Skocz do zawartości

Jak negocjować cenę auta w salonie?


deltabox

Rekomendowane odpowiedzi

Ale ile powinien zapłacić za dobrze wyposażona wersję? Wiele kompaktów przekracza 100k i to nawet nie w wersjach hothatchowych

Ładniejszego i lepiej wykonanego Cee'da z tym samym wyposażeniem w dodatku lepiej działającym miał by za 61. Ale...  :phi:  ;] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że prawie 82 tysiaki za kompaktowe auto to IMHO przesada.

Też tak na początku myślałem. Ale pooglądałem, pomacałem, zobaczyłem co ma w środku i okazuje się, że to mocno wyrośnięty kompakt (462cm). Od mojej obecnej aveny jest mniejszy o 2.5cm, a od nowej avensis o 30cm. A że tak duże auto mi nie potrzebne to odpuściłem avensisa (zeszłorocznego) i za 20 tyś mniej kupiłem nową rolkę. Tym bardziej, że rolka i avensis mają ten sam rozstaw osi i w środku są mocno podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.6 w wersji L z pakietem business line za 61tysi?

Kila bedzie drozsza a gorsza. Wiem bo mialem ceeda i sluzbowa corolle przed FL. Dzien do nocy jesli chodzi o awaryjnosc. Na dodatek np takie grzanie lusterek bylo i  wtym i w tym ale tylko w toyocie dobrze dzialalo. Ja celuje w Corolle z automatem. Tu jest gorzej ale od czasu do czasu sa pol roczne po wypozyczalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kila bedzie drozsza a gorsza. Wiem bo mialem ceeda i sluzbowa corolle przed FL. Dzien do nocy jesli chodzi o awaryjnosc. Na dodatek np takie grzanie lusterek bylo i  wtym i w tym ale tylko w toyocie dobrze dzialalo. Ja celuje w Corolle z automatem. Tu jest gorzej ale od czasu do czasu sa pol roczne po wypozyczalni.

Szukaj w toyota.pewneauto.pl, tam są też z ekspozycji. Myślałem o automacie, ale jakoś tego cvt nie trawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyundai. Co do Opli - kompletnie nie leżą mi te samochody - bez względu na klasę. Nawet porównanie teoretycznych bliźniaków, tj. Antara vs Captiva Opel przegrywa u mnie z kretesem. Najnowsza Astra to totalna porażka itd.

A mamy tu kogoś od Opla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie bardzo podobne, zwłaszcza moment obrotowy sporo większy

180 km

Maksymalny moment obrotowy 249 Nm przy 1450-3500 obr/min

Maksymalny moment obrotowy 400 Nm przy 1750-3000 obr/min

W wersji z manualem 1.8 ma 320 Nm - odczujesz je bardziej niż 400 w TDi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że prawie 82 tysiaki za kompaktowe auto to IMHO przesada.

 

przesada bo? Ceny kompaktów zaczynaja się mniej więcej od 60 tys. pln, za 80 kupuje się już lepiej wyposażone wersje z lepszymi silnikami niż podstawowe, a za 100 już na wypasie. Takie są ceny. U wszystkich producentów podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przesada bo? Ceny kompaktów zaczynaja się mniej więcej od 60 tys. pln, za 80 kupuje się już lepiej wyposażone wersje z lepszymi silnikami niż podstawowe, a za 100 już na wypasie. Takie są ceny. U wszystkich producentów podobne

 

Za 87kPLN masz Astre 1,6T 200KM w najwyzszej wersji Elite, wiec pewnie zejdziesz do 80kPLN po rabacie.

Corolle z wolnossacym 1,6 130KM pozamiata pod kazdym wzgledem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 87kPLN masz Astre 1,6T 200KM w najwyzszej wersji Elite, wiec pewnie zejdziesz do 80kPLN po rabacie.

Corolle z wolnossacym 1,6 130KM pozamiata pod kazdym wzgledem ;]

 

 

 

miałem okazję niedawno jeździć nową corolla oraz konkurencją po lotnisku. Astra również tam była i wypadała zdecydowanie najgorzej w slalomie przy ok 100-110km/h. zachowanie nieprzewidywalne, duże przechyły nadwozia i dziwnie działający ESP. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem okazję niedawno jeździć nową corolla oraz konkurencją po lotnisku. Astra również tam była i wypadała zdecydowanie najgorzej w slalomie przy ok 100-110km/h. zachowanie nieprzewidywalne, duże przechyły nadwozia i dziwnie działający ESP. 

 

Biorac pod uwage, ze probujesz "wciskac" Toyote w kazdym watku zakupowym to nie jestes zbyt wiarygodny ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 87kPLN masz Astre 1,6T 200KM w najwyzszej wersji Elite, wiec pewnie zejdziesz do 80kPLN po rabacie.

Corolle z wolnossacym 1,6 130KM pozamiata pod kazdym wzgledem ;]

 

owszem, Astra jest wyceniona całkiem fajnie na tle konkurencji. Ale zapewne ta cena z czegoś wynika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem, Astra jest wyceniona całkiem fajnie na tle konkurencji. Ale zapewne ta cena z czegoś wynika...

Nie ma Cruza wiec sam nie wiem nie ma taniej marki w GM. Osobiscie nie siedzialem w srodku ale z zewnatrz wyglada bardzo ladnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage, ze probujesz "wciskac" Toyote w kazdym watku zakupowym to nie jestes zbyt wiarygodny ;]

 

 

być może  :oki:

co ciekawe Toyota jako taka nie boi się takich porównań i organizuje od jakiegoś czasu takie pojeżdzawki dla dużych klientów flotowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 87kPLN masz Astre 1,6T 200KM w najwyzszej wersji Elite, wiec pewnie zejdziesz do 80kPLN po rabacie.

Corolle z wolnossacym 1,6 130KM pozamiata pod kazdym wzgledem ;]

 

W moim przypadku nie chce turbo i nie chce opla, zatem astra nie ma szans.

Chciałem toyotę i tyle. Wybór był jedynie między avensis i corollą, po przemyśleniach wygrała corolla.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już poszedłem. W przyszłym tygodniu odbieram nową corolkę. Cena katalogowa za ten model z zamówionymi dodatkami 89 czy 90 tyś, przelew mam zrobić na 81.500

To 89 czy 90? Bo jeśli 89 to jakaś tych 10% w drzwiach nie widzę, ale jeśli nawet to rozumiem, ze wyrwałeś i to po boju wręcz? Bo chyba biłeś się do końca, czy machnąłeś ręką na te kilka dodatkowych patyków?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 89 czy 90? Bo jeśli 89 to jakaś tych 10% w drzwiach nie widzę, ale jeśli nawet to rozumiem, ze wyrwałeś i to po boju wręcz? Bo chyba biłeś się do końca, czy machnąłeś ręką na te kilka dodatkowych patyków?

Samochód po podliczeniu dodatków kosztował 89550, właśnie zrobiłem przelew na 81500. Dziś przyjechał z centralnego parkingu, jutro montują mu alarm, w środę lub w czwartek po niego jadę.

"Bój do końca" polegał na "Dzień dobry, chce kupić corollę 1.6 w wersji comfort z pakietem tech i z nawigacją, w kolorze takim jak moja obecna avensis, oooo tam stoi. Ile muszę zapłacić i kiedy będzie do odbioru."

 

Tak, skłamałem, nie 10% a 9%. Może jak bym powalczył jak tygrys było by pełne 10%.

Na otarcie łez zamówiłem jeszcze u nich koła zimowe w cenie 300zł taniej niż bym skompletował na allegro.

Edytowane przez Toost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.