Skocz do zawartości

historiapojazdu.gov.pl - o co chodzi?


rostex

Rekomendowane odpowiedzi

Data 1 rejestracji w Polsce.

 

21 godzin temu, grogi napisał:

Ale o co chodzi? W Polsce masz do tej pory dwóch właścicieli - 02.01.2014 - 11.03.2017, drugi 11.03.2017-teraz. 

Auto dn. 25.01.2017 zostało po raz pierwszy zarejestrowane w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, krawiec napisał:

Wygląda na to że ktoś się rąbnął przy wpisywaniu i zrobił 2014 zamiast 2017. 

 

Krawiec

Dziwi mnie, że system pozwala na wpisywanie zdarzeń ze wsteczną datą.

Tak samo jak na SKP system pozwala wpisywać mniejszy przebieg niż na poprzednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rostex napisał:

Tak samo jak na SKP system pozwala wpisywać mniejszy przebieg niż na poprzednim badaniu.

Dopóki cofanie licznika nie będzie zabronione to nie powinno być problemu. Jak ktoś lubi mieć stan licznika 000000 na początku roku to w czym problem?

Przestępstwem jest zatajenie przed kupującym prawdziwego przebiegu. Wystarczy poinformować kupującego, że samochód ma rzeczywisty przebieg 500000km zamiast licznikowego 50km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, steyr napisał:

U mnie w raporcie przebieg stanął w 2014r ~74kkm. Obecnie jest 205kkm, więc jest pole do popisu:hehe: Pytam co roku diagnosty jaki był ostatnio przebieg, wszystko w systemie u niego widnieje więc sam już nie wiem gdzie jest problem.

Moze mu internet odcięli;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rostex napisał:

Tak samo jak na SKP system pozwala wpisywać mniejszy przebieg niż na poprzednim badaniu.

 

Musi pozwalać.

jak Ci padnie licznik i wymienisz na używany z mniejszym przebiegiem, to co mają zrobić? Wpisać deklarowany?  Wywróżyć? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedzialem nawet, ze cos takiego istnieje.

 

Ale tak - sprawdzilem auto zarejestrowane na mnie - od stycznia 2017 (sam sprowadzilem z za granicy).

Polisa OC - brak informacji.

Owszem, sa daty pierwszej rejestracji za granica, i pierwszej rejestracji w kraju. Jest ostatni przeglad (robiony pod koniec grudnia 2017) i przebieg przy nim podany.

Nie ma nic o przegladzie ani przebiegu przy nim z grudnia 2016 ktory robilem przed rejestracja.

 

 

Dla ciekawosci tez sprawdzilem auto ojca - auto 2000 rocznik, ojciec drugim wlascicielem jest od 2006.

I tam tez brak informacji o polisie OC.

Tez jest data pierwszej rejestracji i wszyskie przeglady od 2010, z czego od 2014 jest rownierz przebieg wpisany przy przegladach.

Nic wiecej nie ma.

 

 

Czy to jedyne informacje jakie sa w tym systemie, czy jeszcze cos innego mozna stamtad normalnie wyczytac?

I dlaczego nie ma informacji o polisie OC?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą informacją o OC jest różnie... Niektórym TU nie chce się tego wprowadzać, a może raczej CUKom. Polisa zakupiona przez internet zawsze odznaczała się w historii.gov zaś w CUKu mało kiedy - przetestowane w praktyce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem wczoraj 4 auta z ciekawości. w każdym przypadku była informacja o obecnej polisie, daty pierwszych rejestracji, również daty wszystkich przeglądów od nowości, przebiegi od 2014 (bo wtedy zaczęli wprowadzać do systemu) i każdą zmianę właścicieli. wszystkie 4 auta pochodzą z salonów PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.