Skocz do zawartości

Czy obawiać się Renault?


sowik85

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Phil_ips napisał:

Mam nadzieję, że myślisz o polifcie, w którym zapewne wyeliminowano to na co narzekają użyszkodnicy.
 

 

Auto będę zmieniał za kilka miesięcy więc jeśli Megane to tylko polift :ok:

 

BTW, dziś byłem u mechanika z moim Golfem V- nawaliły mi silniczki od Climatronika.

Mechanik sercem jest blisko Peugeota.

I jak zadałem mu pytanie o Renault, to powiedział że jest u niego na ostatnim miejscu marek, które by polecał ;]

Cytuję: "co nie wyszło Francuzom w Peugeocie i Citroenie, to poskładali do kupy i zbudowali Renault"

No i bądź tu mądry.

 

A na koniec dodał, że z marek popularnych poza Renault to wybrać to, co się najbardziej podoba bo standard się dość mocno zrównał i nie ma co oczekiwać cudów po niegdysiejszych liderach niezawodności.

Wg niego jakąś nadzieję można mieć co do Toyoty, Kii, Hyundaia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Phil_ips napisał:

100% hatchbacków i grandtourów wymaga regulacji w ASO. Taka ciekawostka - tylna klapa jest w 100% plastikowa. Jedynym metalowym elementem jest zamek.

 

W OIII kombi klapa jest co prawda metalowa, ale za to jej dzialenie to mistrzostwo świata. Na dzień dobry po odebraniu auta był serwis  i jej regulacja. Nie pomogło to na długo. Okazało się że one tak mają, po prostu siłowniki są wadliwe. W lecie jak klapa jest dłużej otwarta to stawia duży opór przy zamykaniu, w zimie trzeba podnieść ponad połowę inaczej opada. Wg serwisu jest ok.

Terkotanie z silnika jak w ursusie na wolnych obrotach-zawor N80 od par paliwa-TTM. Nie wspominam już o ergonomi obsługi , np. z kierownicy nie zmienisz źródła dźwięk jeszcze parę innych wad o których nie będę pisal bo to nie wątek o skodzie. Patrząc na to wszystko to Megane dało się lubić. Skoda dla mnie nie ma nic takiego, oprócz wielu bubli VW. Ich fenomen to opinia na podstawie dobrej OII oraz świetne RV dzięki któremu idzie na firmy i leasingi. Jak będzie ci się auto podobać to przynajmniej będziesz miał przyjemność patrzenia na nie;).

I zgadzam się z opinią że dzisiejsza motoryzacja to prawie wszystko to samo.

Edytowane przez irishpiter
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, irishpiter napisał:

Ale jedno mnie dziwi w twojej opini, moim i nie tylko moim zdaniem Megane iii miało w sumie przesadnie sztywne zawieszenie, do pontonu to było mu bardzo daleko.

 

u mnie M3kombi służyło jako mobilny serwis i miało na stałe wrzucone ponad 100kg sprzętu do bagażnika i może dlatego było wrażenie bujania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, sowik85 napisał:

I jak zadałem mu pytanie o Renault, to powiedział że jest u niego na ostatnim miejscu marek, które by polecał

 

znam wiele osób co miały/mają renówki i nie chcą innego auta. kumpel miał lagune mk1, 2 szt mk2, teraz mk3 i gada, że bardzo by sie cieszył, jakby wszystkie jego auta były tak bezawaryjne jak każda z tych lagun. warunek- silnik benzynowy. inny miał kilka szt clio i tez nie narzekał

mój szef natomiast ma dwa peugeoty w dizlu i obydwa psują sie na potęge

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
znam wiele osób co miały/mają renówki i nie chcą innego auta. kumpel miał lagune mk1, 2 szt mk2, teraz mk3 i gada, że bardzo by sie cieszył, jakby wszystkie jego auta były tak bezawaryjne jak każda z tych lagun. warunek- silnik benzynowy. inny miał kilka szt clio i tez nie narzekał
mój szef natomiast ma dwa peugeoty w dizlu i obydwa psują sie na potęge
Ja np. Jakies 200kkm w renault i poza eksploatacja, praktycznie nic.

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/5/2020 at 7:34 PM, sowik85 said:

SX4 jest nadal w puli rozpatrywanych pojazdow. Ale przeżyłem ostatnio szok estetyczny- oglądałem w salonie Megane Grandtour w fajnej wersji, kilka chwil poźniej widziałem na ulicy SX4. 

Suzki wyglada przy Megance jak moja szopa na wsi przy operze w Sydney. To jest designerska przepaść. 

Kolejnym "szokiem" bedzie pewnie akustyka. SX4 to blaszana puszka, cienszej przedniej szyby dzial zakupow Suzuki juz by nie dostal:phi: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.