Skocz do zawartości

F1 Sezon 2022


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Ale najlepsze jest to, że wczoraj wieczorem stwierdziłem, że nie będę się zrywał na wyścig, bo ma padać i pewnie wszystko się opóźni. A nawet jak ruszą to sobie włączę Replaya na UPC. No i wstałem po 8 odpalam i faktycznie nie jadą. No to se odpaliłem od początku, obejrzałem start i zamieszanie, a potem czekałem aż wyścig znowu ruszy.  Ot technika ;]

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem początek i troszkę wznowienia nie do końca bo musiałem jechać na fuszkę.

Brakuje mi Charliego Whitinga. Jakieś ciągle zamieszanie ze wznowieniem było.

Wydaje mi się że Charlie bardziej ogarniał wyścig.

Tak wiem że był to stary wyjadacz na stanowisku ale po jego śmierci jakoś nikt nie potrafi zarządzać tak jak On.

Edytowane przez TADA
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2022 o 13:39, Herbatnik napisał(a):

No i drugi tytuł Maxa.

Max nie do końca da się lubić.

Tytuł jak najbardziej zasłużony.

 

To co zrobił na Suzuce to kosmos.

Mimo gorszego startu objechał Leclerca na pierwszym zakręcie po zewnętrznej.:panic:

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, DamU napisał(a):

Max nie do końca da się lubić.

Tytuł jak najbardziej zasłużony.

 

To co zrobił na Suzuce to kosmos.

Mimo gorszego startu objechał Leclerca na pierwszym zakręcie po zewnętrznej.:panic:

 A w ogóle daje się któregoś z czołówki lubić? To twarda walka, bez sentymentów. Trzeba być zapatrzonym w siebie egoistą z twardą skórą, żeby coś osiągnąć.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2022 o 10:19, Herbatnik napisał(a):

 A w ogóle daje się któregoś z czołówki lubić? To twarda walka, bez sentymentów. Trzeba być zapatrzonym w siebie egoistą z twardą skórą, żeby 

Ricardo, Leclerc, Sainz, Noris, Russel ... z pewnością są bardziej sympatyczni niż Max.

Z mojej strony ogólnie SF 🐎🇮🇹😁

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, DamU napisał(a):

Ricardo, Leclerc, Sainz, Noris, Russel ... z pewnością są bardziej sympatyczni niż Max.

Z mojej strony ogólnie SF 🐎🇮🇹😁

Podobnie myślę, może z tych nazwisk na swojej liście wykreślił bym Norrisa.

A jeśli chodzi o Maxa to odnoszę wrażenie, że w tym sezonie zmienił się trochę na plus.

 

Edytowane przez misiu
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo nowych twarzy na treningu na torze w Austin 👍

16 R.Szwarcman Ferrari 1:38.951

17 A.Palou McLaren 1:39.911

18 T.Pouchaire Alfa Romeo 1:40.175

19 L.Sargeant Williams 1:40.325

20 A.Giovinazzi Haas 1:43.063

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rwIcIk napisał(a):

Dużo nowych twarzy na treningu na torze w Austin 👍

16 R.Szwarcman Ferrari 1:38.951

17 A.Palou McLaren 1:39.911

18 T.Pouchaire Alfa Romeo 1:40.175

19 L.Sargeant Williams 1:40.325

20 A.Giovinazzi Haas 1:43.063

Super była rozmowa chyba Palou z inżynierem, który cieszył się jak dziecko z tego jak bolid jeździ :ok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się patrzyło na starego lisa Vettela. Ech... Stara F1 sie przypomniała, czasy gdy wyprzedzanie odbywało się na całym torze a nie jak dziś, kiedy w większości wypadków odbywa się to dzięki DRS na prostych

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mocniej popada - nie jadą, dotkną się w zakręcie - kara lub upomnienie, to korzystają z tego drs na potęgę, żeby sobie nie utrudniać. Kiedyś fajnie się patrzyło na walki MSC, RAI, MAS, ALO, VET, HAM, BUT. Nie do końca czysto, ale widowiskowo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

Wyprzedzanie i finisz Verstappena też niczego sobie - piękna walka z Hamiltonem :ok:

 

Verstappena z Hamiltonem tak, Hamiltona z Verstappenem nie. 

H. Proszę pani, a Ver złamał limity toru...

H. Proszę pani, a Ver złamał limity toru znowu...

H. Proszę pani, a Ver złamał limity toru prawdopodobnie...

H. Proszę pani, a Ver złamał limity toru znowu...

P: Ver, masz flagę, złamiesz jeszcze raz to 5 sekund.

P. Ham, masz flagę, łamiesz je notorycznie i skarżysz, złam jeszcze raz to też 5 sekund...

 

;l

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiu napisał(a):

Miałem nadzieję, że PP zgarnie Mercedes,

 

Hmmm,  nie nazbyt emocjonalnie? To są wyścigi. Ciężko stwierdzić kto zgarnie PP...

 

3 godziny temu, misiu napisał(a):

no ale i tak nadzieja jeszcze się tli, że VER dzisiaj nie odjedzie za daleko samotnie :)

 

Max jak zwykle odjechał, a mógł mu silnik wybuchnąć - najwyraźniej ma więcej szczęścia niż Alonso ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, futrzak napisał(a):

 

Hmmm,  nie nazbyt emocjonalnie? To są wyścigi. Ciężko stwierdzić kto zgarnie PP...

 

 

Max jak zwykle odjechał, a mógł mu silnik wybuchnąć - najwyraźniej ma więcej szczęścia niż Alonso ;]

Bo ja wiem czy emocjonalnie, treningi pokazywały, że mają formę a i RB miał swoje problemy.

Co do VER no to niestety emocji zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, misiu napisał(a):

Bo ja wiem czy emocjonalnie, treningi pokazywały, że mają formę a i RB miał swoje problemy.

 

W ostatnim czasie praktyka pokazuje, że co by się nie działo w treningach z RB, to w kwalifikacjach Max jednak jest na górze, a nawet jak nie to jakoś sobie radzą. Zresztą po to są treningi, by przygotować samochód do kwalifikacji/wyścigu. 

 

3 godziny temu, misiu napisał(a):

Co do VER no to niestety emocji zabrakło.

 

Za Maxem działo się sporo ciekawych rzeczy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, futrzak napisał(a):

 

W ostatnim czasie praktyka pokazuje, że co by się nie działo w treningach z RB, to w kwalifikacjach Max jednak jest na górze, a nawet jak nie to jakoś sobie radzą. Zresztą po to są treningi, by przygotować samochód do kwalifikacji/wyścigu. 

 

Czyli tak jak do zeszłego sezonu było z MB i Hamiltonem...

 

 

 

 

... tylko wtedy było beeee, a teraz jest ok 🤣🤣🤣🤣🤣

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, misiu napisał(a):

To sarkazm? ;]

Bo obawiam się, że panowie z Maranello mogą odwalić jakąś dramę w czasie wyścigu :oslabiony:

Też się tego obawiam 🤫

To nie był sarkazm. Namiętnie kibicuję Ferrari. 😍

Nie mylić z włoskim stylem zarządzania tym zespołem. ;]

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że trakcie tych kwalifikacji poza niezrozumiałym założeniem LEC przejściówek wcześniej też mechanicy nie wiedzieli co mają robić i biegali z mięką mieszanką jak kot z puszką. :facepalm:

Z jednej strony miał założone używane z prawej nieśli nowe :bzik:

Generalnie Pana Binotto bym wybatożył i pogonił.😡

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, DamU napisał(a):

Też się tego obawiam 🤫

To nie był sarkazm. Namiętnie kibicuję Ferrari. 😍

Nie mylić z włoskim stylem zarządzania tym zespołem. ;]

Nie wiem czy zwróciliście uwagę, że trakcie tych kwalifikacji poza niezrozumiałym założeniem LEC przejściówek wcześniej też mechanicy nie wiedzieli co mają robić i biegali z mięką mieszanką jak kot z puszką. :facepalm:

Z jednej strony miał założone używane z prawej nieśli nowe :bzik:

Generalnie Pana Binotto bym wybatożył i pogonił.😡

No też kibicuję Ferrari i to jest bardzo trudne.

A pan Binotto niestety ale ani nie wygląda, ani nie udowadnia, że się nadaje do zarządzania zespołem F1.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, DamU napisał(a):

Fajny weekend.

Dobrze, że ani Ferrari, ani Red Bull nie zamieniali pozycji. Chociaż okoliczności podjęcia takich decyzji były różne.

Leclerc zrównał się punktami z Perezem.

Russell 👍✌ 

Alpine 👍

 

Z tym zamienianiem pozycji to akurat w przypadku Red Bull uważam przeciwnie. VER nic nie zyskał, a de facto duuużo stracił i pokazał jak samolubny jest, zresztą bardzo dobrze skwitował jego zachowanie sam Perez.

Tak jak w ostatnich miesiącach pojawiła się u mnie jakaś sympatia do VER tak dzisiaj jedną decyzją zburzył te pozytywne odczucia w stosunku do niego.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, misiu napisał(a):

Z tym zamienianiem pozycji to akurat w przypadku Red Bull uważam przeciwnie. VER nic nie zyskał, a de facto duuużo stracił i pokazał jak samolubny jest, zresztą bardzo dobrze skwitował jego zachowanie sam Perez.

Tak jak w ostatnich miesiącach pojawiła się u mnie jakaś sympatia do VER tak dzisiaj jedną decyzją zburzył te pozytywne odczucia w stosunku do niego.

Oceniam tylko ze sportowego punktu widzenia.

W Red Bull był to egoizm Maxa. W Ferrari brak jaj, bo obawiali się, że przy zamianie pozycji Alonso zmniejszy różnicę <1s.

Teoretycznie Leclerc mógłby wyprzedzić Pereza w klasyfikacji generalnej.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, DamU napisał(a):

Oceniam tylko ze sportowego punktu widzenia.

W Red Bull był to egoizm Maxa. W Ferrari brak jaj, bo obawiali się, że przy zamianie pozycji Alonso zmniejszy różnicę <1s.

Teoretycznie Leclerc mógłby wyprzedzić Pereza w klasyfikacji generalnej.

Częścią F1 a co za tym idzie i sportowo, jest też strategia, i akurat w przypadku Ferrari nie nazwałbym ich decyzji tchórzliwą, mieli za plecami Alonso, więc ryzyko było duże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, DamU napisał(a):

Oceniam tylko ze sportowego punktu widzenia.

W Red Bull był to egoizm Maxa.

 

To Wasze prywatne i dość emocjonalne zdanie, a nie żaden "sportowy punkt widzenia". Panowie nie są święci i mają swoje za kołnierzami. Pogadają, może wyjaśnią i spore szanse, że na końcu Max puści Checo, ale to jest RB i tam się różne rzeczy działy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, futrzak napisał(a):

 

To Wasze prywatne i dość emocjonalne zdanie, a nie żaden "sportowy punkt widzenia". Panowie nie są święci i mają swoje za kołnierzami. Pogadają, może wyjaśnią i spore szanse, że na końcu Max puści Checo, ale to jest RB i tam się różne rzeczy działy 

Szybko zapomnial jak mu Pereze pomagal tytul rok temu zdobyc. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, futrzak napisał(a):

 

Przypomnij sobie co się działo np. w Monaco i co np. tutaj pisano o "team orders". 

To przypomnij bo az tak nie sledze.

Za to bez pomocy Pereza nie byloby tytulu w zeszlym sezonie. Verstapen to samolubny dupek, dla ktorego liczy sie tylko on sam, dzisiaj to dobitnie pokazal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, misiu napisał(a):

Z tym zamienianiem pozycji to akurat w przypadku Red Bull uważam przeciwnie. VER nic nie zyskał, a de facto duuużo stracił i pokazał jak samolubny jest, zresztą bardzo dobrze skwitował jego zachowanie sam Perez.

Tak jak w ostatnich miesiącach pojawiła się u mnie jakaś sympatia do VER tak dzisiaj jedną decyzją zburzył te pozytywne odczucia w stosunku do niego.

4 sekundy miał czekać? Z taką różnicą dojechali, jeszcze ze dwa okrążenia to może i Ocon by Pereza wyprzedził.

Polecenie było, że jak Perez będzie tuż za Maxem w dwunastce to żeby go puścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, pij napisał(a):

4 sekundy miał czekać? Z taką różnicą dojechali, jeszcze ze dwa okrążenia to może i Ocon by Pereza wyprzedził.

Polecenie było, że jak Perez będzie tuż za Maxem w dwunastce to żeby go puścił.

 

IMO tu nie chodzi o te 4s a o jawne sprzeciwienie się poleceniom, które dostał przez radio. Pokazał, że jest samolubnym dupkiem, ktory ma w dupie zespół. 

 

 

 

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zinger napisał(a):

To przypomnij bo az tak nie sledze.

Za to bez pomocy Pereza nie byloby tytulu w zeszlym sezonie. Verstapen to samolubny dupek, dla ktorego liczy sie tylko on sam, dzisiaj to dobitnie pokazal.

 

Po co mam przypominać, skoro już osądziłeś i wydałeś wyrok? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, futrzak napisał(a):

 

Po co mam przypominać, skoro już osądziłeś i wydałeś wyrok? 

Po to, ze nie wiem o czym piszesz :nie_wiem:

 

Vesrtapen jest swietnym kierowca, ale przy okazji jest jeszcze wiekszym dupkiem i bez pomocy Pereza nie bylby mistrzem swiata rok temu. Widac bardzo szybko o tym zapomnial.

Edytowane przez zinger
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Herbatnik napisał(a):

 

IMO tu nie chodzi o te 4s a o jawne sprzeciwienie się poleceniom, które dostał przez radio. Pokazał, że jest samolubnym dupkiem, ktory ma w dupie zespół. 

 

 

 

 

W F1 jest 22 indywidualistów, każdy walczy z każdym. Kierowcy jednego teamu są gotowi wypchnąć się nawzajem z toru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pij napisał(a):

W F1 jest 22 indywidualistów, każdy walczy z każdym. Kierowcy jednego teamu są gotowi wypchnąć się nawzajem z toru.

 

Tam są wielkie pieniądze, kontrakty, wewnętrzne animozje, różne antagonizmy z wcześniejszych akcji itd. Sam RB ma długą historię dziwnych akcji. Ciekawe kto jeszcze pamięta miłość Prosta z Senną, a jeździli w jednym zespole w swoim czasie :hehe:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.