Skocz do zawartości

Auto w leasingu a jego uszkodzenie ?


Lcf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, ze nigdy nie korzystalem z leasingu, aczkolwiek przymierzam sie, zeby wziac jakies autko, zastanawia mnie jeden fakt. Przykladowo biore auto za 200k, wplacam 10% oplaty wstepnej i dajmy na to place rok rat po 2k, nagle powiedzmy zima wpadam autem do rowu, szkoda calkowita, co wowczas sie dzieje ? Jak to wyglada, gdy nie ma szkody calkowitej, rozumiem, ze naprawa z AC i dalej smigam autem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Manx napisał:

Jeśli nie ma całki, to ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie i jeździsz dalej. Jak jest całka to wyciągają kasę z AC, GAP, zaspokajają się i jest koniec umowy.

 

Chyba, ze nie ma GAP I trzeba doplacic brakujaca czesc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Manx napisał:

Po pierwsze to oznaka szaleństwa ;)

Po drugie firmy leasingowe często wymagają GAP.

Nie wymagają GAP. Proponują za dodatkową kasę, ale nie zmuszają do tej opcji.

Możesz co roku brać ze stałą sumą ubezpieczenia polisy tj. nie zmniejsza się sumy w trakcie roku. A w pierwszym roku jest z f-ry , czyli taki jakby "zaszyty GAP" w podstawowej ochronie.

 

I zależy na ile bierzesz leasing, z tego co pisze autor to chyba na 5 lat wyjdzie. Pytanie jak  spadek wartości auta będzie się korelował ze spłatą kapitału. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalozmy, biore leasing na 4 lata, splacam 2-3lata raty, pozniej dajmy na to calka, przyjmijmy ze mam ten GAP, co pozniej, leasingodawca dostaje cala kase, a co ze mna ? Rozumiem, ze poniekad placilem rate za uzytkoanie auta, ale powiedzmy, ze planowalem je po 4 latach wykupic, a tu zonk, auto poszlo na zyletki. Czy ja dostane jakis czesciowy zwrot poniesionych kosztow ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Lcf napisał:

Zalozmy, biore leasing na 4 lata, splacam 2-3lata raty, pozniej dajmy na to calka, przyjmijmy ze mam ten GAP, co pozniej, leasingodawca dostaje cala kase, a co ze mna ? Rozumiem, ze poniekad placilem rate za uzytkoanie auta, ale powiedzmy, ze planowalem je po 4 latach wykupic, a tu zonk, auto poszlo na zyletki. Czy ja dostane jakis czesciowy zwrot poniesionych kosztow ?

 

Nie. Co zapłaciłeś to używałeś, jesteście kwita.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maciej__ napisał:

Chyba, ze nie ma GAP I trzeba doplacic brakujaca czesc ;)

 

19 godzin temu, funfel napisał:

Nie wymagają GAP. Proponują za dodatkową kasę, ale nie zmuszają do tej opcji.

Które leasingi nie wymagają na nowe auto stałej sumy?

19 godzin temu, funfel napisał:

Możesz co roku brać ze stałą sumą ubezpieczenia polisy tj. nie zmniejsza się sumy w trakcie roku. A w pierwszym roku jest z f-ry , czyli taki jakby "zaszyty GAP" w podstawowej ochronie.

No ale stała suma, to właśnie odpowiednik takiego GAP tylko nie jako oddzielny produkt a opcja do ubezpieczenia. Mechanizm finalny ma być taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, AkuQ napisał:

No ale stała suma, to właśnie odpowiednik takiego GAP tylko nie jako oddzielny produkt a opcja do ubezpieczenia. Mechanizm finalny ma być taki sam.

 

Chyba nie do konca, bo stala suma gwarantuje wartosc z danego roku...

A GAP pafturowy, wartosc z faktury z dnia zakupu.

Oczywiscie w pierwszym roku bedzie to dokladnie ta sama kwota, ale pozniej juz sie rozjedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, AkuQ napisał:

 

Które leasingi nie wymagają na nowe auto stałej sumy?

No ale stała suma, to właśnie odpowiednik takiego GAP tylko nie jako oddzielny produkt a opcja do ubezpieczenia. Mechanizm finalny ma być taki sam.

 

Vw, efl, renault i wiele innych miałem auta bez Gapa za każdym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Chyba nie do konca, bo stala suma gwarantuje wartosc z danego roku...

A GAP pafturowy, wartosc z faktury z dnia zakupu.

Oczywiscie w pierwszym roku bedzie to dokladnie ta sama kwota, ale pozniej juz sie rozjedzie ;)

Fakturowy owszem, ale znowu z fakturowym nigdy się nie spotkałem by jakiś leasing wymagał. Zazwyczaj temat dotyczy polisy za dany rok i wymagania są by była stała i nieredukcyjna suma ubezpieczenia przez okres trwania polisy, ostatnio wcz. robiłem taką polisę na nowe volvo za ponad 300 tys. 

 

8 minut temu, arogal01 napisał:

 

Vw, efl, renault i wiele innych miałem auta bez Gapa za każdym razem

Ale tak jak wyżej napisałem z ochroną sumy ubezpieczenia z dnia umowy.:ok: Inaczej nazwany GAP masz zastosowany, choć nigdzie nie jest napisane że to GAP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, AkuQ napisał:

Fakturowy owszem, ale znowu z fakturowym nigdy się nie spotkałem by jakiś leasing wymagał. Zazwyczaj temat dotyczy polisy za dany rok i wymagania są by była stała i nieredukcyjna suma ubezpieczenia przez okres trwania polisy, ostatnio wcz. robiłem taką polisę na nowe volvo za ponad 300 tys. 

 

Ale tak jak wyżej napisałem z ochroną sumy ubezpieczenia z dnia umowy.:ok: Inaczej nazwany GAP masz zastosowany, choć nigdzie nie jest napisane że to GAP ;)

Czy Ty masz problem ze zrozumieniem tekstu? Czy mnie prowokujesz specjalne?

 

Wyraznie napisalem ze nie wymagaja GAP a nie GSU. Przeciez jestes ekspertem i powinienes rozroznic polise GAP od GSU w AC. GAP przy leasingach zawierasz na okres leasingu i podstawa jest ochrona w roznicy pomiedzy waroscia rynkowa a wartoscia pozostala do splaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, funfel napisał:

Czy Ty masz problem ze zrozumieniem tekstu? Czy mnie prowokujesz specjalne?

2 godziny temu, funfel napisał:

Wyraznie napisalem ze nie wymagaja GAP a nie GSU. Przeciez jestes ekspertem i powinienes rozroznic polise GAP od GSU w AC.

 

Dlaczego miałbym Cię prowokować, a właściwie do czego?Zapewne wiesz, że jest kilka rodzajów GAP w tym GAP casco. Finalnie sprawa wygląda tak, że leasing stawia tak warunki, że klient ma wybór produktu, natomiast efekt końcowy ma zabezpieczać leasing.

 

3 godziny temu, funfel napisał:

GAP przy leasingach zawierasz na okres leasingu i podstawa jest ochrona w roznicy pomiedzy waroscia rynkowa a wartoscia pozostala do splaty.

Tak. Choć to też zależy od rodzaju GAP. I może być w systemie rocznym nie na okres leasingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, AkuQ napisał:

Fakturowy owszem, ale znowu z fakturowym nigdy się nie spotkałem by jakiś leasing wymagał. Zazwyczaj temat dotyczy polisy za dany rok i wymagania są by była stała i nieredukcyjna suma ubezpieczenia przez okres trwania polisy, ostatnio wcz. robiłem taką polisę na nowe volvo za ponad 300 tys. 

 

Ale tak jak wyżej napisałem z ochroną sumy ubezpieczenia z dnia umowy.:ok: Inaczej nazwany GAP masz zastosowany, choć nigdzie nie jest napisane że to GAP ;)

 

Nie, ubezpieczenie co roku wg aktualnych wartości i stawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, arogal01 napisał:

 

Nie, ubezpieczenie co roku wg aktualnych wartości i stawek

Zgadza się, ale spójrz na polisę, masz pewnie stałą sumę ubezpieczenia przez cały okres polisy (wymogi leasingów).Normalnie jest "pomniejszana".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, AkuQ napisał:

Zgadza się, ale spójrz na polisę, masz pewnie stałą sumę ubezpieczenia przez cały okres polisy (wymogi leasingów).Normalnie jest "pomniejszana".

 

Nie mam nic takiego polisę robię sobie robię gdzie chce i kiedy chce niezależnie od leasingu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, AkuQ napisał:

Finalnie sprawa wygląda tak, że leasing stawia tak warunki, że klient ma wybór produktu, natomiast efekt końcowy ma zabezpieczać leasing.

 

Tak. Choć to też zależy od rodzaju GAP. I może być w systemie rocznym nie na okres leasingu.

Tylko ze samo GSU nie do konca chroni leasing, tak de facto to leasingobiorca moze miec problem, gdy pojawi sie "dziura" . Najczesciej w drugim lub trzecim roku 5 lub 6 letniego leasingu.

Wszystko zalezy od rozlozenia rat leasingu tj. jak spada wartosc auta w stosunku do splaty rat.

Przy takim Volvo za 300 tys. Jesli po roku straci ono 30 % wartosci i wycena na drugi rok bedzie 210 tys. A przez rok splacilismy 20% kapitalu to ta 10 % dziura do pokrycia z kieszeni leasingobiorcy moze byc bolem. To taki ekstremalny przyklad bo do tej pory najczesciej w leasingu 10 % to wplata poczatkowa. Choc patrzac teraz na oferty gdzie moge wplacic 1% a wartosc wykupu to np. 20% to GAP moze sie przydac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arogal01 napisał:

 

Nie mam nic takiego polisę robię sobie robię gdzie chce i kiedy chce niezależnie od leasingu 

 

Jest to jak najbardziej mozliwe, ale trzeba miec swiadomosc, ze w razie W leasing moze sie upomniej o brakujacy kapital.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jest to jak najbardziej mozliwe, ale trzeba miec swiadomosc, ze w razie W leasing moze sie upomniej o brakujacy kapital.

 

Jasne ale póki co nie mialem auta dłużej niz 2 lata i te auta najogól wartość miały zbliżona do tego co bylo warte a zostali splacone. Jakoś z pełna świadomością wybieram bez Gap i to już 7 samochód fakt ze najdroższy kosztował 150k wiec ta strata nie była kolosalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, arogal01 napisał:

 

Jasne ale póki co nie mialem auta dłużej niz 2 lata i te auta najogól wartość miały zbliżona do tego co bylo warte a zostali splacone. Jakoś z pełna świadomością wybieram bez Gap i to już 7 samochód fakt ze najdroższy kosztował 150k wiec ta strata nie była kolosalna

Ja tez przy ok 10 leasingach nie bralem GAP, byly tez drosze niz 150, ale zawsze trzeba decyzje podjac swiadomie tj. wziac excela i wyliczyc co bedzie przy calce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AkuQ napisał:

 

Które leasingi nie wymagają na nowe auto stałej sumy?

No ale stała suma, to właśnie odpowiednik takiego GAP tylko nie jako oddzielny produkt a opcja do ubezpieczenia. Mechanizm finalny ma być taki sam.

 

Np. EFL nie wymaga GSU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.