Skocz do zawartości

Środek do polerowania reflektorów


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, bergerac napisał:

Myślicie, że to coś warte?
 
 
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Podobno dobra jest pasta polerska do instrumentow dętych blaszanych.

Napaćkane telefonem
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne polerowanie. Szlif papierami 800->2000, a na koniec lakier z utwardzaczem w kilku warstwach. Potem delikatna polerka "skórki pomarańczy". I spokój na dłuższy czas.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bergerac napisał:

 

Myślicie, że to coś warte?

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

 

Już pisałem, że ja zrobiłem zestawem Turtle Wax i efekt mnie zadowolił w 100%, jak na poniesione koszty.

 

 

lampy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bergerac napisał:

nieźle wygląda :ok: Jak z trwałością ?

 

Na razie minęły 2 miesiące, ale nie widać oznak żółknięcia czy blaknięcia. Moim zdaniem za 60zł to warto spróbować. Warto dodać, że moja lampa była robiona rok wcześniej u profesjonalisty po 100zł/szt i widać jak po tym czasie wyglądała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekty mogą być różne, np wczoraj w mondeo brata przepolarowałem bardzo zmatowiałe lampy. Zajeło mi to z 5-7 minut na lampe i wygladają jak nowe. W moim mondeo polerka zajęła z 10 minut na lampe i równiez wyglądają nieźle ale po odpaleniu światła widać juz mikropekniecia na kloszu - nie do spolerowania ale klosz nie jest już matowy.

Materiały - pasta K2 Tempo/turbo za 6zł i 2 stare koszulki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tomx1 napisał:

Efekty mogą być różne, np wczoraj w mondeo brata przepolarowałem bardzo zmatowiałe lampy. Zajeło mi to z 5-7 minut na lampe i wygladają jak nowe. W moim mondeo polerka zajęła z 10 minut na lampe i równiez wyglądają nieźle ale po odpaleniu światła widać juz mikropekniecia na kloszu - nie do spolerowania ale klosz nie jest już matowy.

Materiały - pasta K2 Tempo/turbo za 6zł i 2 stare koszulki :)

 

A widzisz. Ja po samej polerce też miałem widoczne mikropęknięcia. Dopiero zaoranie lamp papierami wodnymi gradacji 800->2000 i polakierowanie, udowodniło mi, że spękania wcale nie były w poliwęglanie, lecz w starej warstwie ochronnej. I zniknęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znawców.

Mam problem z lampami w Lancii, bo wyglądają na zmęczone, są takie żółtawo - brazowe. Szczególnie po umyciu auta widać ich stan. Samo :szkło" nie wygląda na mega porysowane czy matowe. Lampy mają 10 lat.

Czy to kwestia jednak zmatowienia szkła czy coś w środku.

 

Tak to wygląda:

DSC03055.JPG.eb3b91018fab4b5646dfbaa7ad8ce8a9.JPG

DSC03056.JPG.92cb768cba22dd465ddf3758f80b029f.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.