Skocz do zawartości

Dlaczego używane samochody tak trzymają cenę?


Hubert_

Rekomendowane odpowiedzi

a co powiesz na to, że używki z wiekiem drożeją...

celowo nie podam auta ale...

 

dwa lata temu kupiliśmy auto ściągane z niemiec, rocznik 2008 za niecałe 8 tys zł....

 

obecnie identyczne auto (rocznik, model, wyposażenie) taniej jak za 10 się nie kupi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fenix8 napisał:

a co powiesz na to, że używki z wiekiem drożeją...

celowo nie podam auta ale...

 

dwa lata temu kupiliśmy auto ściągane z niemiec, rocznik 2008 za niecałe 8 tys zł....

 

obecnie identyczne auto (rocznik, model, wyposażenie) taniej jak za 10 się nie kupi

Pewnie jakieś pierdzikółko na b1 albo karte motorowerową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał:

 

To jest taki wynalazek, ze raczej trudno mowic o jakichkolwiek cenach rynkowych ;]

 

wynalazek.... ja Cię proszę :P

 

łatwiej do niego o części niż byś się spodziewał... zresztą nie o tym wątek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawne i nie stare drożeją bo mechanicy sobie zaczęli liczyć. Za 10 letnie seicento ludzie krzyczą po 7-8tys. Za pande od 10 wzwyż. Więc się nie dziwię że kompakty stoją po 15 w górę. Co ciekawe wydumki też teraz drogie. 10 letni jeep gc 10 lat temu kupowałes za 20 a teraz bez 50 nie podchodz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu żaden z was nie zauważył ze jakies 8 lat temu nasza złotówka była sporo więcej warta że ze CHF płaciliśmy 2 złocisze euro coś po 3.4 i za dolara podobnie. Nasze pieniądze stały sie mniej warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojej, Lancera sprzedalem za tanio bo 11tys za 2007r. I byl jednym z najdrozszych na otomoto o ile nie najdrozszym.

 

Fakt ze auto brzydkie, niewypasione (po mitsubisiowemu tzn. jest wszystko co trzeba np. 4 x el szyby, tylny podlokietnik, regulowana tylna kanapa ale zero bajerow typu ESP czy nawet komp. pokladowy) za to wygodne, ekonomiczne i totalnie bezproblemowe. Ale ludzie nie tego teraz szukaja najwyrazniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, alastair napisał:

ojej, Lancera sprzedalem za tanio bo 11tys za 2007r. I byl jednym z najdrozszych na otomoto o ile nie najdrozszym.

 

Fakt ze auto brzydkie, niewypasione (po mitsubisiowemu tzn. jest wszystko co trzeba np. 4 x el szyby, tylny podlokietnik, regulowana tylna kanapa ale zero bajerow typu ESP czy nawet komp. pokladowy) za to wygodne, ekonomiczne i totalnie bezproblemowe. Ale ludzie nie tego teraz szukaja najwyrazniej

chyba właśnie takie brzydactwa łatwo kupić tanio, co ciekawe, nawet logany mocno trzymają cenę, koło 11-12 klocków ludzie chcą za 10 latki które kosztowały 35 w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, bielaPL napisał:

Sprawne i nie stare drożeją bo mechanicy sobie zaczęli liczyć. Za 10 letnie seicento ludzie krzyczą po 7-8tys. Za pande od 10 wzwyż. Więc się nie dziwię że kompakty stoją po 15 w górę. Co ciekawe wydumki też teraz drogie. 10 letni jeep gc 10 lat temu kupowałes za 20 a teraz bez 50 nie podchodz.

 

Dokladnie, rodzinne seicento 0,9 15 letnie, mechanicznie bez zarzutu, juz z lekko rdzewiejacym spodem (ale bez tragedii, bez bolu na 2-3 lata) poszlo szybko za 2,5 tys, kiedy ja moglem go wziasc w ramach pierwokupu za 1,5 i nie chcialem (:facepalm:), bo lekko nie rozumie jak seicento moze kosztowac 2,5k pln kiedy troche starszego accorda moglem kupic za 3,5 tys a to niebo a ziemia i .... jeszcze dlugo dlugo nic.

 

Z innej paki, kiedys (7-8 lat temu) Audi A4 7-letnie w dizlu kosztowalo srednio 35 tysi, teraz widze raczej srednio 45 tyysi. Glupi Qashqai okolo 7 letni kosztuje 40 tysi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gregoryj napisał:

Glupi Qashqai okolo 7 letni kosztuje 40 tysi

 

kaszkaj to ma w ogóle ceny z kosmosu :hmm:

przymierzałem się do tego auta, ale w tej samej cenie można kupić x3, czy coś z japońców

a np tucson jest sporo tańszy - przy 10latku ok 10kzł (bliźniacza sportage już bliżej kaszkaja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Koonrad napisał:

a np tucson jest sporo tańszy - przy 10latku ok 10kzł (bliźniacza sportage już bliżej kaszkaja)

 

Bo to staroc I w dodatku paskudny ;]

Zobacz sobie na ceny IX35 czy nowego Sportage ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, gregoryj napisał:

Z innej paki, kiedys (7-8 lat temu) Audi A4 7-letnie w dizlu kosztowalo srednio 35 tysi, teraz widze raczej srednio 45 tyysi. Glupi Qashqai okolo 7 letni kosztuje 40 tysi

Tylko że to pierwsze Audi to ma rodowód z przełomu wieku,to drugie to zupełnie inne konstrukcyjnie/wymiarowo/silnikowo auto.I nie da się ich w sumie porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wlad napisał:

Tylko że to pierwsze Audi to ma rodowód z przełomu wieku,to drugie to zupełnie inne konstrukcyjnie/wymiarowo/silnikowo auto.I nie da się ich w sumie porównać.

 

Nie wiem, ale dla mnie to bez roznicy. 7 letnie auto to 7 letnie auto. Wiadomo ze roznice sa, ale wypas 8 lat temu w Audi A4 B6 (7 letnim) jest porownywalny do wypasu 7 letniego auta teraz. Koszty produkcji auta mysle ze sie nie zmienily a raczej przy dzisiejszej kreatywnosci ksiegowych to raczej zmniejszyly.

 

Roznica w cenie dochodzi do 30% a inflacji bylo raptem 10-13% w przeciagu ostatnich 7-8 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, gregoryj napisał:

 

Nie wiem, ale dla mnie to bez roznicy. 7 letnie auto to 7 letnie auto. Wiadomo ze roznice sa, ale wypas 8 lat temu w Audi A4 B6 (7 letnim) jest porownywalny do wypasu 7 letniego auta teraz. Koszty produkcji auta mysle ze sie nie zmienily a raczej przy dzisiejszej kreatywnosci ksiegowych to raczej zmniejszyly.

 

Roznica w cenie dochodzi do 30% a inflacji bylo raptem 10-13% w przeciagu ostatnich 7-8 lat

 

A srednie zarobki o ile wzrosly przez ostatnie 7-8 lat w PL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

 

Bo to staroc I w dodatku paskudny ;]

Zobacz sobie na ceny IX35 czy nowego Sportage ;)

 

kaszkaj 2006r, kiła/hultaj 2004r. 

taka wielka różnica ?

z tego co pamiętam to technicznie są zbliżone (szukałem 4x4, noPB)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, gregoryj napisał:

 

Nie wiem, ale dla mnie to bez roznicy. 7 letnie auto to 7 letnie auto. Wiadomo ze roznice sa, ale wypas 8 lat temu w Audi A4 B6 (7 letnim) jest porownywalny do wypasu 7 letniego auta teraz. Koszty produkcji auta mysle ze sie nie zmienily a raczej przy dzisiejszej kreatywnosci ksiegowych to raczej zmniejszyly.

 

 

Raczysz żartować;]

Miałem standardowe A4 B6 i tam nie było nic.Kolega do niedawna miał B8 w takiej samej wersji i miał m.in.tempomat,tylne szyby elektryczne,automatyczne wycieraczki,3-strefową klimę.Nie wspominam tu nawet o ilości poduszek .Więc różnica jest spora-mówię cały czas o wersji praktycznie podstawowej,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, wlad napisał:

Raczysz żartować;]

Miałem standardowe A4 B6 i tam nie było nic.Kolega do niedawna miał B8 w takiej samej wersji i miał m.in.tempomat,tylne szyby elektryczne,automatyczne wycieraczki,3-strefową klimę.Nie wspominam tu nawet o ilości poduszek .Więc różnica jest spora-mówię cały czas o wersji praktycznie podstawowej,

 

 

Ty porownujesz bezwzglednie (nie biorac pod uwage jaki jest sredni wypas samochodu w danym roku) a ja wzglednie, czyli biorac pod uwage to ze przez te 7-8 lat standard wyposazenia tzw podstawowy tez sie zmienil.

To wszystko na jedna cene wychodzi, bo stare wyposazenie  jest tansze dla producenta i dorzucaja troche nowych bajerow ale koszt auta nie staje sie wyzszy. Wiadomo ze model modelowi nie rowny, ale tak generalizujac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.