Skocz do zawartości

SEAT Leon 1.4 TSI po 40 kkm - usterki, wady, problemy, pozytywy


prawoimotoryzacja

Rekomendowane odpowiedzi

40.000 km na liczku, a więc jest to dobry moment na pierwsze podsumowanie wad, usterek, problemów, a także kilka słów o pozytywnych aspektach tego modelu 1f642.png:)

Zapraszam do oglądania oraz komentowania.

Jakie usterki pojawiły się w Waszych samochodach na dystansie 40 tys km?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40.000 km na liczku, a więc jest to dobry moment na pierwsze podsumowanie wad, usterek, problemów, a także kilka słów o pozytywnych aspektach tego modelu 1f642.png&key=0ec874f41bbbd1288935b77cbe240595a5801a63d1d5590b7f2ac5021d108ea1

Zapraszam do oglądania oraz komentowania.

Jakie usterki pojawiły się w Waszych samochodach na dystansie 40 tys km?

 
 
 
To auto wygląda jak kamieniem ciosane. Co ludzi widzą pięknego w tym aucie?
A co do usterek to chyba standard dziś że czasami tu, czasami tam coś poskrzypi...nawet premium ma takie przypadłości :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Kiwal napisał:

To auto wygląda jak kamieniem ciosane. Co ludzi widzą pięknego w tym aucie?
A co do usterek to chyba standard dziś że czasami tu, czasami tam coś poskrzypi...nawet premium ma takie przypadłości 🙂

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Ja na przykład uwielbiam kamienie! :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Kiwal napisał:

To auto wygląda jak kamieniem ciosane. Co ludzi widzą pięknego w tym aucie?
 

Czyli konkurencja według Ciebie wyróżnia się szczególnie w stosunku do Leona? 

Audi-A3.jpg.db4d1218db09ec2bc23d3da1b21123e4.jpg2018_Peugeot_308_Active_1.2_Front.jpg.28fd2f3c551d5504b81c84feeb17e84b.jpgNissan_Pulsar_2014_(15053387884).jpg.e6ff707afa205547a3a2e6839742ed9d.jpg

Edytowane przez kaczorek79
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

 

Jakie usterki pojawiły się w Waszych samochodach na dystansie 40 tys km?

 

 

W poprzednim proGT: spinka zderzaka sobie pękła po tygodniu, potem akcja serwisowa z modułami zamka. Ale to już raczej było po 40kkm...

Służbowy Touran: 32kkm, zero usterek...

PC GT: rok czasu, zero usterek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, K3 napisał:

 

W poprzednim proGT: spinka zderzaka sobie pękła po tygodniu, potem akcja serwisowa z modułami zamka. Ale to już raczej było po 40kkm...

Służbowy Touran: 32kkm, zero usterek...

PC GT: rok czasu, zero usterek...

Jaki silnik w Touranie?

Jaki przebieg w ProCeed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Nie. Być może masz coś nie tak z kablem? Ładowanie tel z usb mogłoby być trochę mocniejsze. U Ciebie jakieś większe usterki?

Po 3 tygodniach od odbioru z salonu pękła chłodnica ;)

Poza tym od nowości nie było spinki trzymającej klapkę zaślepiającą żarówki w klapie bagaznika i klapka wypadała (lipna QC że tego nie wyłapali).

Poza tym bez problemów - teraz mam 19kkm, szykuje się na 1 przegląd (po 5kkm olej zmieniłem). 

IMG_20191006_161319.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

Jaki silnik w Touranie?

Jaki przebieg w ProCeed?

 

Służbowe zawsze 2.0TDI. Wcześniej 140KM, obecnie 150KM.

Poprzedni egzemplarz dokręcił bez usterek do 300+kkm...

Aczkolwiek z innymi bywały problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Android auto ci rozłącza się czasami co chwilę? 
A telefon masz nowy? Też miałem ostatnio ten problem w dwóch autach z nowym Samsungiem A40. Z czego w VW bardziej niż w Oplu. Pomogła zmiana optymalizacji energii, wyłączyłem optymalizacje dla BT w telefonie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechałem do 70tyś. Wymienione zostały

  1. Klosze lamp tylnych gwarancja, w fabryce zbyt mocno dokrecali pękały. Powszechny problem przed FL.
  2. Kierunkowskazy w lusterku gwarancjia, woda w środku.
  3. Dużo basu, boczek trzeszczał, ASO nie udało się rozwiązać problemu.
  4. Roleta bagażnika, po jednej stronie odpadła zaczep gwarancja, powszechny problem w kombi.

Spalanie z całego przebiegu 6,2 1.4 150km DSG. 

Niby 5 lat gwarancji, ale serwisy od 8 do 16 nie czynne w sobotę.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, spad napisał:

A telefon masz nowy? Też miałem ostatnio ten problem w dwóch autach z nowym Samsungiem A40. Z czego w VW bardziej niż w Oplu. Pomogła zmiana optymalizacji energii, wyłączyłem optymalizacje dla BT w telefonie.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
 

Tak samo na samsungu s10 i p30pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli już teraz po 40 kkm robi się podsumowania usterkowości samochodów to dla mnie to jest porażka. Jak po 40 kkm może wystąpić jakakolwiek usterka? Jeśli tak jest tzn że to wszystko jest gównolit. Co to jest 40 kkm? Dla aut sprzed 2000r 40 kmm to było ledwie dotarcie silnika. Motoryzacja spada na psy (nie obrażając tych zwierząt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, angrius napisał:

Jeżeli już teraz po 40 kkm robi się podsumowania usterkowości samochodów to dla mnie to jest porażka. Jak po 40 kkm może wystąpić jakakolwiek usterka? Jeśli tak jest tzn że to wszystko jest gównolit. Co to jest 40 kkm? Dla aut sprzed 2000r 40 kmm to było ledwie dotarcie silnika. Motoryzacja spada na psy (nie obrażając tych zwierząt) 

To forum motoryzacyjne, mogę sobie robić zetswienia co 1000km;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vadero napisał:

Tia. Zgłoszę przy przeglądzie. Zamówiłem kolejny kabel ;)

 

Może coś z gniazdek nie tak?

 

5 godzin temu, sdss napisał:

Dojechałem do 70tyś. Wymienione zostały

  1. Klosze lamp tylnych gwarancja, w fabryce zbyt mocno dokrecali pękały. Powszechny problem przed FL.
  2. Kierunkowskazy w lusterku gwarancjia, woda w środku.
  3. Dużo basu, boczek trzeszczał, ASO nie udało się rozwiązać problemu.
  4. Roleta bagażnika, po jednej stronie odpadła zaczep gwarancja, powszechny problem w kombi.

Spalanie z całego przebiegu 6,2 1.4 150km DSG. 

Niby 5 lat gwarancji, ale serwisy od 8 do 16 nie czynne w sobotę.

 

1.4 TSI 150 ładnie latał w tym Leonie, a do tego spalanie śmieszne. Czyli jakieś wpadki były. Ja max do 60 kkm pewnie dojadę.

 

4 godziny temu, wujek napisał:

@prawoimotoryzacjaA nie masz wrazenia, ze oni na sile chcieli sportowe prowadzenie zrobic? W ibizie jak ciut szybciej w zakret wjezdzalem to tyl zaczynal uciekac i ESP sie wlaczalo. W Fiescie mi sie tak nie dzialo. Jezdzilem tez leonem 85KM i tam bylo podobnie. 

 

Mnie to prowadzenie mega odpowiada, gdyż samochód jest bardzo stabilny i pewny w prowadzeniu. Na kursach bezpiecznej jazdy poznałem jego prawdziwe możliwości. Można spokojnie lecieć 170 km/h i więcej przy dużej stabilności jazdy.

 

4 godziny temu, angrius napisał:

Jeżeli już teraz po 40 kkm robi się podsumowania usterkowości samochodów to dla mnie to jest porażka. Jak po 40 kkm może wystąpić jakakolwiek usterka? Jeśli tak jest tzn że to wszystko jest gównolit. Co to jest 40 kkm? Dla aut sprzed 2000r 40 kmm to było ledwie dotarcie silnika. Motoryzacja spada na psy (nie obrażając tych zwierząt) 

 

A po ilu km mam robić, skoro max przejadę nim jeszcze jakieś 15 tys km jak nie mniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

40.000 km na liczku, a więc jest to dobry moment na pierwsze podsumowanie wad, usterek, problemów, a także kilka słów o pozytywnych aspektach tego modelu 1f642.png:)

Zapraszam do oglądania oraz komentowania.

Jakie usterki pojawiły się w Waszych samochodach na dystansie 40 tys km?

 

 

 

Nie chce mi sie 18min ogladac, wiec nie wiem jakie miales usterki.

Ja mam Atece od 2.5 roku z tym samym silnikiem i DSG, przejechane ok 50kkm i, poki co, zero problemow.

Srednie spalanie 7.5, z czego sporo w Krk korkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne auto, szczególnie design nadwozia mi podchodzi, szczególnie w fajnej wersji nie-golas. Też o nim myślałem 2 lata temu jak zmieniałem auto ale cena za rozsądną dla mnie wersję mnie nie puszczała. 

Co do usterek, to zgadzam się z przedmówcami,  utrata funkcji po krótkim czasie/małym przebiegu nie powinna się zdarzyć. 

Co do usterkowości aut, to na 4 kupione jako nowe najgorzej miałem ze Skodą, 2x cieknąca pompa wody w 1.2tsi (wymiany na gwarancji po 35 i prywatnie po 65km), oba wycieki sygnalizowane były alarmem na zestawie wskaźników i na szczęście zdarzyły się blisko domu, inaczej była by pewno laweta.  

Reszta aut krótkie przebiegi znosiła bez większych problemów. W obecnym Tipo stuknęło mi po dwóch latach ~51kkm, przejechał dość gładko, coś tam opisałem, możecie zerknąć w dziale Fiata.

P.S. Dla mnie opisy usterkowości, opinia o solidności danego modelu powinno robić się po min.100kkm, najlepiej 150kkm, ale wcześniej miło poczytać o opiniach, +/- aut po mniejszym przebiegu.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, zinger napisał:

Nie chce mi sie 18min ogladac, wiec nie wiem jakie miales usterki.

Ja mam Atece od 2.5 roku z tym samym silnikiem i DSG, przejechane ok 50kkm i, poki co, zero problemow.

Srednie spalanie 7.5, z czego sporo w Krk korkach.

Pojemnosc taka sama, tak to dwa różne silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

40.000 km na liczku, a więc jest to dobry moment na pierwsze podsumowanie wad, usterek, problemów, a także kilka słów o pozytywnych aspektach tego modelu 1f642.png:)

Zapraszam do oglądania oraz komentowania.

Jakie usterki pojawiły się w Waszych samochodach na dystansie 40 tys km?

 

 

 

1.4 tsi 150km nalatane 41tys.

Jedna akcja serwisowa załatwiona w pol godziny. Nic poza tym. Sama radość z jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Vadero napisał:

Android auto ci rozłącza się czasami co chwilę? 

Kwestia kabla. Wielokrotnie w różnych autach i na różnych telefonach to wałkowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, angrius napisał:

Jeżeli już teraz po 40 kkm robi się podsumowania usterkowości samochodów to dla mnie to jest porażka. Jak po 40 kkm może wystąpić jakakolwiek usterka? Jeśli tak jest tzn że to wszystko jest gównolit. Co to jest 40 kkm? Dla aut sprzed 2000r 40 kmm to było ledwie dotarcie silnika. Motoryzacja spada na psy (nie obrażając tych zwierząt) 

Tak, szczegolnie w autach z PRL :phi:. To, że obwcne auto przejedzie te 40kkm bezawaryjnie też nie jest takie oczywiscie. W latach 2000 pewnie nikt do ASO nie jechał że trzeszczy pólka czy nie ładuje tel.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sherif napisał:

Tak, szczegolnie w autach z PRL :phi:. To, że obwcne auto przejedzie te 40kkm bezawaryjnie też nie jest takie oczywiscie. W latach 2000 pewnie nikt do ASO nie jechał że trzeszczy pólka czy nie ładuje tel.

Kiedys Szczepan z Automobilowni popelnil artykul na temat tej mitycznej niezawodnosci aut sprzed epoki komputerow.Wcale tak rozowo nie bylo;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Przy kupnie auta dostałem porządny, oprawiony w skórę kabelek do S10. Nic się nie rozłacza przy AA, ładuje szybko.

Tak jak Ford zrobił z Focusem III 1.5EB 150KM to R4, a w FIV 1.5EB 150KM to już R3. 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał:

Przy kupnie auta dostałem porządny, oprawiony w skórę kabelek do S10. Nic się nie rozłacza przy AA, ładuje szybko.

Skóra węża? Aligator ? 😂🤣🤣😂😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Vadero napisał:

Po 3 tygodniach od odbioru z salonu pękła chłodnica ;)

Poza tym od nowości nie było spinki trzymającej klapkę zaślepiającą żarówki w klapie bagaznika i klapka wypadała (lipna QC że tego nie wyłapali).

Poza tym bez problemów - teraz mam 19kkm, szykuje się na 1 przegląd (po 5kkm olej zmieniłem). 

IMG_20191006_161319.jpg


Jakie spalanie ma realnie cupra?

Zawias beton czy trochę miększy od LII - jeśli masz porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pr0mil napisał:


Jakie spalanie ma realnie cupra?

Zawias beton czy trochę miększy od LII - jeśli masz porównanie.

10l, w standardzie jest DCC dramatu  nie ma.

Jest Cupra R tam jest beton.

Edytowane przez sdss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, prawoimotoryzacja napisał:

Nie odczułem różnicy w twardości zawodzenia pomiędzy zwykla Cupra a wersja R. Jeździłeś jednym i drugim?

Tak. R sprawiła wrażenie bardziej surowego auta niż zwykla kombi 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2020 o 20:51, Kiwal napisał:

To auto wygląda jak kamieniem ciosane. Co ludzi widzą pięknego w tym aucie?

Wielu podchodzi tak jak ja - filtruje auto dla siebie po danych technicznych i cenie. A po nie po tym, jakie będą wrażenia, gdy siądzie na taborecie przed swoim samochodem i będzie się na niego gapił. Być może dlatego ma to mniejsze znaczenie, że nie siada na taborecie i się nie gapi, tylko jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

A po ilu km mam robić, skoro max przejadę nim jeszcze jakieś 15 tys km jak nie mniej?

Po 100kkm albo lepiej po 200kkm.

Skoro jeździsz mniej to takiego testu nie zrobisz chyba oczywiste to jest:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wlad napisał:

Kiedys Szczepan z Automobilowni popelnil artykul na temat tej mitycznej niezawodnosci aut sprzed epoki komputerow.Wcale tak rozowo nie bylo;]

Ja tylko znam/pamiętam swoje otoczenie i różowo nie było. Teraz tata zgłaszał po 6 lat pad kamery cofania, kiedyś w Maluchu przytartą panewkę.

 

14 godzin temu, sdss napisał:

Skóra węża? Aligator ? 😂🤣🤣😂😁

Ogon świnki :phi:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.04.2020 o 18:45, prawoimotoryzacja napisał:

40.000 km na liczku, a więc jest to dobry moment na pierwsze podsumowanie wad, usterek, problemów, a także kilka słów o pozytywnych aspektach tego modelu 1f642.png:)

Zapraszam do oglądania oraz komentowania.

Jakie usterki pojawiły się w Waszych samochodach na dystansie 40 tys km?

 

ale zegarek na reku 😮

 

w fiat bravo, przy odbiorze zamek drzwi się zaciął, przy 30kkm wymienili wahacz (pewnie przez dziure w ktora raz wjechalem), znaczek bagaznika coś zblakł i wymienili, koniec usterek

 

a jak ten seat na starych nierownych drogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, lnk napisał:

Fajne auto, szczególnie design nadwozia mi podchodzi, szczególnie w fajnej wersji nie-golas. Też o nim myślałem 2 lata temu jak zmieniałem auto ale cena za rozsądną dla mnie wersję mnie nie puszczała. 

P.S. Dla mnie opisy usterkowości, opinia o solidności danego modelu powinno robić się po min.100kkm, najlepiej 150kkm, ale wcześniej miło poczytać o opiniach, +/- aut po mniejszym przebiegu.

Leon musi być min. w wersji Xcellence lub FR. Poniżej tych wersji wygląda słabo. Cena typowa za dobrze wyposażony segment C w kombi, a więc okolice 95 tys zł.

Jasne, że tak. Przez 3 lata zrobię nim łącznie max 65 tys km, a zapewne lada moment wykupię go rok przed zakończeniem leasingu i pójdzie w cudze ręce do końca roku :)

 

19 godzin temu, gzes napisał:

1.4 tsi 150km nalatane 41tys.

Jedna akcja serwisowa załatwiona w pol godziny. Nic poza tym. Sama radość z jazdy. 

 

Świetnie mi się jeździło Leonem z tym silnikiem, jednak dopłata 8 tys zł do silnika 150 KM zamiast 125 KM i 8 tys zl do DSG dwa lata temu trochę ograniczyła mój zapał zakupowy :)

 

19 godzin temu, zinger napisał:

Serio? To nie wiedzialem.

 

Jedne jest z ACT, a drugi bez?

 

15 godzin temu, AstraC napisał:

Tak jak Ford zrobił z Focusem III 1.5EB 150KM to R4, a w FIV 1.5EB 150KM to już R3. 😄

 

Przez moment brałem pod uwagę nowego Focusa jako kolejny samochód, lecz po teście w życiu bym Leona nie zamienił na nowego Focusa. Już chyba więcej Forda nie kupię - no chyba, że Mustanga :)

 

3 godziny temu, pr0mil napisał:


interesuje mnie 4Drive.

 

Pojeździj. Dla mnie Cupra 4Drive to nie ta sama Cupra. Samochód dużo traci w tym wydaniu. Jest zbyt grzeczny, cichy, więcej pali i brakuje tych emocji z ośki. Co innego Ateca Cupra, tam jest szał z 4Drive.

 

1 godzinę temu, Polarny napisał:

Wielu podchodzi tak jak ja - filtruje auto dla siebie po danych technicznych i cenie. A po nie po tym, jakie będą wrażenia, gdy siądzie na taborecie przed swoim samochodem i będzie się na niego gapił. Być może dlatego ma to mniejsze znaczenie, że nie siada na taborecie i się nie gapi, tylko jeździ.

 

Mnie się przede wszystkim Leon ST podobał i nadal podoba, a do tego bardzo dobrze mi się nim jeździ.

 

1 godzinę temu, volf6 napisał:

Po 100kkm albo lepiej po 200kkm.

Skoro jeździsz mniej to takiego testu nie zrobisz chyba oczywiste to jest:)

 

Auta kupuję max na 3 lata i nara. W tym czasie robię nimi ok 60 kkm, ale dobre 10 kkm albo i więcej robię testowymi autami.

 

31 minut temu, bielaPL napisał:

ale zegarek na reku 😮

 

w fiat bravo, przy odbiorze zamek drzwi się zaciął, przy 30kkm wymienili wahacz (pewnie przez dziure w ktora raz wjechalem), znaczek bagaznika coś zblakł i wymienili, koniec usterek

 

a jak ten seat na starych nierownych drogach?

 

To nie jest zegarek, a pilot do kamery ;)

Na nierównych drogach czuć twardość zawieszenia i czasem tylna belka da o sobie znać. Bardzo dobrze się prowadzi i to jest jego wielki autut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prawoimotoryzacja napisał:

Pojeździj. Dla mnie Cupra 4Drive to nie ta sama Cupra. Samochód dużo traci w tym wydaniu. Jest zbyt grzeczny, cichy, więcej pali i brakuje tych emocji z ośki. Co innego Ateca Cupra, tam jest szał z 4Drive.

 

 


Możesz rozwinąć tą ciszę i emocję? Czy chodzi Ci tylko o palenie gumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To nie jest zegarek, a pilot do kamery
Na nierównych drogach czuć twardość zawieszenia i czasem tylna belka da o sobie znać. Bardzo dobrze się prowadzi i to jest jego wielki autut.
No to lipa że czuć twardość. Tzn dla mnie lipa bo jeździmy takimi dziurawcami a mało autoatradami. Fiacior np daje radę ładnie to wybrać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.