Skocz do zawartości

Odswiezenie/zmiekczenie skorzanych foteli


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

mydło do skór i potem kilka sesji z tłuszczem do skór licowych. Nic innego Ci tak skóry nie odżywi i nie zmiękczy.

Proces jest dość czasochłonny, szczególnie pierwsza sesja z mydłem i wymaga ładnej pogody, ale efekty są bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ozarek napisał:

i zaniedbaną, wysuszoną skórę pociągniętą jakimiś nabłyszczaczami to wyciągnie?

 

Czy aż tak zaniedbaną to nie wiem, ja przypuszczam, że w Lagunie przez 8 lat nikt skóry nie czyścił żadnymi specjalnymi specyfikami dopiero ja zacząłem i powiem, że wygląda ona bardzo ładnie. Możesz kiedyś podjechać na Osiedle i pooglądasz - ja stosuje środek 4-5x na rok i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ozarek napisał:

i zaniedbaną, wysuszoną skórę pociągniętą jakimiś nabłyszczaczami to wyciągnie?

 

Bardzo ładnie zmiękcza.

Natomiast jak masz jasną skórę, mocno zabrudzoną to ja już nie mam siły się z tym bawić i jadę do Vodoo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, slawek_l_83 napisał:

Czy aż tak zaniedbaną to nie wiem, ja przypuszczam, że w Lagunie przez 8 lat nikt skóry nie czyścił żadnymi specjalnymi specyfikami dopiero ja zacząłem i powiem, że wygląda ona bardzo ładnie. Możesz kiedyś podjechać na Osiedle i pooglądasz - ja stosuje środek 4-5x na rok i jestem zadowolony.

jak będę miał na czym to potestuję kiedyś. W Forku mam stary dobry, gruby welur ;)

9 minut temu, Vadero napisał:

Natomiast jak masz jasną skórę, mocno zabrudzoną to ja już nie mam siły się z tym bawić i jadę do Vodoo ;]

leń ;] ale po czyszczeniu kiedyś skóry zestawem mydło + tłuszcz wiem co to znaczy ;) niemniej efekt jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ozarek napisał:

jak będę miał na czym to potestuję kiedyś. W Forku mam stary dobry, gruby welur ;)

 

Welur mam po środku stołków na bokach skóra - wg mnie lepsze rozwiązanie na zimę i lato niż pełna skóra :)

Chodź musiałbym na dłużej pojeździć autem w pełnej skórze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, slawek_l_83 napisał:

Welur mam po środku stołków na bokach skóra - wg mnie lepsze rozwiązanie na zimę i lato niż pełna skóra :)

Chodź musiałbym na dłużej pojeździć autem w pełnej skórze.

w Lancii miałem taką kombinację i jest to zdecydowanie lepsze niż pełna skóra niewentylowana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Tenzi Leder Clean a później Leder Care. Z działania jestem zadowolony, clean czyści dobrze, nawet ślady z jeansów. Care zabezpiecza. Dodatkowo preparaty nie są drogie a opakowania starczą długo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz powiedzcie mi co zrobić żeby skóra na kierownicy i siedzeniach nie była taka świecąca? Czy jest coś co nada jej taki ładny, matowy, miękki wygląd?

 

Nie znoszę takiej wyślizganej skóry na siedzeniach i kierownicy. Obrzydliwie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Azbest napisał:

To teraz powiedzcie mi co zrobić żeby skóra na kierownicy i siedzeniach nie była taka świecąca? Czy jest coś co nada jej taki ładny, matowy, miękki wygląd?

 

Nie znoszę takiej wyślizganej skóry na siedzeniach i kierownicy. Obrzydliwie to wygląda.

 

Mam i polecam http://allegro.pl/gliptone-gt11-gt12-zestaw-do-czyszczenia-skory-i6375591441.html

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Azbest napisał:

To teraz powiedzcie mi co zrobić żeby skóra na kierownicy i siedzeniach nie była taka świecąca? Czy jest coś co nada jej taki ładny, matowy, miękki wygląd?

Pewnie wystarczy porządnie wyczyścić i zabezpieczyć. Ale uwaga, część preparatów do pielęgnacji skór też nabłyszcza i trzeba kupić odpowiedni. Ja nawet nie przypuszczałem, że skóra po czyszczeniu będzie tak dobrze wyglądać, a była brudna i błyszcząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Azbest napisał:

To teraz powiedzcie mi co zrobić żeby skóra na kierownicy i siedzeniach nie była taka świecąca? Czy jest coś co nada jej taki ładny, matowy, miękki wygląd?

 

Nie znoszę takiej wyślizganej skóry na siedzeniach i kierownicy. Obrzydliwie to wygląda.

 

a na to jest powiem ci taki środek prawie w każdym markecie dostępny - takie żólte, wyglada jak rozwodniony wosk, wali jak pasta do butów - świetnie matowi i dość dobrze czyści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu. Co myslicie o srodku z Ikei "ABSORB - Środek do pielęgnacji skóry". Ja tego uzywalem do tapicerki skorzanej w Lagunie i w obecnym Superbie. Dla mnie efekt byl ok, wiec nie probowalem nic innego. Jest to ok, czy robie duza krzywde mojej tapicerce? 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.