Skocz do zawartości

Dlaczego nie diesel do miasta ?


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi

Clio 99 rok. Klima,wspomaganie, elektr i podgrzewane lusterka, szyby też bez korb, abs, komputer pokładowy, szyberdach elektryczny, 4 poduszki, centralny zamek z pilota, przyciemniane tylne szyby itp. Grama rdzy nie ma, zawieszenie nie wytluczone, hamulce ok, silnik też ok. Wizualnie jak na swoje lata 5+ Cena też bardzo przystępna była. Zbiera się bardzo ładnie jak na automat czyli nic z tych 90KM nie zgubił przez te lata. Na trasie przy 90 kmh ma 2 tys obr co przekłada się na spalanie z piątką z przodu a w mieście niech pali nawet 10~11 litrów na te 2~3 tys km rocznie na bardzo krótkim trasy dzienne idealne auto.

A co lepsze diesel czy benzyna pewnie spory będą trwały przez kolejne 100 postów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz blisko kosztow jakiejs taniej taksowki :-) z abo na caly rok

Ja miałem dla żony drugie autko póki nie zaczęło rdzewieć.

Sprzedałem i teraz, gdy naprawę potrzebuje, a mnie nie ma, wzywa TAXI - myślę, że taniej wychodzi :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba juz blisko kosztow jakiejs taniej taksowki :-) z abo na caly rok

Pewnie tak - choc przy takich przebiegach to w sumie nieistotne ile pali - mam znajomego który na działce ma stara 660 ? ( nie jestem w 100% pewny modelu) traktuje go jak przedtem UAZa (który rozleciał sie ze starosci)  - robi rocznie ok 500 -600km - mysle ze jest to zupełnie obojetne czy pali mu 20 litrów czy 30 litrów na 100 km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znasz przelozenia skrzyni? Dla mnie liczy sie to, ze w praktyce moja dupohamownia mowi co jedzie, a co nie.

To jest moment obrotowy tej vectry 2.8 v6 turbo...

330nm od 1800rpm.

Nadal nie doczekalem sie odpowiedzi gdzie sa takie doladowane silniki w cywilnych samochodach. 6cylindrowych turbodiesli jest sporo, a benzyn? Sila rzeczy musisz to przyrownywac do wolnossaka, bo w praktyce na naszych drogach takich silnikow prawie nie ma.

Nie rozumiem co ma na celu dodawanie tutaj 350konnego stwora z kompresorem? Rownie dobrze mozesz to porownac do jakiegos 350konnego diesla, ktory ma z 800nm, tylko co z tego wynika?

 

Vectr 2.8 V6T to tak mało było? OPC zgoda, ale cywilnych było sporo to jedno.

 

Do tego niech będzie W210 320CDI (czyli silnik z Turbo!) vs. Omega B 3.0 V6 (bo to jest odpowiednik Opla dla W210) - w automacie osiągi zbliżone, jak nie identyczne (różnica rzędu 0.2s 0-100km/h). Przewaga diesla poza spalaniem to...?

Potwierdzenie: http://www.zeperfs.com/en/duel498-789.htm

Nawet na elastyczności nie bardzo Merc wygrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uśmiałem się do łez. . z ta taxą.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Nie smiej sie   :)   tylko przelicz koszty auta i koszt pieniadza na zakup auta. W szczegolnosci jak auto nie potrzebne codziennie to Icar moglby dac rade.

Edytowane przez gregoryj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie smiej sie :) tylko przelicz koszty auta i koszt pieniadza na zakup auta. W szczegolnosci jak auto nie potrzebne codziennie to Icar moglby dac rade.

Robiąc 3 tys km rocznie koszty taksówki to jakieś 7 tys i nijak się ma do kosztów użytkowania samochodu. A druga sprawa nie kupowac samochodu tylko jeździć taksówką ? Przeczytaj sobie to co napisałeś na głos kilka razy i się zastanów. Bez urazy ale takiego idiotyzmu dawno nie słyszałem Nawet jakbym miał wytłumaczyć dlaczego nie taryfa to chyba nie wiedziałbym od czego mam zacząć.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gokart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc 3 tys km rocznie koszty taksówki to jakieś 7 tys i nijak się ma do kosztów użytkowania samochodu. A druga sprawa nie kupowac samochodu tylko jeździć taksówką ? Przeczytaj sobie to co napisałeś na głos kilka razy i się zastanów. Bez urazy ale takiego idiotyzmu dawno nie słyszałem Nawet jakbym miał wytłumaczyć dlaczego nie taryfa to chyba nie wiedziałbym od czego mam zacząć.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Mógłbyś zacząć od tego, że auto stoi i czeka pod domem, a taksówka podjedzie nie wiadomo kiedy.

Edytowane przez Pietro_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc 3 tys km rocznie koszty taksówki to jakieś 7 tys i nijak się ma do kosztów użytkowania samochodu. A druga sprawa nie kupowac samochodu tylko jeździć taksówką ? Przeczytaj sobie to co napisałeś na głos kilka razy i się zastanów. Bez urazy ale takiego idiotyzmu dawno nie słyszałem Nawet jakbym miał wytłumaczyć dlaczego nie taryfa to chyba nie wiedziałbym od czego mam zacząć.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Jak nijak? Policz dokładnie, razem z kosztem parkowania w mieście. Dodatkowo taksówką w wiele miejsc dojedziesz dużo szybciej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taxi można umówić na konkretną godzinę.

Hehehe. Pare lat temu we Wrocławiu był remont Skłodowskiej. Masakryczne korki w tej części miasta. Potrzebowałem taksówki bo się auto wysralo - zamawiając usłyszałem ze nie gwarantują czasu dojazdu, a w ogóle to może zadzwonię gdzieś indziej bo raczej nikt po mnie nie podjedzie. Ostatecznie sąsiad uzyczyl auta. W korku wystałem swoje. Ale wyjechałem wcześniej i spokojnie odwiozłem paczkę na czas.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie w godzinach szczytu taksówki są praktycznie niedostępne. "Brak wolnych taksówek" i tyle, radź sobie jak chcesz.

 

Nie tylko w godzinach szczytu. Jak masz pecha i jesteś w miejscu do którego im się nie chce jeździć to też nie zamówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zacząć od tego, że auto stoi i czeka pod domem, a taksówka podjedzie nie wiadomo kiedy.

Słuszna uwaga ale jedna z wielu. Mógłbym wymienić powodów i sytuacji myślę że przynajmniej setkę z życia wzięte gdzie taksówka zamiast samochodu to złe rozwiązanie chyba dla 95 procent obywateli.

Jak nijak? Policz dokładnie, razem z kosztem parkowania w mieście. Dodatkowo taksówką w wiele miejsc dojedziesz dużo szybciej.

Nie chce mi się jego liczyć bo jest to poroniony pomysł ale zaznaczam ze mówię o swoim przypadku i potrzebach transportowych żony.

A jak to sobie wyobrażasz? Pytam z ciekawości? Taksówką będzie na nią czekała pod sklepem jednym drugim trzecim? Czy ma co chwile dzwonić po następną? A co z dzieckiem kilkuletnim będzie fotelik w każdej taksówce? Mógłbym tutaj mnożyć przykłady.

Nie schodzi mi uśmiech z twarzy widząc jak trwasz przy swoim :-P. TAKSÓWKA ODPADA OK?

W Krakowie w godzinach szczytu taksówki są praktycznie niedostępne. "Brak wolnych taksówek" i tyle, radź sobie jak chcesz.

W Bydgoszczy jest podobnie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gokart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to sobie wyobrażasz? Pytam z ciekawości? Taksówką będzie na nią czekała pod sklepem jednym drugim trzecim? Czy ma co chwile dzwonić po następną? A co z dzieckiem kilkuletnim będzie fotelik w każdej taksówce? Mógłbym tutaj mnożyć przykłady.

Nie muszę sobie niczego wyobrażać. Moja żona bardzo często z Lidla wraca taksówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc 3 tys km rocznie koszty taksówki to jakieś 7 tys i nijak się ma do kosztów użytkowania samochodu.

 

Policz sobie wszystko lacznie z utrata wartosci, bo mozna sie zdziwic ;]

Mnie wychodzi ok 13-14kPLN rocznie, a to tylko 10+ letni kompakt.

Natomiast zgadzam sie, ze taxi raczej nie jest alternatywa dla auta, chyba ze drugiego w rodzinie, ktore wiecej stoi niz jezdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszę sobie niczego wyobrażać. Moja żona bardzo często z Lidla wraca taksówką.

No ok niech będzie już tą taksówka. Widzę znasz nasz tryb życia lepiej niż my. Wraca z Lidla hmm no jakbym miał wracać tylko z Lidla czy zabki pewnie też bym robił podobnie.

Policz sobie wszystko lacznie z utrata wartosci, bo mozna sie zdziwic ;]

Mnie wychodzi ok 13-14kPLN rocznie, a to tylko 10+ letni kompakt.

Natomiast zgadzam sie, ze taxi raczej nie jest alternatywa dla auta, chyba ze drugiego w rodzinie, ktore wiecej stoi niz jezdzi.

Cokolwiek bierzesz bierz pół a tak poważnie to po pierwsze ile tyś ci wszytko?.

Auto ma 17 lat to raz jest warte teraz 4.5 tys zł więc stracę na nim przez 3 lata pewnie polowe z tego skąd ta twoja kwota nie wiem.

Auto jest drugie w rodzinie i jeździ codziennie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Gokart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.