Skocz do zawartości

Naprawa szyby czołowej


gorex

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem na długo wyczekiwany urlop i zdarzyło się......

 

Syf, budowa S7, ciężarówka z naprzeciwka, bum.....i mam gwiazdkę (z nieba).

 

Uszkodzenie ma nie więcej niż 5-6mm, ale chciałbym to naprawić zanim stanie się coś więcej.

 

Gdzie podjechać najlepiej, żeby nie oszukali i zrobili dobrze??

 

Mam też ubezpieczenie szyb, więc mógłbym "pójść na bogato", ale wymiana szyby w aucie, które ma 37tys. km. przebiegu jest moim zdaniem bez sensu jeśli da się to naprawić.

 

Widziałem też takie środki (DIY) w "telezakupach", ale wiem z doświadczenia, że takie rozwiązania to rzeźbienie w brązowym materiale i wolę, żeby to zrobił fachowiec.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cezh napisał:

Kiedyś (w zeszłym wieku chyba) robiłem w raszynie. Byłem zadowolony. No to pomoglem. :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 

 

Bardzo dziękuję za Raszyn, ale niestety istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że działa tam więcej niż jeden zakład od szyb.

 

A ponieważ kiedyś się pomyliłem o jeden numer domu i oddałem samochód do złodzieja zamiast do lakiernika to wolę być ostrożny :) .

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, gorex napisał:

Jechałem na długo wyczekiwany urlop i zdarzyło się......

 

Syf, budowa S7, ciężarówka z naprzeciwka, bum.....i mam gwiazdkę (z nieba).

 

Uszkodzenie ma nie więcej niż 5-6mm, ale chciałbym to naprawić zanim stanie się coś więcej.

 

Gdzie podjechać najlepiej, żeby nie oszukali i zrobili dobrze??

 

Mam też ubezpieczenie szyb, więc mógłbym "pójść na bogato", ale wymiana szyby w aucie, które ma 37tys. km. przebiegu jest moim zdaniem bez sensu jeśli da się to naprawić.

 

Widziałem też takie środki (DIY) w "telezakupach", ale wiem z doświadczenia, że takie rozwiązania to rzeźbienie w brązowym materiale i wolę, żeby to zrobił fachowiec.

 

 

 

Szukaj warsztatów sieciowych, np. NordGlass...

Masz kilka w Warszawie oraz w innych miastach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, gorex napisał:

Bardzo dziękuję za Raszyn, ale niestety istnieje niezerowe prawdopodobieństwo, że działa tam więcej niż jeden zakład od szyb.

NordGlass naprzeciwko Shell-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, gorex napisał:

Wielkie dzięki. Zaraz po powrocie udam się tam.

Tuż przy tym nowym wiadukcie, który ją ze wsi nazywam autostradą.

Robiłem tam kiedyś w X-trail-u.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, że jeśli masz czujnik oświetlenia - automatyczną zmianę świateł  mijania na długie to tym bardziej rozważ naprawę - zalanie żywica, czy też czym oni tam robią. 

Po wymianie czołówki u mnie czujniki zaczęły głupieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, gorex napisał:

Jechałem na długo wyczekiwany urlop i zdarzyło się......

 

Syf, budowa S7, ciężarówka z naprzeciwka, bum.....i mam gwiazdkę (z nieba).

 

Uszkodzenie ma nie więcej niż 5-6mm, ale chciałbym to naprawić zanim stanie się coś więcej.

 

Gdzie podjechać najlepiej, żeby nie oszukali i zrobili dobrze??

 

Mam też ubezpieczenie szyb, więc mógłbym "pójść na bogato", ale wymiana szyby w aucie, które ma 37tys. km. przebiegu jest moim zdaniem bez sensu jeśli da się to naprawić.

 

Widziałem też takie środki (DIY) w "telezakupach", ale wiem z doświadczenia, że takie rozwiązania to rzeźbienie w brązowym materiale i wolę, żeby to zrobił fachowiec.

 

 

 

Polecam SZYBEX na Postepu 2. Zaklej taśmą pęknięcie, żeby nie nałapało brudu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radze się pospieszyć z naprawą - przy obecnych różnicach temperatur (upał i np. polanie wodą/deszcz/spryskiwacz) może polecieć jakaś kreska po szybie. 

 

Ja zaniedbałem sprawę i mały uszczerbek (tak ok 2mm) .. i to jeszcze na czarnej krawędzi szyby skończył się wielkim pęknięciem i wymianą szyby w nowym outlanderze z przebiegiem 15kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.