Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Qashqai do gazu

Featured Replies

Napisano

witam

chciałbym zagazować qashqaia 1.6 115 KM z 2009 roku

zacząlem przegladac internet i przeczytalem ze jest w tym modelu jakis problem z katalizatorem

czy to dotyczy tego silnika

jaka instalacje zalozyc zeby uniknac pozniej problemów

kogo w okolicy poznania moglibyscie polecic- ostatnie pytanie dla mieszkancow wielkopolski

bardzo mi zalezy na braku klopotów

Napisano

Auto Format Maciej Wawrzyniak Cielimowo - na drodze pomiędzy Wrzesnią a Gnieznem.

 
AUTO FORMAT Maciej Wawrzyniak
Klonowa 1
62-220 Cielimowo
e-mail: [email protected]
Tel.: 61 425 96 07
  • 2 miesiące później...
Napisano

ostatnim autem nissan wmiare znoszacym gaz byla primera P11, kazdy kolejny to wiekszy dramat, 1,6 sa dosc idiotoodpornymi silnikami, ale strasznie wolne, gaz jeszcze go spowolni, zas z 2,0 jest masakra, lpg w nim to pewna smierc, najdluzej jaki widzialem pojezdził 30tys na lpg.

Napisano
Dnia 29.09.2017 o 23:01, Lookazz napisał:

ostatnim autem nissan wmiare znoszacym gaz byla primera P11, kazdy kolejny to wiekszy dramat, ...

 

W moim N16 1,5 16V lpg ma się dobrze, więc nie bardzo rozumiem gdzie ten dramat :hmm:

Napisano
22 godziny temu, Tomrad napisał:

 

W moim N16 1,5 16V lpg ma się dobrze, więc nie bardzo rozumiem gdzie ten dramat :hmm:

Kup 2.0 140KM i bacznie obserwuj głowicę, gniazda zaworów szczególnie. 

  • 1 miesiąc później...
Napisano

mam w QQ 1,6 od 3 miesięcy -6Tkm jak na razie bezproblemowo

LPGTECH  wtryski YETI - generalnie nie widzę różnicy w jeździe pomiędzy LPG a NOPB

dzisiejsze tankowanie - wyszło spalanie 7.9 - wcześniej praktycznie cały czas poniżej 9l/100km LPG

niestety wnęka koła mała (płytka) wiec zbiornik 34 L tylko wlew pod klapką bez przejściówki

na pewno regulacja zaworów będzie musiała być częściej / świece też na pewno częściej niż co 90kkm.

Na razie jestem zadowolony.

  • 5 tygodni później...
Napisano
Dnia 1.10.2017 o 17:41, Tomrad napisał:

 

W moim N16 1,5 16V lpg ma się dobrze, więc nie bardzo rozumiem gdzie ten dramat :hmm:

 

n16 i jego 1,5 to jeszcze jako takie motory - sam mialem takie auto (05r)

 

rozmowa dotyczy qashqaia :skromny:

  • 3 miesiące później...
Napisano
Dnia 24.07.2017 o 20:47, SAMIR napisał:

chciałbym zagazować qashqaia 1.6 115 KM z 2009 roku

Odkopuję temat.

Zgazowałeś?

Jeżeli tak, to jaki przebieg już zrobiłeś na LPG?

Tam poza problemem z katalizatorem jest problem z wypalaniem zaworów i związaną z tym ich regulacją.

Prawdopodobnie jak będzie świetnie wyregulowana instalka to może to pojeździć, ale .... czy ktoś Ci to zagwarantuje.

  • 6 miesięcy później...
Napisano
Dnia 2.10.2017 o 16:37, Pipper napisał:

Kup 2.0 140KM i bacznie obserwuj głowicę, gniazda zaworów szczególnie. 

A zdradz jak  przecietny kowalski ma obserwowac glowice i gniazda zaworowe?

Dzieku

Napisano
2 minuty temu, fanlan napisał:

A zdradz jak  przecietny kowalski ma obserwowac glowice i gniazda zaworowe?

Dzieku

kontrolować luzy np co 30kkm ?

 

w sumie ciekawe, bo sam rozważałem QQ do gazu i właśnie 2.0 140KM (okolice 2007-2010) i jakoś nie było tragedii w opiniach

swoją drogę już miałem forda który podobno gazu nie lubi i też miały być problemy z zaworami, a auto zrobiło 120kkm i nic mu nie było

kontrole robiłem co 60kkm, ostatnia przy 120kkm dała wyniki "książkowe"

ale to pewnie zasługa lubryfikacji :phi: 

 

Napisano
5 godzin temu, fanlan napisał:

A zdradz jak  przecietny kowalski ma obserwowac glowice i gniazda zaworowe?

Dzieku

Jak zacznie klepać, lub straci moc, to będzie odczuwalne i słyszalne.

Wystarczy pewnie pokrywę klawiatury zrzucić i sprawdzić stan co jakiś czas.

Sam nie jestem mechanikiem :oki:

Napisano
9 godzin temu, Koonrad napisał:

swoją drogę już miałem forda który podobno gazu nie lubi i też miały być problemy z zaworami, a auto zrobiło 120kkm i nic mu nie było

kontrole robiłem co 60kkm, ostatnia przy 120kkm dała wyniki "książkowe"

ale to pewnie zasługa lubryfikacji :phi: 

 

też mnie straszyli, że silnik w moim fordzie to do gazu się nie nadaje, że zaraz zawory wypali i będę szukał głowicy czy całego słupka. Teraz mam 173 kkm na zegarze, a luzy zaworowe "książkowe" :)

Napisano

 

9 godzin temu, Koonrad napisał:

 

ale to pewnie zasługa lubryfikacji :phi: 

 

A ja z kolei słyszałem od gazownika, że lubryfikacja, to fikcja :)

i komu tu wierzyć 🤔

Napisano
19 minut temu, mati_lecha napisał:

 

A ja z kolei słyszałem od gazownika, że lubryfikacja, to fikcja :)

i komu tu wierzyć 🤔

Widziałeś emotke ? 😁😉

 

Założyłem, dolewalem jak mi się przypomniało, ale czy to coś dawało - nie wiem

Teraz bym nie zakładał, bo koszt instalacji i płynu wyniósł pewnie tyle co ew regulacja. 

Tak jak pisałem, auto przy 120kkm miało idealne luzy, sprzedałem przy 180kkm więc nie wiem co było dalej.

W sumie szkoda że nie sprawdziłem luzów, bo między 120 a 180kkm praktycznie jeździłem bez lubry.

 

  • 8 miesięcy później...
Napisano
Dnia 5.10.2018 o 14:40, Pipper napisał:

Jak zacznie klepać,

To w końcu zdecydujcie się czy pod lpg gniazda się "uklepuja" wypalają, czyli luz zaworowy znika, czy moze jednak luz zaworowy sie zwiększa i silnik klepie... Tak to jest jak jeden coś powie, drugi przekręci powtórzy i mamy legendę gotową..

 

Znaleźć dobry warsztat, zagazować  serwisować i jeżdzić. Ew. Samemu ogarniać i dbać o wszystko. Ja wybrałem tę drugą opcję. I tak juz na lpg bezawaryjnie różnymi autami od 1995 roku..a ile ja się o zaworach nasluchalem od ludzi przez tyle czasu!

Napisano
8 godzin temu, slawek2000 napisał:

To w końcu zdecydujcie się czy pod lpg gniazda się "uklepuja" wypalają, czyli luz zaworowy znika, czy moze jednak luz zaworowy sie zwiększa i silnik klepie... Tak to jest jak jeden coś powie, drugi przekręci powtórzy i mamy legendę gotową..

 

Znaleźć dobry warsztat, zagazować  serwisować i jeżdzić. Ew. Samemu ogarniać i dbać o wszystko. Ja wybrałem tę drugą opcję. I tak juz na lpg bezawaryjnie różnymi autami od 1995 roku..a ile ja się o zaworach nasluchalem od ludzi przez tyle czasu!

No to ok, u mnie w Hondzie CRV zawory troszkę klepały, 3 sztuki, przy odpalaniu na zimno, luz na nich był odrobinę za mały.

5kkm temu wyregulowane, śmiga pięknie, pojazd ma ponad 250kkm przelotu, z czego 70kkm na lpg.

Kolejna pewnie też wjedzie Honda z lpg, ze względu na łatwą możliwość regulacji luzu zaworowego.

Regularnie sprawdzamy, na przestrzeni 70kkm tylko 5 zaworów potrzebowało korekty. :piwko:

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.