Skocz do zawartości

Zakup Audi/VW mamy kogoś...?


pakuu1

Rekomendowane odpowiedzi

... kto ogarnie lepszą cenę niż ogólnodostępne na otomoto? Zakup na JDG.

Tak tak, wiem że teraz takie czasy że się dziękuje sprzedawcy, że raczył nam sprzedać auto po cenie z katalogu i należy go przeprosić, że się przeszkadza w siedzeniu za biurkiem w salonie (obserwacje z kilku ostatnich wizyt).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pakuu1 napisał:

... kto ogarnie lepszą cenę niż ogólnodostępne na otomoto? Zakup na JDG.

Tak tak, wiem że teraz takie czasy że się dziękuje sprzedawcy, że raczył nam sprzedać auto po cenie z katalogu i należy go przeprosić, że się przeszkadza w siedzeniu za biurkiem w salonie (obserwacje z kilku ostatnich wizyt).

 

:papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, pakuu1 napisał:

... kto ogarnie lepszą cenę niż ogólnodostępne na otomoto? Zakup na JDG.

Tak tak, wiem że teraz takie czasy że się dziękuje sprzedawcy, że raczył nam sprzedać auto po cenie z katalogu i należy go przeprosić, że się przeszkadza w siedzeniu za biurkiem w salonie (obserwacje z kilku ostatnich wizyt).

 

Powodzenia.

U mnie negocjacje wyglądały tak: Sprzedam Panu auto bez rabatu pod warunkiem, że kupi pan u mnie akcesoria za 6 tysięcy.;]

Edytowane przez Lupus
  • Lubię to 3
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, 4thelement said:

No chyba nie 

0% obowiązuje na Apl 

 

Audi Perfect Lease? To chyba zawsze tak bylo, ze raty byly liczone od ceny katalogowej.

Swoja droga dla nich to biznes zycia, bo pozniej te auta po wynajmie sa sprzedawane za swietne pieniadze.

Wiec zarabiaja na tej samej sztuce co najmniej 2 razy ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Audi Perfect Lease? To chyba zawsze tak bylo, ze raty byly liczone od ceny katalogowej.

Swoja droga dla nich to biznes zycia, bo pozniej te auta po wynajmie sa sprzedawane za swietne pieniadze.

Wiec zarabiaja na tej samej sztuce co najmniej 2 razy ;]

 

Tak samo jak dla użytkownika dobre 

Nie płacisz rat za całą wartość auta, Pozatym nie musisz wykupywać. 

Natomiast dealer nie bardzo ma z tego finansowania nie wiadomo jaki profit bo samochód jest własnością banku i to bank sprzedaje nie dealer 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, 4thelement said:

Tak samo jak dla użytkownika dobre 

Nie płacisz rat za całą wartość auta, Pozatym nie musisz wykupywać. 

Natomiast dealer nie bardzo ma z tego finansowania nie wiadomo jaki profit bo samochód jest własnością banku i to bank sprzedaje nie dealer 

 

Myslalem, ze diler kupuje z duzym rabatem, puszcza w wynajem po cenie rynkowej i pozniej jeszcze sprzedaje uzywke niewiele taniej niz kupil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Myslalem, ze diler kupuje z duzym rabatem, puszcza w wynajem po cenie rynkowej i pozniej jeszcze sprzedaje uzywke niewiele taniej niz kupil.

Coś ty

Najem finansowany jest przez bank, właścicielem samochodu jest bank, najemca ma prawo pierwokupu, później dopiero jest dealer. 

Musiałbym zerknąć w fv w jakich kwotach jest zakup samochodu przez dealera od importera i nie chce się w ciemno wypowiadać na ten temat 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, goden napisał:

Diler ma bo sprzedaje bez rabatu. Tzn kiedyś miał bo teraz bez rabatu sprzedaję i za gotówkę i w zwykły leasing emoji6.png

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka
 

Trafiłeś na kiepskiego dealera zatem 🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lupus napisał:

Powodzenia.

U mnie negocjacje wyglądały tak: Sprzedam Panu auto bez rabatu pod warunkiem, że kupi pan u mnie akcesoria za 6 tysięcy.;]

Aż tak źle nie było, ale podejście jest zazwyczaj takie - mamy taki zielony, kosztuje tyle, brakuje w nim kilku dodatków bo akurat były problemy z dostawami, jutro może go nie być, na nowy trzeba czekać około 6-12 miesięcy. Byłem też w hyuindai zobaczyć na i30N, oczywiście nie było na jeździe testowej, dali jakieś 1.5 z automatem na 1h w pakiecie N, po zakończeniu jazdy jak byś oddawał z wypożyczalni, kluczyk, dziękuję, do widzenia 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pakuu1 napisał:

Aż tak źle nie było, ale podejście jest zazwyczaj takie - mamy taki zielony, kosztuje tyle, brakuje w nim kilku dodatków bo akurat były problemy z dostawami, jutro może go nie być, na nowy trzeba czekać około 6-12 miesięcy. Byłem też w hyuindai zobaczyć na i30N, oczywiście nie było na jeździe testowej, dali jakieś 1.5 z automatem na 1h w pakiecie N, po zakończeniu jazdy jak byś oddawał z wypożyczalni, kluczyk, dziękuję, do widzenia 😄

Hyundai sprzedaje suvy kowalskin i i30 diesel do flot. I30N jest fajne ale nie dziwie się im ze nie maja do testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, PawelWaw napisał:

W jednej koreanskiej marce 5% dali, treaz to chyba i tak max.

W koreańskich to kiedykolwiek były inne rabaty od tych dla grup zawodowych? W innych markach nawet teraz są,  ale wszystko zalezy od sprzedawcy. Przerabiałem niedawno i jak w jednym salonie na slowo rabat rylko się glupio szczerzą,  to w innym sami proponują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rado_ napisał:

W koreańskich to kiedykolwiek były inne rabaty od tych dla grup zawodowych? W innych markach nawet teraz są,  ale wszystko zalezy od sprzedawcy. Przerabiałem niedawno i jak w jednym salonie na slowo rabat rylko się glupio szczerzą,  to w innym sami proponują. 

 

Chyba tam zawsze kiepsko było.

To nie pezot że kiedyś rabat dawali 20% na wejście, 30% jak się przywitałes a 40% jak zapytałeś o cenę danego auta ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PawelWaw napisał:

 

Chyba tam zawsze kiepsko było.

To nie pezot że kiedyś rabat dawali 20% na wejście, 30% jak się przywitałes a 40% jak zapytałeś o cenę danego auta ;]

Mi się udało tylko 28% na model z wyprzedazy.☹️

Niedawno jak przeglądałem na otosroto, to dużo odert peugeot w stylu "sprzedaż tylko z finansowaniem...."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Rado_ napisał:

Mi się udało tylko 28% na model z wyprzedazy.☹️

Niedawno jak przeglądałem na otosroto, to dużo odert peugeot w stylu "sprzedaż tylko z finansowaniem...."

Oprócz 208 i 3008 to nie widzę na drogach nowych Pezotow coś czytalem

ostatnio, ze nowy prezes na PL jakiś dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, wujek napisał:

Oprócz 208 i 3008 to nie widzę na drogach nowych Pezotow coś czytalem

ostatnio, ze nowy prezes na PL jakiś dziwny.

Czasami widuję 208, 2008, najwiecej 3008. Ostatnio widziałem 308,  prawdopodobnie jedyne w Olsztynie 😆

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, prawoimotoryzacja napisał:

6 chyba aktualnie jest do wyrwania na modele Audi?

W standardzie tak

Reszta rabatów urywana jest z prowizji dla sprzedawcy więc albo wy zarabiacie a sprzedawca nie albo wy nie tracicie a sprzedawca zarabia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wladmar napisał:

 

Sprzedaż może i ma się dobrze, fizyczny odbiór aut ma się kiepsko ;]

Z drugiej storny na stronei Audi czy BMw jest sporo gotowych aut. Jak ktos nie ma kaprysu, ze listwa musi byc srebrna czy zlota to mozna auto kupic. I tak prawie cale premimy ida w leasing czy inny wynajem wiec te 3 lata mozna pojezdzic.  

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, wujek said:

Z drugiej storny na stronei Audi czy BMw jest sporo gotowych aut. Jak ktos nie ma kaprysu, ze listwa musi byc srebrna czy zlota to mozna auto kupic. I tak prawie cale premimy ida w leasing czy inny wynajem wiec te 3 lata mozna pojezdzic.  

 

Jak poczytasz autokacik to mozna odniesc wrazenie, ze aut wcale nie ma i nic nie da sie kupic ;]

Ponad 100tys nowych aut zostalo zarejstrowane w PL w 1 kwartale.

Spadek na poziomie 13% vs 2021, wiec faktycznie sa problemy, ale nie takie dramatyczne jak sie tutaj kreuje.

Oczywiscie sa jakies marki czy modele, gdzie trzeba czekac w nieskonczonosc, ale to juz dla desperatow.

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

 

Jak poczytasz autokacik to mozna odniesc wrazenie, ze aut wcale nie ma i nic nie da sie kupic ;]

Ponad 100tys nowych aut zostalo zarejstrowane w PL w 1 kwartale.

Spadek na poziomie 13% vs 2021, wiec faktycznie sa problemy, ale nie takie dramatyczne jak sie tutaj kreuje.

Oczywiscie sa jakies marki czy modele, gdzie trzeba czekac w nieskonczonosc, ale to juz dla desperatow.

 

 

 

 

Tez to zauwazylem. Bylem na przegladzie w Seacie i Formentory sa od reki... Przy mnie chlop dzwonil, ze jak klient zrezygnuje z automatycznej klapy to wyprodukuja w tym roku bo cos tam sobie poklikal w konfiguratorze. Francuzow tez jest sporo. Kolega Captura niedawno odebral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał:

To by się zgadzało. Tylko Skoda mi do tego zestawienia nie pasuje bo w tym roku widziałem może raz nową Octavie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2022 o 19:37, 4thelement napisał:

Tak samo jak dla użytkownika dobre 

Nie płacisz rat za całą wartość auta, Pozatym nie musisz wykupywać. 

 

taaa. I samochodu też nigdy żadnego nie masz. Ciągle płacisz i jeździsz nie swoim. Co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, maro_t said:

 

taaa. I samochodu też nigdy żadnego nie masz. Ciągle płacisz i jeździsz nie swoim. Co kto lubi.

 

To jest dobre jak firma finansuje w ten sposob sluzbowke albo auto faktrycznie sluzy jako podstawowe narzedzie do zarabiania $$$ :ok:

Ale zeby prywatnie na auto przewalac kwoty rzedu 2-3kPLN/msc bez paliwa, to trzeba byc naprawde dosc bogatym ;)

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maciej__ napisał:

Ale zeby prywatnie na auto przewalac kwoty rzedu 2-3kPLN/msc bez paliwa, to trzeba byc naprawde dosc bogatym ;)

 

wystarczy być narwanym motoryzacyjnie informatykiem bez rodziny ;] 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bielaPL napisał:

wystarczy być narwanym motoryzacyjnie informatykiem bez rodziny ;] 

Chyba nie... Informatyk bez znajomosci matematyki to dziwne. To jest najdrozsza forma "zakupu" auta i nijak sie nie spina. Teraz moze zyskac na popularnosci ze wgldu na nower przepisy dot aut firmowych i przez to bedzie tasze.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.