wd, 4wd auto, 4wd lock

na budowie mieliśmy kilka takich aut, do 200kkm nie sprawiały problemów, nawet diesle

 

To z czymś pomyliłem. W każdym razie kolega przyjeżdża takim i w środku wolę Kie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwlaszcza Opel Mokka, przeciez to troche podniesiona Corsa :hehe:

Ale za 60 tys kupisz świeży model, a za 60 tys to kupisz starego sportage, który owszem na tle starych koreańców jest świetnym autem, ale na tle klasowych rywali nie jest już tak kolorowo. Do tego dostajesz takie sobie wnętrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest lepsze w Oplu Mokka czy Kaszkaju? Nie jestem fanem Kii ale chyba widziałeś te auta na plakatach.

Mokka byka tylko jednym z przykładów. Wsiądź do sportage i sam zobaczysz :)

Nowy kaszkai sprawia dużo lepsze wrażenie, pomimo tego, iż nie jestem fanem japońskich wnętrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Interesuje mnie zakup takiego auta czy warto czy lepiej poszukać auta innej marki w tej klasie (w gre wchodzi tylko silnik benzynowy), używane, budżet powiedzmy 60k

Za 65 tys kupisz sportage x silnikiem 1.6 z 2015 roku- są 3 ma otomoto.

Za 75 masz nowego sportage my 2016, który wreszcie ma spoko wnętrze.

Zobacz jeszcze forda kuga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mokka byka tylko jednym z przykładów. Wsiądź do sportage i sam zobaczysz :)

Nowy kaszkai sprawia dużo lepsze wrażenie, pomimo tego, iż nie jestem fanem japońskich wnętrz.

 

Mam cały czas do czynienia z nimi :)

Od Mokki to bym wolał Dacie. Przynajmniej nie wygląda jak pokemon.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy w firmie ix35 2.0 chyba 160km manual. Bardzo fajne auto. Cichy silnik, jak się wkręcił na obroty to jechał, ale szybka jazda tym autem była bez sensu. Fajnie się zachowywał przy niższych obrotach. O spalaniu koledzy już wspominali. No ale to wysokie, duże auto 4x4, więc nie będzie oszczędne.

O awaryjności się nie rozpisuję, bo miało 20000km, więc mało.

Ogólnie wg mnie fajne auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek. W grudniu będę brał nowego Sportage ale z silnikiem 1,6. Ujeżdżał ktoś z Was to auto z tym silnikiem, jak spalanie i dynamika? Silnika innego wziąć nie mogę. Teraz mam Qashqaia 1,2 i w grudniu mogę zamienić go na takiego samego Kaszana lub właśnie Sportage (lepiej wyposażonego od Q).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy w firmie ix35 2.0 chyba 160km manual. Bardzo fajne auto. Cichy silnik, jak się wkręcił na obroty to jechał, ale szybka jazda tym autem była bez sensu. Fajnie się zachowywał przy niższych obrotach. O spalaniu koledzy już wspominali. No ale to wysokie, duże auto 4x4, więc nie będzie oszczędne.

O awaryjności się nie rozpisuję, bo miało 20000km, więc mało.

Ogólnie wg mnie fajne auto. 

 

Właśnie jak się wkręcił na obroty to już nie było cicho. Nie jest to auto dobre do prędkości autostradowych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek. W grudniu będę brał nowego Sportage ale z silnikiem 1,6. Ujeżdżał ktoś z Was to auto z tym silnikiem, jak spalanie i dynamika? Silnika innego wziąć nie mogę. Teraz mam Qashqaia 1,2 i w grudniu mogę zamienić go na takiego samego Kaszana lub właśnie Sportage (lepiej wyposażonego od Q).

 

Obawiam sie, ze przesiadka na niedoladowane 1,6 to bedzie dramat w tym przypadku;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ale za 60 tys kupisz świeży model, a za 60 tys to kupisz starego sportage, który owszem na tle starych koreańców jest świetnym autem, ale na tle klasowych rywali nie jest już tak kolorowo. Do tego dostajesz takie sobie wnętrze.

co z nim nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam sie, ze przesiadka na niedoladowane 1,6 to bedzie dramat w tym przypadku;]

 

Ten doładowany Kasztan 1.2 115 KM to też nie jest demon prędkości. :) KIA chwali się, że ma coś około 130 kucy. W zasadzie fura na rok i znowu wymiana na coś innego :) Oby tylko koreaniec nie chlał paliwa jak szalony. Jutro z rana będę miał prezentacje aut w firmie to obmacam kijanke .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten doładowany Kasztan 1.2 115 KM to też nie jest demon prędkości. :) KIA chwali się, że ma coś około 130 kucy. W zasadzie fura na rok i znowu wymiana na coś innego :) Oby tylko koreaniec nie chlał paliwa jak szalony. Jutro z rana będę miał prezentacje aut w firmie to obmacam kijanke .

 

Napisz jakies porownanie jak bedziesz mial mozliwosc :):ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.