Skocz do zawartości

Bateria kuchenna


psyhol

Rekomendowane odpowiedzi

Hansgrohe, Grohe, Oras, Franke, Teka, Kludi, Blanco itd.

Ostatnio bardzo miło zaskoczyła mnie bateria z Lidl. Najpierw montowane jedną u koleżanki. Później kupiłem do jednego ze swoich mieszkań. Nie ustępują tym z górnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem za pół ceny taką:

https://www.homebook.pl/produkty/4471374/dla-domu-do-kuchni-i-jadalni-armatura-do-kuchni-baterie-kuchenne-bateria-kuchenna-jednouchwytowa-chrom-hansgrohe-focus-31806000

i jestem zadowolony.

Wcześniej, przez dziesięć lat mieałem jakiś model z KFA i tyle też działała bez problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Joki napisał:

Hansgrohe

Po moich ostatnich doświadczeniach z tą marką polecam jednak inny wybór. Hansgrohe ma bardzo drogi zawór - ok. 200. Uniwersalne zawory, stosowane w innych produktach, to 15-50 zł.

Obecnie, z moją wiedzą, szedł bym raczej w jakąś polską markę. HG, Grohe i Kludi, z tego co mówił mi sprzedawca w Castoramie, stosują nieuniwersalne zawory, a to one, chyba, najczęściej się zużywają.

 

 

 

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, psyhol napisał:

Witajcie,

Jakie baterie kuchenne używacie i możecie polecić? Obecnie używana jakaś z Leroya lub innej Castoramy kończy swe życie i nadszedł czas aby kupić coś co nie rozpadnie się w rok lub 2.

 

 

 

Każdy chwali swoją więc polecam Teka. Mega praktyczna, z ruchomą wylewką.

 

http://www.teka.com.pl/pl/products/view/16960-baterie_kuchenne-ark_939

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wszędzie Ferro, zarówno baterie jak i mini zawory na każdym przyłączu i jest ok. Mają ok 5lat.

Jedyne co muszę czasem robić to przepłukać głowice w termostatycznej lodowatą wodą na pełnym ciśnieniu, mniej więcej raz w roku ją wyciągam i czyszczę (instrukcja mówi o czyszczeniu co 6mcy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Lidlu przypadkiem znalazłem baterię kuchnną -koszt 130 PLN. Kupiłem na testy :)

Na plus:

- wygląda na nieźle wykonaną

- mocowana do blatu na jeden duży pierścień zamiast jakiś wydumek na wkręcane śrubki, podkładki, nakrętki itp. które po miesiącu używania się luzują

- 5 lat gwarancji :) 

- dużo cichsza od poprzedniczki.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po moich ostatnich doświadczeniach z tą marką polecam jednak inny wybór. Hansgrohe ma bardzo drogi zawór - ok. 200. Uniwersalne zawory, stosowane w innych produktach, to 15-50 zł.
Obecnie, z moją wiedzą, szedł bym raczej w jakąś polską markę. HG, Grohe i Kludi, z tego co mówił mi sprzedawca w Castoramie, stosują nieuniwersalne zawory, a to one, chyba, najczęściej się zużywają.
 
 
 
mar00ha
Szkoda że wcześniej tego nie przeczytałem bo przedwczoraj zamówiłem hansgrohe prysznic z deszczownicą i termostatem.
Plus taki że cena niższa o ponad połowę niż katalogowa.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi szczerze - czy naprawdę czyścicie lub wymieniacie głowice w bateriach ? :hmm:

U moich rodziców od 18 lat są cały czas te same baterie i jedyne rzeczy jakie są wymieniane/czyszczone to końcówki z perlatorem.

Baterie raczej z dolnej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Tomo napisał:

Powiedzcie mi szczerze - czy naprawdę czyścicie lub wymieniacie głowice w bateriach ? :hmm:

U moich rodziców od 18 lat są cały czas te same baterie i jedyne rzeczy jakie są wymieniane/czyszczone to końcówki z perlatorem.

Baterie raczej z dolnej półki.

U mnie KFA działają bez ingerencji od 15 lat :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi szczerze - czy naprawdę czyścicie lub wymieniacie głowice w bateriach ? :hmm:
U moich rodziców od 18 lat są cały czas te same baterie i jedyne rzeczy jakie są wymieniane/czyszczone to końcówki z perlatorem.
Baterie raczej z dolnej półki.


Ja wymieniłem, raz w życiu. Zaczęła ciężko chodzić.


mar00ha


Wysłane z iPhone X za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi szczerze - czy naprawdę czyścicie lub wymieniacie głowice w bateriach ? :hmm:
U moich rodziców od 18 lat są cały czas te same baterie i jedyne rzeczy jakie są wymieniane/czyszczone to końcówki z perlatorem.
Baterie raczej z dolnej półki.


Ja wymieniłem, raz w życiu. Zaczęła ciężko chodzić.


mar00ha


Wysłane z iPhone X za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomo napisał:

Powiedzcie mi szczerze - czy naprawdę czyścicie lub wymieniacie głowice w bateriach ? :hmm:

klasyczne głowice siedzą aż nie zaczną sprawiać problemów, termostatyczną czyszczę jak widzę problemy z trzymaniem temp. Czasem wystarczy przepłukanie pełnym ciśnieniem w baterii, czasem trzeba wyciągnąć i przeczyścić z kamienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rwIcIk napisał:

U mnie KFA działają bez ingerencji od 15 lat :ok:

 

U mnie w domu rodzinnym są założone tanie KFA w 2001r w łazience i kuchni. Żadnych problemów z głowicami. Nikt nic tam nigdy nie czyścił. Jedyne co było przez ten czas raz wymieniane to przełącznik wylewka/słuchawka w baterii wannowej. Czasami tylko do perlatorów zajrzałem kontrolnie, ale też nie wymieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wasylek napisał:

U mnie w domu rodzinnym są założone tanie KFA w 2001r w łazience i kuchni. Żadnych problemów z głowicami. Nikt nic tam nigdy nie czyścił. Jedyne co było przez ten czas raz wymieniane to przełącznik wylewka/słuchawka w baterii wannowej. Czasami tylko do perlatorów zajrzałem kontrolnie, ale też nie wymieniane.

No to nie masz kamienia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2017 o 09:50, electrofinger napisał:

Szkoda że wcześniej tego nie przeczytałem bo przedwczoraj zamówiłem hansgrohe prysznic z deszczownicą i termostatem.
Plus taki że cena niższa o ponad połowę niż katalogowa.
 

Znajomy miał coś takiego. Po około 5 latach spierdaczył się przełącznik słuchawka-deszczownica. Nowy to koszt w okolicach 5 stów. Zamienników brak. Inne modele nie pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał coś takiego. Po około 5 latach spierdaczył się przełącznik słuchawka-deszczownica. Nowy to koszt w okolicach 5 stów. Zamienników brak. Inne modele nie pasują.
W tej "mojej" jak kręcisz do przodu to leci z prysznica. A jak chcesz deszczownicę to kręcisz do tyłu. Regulacja temp jest z prawej. Przycisku brak.

Wysłane z mojego SM-G800H przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2017 o 21:13, psyhol napisał:

Witajcie,

Jakie baterie kuchenne używacie i możecie polecić? Obecnie używana jakaś z Leroya lub innej Castoramy kończy swe życie i nadszedł czas aby kupić coś co nie rozpadnie się w rok lub 2.

 

 

może cię zainteresuje od 13.11.2017

 

 

lidl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.