Skocz do zawartości

No to jest:)


zinger

Rekomendowane odpowiedzi

Niebieska strzala wjechala do garazu:)

Trasa Rybnik-Krk 150km, 2h10, vsr 67km/h, sr zuzycie 16.2kwh, zasieg 61km.

Zona zadowolona🥰

 

To teraz prosze i przyspieszony kurs obslugi ev. Jakies przydatne apki z ladowarkami (interesuje mnie glownie Krk i okolice), jakas apka skody gdzie mozna parametry odczytac czy cos ustawic jest dostepna u nas?, inne tips&tricks? 🤪

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, zinger said:

Niebieska strzala wjechala do garazu:)

Trasa Rybnik-Krk 150km, 2h10, vsr 67km/h, sr zuzycie 16.2kwh, zasieg 61km.

Zona zadowolona🥰

 

To teraz prosze i przyspieszony kurs obslugi ev. Jakies przydatne apki z ladowarkami (interesuje mnie glownie Krk i okolice), jakas apka skody gdzie mozna parametry odczytac czy cos ustawic jest dostepna u nas?, inne tips&tricks? 🤪

 

Gratki!

 

Plugshare.com

Abetterrouteplanner.com

 

Ładowarek w okolicach Karkowa jest sporo, również darmowych.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zinger napisał:

Niebieska strzala wjechala do garazu:)

Trasa Rybnik-Krk 150km, 2h10, vsr 67km/h, sr zuzycie 16.2kwh, zasieg 61km.

Zona zadowolona🥰

 

To teraz prosze i przyspieszony kurs obslugi ev. Jakies przydatne apki z ladowarkami (interesuje mnie glownie Krk i okolice), jakas apka skody gdzie mozna parametry odczytac czy cos ustawic jest dostepna u nas?, inne tips&tricks? 🤪

 

Ło qrła, szybko poszło :palacz:

 

Głownie to poklikać sobie sporo po Plugshare i apkę ściągnąć, tam jest baza tworzona przez użytkowników, najbardziej popularna i aktywnie moderowana.

DC to tylko pomarańczowe ;) 

 

Apka Orlenu (aktualnie free), apka greenway awaryjnie, bo tanio nie jest.

Dodatkowo w Krakowie mocno się rozwija prywatna inicjatywa Go+Gonet EV - rozsądne ceny i w Krakowie już spora sieć.

Ewentualnie eMap od Taurona i wiele wiele innych :lol:

 

Skoda jakąś apkę ma, ale to użytkownicy niech nakierują. 

 

Tips taki, że przyjdzie wiosna i zasięgi wyraźnie wzrosną ;) 

 

/////

To już chyba z 7 szt. nas jest. Zostały ostatnie miejsca do wypełnienia, ekskluzywnej pierwszej 10 :hehe:

 

2x Ioniq

1x Niro

3x Citigo

1x Mazda

 

Dobrze liczę?

 

Jeszcze jakieś darowana Tesla chyba jest ale :P

 

Co ciekawe Leafa nie ma :bzik:

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, mrBEAN said:

 

/////

To już chyba z 7 szt. nas jest. Zostały ostatnie miejsca do wypełnienia, ekskluzywnej pierwszej 10 :hehe:

 

2x Ioniq

1x Niro

3x Citigo

1x Mazda

 

 

i3 !!!

:kara:

 

Edytowane przez HelixSv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mrBEAN napisał:

Ło qrła, szybko poszło :palacz:

Jak juz decyzja zapadla to nie bylo na co czekac;)

19 minut temu, mrBEAN napisał:

Głownie to poklikać sobie sporo po Plugshare i apkę ściągnąć, tam jest baza tworzona przez użytkowników, najbardziej popularna i aktywnie moderowana.

DC to tylko pomarańczowe ;)

Te ladowarki na plugshare to wszystko darmowe? Widac na nich dozteonisc tzn czy aktualnie kgos sie laduje i nie ma sensu zajezdzac czy trzeba na farta liczyc?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, zinger said:

Jak juz decyzja zapadla to nie bylo na co czekac;)

Te ladowarki na plugshare to wszystko darmowe? Widac na nich dozteonisc tzn czy aktualnie kgos sie laduje i nie ma sensu zajezdzac czy trzeba na farta liczyc?

 

Na plugshare filtrujesz czy "requires fee".

I w dobrym zwyczaju jest zrobić "check in" aby pokazać, że ładowarka zajęta, ale oczywiście wielu tego nie robi, choćby z tego powodu, że wiele osób nawet nie wie o istnieniu plugshare.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zinger napisał:

Te ladowarki na plugshare to wszystko darmowe? Widac na nich dozteonisc tzn czy aktualnie kgos sie laduje i nie ma sensu zajezdzac czy trzeba na farta liczyc?

Tam są wszystkie jakie stoją na ziemi.

Można sobie kliknąć by pokazywało bez opłat ale też nie należy w to wierzyć bezgranicznie, bo i zmienia się to dynamicznie.

Poświęć trochę czasu, przeklikaj, poczytaj co ludzie piszą w komentarzach i trochę się rozjaśni.

 

W apce Orlenu będziesz widział same Orleny, w Greenwayu ichnie itd. 

Warto obczaić też słupki AC w galeriach itd., bo część jest darmowa.

 

Ogólnie chwilę warto poświecić i zorientować się co i jak.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zinger napisał:

A takie jakby swiszczenie/buczenie spod maski to normalne przy ladowaniu?

 

Tak.

 

Z aplikacji, Skoda Connect, swoją drogą, jedną z najbardziej gównianych aplikacji jaką stworzyła ludzkość.

 

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, zinger napisał:

Niebieska strzala wjechala do garazu:)

Trasa Rybnik-Krk 150km, 2h10, vsr 67km/h, sr zuzycie 16.2kwh, zasieg 61km.

Zona zadowolona🥰

 

To teraz prosze i przyspieszony kurs obslugi ev. Jakies przydatne apki z ladowarkami (interesuje mnie glownie Krk i okolice), jakas apka skody gdzie mozna parametry odczytac czy cos ustawic jest dostepna u nas?, inne tips&tricks? 🤪

Gratulacje !

Jak wrażenia ?

 

Z zużyciem można spokojnie w dół zejść szczególnie przy takiej Vśr. Ja używam Skoda Connect, mam Plugshare i apkę Orlenu, ale u nas auto zwykle jest ładowane w garażu.

17 godzin temu, zinger napisał:

A takie jakby swiszczenie/buczenie spod maski to normalne przy ladowaniu?

Tak, to chyba wiatraczek się odpala.

 

18 godzin temu, mrBEAN napisał:

To już chyba z 7 szt. nas jest. Zostały ostatnie miejsca do wypełnienia, ekskluzywnej pierwszej 10 :hehe:

 

2x Ioniq

1x Niro

3x Citigo

1x Mazda

 

Dobrze liczę?

 

Niestety widzę też co raz więcej EV w swojej okolicy, najbliższa publiczna ładowarka zwykle wolna  a obecnie coraz częściej zajęta. Kilka Citigo, i3, 500ki, ostatnio nawet jakiegoś Peżota wypatrzyłem 8-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sherif napisał:

Jak wrażenia ?

Bardzo pozytywne, do miasta super, krotka trasa tez ok, aczkolwiek brakuje mi kilku asystentow zeby bylo super. Ale bylem tego swiadomy no i to jest stricte do miasta kupione auto. Jedynie asystent pasa jest, ale to jakas basic wersja bo kiepsko dziala imo.

 

19 minut temu, sherif napisał:

Z zużyciem można spokojnie w dół zejść szczególnie przy takiej Vśr.

Dzisiaj jazda miejsko-pomiejska, vsr 37. 76km, 13.4kwh. Tamto bylo sporo autostrada i jazda 110-130 wiec wiecej wyszlo sila rzeczy. I mam juz zimowki :skromny:

13.4kwh/100 to jakies 5zl...dla mnie bajka:)

22 minuty temu, sherif napisał:

Ja używam Skoda Connect, mam Plugshare i apkę Orlenu, ale u nas auto zwykle jest ładowane w garażu.

Nie moge sie ze skoda connect polaczyc:( 

Tamte poki co zainstalowalem i sie zarejestrowalem, ale pewnie predko nie skorzystam, bo tez sie w garazu laduje.

 

Przy okazji mam kilka pytan:

1. Masz leaving/comming home? Nie czaje jak ta ma dzialac i jak wlaczyc. Tzn chyba jedno wlaczylem, bo jak otworze auto z pilota to sie swiatla zewn i wewn sie zapalaja. Ale jak zamykam to ciemnosc wszedzie.

2. Podlokietnik - widze jakies na allegro ale takie sobie. Znalazlem tez na alli i juz lepsze wrazenie robi.

Myslales o podlokietniku? 

3. Zastanawiam sie jak beda wygladaly lakierowane boczki drzwi w srodku po jakis czasie :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zinger napisał:

Masz leaving/comming home? Nie czaje jak ta ma dzialac i jak wlaczyc. Tzn chyba jedno wlaczylem, bo jak otworze auto z pilota to sie swiatla zewn i wewn sie zapalaja. Ale jak zamykam to ciemnosc wszedzie

 

Przy wyjściu z auta musisz pociągnąć długie światła na chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zinger napisał:

Nie moge sie ze skoda connect polaczyc:( 

To tak działa. Poczekaj w końcu pójdzie, ostatnio jako tako to działa.

3 godziny temu, zinger napisał:

1. Masz leaving/comming home? Nie czaje jak ta ma dzialac i jak wlaczyc. Tzn chyba jedno wlaczylem, bo jak otworze auto z pilota to sie swiatla zewn i wewn sie zapalaja. Ale jak zamykam to ciemnosc wszedzie.

Chyba dzwignia od długim trzeba ruszyć przed wyjsciem.

3 godziny temu, zinger napisał:

2. Podlokietnik - widze jakies na allegro ale takie sobie. Znalazlem tez na alli i juz lepsze wrazenie robi.

Myslales o podlokietniku? 

Myślałem o tym wstępnie ale nic ciekawe właśnie nie znalazłem.

3 godziny temu, zinger napisał:

3. Zastanawiam sie jak beda wygladaly lakierowane boczki drzwi w srodku po jakis czasie :hmm:

W CC po 10latach u mnie wyglądały ok. Jak się boisz można okleić jakąś folią czy nawet nałożyć jakąś powłokę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sherif napisał:

Chyba dzwignia od długim trzeba ruszyć przed wyjsciem

Za kazdym razem trzeba aktywowac? Po otwarciu z pilota swiatla sie zapalaja, ale po wylaczeniu nie, a chyba tez powinny?

 

43 minuty temu, sherif napisał:

Myślałem o tym wstępnie ale nic ciekawe właśnie nie znalazłem

Znalazlem na aliexpr za 100, wygladaja ok. Malo z fotela nie "spadlem" jak wsiadlem pierwszy raz i sie chcialem z przyzwyczajenia oprzec :)

44 minuty temu, sherif napisał:

W CC po 10latach u mnie wyglądały ok. Jak się boisz można okleić jakąś folią czy nawet nałożyć jakąś powłokę.

Boje o tyle, ze za 3 lata bede auto oddawal (chyba, ze tak sie spodoba, ze jednak ,ostanie, ale to sie zobaczy). Mam oferte na ceramike za 1200zl, ale mocno sie waham czy to ma w ogole sens.

 

Jeszcze jedno pyt dot temp. Zawsze jak wsiadam sa 22st i musze obnizac, wkurzjace to jest, ze nie zapamietuje ostatniego ustawienia. Da sie to zmienic? To samo z rekuperacja. D3 mi najbardziej pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zinger napisał:

Jeszcze jedno pyt dot temp. Zawsze jak wsiadam sa 22st i musze obnizac, wkurzjace to jest, ze nie zapamietuje ostatniego ustawienia.

 

Da się to zaprogramować przez odb eleven.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mrBEAN napisał:

Jeszcze jakieś darowana Tesla chyba jest ale :P

 

Co ciekawe Leafa nie ma :bzik:

Jeszcze Tesla jest i Konę możesz też już dopisać.:ok:

Leafa kupiłem najmłodszemu bratu, bo chciał diesla po niemcu kupić.;]

Jak taki księgowy jesteś to tego Leafa też możesz doliczyć, bo brat się na autokąciku udziela dużo częściej niż ja ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zinger napisał:

Mozesz cos podlinkowac?

 

https://obdeleven.com/pl/

 

Jakby co to @twinsen ma, można podjechać i przyspotować.

Przy okazji warto sobie doprogramować automatyczne ryglowanie zamków po przekroczeniu 15km/h i ich odryglowanie po wyjęciu kluczyka ze stacyjki, dodatkowo możliwość ładowania 32A na jednej fazie (domyślnie 8kW można ładować z dwóch faz po 16A) oraz włączenie ogrzewania lusterek gdy włączone jest ogrzewanie tylnej szyby (patent z ogrzewaniem lusterek po przekręceniu "wajchy" regulacji na drugą stronę jest o tyle bezsensowny że od razu się o tym zapomina, a żre to prąd).

Dużo tego typu rzeczy pojawia się na tym kanale: https://www.youtube.com/channel/UCGqq1swLiuJLBScr3dAeGeA/videos

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zinger napisał:

Za kazdym razem trzeba aktywowac? Po otwarciu z pilota swiatla sie zapalaja, ale po wylaczeniu nie, a chyba tez powinny?

 

Znalazlem na aliexpr za 100, wygladaja ok. Malo z fotela nie "spadlem" jak wsiadlem pierwszy raz i sie chcialem z przyzwyczajenia oprzec :)

Boje o tyle, ze za 3 lata bede auto oddawal (chyba, ze tak sie spodoba, ze jednak ,ostanie, ale to sie zobaczy). Mam oferte na ceramike za 1200zl, ale mocno sie waham czy to ma w ogole sens.

 

Jeszcze jedno pyt dot temp. Zawsze jak wsiadam sa 22st i musze obnizac, wkurzjace to jest, ze nie zapamietuje ostatniego ustawienia. Da sie to zmienic? To samo z rekuperacja. D3 mi najbardziej pasuje.

Już miałem, żoną opieprzyć, że ciągle na 22C przestawia :hehe:. Ceramikę to na razie felg tylko zrobiłem ale we własnym zakresie i nisko kosztowo.

Ta apka jak się aktywuje i to już później nie trzeba i czasem działa :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, twinsen napisał:

Potwierdzam mam OBD11 i jeśli będzie potrzeba to warto zebrać nawet więcej osób które chcą coś tam sobie zmienić, ugadamy się np. na parkingu IKEA i sobie porobicie co tam chcecie 😉 

O ktorym miescie piszecie? Ja z Krk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sherif napisał:

Już miałem, żoną opieprzyć, że ciągle na 22C przestawia :hehe:. Ceramikę to na razie felg tylko zrobiłem ale we własnym zakresie i nisko kosztowo.

Ta apka jak się aktywuje i to już później nie trzeba i czasem działa :).

I jak wyszlo?

Z apka powalcze jeszcze. Nie wiem, moze to kwestia tel. Ja mam S20, jeszcze na S7 zony sprobuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zinger napisał:

Do Katowic i z powrotem to chyba na jednym tankowaniu objade :), wiec jak cos to moze w jakis weekend mozna by sie sprobowac spiknac :oki:

 

Masz 3 darmowe ładowarki DC na A4 i cztery w promieniu 1km od Ikei w Katowicach, również darmowe. Dasz radę to machnąć w cenie przejazdu autostradą ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze nie bedzie potrzebna, ale jak juz to mozna by sie spotkac na Orlenie obok Mr Hamburgera i sie przy okazji od razu podladowac. Bedzie 2w1:) Tylko jeszcze nie wiem jak bede z czasem stal, ale do dogadania :oki:

Do Kato jezdze zazwyczaj przez Olkusz, bo mieszkam niedaleko wylotu.

Edytowane przez zinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zinger napisał:

Do Katowic i z powrotem to chyba na jednym tankowaniu objade :), wiec jak cos to moze w jakis weekend mozna by sie sprobowac spiknac :oki:

 

mam obd11, jestem z Krakowa, tylko w tym tygodniu nie mobilny jestem, więc jak coś to przyszłym nie ma problemu :ok:

edit.

tylko że ja druga strona Krakowa, wschodnia

Edytowane przez TomekD000
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, TomekD000 napisał:

 

mam obd11, jestem z Krakowa, tylko w tym tygodniu nie mobilny jestem, więc jak coś to przyszłym nie ma problemu :ok:

edit.

tylko że ja druga strona Krakowa, wschodnia

Zaden problem. Wsch to okolice NH? Czesto tam bywam, wiec tylko daj cynka jak bedziesz mial chwile. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sherif napisał:

K2 Grafon. Jest w zestawie gąbka, wystarczy nanieść i wypolerować. Robiłem też kilka elementów chromowanych w innym aucie i póki co efekt super.

Mozesz podlinkowac ktory zestaw? Bo jest tego troche, rowniez jakies light i nie bardzo wiem co wybrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, zinger napisał:

Mozesz podlinkowac ktory zestaw? Bo jest tego troche, rowniez jakies light i nie bardzo wiem co wybrac.

 

Zwykły K2 GRAVON LITE, tak aby lepiej się to myło.

https://allegro.pl/oferta/k2-gravon-lite-powloka-ceramiczna-lakieru-30ml-8560571179

 

Nie kupuj za to Primer podkład, bo to jest wykończeniowa pasta polerska i na nowe elementy nie ma to sensu. Zapoznaj się z instrukcją nakładania, ważne jest dobre przygotowanie powierzchni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sherif napisał:

 

Zwykły K2 GRAVON LITE, tak aby lepiej się to myło.

https://allegro.pl/oferta/k2-gravon-lite-powloka-ceramiczna-lakieru-30ml-8560571179

 

Nie kupuj za to Primer podkład, bo to jest wykończeniowa pasta polerska i na nowe elementy nie ma to sensu. Zapoznaj się z instrukcją nakładania, ważne jest dobre przygotowanie powierzchni.

Ile czasu zajmuje nalozenie tego na 4 kola?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sherif napisał:

15min mycie dokładne myjką

10min nałożenie chemii (krwawa felga)

5min odtłuszczenie

5min nakładanie warstw

10min polerowanie/ścieranie

tak mniej więcej.

Czyli musze jeszcze jakas chemie do mycia kupic np https://allegro.pl/oferta/k2-roton-do-mycia-felg-efekt-krwawienia-szczotka-9899201729 ? 

Odtluszczacz razem z powloka zamowie z K2 (50zl komplet).

Ile warstw nakladasz?

Polerowanie to rozumiem recznie - tam pisza zeby mikrofibra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał:

Czyli musze jeszcze jakas chemie do mycia kupic np https://allegro.pl/oferta/k2-roton-do-mycia-felg-efekt-krwawienia-szczotka-9899201729 ? 

Odtluszczacz razem z powloka zamowie z K2 (50zl komplet).

Ile warstw nakladasz?

Polerowanie to rozumiem recznie - tam pisza zeby mikrofibra?

Tak jak kupiłem bardziej na przyszłość. To mocna chemia i na niemal nowych felgach bez osadów z klocków nie miała co robić, ale nie tylko dla tego auto to kupiłem :).

Możesz kupić coś do odtłuszczania, ja miałem IPA. Polerowanie to raczej przetarcie bo ta warstwa jest b. cienka, mikrofibra w zupełności wystarczy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sherif napisał:

Tak jak kupiłem bardziej na przyszłość. To mocna chemia i na niemal nowych felgach bez osadów z klocków nie miała co robić, ale nie tylko dla tego auto to kupiłem :).

Możesz kupić coś do odtłuszczania, ja miałem IPA. Polerowanie to raczej przetarcie bo ta warstwa jest b. cienka, mikrofibra w zupełności wystarczy.

Spoko, od razu na drugim aucie ogarne, a tam juz jest lekki syf, wiec sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zinger napisał:

Spoko, od razu na drugim aucie ogarne, a tam juz jest lekki syf, wiec sie przyda.

Prawdę mówiąc chemię kupowałem pod inne auto a Skoda dostała gratis :) To powłoka niby min 6m się trzyma. Na samo auto nie nakładałem tego bo mam dobry twardy wosk i jego położyłem zaraz po odebraniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, sherif napisał:

Prawdę mówiąc chemię kupowałem pod inne auto a Skoda dostała gratis :) To powłoka niby min 6m się trzyma. Na samo auto nie nakładałem tego bo mam dobry twardy wosk i jego położyłem zaraz po odebraniu.

Taki wosk to tez gora 6 mies i trzeba powtarzac. Ja daje do zawoskowania Atece zawsze przed zima, ale wosk jednak nie ochroni np przed kamykiem, ceramika powinna.

Pisalem juz, ze mam oferte na pelna ceramike skody za 1200zl. Z tym to troche jak z AC...z jednej strony za 3 lata zamierzam oddac auto, wiec po co komus dobrze robic, z drugiej, moze warto wsadzic teraz te 1200, zeby uniknac ewentualnych doplat przy zwrocie (choc gwarancji nie ma)? Z trzeciej, moze niepotrzebnie kombinuje :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.