Skocz do zawartości

Dziwna przypadłość nowego samochodu


Gokart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zanim doprowadzę nowo zakupione do porządku trochę będę zasiegał języka.

Pacjent Clio 99 rok 1.6 90KM automat.

No więc kupiłem auto z połową baku i wracałem nim do domu przez 150km nic się nie działo płynnie się jechało żadnych podejrzanych zachować komputer wskazał na tym dystansie 5.8 litra więc ok.

Jak wskazówka od paliwa spadła w okolice czerwonego pola myślę że wtedy było około 10 litrów paliwa podczas stałej prędkości zaczął żabkowac lekko szarpać jakby się nagle zdejmowalo nogę z gazu i szybko dodawało. Parę razy szarpneło i ustało. Na drugi dzień też kilka żabek samochód wykonał. Wczoraj jechałem już na rezerwie tzn rezerwa się nie zapaliła choć wskazówka była już wyraźnie na czerwonym polu i nie dało się jechać szarpał cały czas jakby ktoś mu odcinal dopływ paliwa. Więc dzisiaj rano zatankowalem 20 litrów i z moich obserwacji wynika że wczoraj miałem góra 3 litry może 4 paliwa.

Dzisiaj przyjechałem 15 kilometrów i żadnego szarpania jakby nic się wczoraj nie wydarzyło.

Zauważyłem też że jak stoję i mam skrzynię na D ma tylko 500~550 obr jak włączę na P jest troszkę więcej 600 obr na jałowym co wydaje mi się za niskie.

Nawet to że przy 4 biegach mam przy 90 kmh dopiero 2 tys obr. Nie wiem czy obroty na jałowym mają coś wspólnego z obrotami na poszczególnych biegach.

Więc o o co chodzi z tym szarpaniem

Kiedy się włącza rezerwa? Dodam że kontrolka zapala się przy odpalaniu auta.

I co z obrotami nie za niskie? Podłączenie pod kompa coś mi wyjaśni w kwestiach szarpania i niskich obrotów.

Dziękuję.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zanim doprowadzę nowo zakupione do porządku trochę będę zasiegał języka.

Pacjent Clio 99 rok 1.6 90KM automat.

No więc kupiłem auto z połową baku i wracałem nim do domu przez 150km nic się nie działo płynnie się jechało żadnych podejrzanych zachować komputer wskazał na tym dystansie 5.8 litra więc ok.

Jak wskazówka od paliwa spadła w okolice czerwonego pola myślę że wtedy było około 10 litrów paliwa podczas stałej prędkości zaczął żabkowac lekko szarpać jakby się nagle zdejmowalo nogę z gazu i szybko dodawało. Parę razy szarpneło i ustało. Na drugi dzień też kilka żabek samochód wykonał. Wczoraj jechałem już na rezerwie tzn rezerwa się nie zapaliła choć wskazówka była już wyraźnie na czerwonym polu i nie dało się jechać szarpał cały czas jakby ktoś mu odcinal dopływ paliwa. Więc dzisiaj rano zatankowalem 20 litrów i z moich obserwacji wynika że wczoraj miałem góra 3 litry może 4 paliwa.

Dzisiaj przyjechałem 15 kilometrów i żadnego szarpania jakby nic się wczoraj nie wydarzyło.

Zauważyłem też że jak stoję i mam skrzynię na D ma tylko 500~550 obr jak włączę na P jest troszkę więcej 600 obr na jałowym co wydaje mi się za niskie.

Nawet to że przy 4 biegach mam przy 90 kmh dopiero 2 tys obr. Nie wiem czy obroty na jałowym mają coś wspólnego z obrotami na poszczególnych biegach.

Więc o o co chodzi z tym szarpaniem

Kiedy się włącza rezerwa? Dodam że kontrolka zapala się przy odpalaniu auta.

I co z obrotami nie za niskie? Podłączenie pod kompa coś mi wyjaśni w kwestiach szarpania i niskich obrotów.

Dziękuję.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

Możliwe jest, że ktoś przed sprzedażą rozbierał zegary i tuningował przebieg, następnie ich dobrze nie poskładał stąd błędne wskazania poziomu paliwa. Taką akcję miał mój szwagier w Sceniucu, ponadto w tych silnikach bardzo wrażliwe na wodę są cewki zapłonowe i nawet niewielkie zawilgocenie powodować może szarpanie itp. Sprawdź ile paliwa wchodzi do baku i jak zachowuje się wskaźnik w miarę jego ubywania, jeśli wykryjesz jakieś anomalie to albo uszkodzony jest czujnik w baku, albo wskaźnik na desce z naciskiem na ,,mało fachowe'' zabawy z zegarami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Leganzie wyminili raz pompe paliwa i okazalo sie, ze ta wymieniona jest ciutke mniejsz/krotksza od oryginalnej. Efekt byl taki, ze paliwo w baku jeszcze bylo a ja juz jechac nie moglem bo pompa nie siegala dna. Jak mi sie kontrolka zaswiecila to juz bylo praktycznie po ptokach.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w clio 1 mam trochę podobnie...jak zjade do rezerwy to ewidentnie jest tam ledwo co paliwa bo tankuje prawie tyle ile ma cały zbiornik ;)

i wiem, że u mnie ktoś zegary ściągał...

ale obroty to zależy...musisz się dowiedzieć ile powinien mieć normalnie na jałowym...

np. w corolli z silnikiem 4efe miał na jałowym właśnie ok. 600 obrotów...jakby miał automat to po przełączeniu na któryś bieg pewnie by trochę spadły jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Leganzie wyminili raz pompe paliwa i okazalo sie, ze ta wymieniona jest ciutke mniejsz/krotksza od oryginalnej

 

Dokładnie tę samą przyczynę miałem, z tą jednakże różnicą, że pompę (chiński zamiennik) sam sobie wymieniałem.

Edytowane przez Ogion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę jestem umówiony z mechanikiem na przyszłych tydzień, podłącze auto pod komputer a później będziemy się zastanawiać skąd te objawy. Do tego czasu jeszcze trochę pojeżdżę i zobaczymy jak będzie się dalej zachowywał.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@pepcio

 

ale tam zegara nie trzeba rozbierać, żeby licznik cofnąć :skromny:  

wystarczy, że ktoś musiał nagrzewnicę wymieniać i już zegary trzeba ściągać. Będzie to dopiero widać na śrubach które przykryte są górną częścią deski rozdzielczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@pepcio

 

ale tam zegara nie trzeba rozbierać, żeby licznik cofnąć :skromny:  

wystarczy, że ktoś musiał nagrzewnicę wymieniać i już zegary trzeba ściągać. Będzie to dopiero widać na śrubach które przykryte są górną częścią deski rozdzielczej

 

Do wymiany żarówki podświetlenia już nie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.