Skocz do zawartości

Bateria wannowa - jak naprawić


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu cieknie mi przez trzpień, którym przełącza się strumień wody na kran/prysznic.

Zastanawiam się jak to naprawić.

Bo rozebrać to pewnie można po prostu wykręcając szczypcami.

 

Wkurza mnie, bo jak cieknie po wylewce i wysycha to robi się takie biały zaciek.

Tutaj w wersji już oczyszczonej.

IMG_5054.JPG

IMG_5055.JPG

Edytowane przez Tomo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tomo napisał:

Bo rozebrać to pewnie można po prostu wykręcając szczypcami.

 

Na ogół nie, bo się zakamienia i szczypcami nie ruszysz. Po odkręceniu z dołu węża będziesz miał dostęp do elementu mocującego tę wyciąganą gałkę, u mnie to jest imbus bodaj 12 mm. Po wykręceniu mocowania, gałkę wyjmujesz do góry i na jej trzpieniu będą gumowe oringi, które trzeba zmienić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam siedzi dość fikuśna uszczelka.

Więc jak cieknie, to problem jest z nią - zaczynając od najłatwiejszego - jest zakamieniała uszczelka lub trzpień - pomoże czyszczenie. Na koniec należy dać smar silikonowy na elementy ruchome,.

Może być też wyrobiony trzpień lub uszkodzona uszczelka - tu bez wymiany się nie obejdzie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja przeprowadzona i zakończona.....uszkodzeniem.

 

Ładnie wykręciłem mechanizm z korpusu baterii.

Miejsce przecieku zaznaczone strzałką.

IMG_5068.JPG.906b94e23d9c44a932b429dae13fc9c6.JPG

 

Potrzymałem w podgrzanym occie - cały kamień pięknie zlazł.

No i przyszedł czas na sprawdzenie gdzie jest uszczelnienie i jak się do niego dostać.

 

Doszedłem gdzie trzeba chwycić, przyłożyć siłę i....konstrukcja się połamała.

 

IMG_5075.JPG.7b485532cfe04beedfe93f179456c04f.JPG

 

Czy taki przełącznik jest uniwersalny (i można go dostać jakoś część zamienną)  czy różny dla każdej baterii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tomo napisał:

 

Doszedłem gdzie trzeba chwycić, przyłożyć siłę i....konstrukcja się połamała.

 

No to mam wymówkę, by w domu tego nie ruszać :yay:

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tomo napisał:

Czy taki przełącznik jest uniwersalny (i można go dostać jakoś część zamienną)  czy różny dla każdej baterii ?

 

Ta bateria nie wyglada na jakas markowa, wiec pewnie za jakas 100-ke kupisz nowa i bedziesz mial na kilka lat ;]

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

 

Ta bateria nie wyglada na jakas markowa, wiec pewnie za jakas 100-ke kupisz nowa i bedziesz mial na kilka lat ;]

Ja ostatnio wymieniłem baterię w kuchni za 40 zł :)

Wężyki drugie tyle kosztowały ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał:

 

Ta bateria nie wyglada na jakas markowa, wiec pewnie za jakas 100-ke kupisz nowa i bedziesz mial na kilka lat ;]

 

Firma nadal istnieje (Nobili)

 

https://www.elements-show.pl/producenci/nobili

https://www.grupponobili.it/en/

 

Ale weź teraz znajdź części zamienne - przecież nie będę ściągał z Włoch bo wyjdzie to tyle co 3 inne baterie.

 

Po prostu mam w umywalce tej samej firmy i chciałbym mieć komplet.

 

Znalazłem nawet podobny przełącznik, ale muszę iść do garażu po suwmiarkę i pomierzyć czy się zgadzają wymiary.

 

https://deante.pl/pl/Czesci-zamienne-Przelacznik-natrysku-do-baterii-wannowej-Begonia-Caraway-XDCB4NCL0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawa jest prosta

ktoś gdy woda leciała przez rączkę prysznicową na silę wcisnął przełącznik, jest tam sprężyna, rozkręć przełącznik, włóż od dołu duży imbus, górę przytrzymaj płaskim kluczem, rozkręcisz i zobaczysz sprężynę z gumką;), sprężynę ciut rozegnij, gumkę unieś do góry w jej miejsce, całość przesmaruj smarem np CX80 i jesteś do przodu jakieś 100 zł;)

 

 

a teraz widzę, że złamałeś...napiszę priva

 

Edytowane przez Orochimaru
Scaliłem posty.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Cześć, jak rozwiązałeś temat, nowa bateria, czy udało się dokupić przełącznik do tej baterii? Ja właśnie szukam takiego bo uszczelka odpowiadająca za przekierowanie wody w moim się rozpadła. A wszystkie na internetach mają dolny gwint (za uszczelką) w innym miejscu niż ten nasz przełącznik. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiej glowiczki nie dokupisz. Zostaje zakup oringow I dobieranie. Ja kupowałem w hurtowni moto bo żadna hydrauliczna tak małych nie miała w ofercie. Mieli tylko całe baterie.
A wykręcić to u mnie szlo kluczem plaskim 10 lub 11

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, krzzmc napisał(a):

Cześć, jak rozwiązałeś temat, nowa bateria, czy udało się dokupić przełącznik do tej baterii? Ja właśnie szukam takiego bo uszczelka odpowiadająca za przekierowanie wody w moim się rozpadła. A wszystkie na internetach mają dolny gwint (za uszczelką) w innym miejscu niż ten nasz przełącznik. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Wczoraj podczas sprzątania garażu znalazłem tą baterię w pudełku - więc jeszcze nie wyrzuciłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WaWeR napisał(a):

Takiej glowiczki nie dokupisz. Zostaje zakup oringow I dobieranie. Ja kupowałem w hurtowni moto bo żadna hydrauliczna tak małych nie miała w ofercie. Mieli tylko całe baterie.
A wykręcić to u mnie szlo kluczem plaskim 10 lub 11

 

Niestety jak widać na fotce powyżej przy manipulowaniu głowiczka się połamała.

Więc oringi nie załatwiają sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem z tym ustrojstwem w swojej baterii (takiej ze średnio-niskiej półki), niestety bezskutecznie. Od producenta dostałem info, że ten element nie figuruje jako część zamienna. Oringi też nie. Udało mi sie kupić taką głowiczke na allegro, ale to był jakiś gówniany produkt i po niezbyt długim czasie znów ciekło. Najpierw kropelkami, potem stróżką. Cieknie do teraz . Przyzwyczaiłem się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nie ciekło, ale może przez to, że jak np używacie w blokach, to być może macie wyższe ciśnienie, u nas w domu zazwyczaj jest 3-3.5 atmosfery. Natomiast przez to niskie ciśnienie, ciężko się blokował strumień na prysznic. Z ustrojstwem chyba z 10 lat się męczyliśmy, aż w końcu głowiczka się złamała. Teraz mamy z przekręcanym zaworkiem w tym miejscu u jest git, także goroąco nie polecam tej z wątku. W ogóle teraz żeby w miarę baterię kupić pewnie trzeba z tysiąca wyskoczyć.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Tomo napisał(a):

 

Wczoraj podczas sprzątania garażu znalazłem tą baterię w pudełku - więc jeszcze nie wyrzuciłem.

Gdybym zobaczył ze to 3 letni schabowy to bym nawet małym palcem nie smyrnsl w stronę ekranu i ikonki "odpowiedz"

 

Maja ludzie pomysły grzebać się w starej dziewce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, WaWeR napisał(a):

Gdybym zobaczył ze to 3 letni schabowy to bym nawet małym palcem nie smyrnsl w stronę ekranu i ikonki "odpowiedz"

 

Maja ludzie pomysły grzebać się w starej dziewce.

A widzisz szukał czegoś, znalazł i zapytał.

Ja np. ostatnio też szukałem i w google znalazłem to:

To jest dopiero schabowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2023 o 18:23, WaWeR napisał(a):

Takiej glowiczki nie dokupisz. Zostaje zakup oringow I dobieranie. Ja kupowałem w hurtowni moto bo żadna hydrauliczna tak małych nie miała w ofercie. Mieli tylko całe baterie.
A wykręcić to u mnie szlo kluczem plaskim 10 lub 11

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki za odpowiedź a tą gumkę w środku da radę wymienić? To nie jest oring tylko uszczelka na tym ruchomym zaworku, który steruje strumieniem wody, ja myślałem, że tego nie da się rozebrać do tego stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2023 o 20:25, WaWeR napisał(a):

Gdybym zobaczył ze to 3 letni schabowy to bym nawet małym palcem nie smyrnsl w stronę ekranu i ikonki "odpowiedz"

 

Maja ludzie pomysły grzebać się w starej dziewce.

Widzisz a są tu prawdziwi smakosze, dobrych schaboszczaków nigdy dość 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2023 o 22:36, Tomo napisał(a):

 

Niestety jak widać na fotce powyżej przy manipulowaniu głowiczka się połamała.

Więc oringi nie załatwiają sprawy.

Dzięki za odpowiedź, znalazłem chyba zestaw z taką gumką na necie, może spróbuje to naprawić, tylko imbusa nie mam takiego dużego żeby od spodu zablokować, może w imadle delikatnie chwyce i rozkręce, trzeba pewnie niezawodny wd40 zastosować na wstępie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem ,że to należy składać przesmarowane ,inaczej nie będzie dobrze odbijac. U mnie najlepiej spisał się smar do hamulców, po tym nie musiałem tego ruszać od dwóch lat...

Edytowane przez irishpiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, irishpiter napisał(a):

Podpowiem ,że to należy składać przesmarowane ,inaczej nie będzie dobrze odbijac. U mnie najlepiej spisał się smar do hamulców, po tym nie musiałem tego ruszać od dwóch lat...

Czym smarujesz hamulce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie mi się udało załatwić temat tej głowicy czy też przełącznika baterii, zainwestowałem 20 pln w standardowy przełącznik o trochę innej budowie jak pisałem wyżej, przełącznik posłużył za dawce części, stary przełącznik rozkręciłem, przesmarowałem i wymieniłem wszystkie uszczelki także tą odpowiadającą za przekierowanie strumienia wody na bolcu (moja się rozpadła). Przełącznik znowu działa elegancko, bez przecieków. Kupcie taki jak na fotce na dawce części i jak się stary uda rozkręcić bez uszkodzeń to sprawa załatwiona 🙂

20230707_215801.jpg

Edytowane przez krzzmc
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.