Skocz do zawartości

Czy moje auto ma ważny przegląd?


spad

Rekomendowane odpowiedzi

Niby sprawa banalna, ale jednak dała mi do myślenia. Jak wy uważacie?

21.03.2018 roku kupiłem i zarejestrowałem nowe auto. Jak wiadomo nowy samochód ma ważny przegląd rejestracyjny przez 3 lata. W styczniu tego roku zamontowałem lpg i wbiłem do DR. I teraz tak, czy przegląd jest ważny rok od wbicia lpg do DR, czyli jadę na przegląd w styczniu 2021 roku? Czy też liczę pełne lata licząc od dnia pierwszej rejestracji i przegląd powinienem zrobić 21 marca tego roku?

Ja przyjąłem, że jadę na przegląd w styczniu za rok, czyli liczę rok od montażu lpg bo wcześniej przegląd nie był przewidziany w DR. Ale wymieniałem właśnie telefon, instalowałem na nowo aplikację mObywatel, która ma aktualne dane o pojeździe i teraz w polu przeglądu nie mam żadnej daty ważności, a wcześniej była zanim wbito lpg do DR.

 

To co, mam ważny przegląd czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spad dla świętego spokoju zrobiłbym przegląd teraz za rok kolejny. I tak co roku. Nie nie żebym cię naciągał na koszty. Ale... Żyjemy w czasach że cfaniakow,kretaczy nie brakuje. A w razie W możesz mieć problemy. Bo ktoś mądry stwierdzi że to twoja wina bo założyłeś LPG. 

Dla sprostowania całej sytuacji podjedź na SKP powinni dobrze wiedzieć co z tym fantem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HARDTECHNO napisał:

@spad dla świętego spokoju zrobiłbym przegląd za rok kolejny. I tak co roku. Nie nie żebym cię naciągał na koszty. Ale... Żyjemy w czasach że cfaniakow,kretaczy nie brakuje. A w razie W możesz mieć problemy. Bo ktoś mądry stwierdzi że to twoja wina bo założyłeś LPG. 

 

Za rok to i tak planowałem. Ja piszę o przeglądzie rejestracyjnym a nie serwisowym, więc co rok to mam z ustawy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie przepisy mówią, że instalacja gazowa w samochodzie podlega corocznym badaniom technicznym w stacji kontroli pojazdów, podczas rutynowego przeglądu. Jeśli do kolejnego przeglądu samochodu zostało nam mniej niż rok, jedziemy na niego w ustalonym terminie. Jeżeli natomiast zamontowaliśmy instalację w nowym samochodzie (do 5 lat), który ma okres ważności pierwszego badania technicznego wynoszący 3 lata, a kolejnego - następne 2, to podczas dokonywania wpisu odstępy między przeglądami zostaną na stałe skrócone do 1 roku.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, HARDTECHNO napisał:

Polskie przepisy mówią, że instalacja gazowa w samochodzie podlega corocznym badaniom technicznym w stacji kontroli pojazdów, podczas rutynowego przeglądu. Jeśli do kolejnego przeglądu samochodu zostało nam mniej niż rok, jedziemy na niego w ustalonym terminie. Jeżeli natomiast zamontowaliśmy instalację w nowym samochodzie (do 5 lat), który ma okres ważności pierwszego badania technicznego wynoszący 3 lata, a kolejnego - następne 2, to podczas dokonywania wpisu odstępy między przeglądami zostaną na stałe skrócone do 1 roku.

 

I wszystko jasne, też tak myślę. Ale ten brak daty w aplikacji co jak co państwowej z danymi z Cepik dał mi do myślenia. Zacząłem się zastanawiać czy te pełne lata nie liczyć od daty rejestracji, czyli 21 marca jako punkt początkowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok od montażu LPG (nieważne jaka data na pieczęci w DR stoi).

Niejednokrotnie WK po wpisaniu LPG w DR nie zmieniał daty badań, jak raz się zapytałem to straciłem 1 miejsce, bo przeprosili za gapiostwo, walnęli kolejną pieczątkę i skrócili termin.

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydział komunikacji wpisując gaz do DR miał obowiązek skrócić termin badania . wynika   to  z rozporządzenia o rejestracji pojazdów .

 

Dziennik Ustaw z dnia 5 grudnia 2014 r., poz. 1727

z późniejszymi zmianami

 

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA INFRASTRUKTURY

z dnia 27 września 2003 r.

w sprawie szczegółowych czynności organów w sprawach związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu oraz wzorów dokumentów w tych sprawach

 

6. W przypadku zawiadomienia o dokonaniu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem organ rejestrujący:

1) wykonuje kserokopię wyciągu ze świadectwa homologacji sposobu montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem, po czym dokument ten zwraca właścicielowi pojazdu;

2) zamieszcza na fakturze albo rachunku za montaż adnotację o treści: "Zawiadomiono w dniu ... o montażu instalacji LPG/CNG w pojeździe o Nr rej. ...", wpisując numer rejestracyjny pojazdu i datę zawiadomienia, oraz przystawia pieczątkę organu rejestrującego, wykonuje kserokopię tego dokumentu, po czym dokument zwraca właścicielowi pojazdu;

3) jeżeli istnieje konieczność zmiany terminu następnego badania technicznego, zgodnie z zasadami określonymi w art. 81 ust. 6 ustawy, zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym termin następnego badania technicznego, ustalając ten termin od dnia montażu instalacji przystosowującej pojazd do zasilania gazem; przepisy art. 81 ust. 11 pkt 1 i 2 ustawy stosuje się odpowiednio;

4) zamieszcza w dowodzie rejestracyjnym adnotację, o której mowa w § 11 ust. 2 pkt 30 lit. e niniejszej instrukcji.

Edytowane przez piter19731
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.04.2020 o 09:08, spad napisał:

Niby sprawa banalna, ale jednak dała mi do myślenia. Jak wy uważacie?

21.03.2018 roku kupiłem i zarejestrowałem nowe auto. Jak wiadomo nowy samochód ma ważny przegląd rejestracyjny przez 3 lata. W styczniu tego roku zamontowałem lpg i wbiłem do DR. I teraz tak, czy przegląd jest ważny rok od wbicia lpg do DR, czyli jadę na przegląd w styczniu 2021 roku? Czy też liczę pełne lata licząc od dnia pierwszej rejestracji i przegląd powinienem zrobić 21 marca tego roku?

Ja przyjąłem, że jadę na przegląd w styczniu za rok, czyli liczę rok od montażu lpg bo wcześniej przegląd nie był przewidziany w DR. Ale wymieniałem właśnie telefon, instalowałem na nowo aplikację mObywatel, która ma aktualne dane o pojeździe i teraz w polu przeglądu nie mam żadnej daty ważności, a wcześniej była zanim wbito lpg do DR.

 

To co, mam ważny przegląd czy nie?

 

Przeglad jest wazny do daty wpisanej w DR...

Jesli nie skrocili Ci tego terminu w momencie wbijania LPG w dowod, to w zasadzie mozesze bezkarnie jezdzic do konca okresu 3-letniego :)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Maciej__ napisał:

bezkarnie jezdzic do konca okresu 3-letniego :)

 

do momentu kontroli  albo nie daj B..e   wypadku .  policjant zatrzyma DR  bo termin badania jest wyznaczony nieprawidłowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do momentu kontroli  albo nie daj B..e   wypadku .  policjant zatrzyma DR  bo termin badania jest wyznaczony nieprawidłowo .
Już widzę jak będą robić dochodzenie czy data jest wbita prawidłowo :hehe:
Spojrzą ze jest przed terminem i tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maciej__ napisał:

Już widzę jak będą robić dochodzenie czy data jest wbita prawidłowo :hehe:
Spojrzą ze jest przed terminem i tyle.

to co jest na fizycznym DR to jedno, to co jest w systemie to drugie. Jak z systemu dostanie inną odpowiedź niż w DR to dochodzenia robić nie trzeba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej__ napisał:

widzę jak będą robić dochodzenie

mało wiesz ale fakt ,że nie każdemu się chce i nie każdy wie . tzw "aptekarz " czy służbista    znajdzie się w każdej branży

 

2 godziny temu, volf6 napisał:

podczas stłuczki

napisałem wyraźnie - wypadku . czujesz róznice ? mam dopisać śmiertelnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, piter19731 napisał:

mało wiesz ale fakt ,że nie każdemu się chce i nie każdy wie . tzw "aptekarz " czy służbista    znajdzie się w każdej branży

 

napisałem wyraźnie - wypadku . czujesz róznice ? mam dopisać śmiertelnego ?

 

I co bedzie w przypadku wypadky niby? :nie_wiem: Fakt waznosci badania technicznego nie ma wplywu na ubezpieczenie OC...

Jedyne co potencjalnie mozesz ryzykowac to ewentualne problemy z AC.

Chociaz wg mnie nie mialby to zastosowania, bo wina nie jest po stronie uzytkownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, volf6 napisał:

Jeśli będziesz tą ofiarą śmiertelną

jeśli to Ty zabijesz tym autem kogoś i jeszcze ze swojej winy dojdzie może paragraf za jazdę pojazdem niedopuszczonym do ruchu

zresztą nie wypowiadam się już więcej bo - pomyłka urzędnika  dotknie najpierw kierowcę i to on się będzie tłumaczył a nie urzędnik .  cześć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Przeglad jest wazny do daty wpisanej w DR...

Jesli nie skrocili Ci tego terminu w momencie wbijania LPG w dowod, to w zasadzie mozesze bezkarnie jezdzic do konca okresu 3-letniego :)

 

Gówno prawda.

Nie mieszaj ludziom w głowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał:

Chociaz wg mnie nie mialby to zastosowania, bo wina nie jest po stronie uzytkownika.

Niestety, ale jest po stronie użytkownika.

Słynny tekst o nieznajomości prawa se przypomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, piter19731 napisał:

jeśli to Ty zabijesz tym autem kogoś i jeszcze ze swojej winy dojdzie może paragraf za jazdę pojazdem niedopuszczonym do ruchu

zresztą nie wypowiadam się już więcej bo - pomyłka urzędnika  dotknie najpierw kierowcę i to on się będzie tłumaczył a nie urzędnik .  cześć

 

 

A jaki to jest niby paragraf za jazde autem bez badania techniczego?

Kwestie OC reguluje ustawa i nie ma tam nic o waznosci badan technicznych.

https://moto.pl/MotoPL/7,88389,24526477,czy-ubezpieczenie-zadziala-kiedy-nie-mam-waznego-badania-technicznego.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.